Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

23.12.2021 07:57

Informacja na temat dostępu uczniów do TEAMS-ów oraz 365 for students

Po zalogowaniu się do Dzienniczka przez przeglądarkę (nie przez aplikację!), w zakładce Uczeń NOWOŚĆ! Dostęp do Office 365 jest podany login na domenie traugutt.onmicrosoft.com oraz hasło do pierwszego logowania na portalu www.office.com lub aplikacji TEAMS . Czyli wchodzimy na stronę office.com, używany loginu oraz hasła podanego w w.w. zakładce w dzienniczku. Przykładowy login:

anowak5@traugutt.onmicrosoft.com

Jeśli komuś nie działa, to z reguły przez to, że wpisuje na www.office.com swój prywatny e-mail lub też swoje hasło do dzienniczka zamiast własciwej pary login + hasło. Polecam ściągnąć ze strony office.com (lub sklepu na urządzeniu mobilnym) aplikację Teams i z niej korzystać- jest wygodniejsza niż przeglądarkowa wersja. Polecam śledzić zakładkę Kalendarz, bo tam będą pojawiać się zaplanowane lekcje przez nauczycieli. W razie problemów z logowaniem proszę kontaktować się ze szkolnym informatykiem (np. przez dziennik elektroniczny), który może zresetować hasło do teams i wysłać je na podany e-mail. Jeżeli w haśle pierwszego logowania jest znak @, możliwe, że trzeba go będzie nie wpisywać.

 

Harmonogram lekcji sprawdzamy w zakładce Kalendarz, aby dołączyć do lekcji klikamy na termin i wybieramy opcję Dołącz. Jeżeli nie widzicie wszystkich przedmiotów, to należy przypomnieć danemu nauczycielowi (dowolną drogą- dziennik, e-mail, wiadomość na Teams), że musi daną klasę zaprosić do zespołu wchodząc w dany zespół 2021/2022 klikając na górze opcję "Aktywuj" (https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/aktywowanie-zespo%C5%82%C3%B3w-klasy-wczesnego-dost%C4%99pu-utworzonych-przez-administratora-it-0d154696-66ab-4fcf-b22f-c3d9a82aaf78).

II LO

22.12.2021 11:19

31.01.22 konkurs informatyczny - InfoSukces

Dzień dobry,

Ze względu na fakt, że chochlik wkradł się wczoraj do systemu wysyłkowego za co bardzo przepraszam, ponownie przesyłam informację na temat przesunięcia terminu nadsyłania prac w konkursie informatycznym InfoSukces w obu poziomach na dzień 31.01.2022r. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy zwrócili na to uwagę i mnie powiadomili.

Przesyłam także hasła do wszystkich matur dostępnych na stronie weeia.p.lodz.pl zakładka "konkursy i matury" > "matury próbne".

Są to matury z matematyki, fizyki, chemii, języka angielskiego a także informatyki.

Wszystkie dotychczasowe hasła to:
marzec 2022 - godzina, grudzień 2021 - minuta, październik 2021 – sekunda, marzec 2021 – energia, grudzień 2020- moc, rozdanie listopadowe 2020 - praca, rozdanie marcowe 2019 decymetr, październikowe 2019 - centymetr oraz z grudnia 2019  - kilometr.

Ponownie Wesołych i Pogodnych Świąt oraz realizacji zamierzeń w nadchodzącym 2022 roku :-)
Ewa Korzeniewska

II LO

21.12.2021 07:46

Konkurs filmowy Wylęgarnia

Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowym Szkolnym Konkursie Filmowym „Wylęgarnia”.

