Dzisiaj imieniny obchodzą: prof. Pastusińska Agata, prof. Szczepańska Agata

Jutro imieniny obchodzi: dyr Malicka Dorota

23.03.2022 11:05

Konkurs o Złoty Indeks AEH

Szanowni Państwo,
z przyjemnością pragniemy poinformować o drugiej edycji Konkursu o Złote Indeksy organizowanym przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie.

Nasza uczelnia tego roku obchodzi 20-lecie istnienia. W związku z panującą sytuacją epidemiczną zrezygnowaliśmy z wielu wydarzeń, które mieliśmy w planach (zjazd absolwentów, koncert charytatywny, bal 20-lecia, etc.). Uznaliśmy, iż w obecnej sytuacji o wiele istotniejsze jest zadbanie o wspólne zdrowie, bezpieczeństwo oraz okazanie wsparcia młodym ludziom. Część z nich znalazła się w trudnej sytuacji materialnej i nie może podjąć studiów.

Wychodząc naprzeciw młodym osobom, które są ambitne i chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs, w którym do wygrania jest indeks na naszą uczelnię. Z otrzymaniem indeksu wiążę się także stypendium finansujące czesne aż do ukończenia studiów!

Konkurs skierowany jest do tegorocznych maturzystów z całej Polski. Zadanie konkursowe, jakie stawiamy, to napisanie pracy na niezwykle ciekawy dla młodych osób temat: „Media społecznościowe – szanse i zagrożenia”. Interpretację tematu pracy pozostawiamy do swobodnych przemyśleń uczniów. Liczymy, że temat konkursu skłoni młodzież polskich szkół ponadpodstawowych do przeanalizowania tego, jakie możliwości niosą media społecznościowe, jakie dają szanse, a jakie zagrożenia. Wierzymy, że ten temat otworzy młodym ludziom oczy na to, jak wiele dobrego można działać poprzez serwisy społecznościowe.

Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów uczestnicy powinni przesłać wraz ze wszystkimi załącznikami za pomocą strony internetowej https://indeks.vizja.pl/ w terminie do 30 kwietnia 2022 roku. Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni do 30 czerwca 2022 roku i poinformowani o otrzymaniu nagrody e-mailowo oraz telefonicznie. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz indeksów odbędzie się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 – zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Jest to dla nas szczególnie ważne z uwagi na fakt, iż naszym celem jest wsparcie zdolnej młodzieży z całej Polski, odkrywanie młodych talentów i rozwijanie polskiej edukacji.

W związku z powyższym serdecznie prosimy o rozpowszechnienie wśród Państwa społeczności  załączonych przez nas materiałów marketingowych – w załączeniu przesyłamy Państwu ulotkę, grafiki konkursowe (baner oraz grafiki do social mediów), propozycję wiadomości do uczniów oraz propozycję treści do social mediów. W ten sposób chcemy dotrzeć do jak największego grona maturzystów.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, honorowym patronatem Prezydenta Miasta St. Warszawy, honorowym patronatem Rady Języka Polskiego PAN, a także patronatami najlepszych agencji marketingowych.

W załączeniu przesyłam Państwu propozycję wiadomości do uczniów, wpisu na media społecznościowe oraz plakat.

 

II LO

21.03.2022 13:22

Konkurs dla uczniów szkół OSE - „Historie z sieci wzięte”

właśnie wystartował konkurs Historie z sieci wzięte” – serdecznie zapraszamy uczniów z Państwa szkoły do wzięcia w nim udziału!

Przygotowaliśmy cztery zadania dotyczące cyfrowych tarapatów, w które wpadli… bohaterowie lektur. Mamy nadzieję, że Państwa uczniowie pomogą im zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, a przy okazji zdobędą fantastyczne nagrody dla swojej szkoły.

Zasady są bardzo proste: uczniowie dobierają się w grupy, wybierają nauczyciela, który zgłosi ich do konkursu, a następnie tworzą komiks lub inną pracę graficzną dotyczącą bezpiecznego poruszania się w sieci. Zadanie dla swojej grupy wiekowej znajdą na stronie konkursu.

