Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

27.02.2014 07:34

Dzień Patrona

W czwartek 20 lutego w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy Dzień Patrona. Uczniowie klasy I F przygotowali akademię upamiętniającą postać Romualda Traugutta oraz powstańców styczniowych

Tego samego dnia rozstrzygnięty został również konkurs, w którym uczestniczyły wszystkie klasy naszego LO. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić krótką scenkę związaną z ważnym wydarzeniem z okresu powstania styczniowego, odśpiewać jedną pieśń powstańczą oraz zaprezentować strój z epoki w której żył i działał Romuald Traugutt. W konkursie I. miejsce zajęły ex aequo klasy I E oraz II F. W nagrodę zwycięzcy wybiorą się do częstochowskiego Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

newsa przygotował p.prof. Jakub Michalski

Marek Podgórski

25.02.2014 09:30

Stypendia socjalne - komunikat

Marek Podgórski

24.02.2014 16:55

Gorączka sobotniej nocy

Taka noc zdarza się tylko raz w życiu! Bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń upływającego roku szkolnego był bal studniówkowy maturzystów z naszego LO, który odbył się 22 lutego br. w Hali Polonia. Poprzedzony długotrwałymi przygotowaniami, obwieszczający nieubłaganie zbliżający się czas matur (do egzaminu dojrzałości pozostało już tylko 71 dni!) stanowił niezwykłą okazję do dobrej zabawy i chwili zapomnienia.

Zgodnie z tradycją, zabawę rozpoczął polonez w wykonaniu wszystkich obecnych uczniów klas trzecich naszego liceum, w towarzystwie gości i grona pedagogicznego. Obserwowany przez licznie przybyłych rodziców, stanowił przyczynę wielu wzruszeń i zachwytów. Zarówno dla tańczących, jak i obserwujących nasze zmagania z choreografią dorosłych, ten dostojny taniec stanowił jeden z najpiękniejszych momentów wyjątkowej soboty.

Później wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać przemówienia pani dyrektor Małgorzaty Jackowskiej, która oficjalnie rozpoczęła bal maturalny rocznika 1995. Wszystkie świętujące w tym dniu klasy trzecie miały również okazję podziękować swoim wychowawcom za te wspólnie spędzone 3 lata podarunkami i kwiatami.

Po tej oficjalnej części wieczoru zabawa rozpoczęła się na dobre! Tańcom i rozrywkom nie było końca, a z każdą godziną śmiałość uczestników i ilość tańczących par na parkiecie rosła w zatrważającym tempie.  Każdą chwilę tego wyjątkowego wydarzenia pomogli nam uwiecznić liczni fotografowie i kamerzyści; jak co roku każda klasa zebrała się do wspólnej fotografii, a wszyscy chętni jeszcze długo pozowali do obiektywu w mniejszych grupkach. Perfekcyjnie dobrana oprawa muzyczna zapewniła nam wybuchową mieszankę największych przebojów wszechczasów, jak i obecnych hitów, przez co nie tylko uczniowie, ale również profesorowie dali się porwać obezwładniającym rytmom. Zadbano również o podniebienia wszystkich obecnych, serwując nam wyśmienite jedzenie i słodkie przekąski. A wszystko to w przepięknie udekorowanej scenerii. Nic więc dziwnego, że nasza zabawa trwała do samego rana, a na następny dzień stopy piekły od poparzeń i odcisków. Bez wątpienia, warto było!