 

Organizator -Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie

 

https://wylegarnia.net.pl/

II LO

13.12.2021 19:19

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2021 roku w całej Polsce obchodzona jest 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przygotowała ją klasa 3D na czele z profesorem Ireneuszem Stasiakiem i panią profesor Anną Gołębiowską. Uczniowie krótko przybliżyli istotne wydarzenia związane ze stanem wojennym. Między innymi chór szkolny zaprezentował pieśń Jacka Kaczmarskiego pod tytułem „Mury”, która była symbolem tamtych lat.

news i foto Maja Ruszel kl. IC

Marek Podgórski

09.12.2021 10:22

Konkurs fotograficzny na najciekawszą fotografię flat lay

Fotografia flat lay to ujęcie sceny (gotowej kompozycji), zawierającej różne przedmioty ułożone na płaskiej powierzchni, z góry – czyli z tzw. lotu ptaka.
Każda uczennica, każdy uczeń Traugutta w terminie do 19.12.2021 r. do godz. 20:00   może przesłać do trzech prac (tematyka dowolna) na adres marek.podgorski@traugutt.net, podając w mailu następujące informacje: imię i nazwisko oraz klasę autorki/autora pracy.
Następnie zdjęcia zostaną umieszczone na szkolnym Instagramie i rozpocznie się głosowanie, które potrwa dwa dni. Zwycięży fotka z największą liczbą oddanych głosów. Oprócz tego najlepsze zdjęcie wybiorą osoby zawodowo zajmujące się fotografią. Na zwycięzców czeka nagroda.
Jak przygotować takie zdjęcie? Oto krótki poradnik:
- obsadź rolę „głównego bohatera” – wybierz przedmiot, który będzie tym najważniejszym w całej kompozycji (może być ich kilka)
- przygotuj bohaterów drugoplanowych – dodatki, które wzbogacą kadr i pomogą opowiedzieć jakąś historię
- doceń minimalizm: im więcej przedmiotów, tym trudniej nad nimi zapanować, więc na początek staraj się ograniczyć ich liczbę, a z biegiem czasu, dokładaj kolejne elementy
- znajdź najlepsze światło: blisko okna, na balkonie lub tarasie –  w miarę możliwości fotografuj w dzień
- wybierz tło: może to być biała kartka papieru, koc, prześcieradło, panele, tło fotograficzne lub jakakolwiek ciekawa (ale dość neutralna) powierzchnia, którą masz pod ręką
- fotografuj w pomieszczeniu, które ma neutralne kolory ścian (najlepszy jest biały lub jasnoszary), aby uniknąć przekłamania kolorów na zdjęciu
- zdecyduj się na paletę barw – staraj się ograniczyć ilość kolorów do dwóch (+ biały, szary i czarny)
- korzystaj z reguły trójpodziału kadru i włącz linie siatki (w telefonie lub aparacie) – umieść bohaterów w miejscach przecięcia linii (w mocnych punktach kadru)
- nie używaj lampy błyskowej – jeśli jest zbyt ciemno, spróbuj odbić światło za pomocą blendy lub innej białej powierzchni
- zamiast wspinać się na palce stań na krześle lub drabince
- najlepsza ogniskowa do #flatlay mieści się w przedziale między 35-50mm
- baw się przysłoną: jeśli chcesz, aby wszystkie przedmioty były ostre, użyj wyższych wartości przysłony (f.3,5 i więcej) pamiętaj, że każde zdjęcie można poprawić w programie do obróbki graficznej
- baw się dobrze! :)
źródło: fotodokwadratu.pl

Marek Podgórski

08.12.2021 11:08

Antykujon - Online

Szanowni Państwo,

Przesyłam na Państwa ręce informację skierowaną do rodziców i uczniów z klas I-IV. Nasze doświadczenia we współpracy ze szkołami (4500 szkół w całej Polsce) pokazują, że w dzisiejszych czasach kompetencja uczenia się jest kluczowa w procesie edukacji. Tematyka naszych kursów jest ściśle powiązana z wyzwaniami, z którymi w dzisiejszych czasach niewątpliwie muszą zmierzyć się uczniowie i nauczyciele.

W związku z tym, zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie informacji z załącznika oraz linku (https://online.euroengram.edu.pl/antykujon) do wychowawców klas I-IV, a także do rodziców tak, aby wszyscy rodzice i uczniowie mogli się z nim zapoznać.

Warsztaty „Antykujon - Online” kierowane są zarówno do uczniów, którzy z różnych względów potrzebują wsparcia w efektywnej nauce (zwłaszcza przed maturą) oraz do tych, którzy poszukują dodatkowej formy rozwoju. Nasz Instytut gwarantuje, każdemu licealiście (którego rodzic wyśle zgłoszenie poprzez wskazany link) bezpłatną konsultację z naszym specjalistą. Pozwoli to na lepsze poznanie ucznia, określenie jego mocnych stron i obszarów do rozwoju, a także umożliwi mu doświadczyć na czym nasze metody polegają dzięki kilku ćwiczeniom, które uczeń wykona w trakcie konsultacji.