W poszukiwaniu inspiracji zapraszamy na platformę OSE IT Szkoła, gdzie można skorzystać z ponad 200 kursów e-learningowych dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa.

Szkoła, której uczniowie wygrają konkurs, otrzyma jedną z cennych nagród: robota edukacyjnego Photon EDU, pakiet edukacyjny Abilix Krypton, okulary VR lub drukarkę 3D. Dla laureatów przewidziane są również dyplomy.
Więcej informacji o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy, znajduje się TUTAJ!
Na zgłoszenia czekamy od 21 marca do 8 kwietnia 2022 r.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi pod koniec kwietnia podczas spotkania online.
Szczegółowe informacje oraz zasady uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu.
Pytania związane z konkursem należy kierować na adres: kontakt@konkurs-ose.edu.pl.

 

II LO

17.03.2022 10:58

Konkurs Historyczny Patria Nostra

Zapraszamy młodzież oraz nauczycieli do udziału w VII edycji
Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra.

ZADANIE KONKURSOWE

stworzenie 60-cio sekundowych filmów i animacji dotyczących
ważnego wydarzenia z historii Polski.

NAGRODY
-- atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymują wszyscy
uczestnicy konkursu

-- wzorem lat poprzednich spodziewamy się atrakcyjnych
nagród finansowych dla laureatów. W przypadku zakończonej
już VI edycji nagrody finansowe miały łączną wartość 28.800 zł
-- nagrody wręczane są podczas uroczystych gal finałowych z udziałem uczestników i gości

 

REJESTRACJA
-----------------------------------
https://konkurs-patrianostra.pl/rejestracja-uczestnikow?contest=edycja-vii-region-poludniowy-2022


FACEBOOK
------------------------------

-----
https://www.facebook.com/KonkursyHistorycznePatriaNostra


ZWIASTUN VII EDYCJI KONKURSU
-------------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=__4HcLymsUo

II LO

14.03.2022 12:54

Ogólnopolski Konkurs Projektowy "Wygraj indeks WETI PG"

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Projektowym "Wygraj indeks WETI PG".

Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień związanych z urządzeniami elektronicznymi i telekomunikacyjnymi oraz rozwijanie kreatywności wśród młodzieży, a także pozyskanie utalentowanych kandydatów na studia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

W załączniku znajduje się ogłoszenie o konkursie oraz regulamin. Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji uczniom Państwa szkoły. Informacje te opublikowane są również na stronie:
https://eti.pg.edu.pl/oferta-studiow/wygraj-indeks-weti

II LO

03.03.2022 09:37

"PRZYRODA OJCZYSTA 2021/2022”

Pochłonięci szarą codziennością, pędzimy nieustannie za kolejnymi celami w życiu. Otoczeni przez nowoczesna technologię, przestajemy zwracać uwagę na prawdziwe piękno, które nas otacza, które czeka by je dostrzec i odkryć na nowo. Czas na chwilę oddechu, zwolnijmy tempo i pozwólmy naturze ukazać swoje piękno. Kiedy je dostrzeżemy, jego wspomnienie zabierzmy ze sobą, utrwalone w postaci fotografii tego co skradło nasze serce.
Celem naszego konkursu jest ukazanie wszystkim piękna polskiej przyrody oraz promowanie pozytywnych wartości związanych z łowiectwem.
Doceniamy indywidualność każdego spojrzenia, dlatego podzieliliśmy uczestników na grupy, by każdy z Was mógł pokazać to "co mu w duszy gra" i jak postrzega otaczający nas świat. Kryterium podziału na kategorie był wiek, stworzyliśmy 3 grupy :
 1. Uczniowie szkół podstawowych
 2. Uczniowie szkół ponadpodstawowych
 3. Osoby dorosłe

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się na stronie katowice.pzlow.pl
Prace cyfrowe należy przesyłać na adres: foto@orl.katowice.pl w terminie do 29.05.2022.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Marek Podgórski

03.03.2022 09:25

Wylęgarnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza do udziału w II Międzynarodowym Szkolnym Konkursie Filmowym „Wylęgarnia” (kategorie konkursowe: film, plakat filmowy, scenariusz filmowy, fotoreportaż filmowy, piosenka i muzyka filmowa). Link do strony organizatora pod obrazkiem.

