31.03.2012 18:01

Na wiosnę z Szymborską

Jak co roku, przy okazji Dnia Wiosny, w naszym LO zorganizowano Dzień Poezji. Tegoroczne przedstawienie było poświęcone współczesnym poetom, a w szczególności Wisławie Szymborskiej. Zawiodła frekwencja, która nawet jak dzień wagarowicza była zaskakująco mała.

Obchody Dnia Poezji rozpoczęły się od wręczenia dyplomów dla poetów z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie na wiersz o dowolnej tematyce. Nagrody z rąk p. prof. Wiesławy Mecmajer oraz p. dyrektora Krzysztofa Ponchały odebrały: Aneta Miechowska (miejsce I), Dominika Klimek (II) i Anna Modlińska (III). Następnie odczytano życiorys zmarłej 1-ego lutego poetki, Wisławy Szymborskiej. Postać noblistki, wraz z Czesławem Miłoszem i Zbigniewem Herbertem,  powróciła chwilę później w przedstawieniu  przygotowanym przez Dyskusyjny Klub Książki. Po spektaklu, zgromadzeni mieli okazję wysłuchać Ines Kononiuk, Klaudii Puch, Ani Podsiedlik z zespołem, a także trio Michał Bednarek, Michał Psiuk i Dawid Śliwiński. Nad poziomem koncertu czuwali profesorowie: p. Anna Gołębiowska, p. Wiesława Mecmajer, p. Barbara Turel, i p. Grzegorz Bojanek.

Marcin Musiał

30.03.2012 21:38

4. Bieg Częstochowski. Zapisz się i wystartuj!

Do największej biegowej imprezy, która organizowana jest w naszym mieście - Biegu Częstochowskiego - zostały dwa tygodnie.
- Gorączki przedstartowej jeszcze nie ma. Ale jak znam życie, to tydzień przed startem zacznie się robić gorąco - mówi jeden z organizatorów imprezy Jarosław Kołodziejczyk z Zabieganych Częstochowa.
Więcej ...

Wiosenny Test Coopera - Częstochowa 2012

Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych ZABIEGANI Częstochowa zaprasza 31 marca 2012 roku na Wiosenny Test Coopera 2012. Test sprawności fizycznej odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego 58/64. Na sprawdzian zapraszamy już od godziny jedenastej. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

30.03.2012 19:36

Radziu Deska zwycięża u Mateusza Kusznierewicza

Radka w szkole zna chyba każdy. Ten uzdolniony drugoklasista, "człowiek renesansu" chętnie startuje w różnych konkursach, niejednokrotnie z sukcesami. Oto treść e-maila, który dotarł w dniu dzisiejszym do szkoły:
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że w konkursie Mateusza Kusznierewicza (Konkurs olimpijski Marinepool - przyp. M.P.), który przeprowadzony był na jego profilu Facebook oraz na stronie internetowej Mateusza, zwyciężył uczeń II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Prawidłowo na pytania konkursowe odpowiedział Radek Deska, przesyłając nam także opis swojego Wymarzonego Rejsu, dzięki któremu zdecydowaliśmy się przyznać mu zwycięstwo.
Serdecznie gratulujemy!

Pozdrawiam,

Marta Bezubka - Glaza, Personal Manager, www.kusznierewicz.pl Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

28.03.2012 19:00

Filip nowym mistrzem

Wybierając się w piątek na rozgrywki do Akademii Polonijnej spotkaliśmy ubiegłoroczną mistrzynię szkoły w szachach – Karolinę Dąbek. Nie mogliśmy poprzestać tylko na wymianie uprzejmości.
Karolina – organizujemy mistrzostwa szkoły, co Ty na to?
Odpowiedź mogła być tylko jedna:
No jasne. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

28.03.2012 14:34

Eliminacje wyłoniły najszybszych

Po zakończeniu eliminacji podajemy skład naszej reprezentacji na zawody w pływaniu w dniu 3 kwietnia 2012 na pływalni przy ul Niepodległości:

Kobiety :
50 m stylem dowolnym :
1. Aleksandra Orłowska 0:34,15
2. Sandra Wuczyńska 0:37,28

