• Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019. Prosimy wstrzymać się z zakupem podręczników do języka angielskiego do klasy pierwszej.

 • 1. Wyniki egzaminu maturalnego można będzie odbierać w szkole od dnia 3 lipca br. od godz. 1200.
  2. Odbioru świadectwa dokonuje absolwent szkoły lub rodzic (opiekun prawny) po okazaniu pisemnego upoważnienia. Zarówno absolwent jak i osoba upoważniona muszą posiadać dokument tożsamości.
  3. 3 lipca br. pomiędzy godz. 00:00 a 2:00 udostępnione zostaną wyniki egzaminów w serwisie dla maturzystów (link ze strony www.oke.jaworzno.pl, dane do logowania zostały przekazane w lutym br.).
  4. Egzamin maturalny w sierpniu 2018:

  Absolwent, który nie zdał jednego z egzaminów obowiązkowych, przystąpił do jednego dodatkowego i żaden z nich nie został mu anulowany, ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego.

  Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 10 lipca br. Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu:

  Załącznik 7a_N (nowa formuła) i Załącznik 7b_S (stara formuła) (do pobrania załączniki w formacie Word ze strony www.oke.jaworzno.pl)

  Egzaminy zostaną przeprowadzone w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w maju br.

  1. Część pisemna   -  21 sierpnia 2018 r.              (wtorek, godz. 9:00)

  2. Część ustna       -  21 - 22 sierpnia 2018 r.        (harmonogram ustalają dyrektorzy szkół).

  Egzamin w terminie poprawkowym NIE JEST LICZONY DO OPŁATY jako kolejne podejście, więc NIE  PODLEGA  DODATKOWEJ OPŁACIE.

28.02.2013 15:34

Harlem Shake i Dzień Dresa

SU ogłasza, że w dniu 7 marca 2013 roku w naszej szkole odbędzie się coroczna już impreza- Dzień Dresa. Tegoroczna edycja różnić się będzie od poprzednich zakończeniem w stylu Harlem. A dokładniej odtańczeniem Harlem Shake. Serdecznie zapraszamy do zabawy i widzimy się w przyszły czwartek!

Patryk Fiutek

28.02.2013 15:33

Dzień Kobiet w Traugucie

Z okazji zbliżającego się święta kobiet zachęcamy chłopców naszego liceum do udziału w ankiecie, która wyłoni spośród uczennic Traugutta: najpiękniejszą z kobiet, kokietkę, duszę towarzystwa, damę, artystkę, sportswoman oraz najładniejszy uśmiech. Głosy będzie można wrzucać do skrzynki, która będzie wystawiona w holu głównym, w czwartek i piątek. Zapraszamy do zabawy!

Patryk Fiutek

28.02.2013 12:39

1% dla Przyszłości

Jeśli zależy Ci na rozwoju młodzieży szczególnie uzdolnionej, poszerzeniu bazy edukacyjnej Liceum Traugutta, wsparciu młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej przekaż 1% swojego podatku STOWARZYSZENIU TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI. Zebrane pieniądze zainwestujemy w lepszą przyszłości młodych Polaków.

Od dnia 29 czerwca 2010r. STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI (KRS 290637) jest organizacją pożytku publicznego.

Nr rachunku bankowego 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342.

Marek Podgórski

27.02.2013 16:46

Koło teatralne pilnie poszukuje chętnych

Młodzież zainteresowaną rozwijaniem zdolności aktorskich serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się już jutro po 7 godzinie lekcyjnej w świetlicy (zbiórka przy popiersiu naszego patrona).  Zespół poszukuje co najmniej dwóch osób, w tym minimum jednego chłopca.

Szkolną trupę prowadzi aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie  p. Adam Hutyra.

Marek Podgórski

27.02.2013 15:13

Na ostatnie dni zimy- LOT!

Już jutro, 28 lutego, ukaże się najnowszy numer naszej szkolnej gazetki LOT. Egzemplarze w cenie tylko 1,50 zł rozprowadzanie będą w ciągu dnia. Warto zakupić swój własny unikatowy egzemplarz, bowiem w nowym wydaniu nie tylko ciekawe artykuły, pasjonujące quizy, kącik kulturalny, kilka słów o chudnięciu po świąteczno-noworoczno-feriowych ucztach, ale również walentynkowe życzenia Trauguciaków, które nadsyłane były do naszej Redakcji przez cały styczeń.