Jeszcze raz z tego miejsca w imieniu całej społeczności uczniowskiej naszego liceum pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego balu. Przede wszystkim zaś rodzicom należącym do komitetu studniówkowego, którzy włożyli niewyobrażalnie wiele pracy, by przygotować dla nas ten wieczór i tak perfekcyjnie dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jesteśmy Państwu niewypowiedzianie wdzięczni, to dzięki ogromnemu poświęceniu wszystkich zaangażowanych ta wyjątkowa noc na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Ponadto, gorące podziękowania składamy również na ręce nauczycieli naszego liceum na czele z panią dyrektor za umożliwienie nam świętowania i obecność na tym wyjątkowym dla nas balu; paniom prof. Annie Swodczyk i Agacie Pastusińskiej oraz panom prof. Bartłomiejowi Bidgowskiemu i Michałowi Nowakowi za trud nauczenia nas choreografii rozpoczynającego poloneza oraz wszystkim wychowawcom obecnych klas trzecich za nieustające ogromne zaangażowanie i wsparcie. Mamy nadzieję, że jeszcze długo w murach naszego liceum wspominać się będzie wyjątkowych uczniów rocznika ’95, tak jak dla nas czasy spędzone w liceum zapiszą się w naszej pamięci jedynie cudownymi wspomnieniami.

Raz jeszcze, dziękujemy!

Marcelina Skrobek

24.02.2014 12:05

Maturzysto - zweryfikuj się. KONIECZNIE!

Od 21 lutego - 12:00 do 1 marca - 15:00 OKE w Jaworznie uruchomi serwis dla uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego. Serwis będzie dostępny poprzez link na stronie http://www.oke.jaworzno.pl (SERWISY->serwis maturzysty). Celem serwisu jest umożliwienie weryfikacji danych osobowych i egzaminacyjnych przez samych zainteresowanych. Link bezpośredni.

Jeżeli zdający stwierdzi błąd w swoich danych osobowych i egzaminacyjnych, powinien ten fakt niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły (u nas p.dyr. Dorocie Malickiej).

W związku z powyższym oraz krótkim terminem weryfikacji danych wszyscy maturzyści proszeni są o zgłoszenie się do swoich wychowawców po odbiór  wydrukowanych haseł.

Uwaga! Hasło należy zachować, ponieważ będzie Wam potrzebne w przyszłości. Wszystkim "roztrzepanym" i zapominalskim podpowiadamy - sfotografujcie hasło komórką, zawsze będzie "pod ręką".

Marek Podgórski

23.02.2014 13:33

Konkurs na projekt logo

Marek Podgórski

23.02.2014 10:04

Poloneza czas zacząć

Marek Podgórski

22.02.2014 08:42

Próba generalna

Marek Podgórski

21.02.2014 19:56

Uwaga dresiarze, nadszedł Wasz czas!

Już 5 marca zapraszamy wszystkich na długiej przerwie na dużą salę gimnastyczną w celu świętowania DNIA DRESA!

Zapraszamy do udziału w dresiarskim karaoke - konkursie na najlepsze wykonanie trauguttowskiej wersji piosenki BONUSa BGC, czyli "Na szkolnym rejonie" (duża sala). Możliwość występowania w grupach! Wszelkie dodatkowe gadżety, choreografia oraz znajomość tekstu na pamięć będą dodatkowo punktowane!

Na sali odbędzie się również konkurs w siłowaniu się na rękę oraz konkurs na największą ilość wykonanych pompek. Do konkursu na największą ilość pompek będzie można zapisać się na bieżąco podczas zawodów.

Konkurs na siłowanie będzie składał się z eliminacji, półfinału i wielkiego finału, w którym zmierzą się dwaj najsilniejsi zawodnicy. Na konkurs na siłowanie się oraz na karaoke można zapisać się u prof. Marka Podgórskiego oraz u członków SU. Do konkursu karaoke dopuszczane są grupy max. 4 osobowe.

Piotr Szyma

21.02.2014 07:34

Gratulacje Śląskiego Kuratora Oświaty

Marek Podgórski

20.02.2014 11:09

Prezentacja Politechniki Wrocławskiej

Wszystkie osoby zainteresowane studiami na uczelni zapraszamy do spotkania ze studentem Politechniki Wrocławskiej w naszej szkole. Dowiecie się m. in. jak wygląda nauka na uczelni, jakie kierunki warto studiować, jak wygląda życie we Wrocławiu.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszę o kontakt osobisty lub mailowy: malwina.konatowska@traugutt.net

Termin spotkania zostanie ustalony po utworzeniu listy osób zainteresowanych.

prof. Rogala-Konatowska Malwina

1234

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28