50 m stylem klasycznym :
1. Aneta Miechowska 0:46,41
2. Natalia Lipińska 0:49,55
Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

26.03.2012 08:44

Każda partia uczy…

Piątkowy poranek obudziłem się z uśmiechem na twarzy. Tego dnia wiedziałem, że odbędzie się Turniej o Puchar Rektora Akademii Polonijnej z cyklu „Grand Prix” o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach Szybkich. Pomimo długiej rozłąki postanowiłem zagrać. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Szymaczek IIE, Piotr Lipowski IE i Jacek Janas IE.
Z powodu zbyt silnej grupy jaką stanowili studenci szkół wyższych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalny, w tym utytułowani zawodnicy nie udało nam się wejść do czołówki. Mimo przegranej nabyliśmy dużo nowych doświadczeń. Ten dzień wspominam pozytywnie.

Jacek Janas

22.03.2012 08:15

Ponad normę...

W dniach 16-17 marca 2012 roku odbyła się kolejna ogólnopolska zbiórka żywności prowadzona przez Caritas, w której brali aktywny udział uczniowie naszej szkoły. Dzięki życzliwości Dyrekcji, z nieocenioną pomocą Profesora Jarosława Skrzypczyka i przy zaangażowaniu młodzieży z klasy IIb (Bajdur K., Fiszer Z., Gazda K., Kołodziejczyk M., Kopeć E., Labocha P., Michoń E., Oczkowski M., Orlikowski B., Pindych M., Sobecki P., Sochacka A., Syguda K., Towarek K.) i IIf (Brożyc A., Górecka A., Klęk A., Klimas A., Puczyńska K.) udało nam się opanować nie tylko jak początkowo zakładaliśmy Biedronkę na ul. Okólnej, ale także przez kilka godzin sklep na ul. Mostowej. Tak więc nasz plan został wykonany ponad normę.
Za wszelką pomoc i zaangażowania wszystkim serdeczne dzięki. Zapraszam do dalszych działań, a najbliższe to pomoc w zorganizowaniu festynu dla dzieciaków z okazji ich święta 1 czerwca na zamku w Olsztynie.

Ks. Rafał Zawisza

Marek Podgórski

22.03.2012 07:19

Konkurs fotograficzny - "Uzależnieniom – STOP"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta w Częstochowie oraz Starostwem Powiatowym ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem „Uzależnieniom – STOP”. Konkurs adresowany jest do uczniów II i III klas szkół gimnazjalnych oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Celem Konkursu jest edukacja młodzieży w zakresie skutków zdrowotnych wynikających
z używania środków uzależniających oraz profilaktyka w tym zakresie.
Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły w załaczniku.

Marek Podgórski

22.03.2012 07:16

Google Science Fair

Google wraz z partnerami: CERN, The LEGO Group, National Geographic oraz Scientific American,  ogłosił drugi doroczny Google Science Fair, największy globalny konkurs naukowy, otwarty na cały świat *dla uczniów w wieku 13-18 lat.* Uczniowie - czy to indywidualnie, czy też w grupach liczących do trzech osób - zadają pytanie, opracowują hipotezę, po czym sprawdzają ją, przeprowadzając eksperyment naukowy. Cały proces jest następnie szczegółowo opisywany i przesyłany przez formularz online, wypełniany samodzielnie przez uczestników. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

21.03.2012 10:47

Kuba najlepszym freestylowcem

W ostatni weekend kalendarzowej zimy odbyły się w Zieleńcu XI Mistrzostwa Polski Instruktorów Snowboardu organizowane przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu. Zawody odbywały się na stokach "Winterpol" - slalom gigant, jazda techniczna oraz freestyle. Organizatorzy nie spodziewali się rekordowej liczby uczestników - ok. 140-150 startujących. Wśród nich byli: nauczyciel p.prof. Michał Nowak i absolwent Jakub Sitak. I właśnie Kuba został najlepszym freestylowcem tych mistrzostw. Gratulujemy.

Marek Podgórski

123

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9