UWAGA! Jak zawsze- NIESPODZIANKA i szansa na zdobycie dodatkowej oceny celującej z biologii lub historii. W każdym egzemplarzu czeka na Was zadanie testowe, którego rozwiązanie gwarantuje zdobycie dodatkowej szóstki z danego przedmiotu. Pamiętajcie, kto pierwszy, ten lepszy, a warunkiem otrzymania oceny jest posiadanie własnego egzemplarza LOTu. Dlatego czym prędzej zapraszam wszystkich do kupowania i czytania.

Miłej lektury życzy cały zespół redakcyjny.

Marcelina Skrobek

27.02.2013 13:11

Czy posiadasz odpowiednie predyspozycje zawodowe???

Wielu z uczniów naszej szkoły zainteresowanych jest podjęciem studiów psychologicznych bądź związanych ze służbami mundurowymi. Zanim jednak przystąpicie do przygotowywania się do egzaminu, sprawdźcie czy posiadacie odpowiednie predyspozycje zawodowe.

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane psychologią, pracą w służbach mundurowych do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu psychologicznym, potwierdzającym predyspozycje. Badania zostaną zrealizowane przez psychologa, doradcę zawodowego. Nie podchodźcie do badania negująco, pamiętajcie że jest ono namiastką tego co czeka was na rozmowie kwalifikacyjnej, dlatego naprawdę warto wziąć w nim udział.

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane do wpisywania się na listę u szkolnego doradcy zawodowego. Po zebraniu zgłoszeń chętnych, zajęcia zostaną zorganizowane na terenie szkoły.

prof. Rogala-Konatowska Malwina

26.02.2013 16:34

Spotkanie z przedstawicielami AGH

Uczniowie klas II i III: w najbliższy piątek 1 marca w naszej szkole odbędzie się prelekcja z przedstawicielami Akademii Górniczo - Hutniczej.

Na 4 godzinie lekcyjnej  będą mieć miejsca zajęcia dla klas: IIIa, IIIb, III c, III d, IIIe

na 5 godzinie dla klas: II b, II d, II e oraz III f.

Gorąco zachęcam  do zadawania wszystkich nurtujących Was pytań. Jest to jedyna szansa na uzyskanie szybkich i elokwentnych odpowiedzi. Nie zastanawiajcie się - pytajcie.

Zajęcia odbędą się na małej sali gimnastycznej.

prof. Rogala-Konatowska Malwina

22.02.2013 23:26

Konkurs tylko dla Trauguciaków - "Szkoła, do której chodzę, ludzie, których spotykam"

Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości oraz Marek Podgórski serdecznie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Szkoła do której chodzę, ludzie których spotykam".

Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 100 PLN. Szczegóły w załączniku.

Marek Podgórski

21.02.2013 22:33

Najlepsza studniówka? Tylko w Traugucie! Zagłosuj!

Dziennik Zachodni informuje: - Podczas ostatniego miesiąca bawiliśmy się na kilkunastu studniówkach w naszym regionie. Dzisiaj zapraszamy do zabawy. Wybierzmy Najlepszą Studniówkę 2013. Wśród kandydatów są bale z Częstochowy, Lublińca, Kłobucka, Myszkowa, Krzepic, Żarek i Koziegłów. Zachęcamy do głosowania. Codziennie z jednego adresu IP można oddać 5 głosów. Głosowanie potrwa do 26 lutego.

Głosować można tutaj - sprawdziliśmy - jednego dnia można (zgodnie z regulaminem) zagłosować 5x z rzędu.

Marek Podgórski

21.02.2013 13:16

Poszukaj zabytku i zrób zdjęcie

Instytut Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie ogłasza konkurs fotograficzno-historyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu jest troska o dziedzictwo kulturowe, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, związku z regionem, krajem i cywilizacją europejską. Chodzi również o uwrażliwienie młodzieży na tematykę związaną z ochroną zabytków, niekoniecznie tych najbardziej znanych w skali regionu czy kraju. Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy interesują się fotografią, ale też posiadają pasję poznawczą i ciekawi ich historia. Mamy nadzieję, że Konkurs stanie się inspiracją do poszukiwań historycznych. Więcej...

Marek Podgórski

123

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!