16.02.2016 07:50

Marysia w etapie centralnym

Z ogromną satysfakcją, chciałabym poinformować, iż decyzją Komitetu Głównego XXXIX Olimpiady Języka Francuskiego do etapu centralnego zakwalifikowana została:
Marysia Popczyk z kl. IIId

Zawody etapu centralnego odbędą się w dniach 17-19 marca 2016 roku, w Instytucie Języków Romańskich  KUL w Lublinie.
Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia!
prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

16.02.2016 07:34

Czy Trauguciak będzie pierwszym Polakiem, który…

Pacific Crest Trail to wysokogórski szlak trekkingowy w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, o długości prawie 4300 kilometrów. Pustynie, jeziora, dzikie zwierzęta i nieustający brak zdobyczy cywilizacyjnych. W tym roku naprzeciw tym wyzwaniom zamierza stanąć nasz absolwent Grzegorz Ozimiński (matura 2006, wychowanek p.prof. Małgorzaty Chmielewskiej) wraz ze swoim kolegą Maćkiem, absolwentem zaprzyjaźnionego „Słowaka”. Początek wyprawy zaplanowany jest na przełom kwietnia i maja 2016. W chwili obecnej chłopaki dopinają kwestie organizacyjne.

Aby wyprawa doszła do skutku niezbędne są fundusze. Jeśli chcesz mieć satysfakcję, że to właśnie (między innymi) dzięki Tobie, ktoś odniósł sukces, wesprzyj projekt na PolakPotrafi.pl Wpłacić można choćby złotówkę. Na PolakPotrafi.pl obowiązuje zasada „wszystko albo nic”. Jeśli przed upływem przewidzianego czasu na uzyskanie dofinansowania projekt nie osiągnie zakładanego celu finansowego, wówczas darczyńcom zostaną z powrotem wypłacone środki pieniężne. Otrzymają je oni w całości. (Więcej na temat zasad wspierania projektów przeczytacie na https://polakpotrafi.pl/czym-jest-polak-potrafi).

Wracając do swoich podróżniczych początków, myślę także o wspaniałych czasach w II LO, kiedy to razem z profesorem Markiem Podgórskim zdobywaliśmy Przegibek, Babią Górę czy uczestniczyliśmy w sprzątaniu jaskiń na Jurze. Niezaprzeczalnie efektem także tych doświadczeń jest moja tegoroczna wyprawa – opowiada Grzegorz.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony internetowej  www.pct2016.pl i fan paga na Facebooku: https://www.facebook.com/PCT16/

Marek Podgórski

12.02.2016 06:56

UWAGA ABSOLWENCI

Od 15 lutego - 10:00 do 25 lutego - 20:00 OKE w Jaworznie uruchomi serwis dla uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego. Serwis będzie dostępny poprzez link na stronie http://www.oke.jaworzno.pl (SERWISY->serwis maturzysty). Celem serwisu jest umożliwienie weryfikacji danych osobowych i egzaminacyjnych przez samych zainteresowanych.
Jeżeli zdający stwierdzi błąd w swoich danych osobowych i egzaminacyjnych, powinien ten fakt niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły.
Absolwenci  przystępujący do poprawy egzaminu maturalnego w maju 2016r. mogą odbierać hasła do serwisu dla maturzystów w sekretariacie szkoły od dnia 12 lutego.

Marek Podgórski

05.02.2016 09:02

Śląski Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

W dniu 5 marca 2016r. odbędzie się Śląski Konkurs Chemiczny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do 12.02.2016r. do nauczycieli uczących chemii. Więcej informacji można uzyskać na stronie konkursu www.chemia.polsl.pl/konkurs

prof. Agnieszka Adryjańska - Mroczek

prof. Rećko Edyta

04.02.2016 14:09

Postudniówkowa sesja foto

Marek Podgórski

03.02.2016 11:56

Studniówka 2016

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE dla traugutt.net wykonał nasz absolwent - p. Maciej Kuroń.

Marek Podgórski

01.02.2016 08:16

Wywiadówki

Zebrania z rodzicami podsumowujące I semestr odbędą się dnia 2 lutego o godz. 17.00.

Marek Podgórski

01.02.2016 07:02

Dzień Patrona

29 stycznia 2016 roku II LO miało okazję obchodzić Dzień Patrona. Całą uroczystość, nieco kameralną, zorganizowała klasa I a z prof. Izabellą Zawiszą-Blachnicką na czele oraz część chóru pod przewodnictwem Sebastiana Sobczyka, któremu serdecznie za to dziękujemy. Specjalne podziękowania należą się także p.prof. Patrykowi Frendowskiemu, odpowiedzialnemu za debatę. Akademia rozpoczęła się od części formalnej, w której nie brakowało wystąpienia pani dyrektor Małgorzaty Jackowskiej. Część artystyczna, może i niedługa, ale jaka satysfakcjonująca. Tutaj właśnie doświadczyliśmy na własnych uszach, że wielogodzinne ćwiczenia z Sebastianem przyniosły niesamowite rezultaty. No i najważniejszy moment – debata. Godzina intensywnej walki o prawdę między przedstawicielami klas pierwszych i drugich. Krakowska czy warszawska szkoła historyczna? Po dyskusjach pełnych zwrotów akcji i mocnych argumentów przyszedł czas na werdykt. P. prof. Frendowski z powagą ogłosił zwycięzców – szkoła krakowska, co było jednoznaczne z wygraną IIa i „niepytajką” dla całej klasy na wybrany przez nią dzień. Gratulujemy zwycięzcom, nie ujmując drugiej drużynie, która broniła swoich racji z niezwykłą zawziętością i determinacją.

newsa przygotowała Katarzyna Sikorska, kl I a

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!