29.12.2015 10:51

Awans techników

Śląski Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej z siedzibą w Katowicach zawiadamia, że do zawodów II stopnia XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej zostali zakwalifikowani uczniowie II Liceum im R Traugutta w Częstochowie w grupie tematycznej: Elektryczno-Elektronicznej.

1. Pośpiech Bartosz
2. Gałuszka Kewin
3. Malczyk Maciej

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Prof. Tomasz Dutkiewicz.

Marek Podgórski

29.12.2015 09:53

Studniówka coraz bliżej

Komitet Studniówkowy zwraca się z prośbą o dokonanie wpłaty ostatniej raty za udział uczniów II LO w Balu Studniówkowym. Kwota całościowa wynosi:
- dla maturzystów bez osoby towarzyszącej 400 zł,
- z osobą towarzyszącą 550 zł.
Wpłaty należy dokonać  na konto studniówkowe 22 1540 1014 2101 7316 8076 0002
do dnia 10 stycznia 2016r.
W tytule przelewu prosimy podać: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
Komitet Studniówkowy

II LO

22.12.2015 14:31

Hej kolęda, kolęda...

Zanim opuściliśmy szkolne mury, po raz ostatni w roku 2015, mieliśmy okazję wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie podczas corocznego koncertu kolęd. Z prezentami w rękach i w dobrych nastrojach, gdyż wcześniej dzieliliśmy się opłatkiem i walczyliśmy o ostatnie pierogi na klasowych wigiliach, zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas także emerytowani nauczyciele II LO im. R. Traugutta oraz grupa absolwentów. Mając „pełny pokład”, gdyż w sali zabrakło nawet miejsc siedzących, rozpoczęliśmy ostatnią uroczystość szkolną roku 2015. Po życzeniach złożonych przez panią dyrektor i przewodniczącego SU Kewina Gałuszkę, chór pod kierunkiem prof. Gołębiowskiej wyśpiewał kilkanaście kolęd. Repertuar był niezwykle urozmaicony, począwszy od utworów, których tekst znali tylko chórzyści a skończywszy na przyjętych niezwykle entuzjastycznie występach solistów. Ostatecznie jednak cudownie zaśpiewane utwory zostały przyćmione przez śpiew nauczycieli II LO, którzy wspólnie wykonali dwie kolędy „Mędrcy świata...” i „Gdy się Chrystus rodzi...”. Uczniowie ocenili swoich wychowawców bardzo wysoko, ponieważ ich występ zakończyli owacjami na stojąco. Pomimo, iż na koncert większość z nas przyszła nieco przymuszona, to obejrzane show (bo chyba wolno mi je tak nazwać) sprawiło, że jeszcze lepiej przygotowaliśmy się na nadchodzące święta, a także ujrzeliśmy naszych nauczycieli od nieco innej, naprawdę zachwycającej strony.

Bardzo serdecznie dziękujemy, w pierwszej kolejności, prof. Barbarze Turel i prof. Annie Gołębiowskiej, które z niezwykłym entuzjazmem i zapałem przygotowały ten świąteczny koncert. Podziękowania należą się również ks. Mariuszowi Woźniakowi, uczniom klas IC, IA i IF oraz obsłudze technicznej. Na koniec należy wspomnieć o szkolnym chórze, niezastąpionych solistach i  zespole muzycznym oraz konferansjerach. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za wspólne kolędowanie i życzymy: Wesołych Świąt.

newsa przygotowała: Wiktoria Wrona kl. IIIC

Marek Podgórski

22.12.2015 11:57

Przekażmy sobie znak pokoju

"Ten szczególny dzień się budzi,
niosąc ciepło w każdą sień,
to dobroci dzień dla ludzi,
tylko jeden w całym roku taki dzień.
Zmierzchem błyśnie nam promienna,
gasząc w sercach naszych złość,
i nadejdzie noc pojednań,
tylko jedna w całym roku taka noc.
Potem przyjdą dni powszednie,
braknie nagle ciepłych słów,
najjaśniejsza gwiazda zblednie
i niepokój jak co roku wróci tu.
Niejeden świt powróci zwątpień mgłą ,
brzemieniem spraw i trosk,
powróci twarzy mars na powitanie dnia
a milczenie serc regułą będzie nam.
Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa
Przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak."