Nasze 17 letnie doświadczenie pokazuje, iż nauka uczniów po naszym treningu jest dużo efektywniejsza. Wpływa to również na pracę nauczycieli, co wielokrotnie potwierdzali nam przez lata współpracy. Maila z prośba o udostępnienie tej informacji wysyłamy również do Dyrektora w Państwa szkole. Dziękuję - chętnie odpowiem na pytania.

Z poważaniem,
Angelika Giżowska
Europejski Instytut Edukacji Engram

Marek Podgórski

08.12.2021 10:12

Nastolatki i gry cyfrowe

Szanowni Państwo

Zapraszam do lektury broszury p. Marty Witkowskiej - "Nastolatki i gry cyfrowe".
Poradnik omawia popularne wśród dzieci i młodzieży zjawisko gamingu. Przedstawiono w nim pozytywne oraz negatywne aspekty gier cyfrowych. Rodzice dowiedzą się, czym cyfrowy świat przyciąga ich dziecko, jak gry pomagają w rozwoju, kiedy zaczyna się uzależnienie oraz gdzie zgłosić się po pomoc.

 

Marek Podgórski

08.12.2021 07:31

Zaproszenie do międzynarodowego konkursu w pisaniu na klawiaturze - Christmas Typing Challenge 2

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Interinfo Polska we współpracy z Chorwackim Stowarzyszeniem Stenografów organizuje drugą edycję międzynarodowego konkursu w pisaniu na klawiaturze pod nazwą Christmas Typing Challenge 2.
Konkurs ma formułę meczu i odbędzie się w dniu 18 grudnia 2021 br.

Rejestracja do konkursu, panel treningowy i sam konkurs odbędzie się na platformie: konkursy-interinfo.pl
Uczestnicy mogą rejestrować się indywidualnie bądź za pośrednictwem nauczyciela, który utworzy drużynę szkolną na platformie konkursowej.
Każdy z uczestników będzie miał do przepisania dwa teksty, każdy w czasie 10 minut. Do klasyfikacji będzie brany pod uwagę lepszy tekst.
Koszt uczestnictwa w konkursie – 5 zł.

Wszelkie informacje dotyczące tego konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym pod adresem: konkursy-interinfo.pl/terms/regulamin.pdf

Uczestnicy konkursu oraz nauczyciele otrzymają stosowne dyplomy oraz zaświadczenia o udziale w międzynarodowym konkursie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Pozdrawiamy,
Stowarzyszenie Interinfo Polska

II LO

06.12.2021 07:29

CHARYTATYWNIE DLA ZWIERZĄT

 

W imieniu Młodzieżowej Rady Miasta, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych pragniemy zaangażować społeczność naszej szkoły w zbiórkę jedzenia oraz koców dla zwierząt ze schroniska przy ulicy Gilowej. Od dnia 7.12.21 będzie można przynosić powyższe artykuły do szkoły. Zachęcamy do wsparcia akcji.

prof Agnieszka Frej

II LO

06.12.2021 07:29

SZKOŁY DLA POTRZEBUJĄCYCH

Wspólnie ze społecznością Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego zwracam się z uprzejmą prośbą o włączenie się do organizowanej zbiórki odzieży i artykułów higienicznych (nowych: spodnie, koszule flanelowe, swetry, czapki, szaliki, rękawice, koce, ręczniki, kosmetyki do kąpieli) z przeznaczeniem dla osób ubogich lub bezdomnych z terenu Częstochowy. Akcja odbywać się będzie we współpracy z Siostrą Mileną ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa i jest nawiązaniem do obchodzonego corocznie Światowego Dnia Ubogich w Dolinie Miłosierdzia mającego zwracać uwagę na działania na rzecz bliźniego. Artykuły można przynosić do szkoły w dniach 7.12-10.12.21. prof. Agnieszka Frej

II LO

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28