Marek Podgórski

03.03.2022 09:16

Konkurs Urban_In. Miasto dla każdego.

MFiPR organizuje konkurs Urban_In. Miasto dla każdego. To konkurs dla młodych mieszkańców i mieszkanek miast, którzy chcą mieć wpływ na to, jak wygląda i funkcjonuje ich otoczenie. Konkurs w kategorii Młodzi pasjonaci skierowany jest do osób w wieku 15–22 lat, które mają pomysł na konkretne rozwiązanie, odpowiadające wyzwaniom, przed którymi stoją miasta.
Aby wziąć udział w konkursie Urban_In. Miasto dla każdego– Młodzi pasjonaci, należy Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

03.03.2022 09:02

13. Klaps

Szanowni Państwo,
VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy po raz trzynasty organizuje konkurs dla młodych twórców filmowych.
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy od 1. marca do 15. maja. Można zgłaszać filmy w czterech kategoriach: teledysk, animacja, fabuła i dokument.
W tym roku, poza powyższymi kategoriami, chcemy również nagrodzić najlepszy film (ze wszystkich zgłoszonych), który dotykać będzie tematyki profilaktyki uzależnień.
Przewidziana jest również Nagroda Publiczności.
Nagrodą dla najlepszego filmu w każdej kategorii będzie BON o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepie ze sprzętem elektronicznym.
Ze wszystkich zgłoszonych filmów zostaną wybrane najlepsze, które wezmą udział w FINALE, który to odbędzie się w dniach 9-10 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 9. czerwca będą miały miejsce profesjonalne warsztaty filmowe oraz przegląd filmów z lat poprzednich, a 10. czerwca jury wraz z finalistami obejrzy zakwalifikowane do tego etapu filmy. Wieczorem odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród.
ZAPEWNIAMY NOCLEG (ORAZ JEDZENIE) NA DWIE NOCE W SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM W BYDGOSZCZY.
Regulamin konkursu.
Strona konkursu: www.kfaklaps.pl

Marek Podgórski

03.03.2022 08:32

Napisz recenzję, wygraj indeks

Instytut Filmu Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu informuję, że pod hasłem „Pożerasz kino?” startuje piąta edycja Konkursu o Indeks. Do udziału zaproszeni są maturzyści z całego kraju – na zwycięzcę czeka indeks na poznańskie studia filmoznawcze (www.filmoznawstwo.com).

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest napisanie recenzji filmu i przesłanie jej na adres: konkurs.indeks@gmail.com do dnia 30 kwietnia 2022 roku. Drugi etap, w którym pięciu szczęśliwych finalistów zmierzy się z pytaniami komisji konkursowej, odbędzie się w czerwcu w siedzibie Instytutu w Poznaniu. Wówczas wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma indeks na filmoznawcze studia I stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2022/2023.
Regulamin - pobierz.

informację przysłała p. Klaudia Srul

Marek Podgórski

01.03.2022 07:50

1. marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych!

Chociaż w XX wieku potępionych formacji było w naszej części Europy wiele, nie ma wątpliwości, że „wyklęci” to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu-obok nazizmu-zaborczemu totalitaryzmowi. Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie ani nawet ocalić swojego wizerunku-nonkonformistów i obrońców Niepodległej.

Kiedy Polskę zalała bezkresna, wzbierająca fala sowietyzmu, zaprawionego zaraźliwym powojennym konformizmem, stali się siłami zbrojnymi bez państwa i bez szansy na zewnętrzną pomoc. Pozbawione nadziei na zwycięstwo, oddziały leśne trwały, dając świadectwo wierności Polsce-zapamiętanej, wymarzonej. Po latach tylko nieliczni z tych zdeklarowanych przeciwników komunizmu zdołali doczekać odbudowującej się Rzeczpospolitej, która wtedy była ich celem.

Cześć pamięci Żołnierzy Niezłomnych!

newsa przygotowała prof. Małgorzata Nowaczyk-Chmielewska

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -