• ROK 2020 ROKIEM STULECIA II LO

 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  C:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\002.jpgC:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\003.jpg

29.02.2012 09:59

Krew oddaliśmy

Po rocznej przerwie przed naszym liceum kolejny raz zaparkował ambulans do poboru krwi. Na liście chętnych znalazło się ok. sześćdziesięciu osób. Przedłużający się czas oczekiwania zniechęcił kilkoro potencjalnych donatorów. Ostatecznie próg autokaru przekroczyło pięćdziesiąt osób, z czego krew oddało trzydzieścioro pięcioro uczniów i jeden nauczyciel. (W większości) bladzi, nieco przestraszeni (czasami mdlejący na rękach p.prof. Nowaka) , nie mniej – wszyscy dumni z poczucia dobrze spełnionego obowiązku, wzmocnieni kawą i słodyczami, mogli swój „pierwszy raz”* uważać  za zaliczony.
*Nie dotyczy p.prof. Bigdowskiego, dla którego było to kolejne doświadczenie.

Marek Podgórski

29.02.2012 09:03

Instytut Psychologii UŚ zaprasza

Chcąc przybliżyć ofertę edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczniom szkół ponadgimnazjalnych, Instytut Psychologii UŚ zaprasza 20 marca (wtorek) na Dzień Otwarty. Będzie to znakomita okazja do udziału w specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach, a także do poznania Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz zobaczenia jedynego w regionie uniwersyteckiego laboratorium psychologicznego. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

29.02.2012 08:36

Zbadaj swoje IQ

Mensa Polska zaprasza na sesję testową w Częstochowie, dzięki której dowiesz się, jakie posiadasz IQ.
Sesja zostanie przeprowadzona w dniu 03 marca 2012r. (sobota) w IX LO, ul. Jasnogórska 8 o godz. 1000.
Zaproszenie dotyczy osób, które ukończyły 10 lat. Należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, dowód przelewu bankowego na kwotę 30zł lub 50 zł opłaty za test, przybór do pisania.
Więcej informacji na mensa.org.pl

Marek Podgórski

29.02.2012 08:05

Dwa srebrne ekrany

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych przy współpracy Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej "Venae Artis" ogłasza  konkurs: "Dwa srebrne ekrany" internetowe rozmowy o filmie skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Konkurs składa się z dwóch części  - plastycznej oraz dyskusji na forum internetowym (uczestnik może wziąć udział w obu częściach lub tylko jednej).
Osoby zainteresowane konkursem plastycznym proszone są o przygotowanie plakatu promującego wybrany polski film.  Plakat powinien być wykonany dowolną techniką plastyczną płaską (także techniką grafiki komputerowej) w formacie A3 lub A2. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace, wykonane indywidualnie lub przez dwie osoby. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

23.02.2012 15:17

eTwinning jeszcze raz

Program eTwinning polega na łączeniu i współpracy bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych w Europie przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiele szkół europejskich, także z Polski bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką „rodzinę”. Nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą w Łotwie i w ramach współpracy realizujemy projekt "Złudzenia optyczne". W zakładce fizyka i astronomia https://sites.google.com/a/traugutt.net/etwinning---optical-illusions/ można zobaczyć efekt naszej dotychczasowej współpracy. Projekt jest cały czas aktywny, więc zachęcam do uzupełniania go o nowe prezentacje i zdjęcia.

prof. Rećko Edyta

23.02.2012 14:43

Targi Edukacyjne w Częstochowie

Zapraszamy Państwa na Profesjonalne Ogólnopolskie Targi Edukacyjne w Częstochowie.
Targi odbędą się w Galerii Jurajskiej w dniach 24-25 lutego 2012 roku w godzinach 10.00-20.00.
Wystawcy to szkoły wyższe oraz szkoły policealne.W trakcie trwania Targów odbędą się interesujące prezentacje, pokazy, przygotowaliśmy również wiele konkursów dla młodzieży.
Na Targach Edukacyjnych zaprezentują się szkoły nie tylko z Częstochowy, ale również z: Katowic, Opola, Wrocławia, Dąbrowy Górniczej.
W trakcie trwania Targów odbędą się interesujące prezentacje, pokazy, przygotowaliśmy również  wiele konkursów dla młodzieży.
W tych dniach odbędą się w Galerii Jurajskiej DNI PRZYTULANIA  bez konsekwencji  /nie tylko dla singli/.
Młodzież, która złoży wizytę na Targach, otrzyma katolog informacyjno-edukacyjny oraz otrzyma karty do głosowania na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO NAUCZYCIELA  roku 2011.
Szkole, której uczniowie wrzucą najwięcej kuponów przekażemy rzutnik HDTV / min. 200 kuponów/.
W imieniu WYSTAWCÓW serdecznie zapraszamy.
Teresa Szajer.

Marek Podgórski

23.02.2012 11:07

Egzamin maturalny - weryfikacja danych

Od 21 lutego do 1 marca OKE w Jaworznie uruchomił serwis dla uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego. Serwis będzie dostępny poprzez link na stronie OKE. Celem serwisu jest umożliwienie weryfikacji danych osobowych i egzaminacyjnych przez samych zainteresowanych.

Jeżeli zdający stwierdzi błąd w swoich danych osobowych i egzaminacyjnych, powinien ten fakt niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły.

Absolwenci pragnący uzyskać hasło logowania proszeni są o kontakt z sekretariatem szkoły. Na pytania dotyczące egzaminu maturalnego odpowiedzi udziela p. dyr. Dorota Malicka.

Marek Podgórski

20.02.2012 20:45

Brązowa odznaka dla Dominika Lupy

Uczeń  klasy IIb Dominik Lupa dnia 15 stycznia otrzymał brazową odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej od Zarzadu Ochotniczej Straży Pożarnej. Odznaka została przyznana za działalność w Straży Pożarnej, udział w zawodach sportowo- pożarniczych, za zajmowanie wysokich lokat oraz wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej.  
W imieniu p. prof. Jaroslawa Skrzypczyka oraz klasy IIb składam serdeczne gratulacje oraz życze dalszych sukcesów.

Patrycja Klimas

Anna Modlińska

20.02.2012 12:22

Oddaj krew

Już w najbliższą środę kolejny raz przed naszym liceum zaparkuje ambulans do poboru krwi. Uczniowie zainteresowani donacją proszeni są o zgłaszanie się do p.prof. Marka Podgórskiego.

Zobacz, czy możesz oddać krew?

Krew mogą oddać:
- osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą, co najmniej 50 kilogramów; Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

20.02.2012 09:34

„MÓJ MISTRZ” - III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Regulamin
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie przy współpracy: Urzędu Miasta Częstochowy - Wydziału Edukacji, Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.
Cel konkursu:
1.    Prezentacja i popularyzacja fotografii.
2.    Propagowanie fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.
3.    Inspirowanie twórczych poszukiwań.
Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i wyższych. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 22
  • Wt
  • 16
  • Śr
  • 27
  • Czw
  • 17
  • Pt
  • 6