Marek Podgórski

21.12.2015 10:40

Organizacja dnia 22.12.2015r

8.00-10.35 – Wigilie klasowe (w przypadku, gdy klasa nie organizuje wigilii odbywają się normalne lekcje)

10.15 – próba generalna przed koncertem kolęd

11.00 – koncert kolęd (mała sala gimnastyczna)

12.00 – Wigilia dla nauczycieli oraz emerytowanych pracowników szkoły.

Marek Podgórski

21.12.2015 07:09

Germaniści w II etapie

Informujemy, że troje  uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego 39. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Są to:

Zuzanna Otrębska
Benjamin Bojanek
Aleksander Kamkow

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
prof. Agata Koćwin-Szczepańska

Marek Podgórski

21.12.2015 06:24

Awans Marysi

Miło mi poinformować, iż decyzją Śląskiego Komitetu Okręgowego XXXIX Olimpiady Języka Francuskiego do etapu okręgowego zakwalifikowana została Marysia Popczyk z kl. IIId

Egzaminy etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego będą miały miejsce dnia 15 stycznia 2016r. w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia.
prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

17.12.2015 21:29

Wizyta w szkole specjalnej

Co roku uczniowie "Traugutta" w czasie świątecznym odwiedzają szkołę specjalną. Tym razem nie mogło być  inaczej. Dnia 08.12.2015 r. delegacja z naszej szkoły w składzie: Zosia Witoszek, Karolina Dąbrowska, Paulina Szczepanik, Kamila Piech,  Kewin Gałuszka, Rafał Mirowski, Paweł Osiński oraz Mateusz Prokop, wcielając się w rolę św. Mikołaja i jego pomocników złożyła wizytę dzieciom ze szkoły specjalnej. Dzięki dobrym sercom trauguciaków udało nam się uzbierać niemalże 50 paczek! Sprawiły one ogromną radość podopiecznym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że na twarzach dzieci, mocno dotkniętych przez los, znów zawitał uśmiech. Zachęcamy do udziału w zbiórce prezentów w przyszłym roku. Pokażmy, że stać nas na więcej i zależy nam na radości innych! To taki mały gest, a tak wiele znaczy. Opiekunem akcji jest p.prof. Grzegorz Bojanek.

newsa przygotowała Paulina Szczepanik z kl. II A

Serdecznie dziękujemy p. Sebastianowi Adamusowi za przekazane zdjęcia. (M.P.)

Kewin Gałuszka

17.12.2015 09:30

Sukces "Traugutta" w konkursie dendrologicznym

Team uczniów naszego liceum w składzie Anita Ptak z klasy llG, Kinga Tukaj z klasy IB, Wiktoria Zdon z klasy llF oraz Michał Szyc z klasy llG wywalczył l nagrodę zespołową w XVI Regionalnym Konkursie Dendrologicznym pod hasłem ''Znam drzewa i krzewy'', zorganizowanym przez Sekcję Dendrologiczną Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie oraz IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie.
Dodatkowo możemy pochwalić się nagrodami indywidualnymi. Michał uzyskał III miejsce w klasyfikacji, natomiast Anita i Kinga zostały wyróżnione.
Nagrody indywidualne jak i zespołowe wręczył prof. dr hab. Janusz Hereźniak - Przewodniczący Jury Konkursu. Jako nagrodę nasze liceum otrzymało wyjątkowy drzeworyt, który zagości w naszej szkole do następnej edycji rozgrywek (nagroda jest przechodnia).
Dodatkowo laureaci otrzymali nagrody książkowe.
Uroczystość ogłoszenia wyników rywalizacji miała miejsce w IX L.O. im C. K. Norwida dnia 16 grudnia 2015 roku.
W imieniu własnym oraz Koleżanek pragniemy serdecznie podziękować prof. Jarosławowi Skrzypczykowi oraz prof. Romanowi Biłosowi za nieocenioną pomoc w przygotowaniach do konkursu.

newsa przygotowali: Anita Ptak i Michał Szyc z klasy IIG

Marek Podgórski

15.12.2015 21:19

Najlepsza Julia

W miniony piątek (11 grudnia) w Akademii Polonijnej odbył się II Turniej ,,Grand Prix” o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro zawodników. W rozgrywkach najlepiej wypadła uczennica klasy 1a - Julia Knapik, zajmując 1 miejsce. Dumni możemy być również z Wiktora Zalasińskiego kl.2g, który uplasował się na 15 miejscu oraz z Kacpra Kuziora kl.2d (22 miejsce), Pawła Małka kl.2g (25 miejsce) i Mateusza Strojka kl.2g (26 miejsce). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

newsa przygotowała p.prof. Agata Pastusińska

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9