30.04.2013 18:24

Słodki Wawel...

Klasa Ia i If dni 24-25 kwietnia spędziła w Krakowie.
Po opóźnionym przyjeździe do miasta ruszyliśmy na Rynek Główny. O godzinie 16:30 wybraliśmy się do najmniejszej Manufaktury cukierków "Ciuciu". Każdy uczestnik miał za zadanie stworzyć własnego lizaka. Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy paczuszkę karmelków. Po radosnym rozpoczęciu zwiedzania, nadszedł czas na pracę w grupie, gdzie nasi profesorowie dali nam za zadanie odszukać co najmniej dziesięć obiektów historycznych na krakowskim Rynku. O godzinie 18:30 odbyło się zwiedzanie krakowskich podziemii w Sukiennicach, gdzie można było poznać sekrety średniowiecznego miasta.
Drugiego dnia wyruszyliśmy na Kopiec Kościuszki w dzielnicy Zwierzyniec. Wchodząc na szczyt podziwialiśmy piękną panoramę. O godzinie 19 byliśmy już na miejscu pod II L.O im.Romualda Traugutta.
Wycieczkę uważamy za bardzo udaną, dzięki niej klasa bardziej się zintegrowała. Było super !
Serdecznie dziękujemy: p.prof. Ewie Ludwin, p.prof.Ireneuszowi Stasiakowi oraz p.prof. Tomaszowi Muskale za opiekę nad uczestnikami wyjazdu.

Wiktoria Żaba

30.04.2013 09:18

Jakub Tyrek laureatem po raz kolejny

Na tydzień przez zakończeniem nauki w „Traugucie” Jakub Tyrek zdołał uzupełnić kolekcję osiągnięć naukowych o tytuł laureata w Powszechnym Internetowym Konkursie dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka zorganizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Uzyskany wynik zapewnia maturzyście indeks na tym prestiżowym Wydziale.

Marek Podgórski

29.04.2013 09:49

Postudniówkowo, przedmaturalnie

Zapraszamy do obejrzenia fotek w dwóch  galeriach: pierwsza powstała zaraz po studniówce, druga ostatniego dnia pobytu trzecioklasistów w szkole. Zdjęcia do obu wykonał Piotr Szyma z kl. IE.

Marek Podgórski

29.04.2013 09:33

Nowe komputery do pracowni informatycznej

Wesoły (auto)bus, który rankiem 25 kwietnia wyruszył do Wrocławia szczęśliwie powrócił do Częstochowy w godzinach popołudniowo - wieczornych. W środku - 15 nowych komputerów do szkolnej pracowni, które przywieźli: p.prof. Małgorzata Nowaczyk-Chmielewska, p.prof. Agata Koćwin-Szczepańska (reprezentujące "sponsora" zakupu - Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości), ks. Rafał Zawisza i ks. Sebastian Ciastek (driverzy) oraz p.prof. Tomasz Dutkiewicz - zamawiający sprzęt).

Po długim weekendzie nauka w pracowni 1C odbywać się już na nowym sprzęcie.

Marek Podgórski

29.04.2013 09:13

XII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

W roku akademickim 2013/2014 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.
Ten program jest dla Ciebie, jeżeli spełnisz następujące warunki:
• jesteś zdolny, ambitny i chcesz kontynuować naukę na wyższej uczelni,
• zdasz dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym (stypendia będą przyznawane na podstawie konkursu świadectw maturalnych),
• zostaniesz przyjęty na stacjonarne (dzienne) studia magisterskie w polskich uczelniach publicznych, realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowym,
• mieszkasz na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców,
• w Twojej rodzinie dochód na osobę nie przekracza 1120 zł netto, lub 1280 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności,
a ponadto: Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

29.04.2013 09:13

Konkurs Kreatywna Pocztówka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Śląska  do wzięcia udziału w konkursie Kreatywna Pocztówka.   Zadanie konkursowe to wysłanie pocztówki z dowolnego miejsca województwa śląskiego,  wykonanej dowolną techniką. Następie, przesłanie pliku w formacie JPG  w okresie od 2 kwietnia do 20 maja 2013 roku, na adres na adres e-mail:pocztówka@dz.com.pl.  Do nadesłanego pliku należy dołączyć:
• opis miejsca, w jakim zostało wykonane.
• dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres email (adres poczty elektronicznej) oraz numer telefonu, oświadczenie opiekunów prawnych w przypadku osób małoletnich
Szczegółowy regulamin konkursu
Dla osób, które zajmą pierwsze miejsca w poszczególnych powiatach, prof. Jerzy Buzek ufundował wycieczkę do Brukseli. Za zajęcie drugich miejsc, czekają nagrody niespodzianki, ponadto przewidziana jest nagroda specjalna w głosowaniu internautów.

Marek Podgórski

28.04.2013 14:31

Radio Traugutt zaprasza

Od godziny 20:00 serdecznie zapraszamy na audycję Radia Traugutt, w której będzie można usłyszeć m.in. wypowiedzi maturzystów nagrane w ostatnim dniu pobytu w szkole. Również prowadzący audycję - redaktor Marcin Musiał oraz redaktor Marek Podgórski dokonają osobistych podsumowań ostatnich trzech lat w II LO.

Marek Podgórski

27.04.2013 05:20

Czas szybko mija!

Przekonali się o tym tegoroczni maturzyści. Jeszcze nie tak dawno rozpoczynali naukę w Traugucie, a w dniu dzisiejszym przyszło im się z nim pożegnać. 26 kwietnia po raz ostatni przed maturami spotkali się w swoich klasowych gronach, aby świętować zakończenie nauki w liceum. Na ich twarzach malowała się zarówno radości jak i nostalgia, która towarzyszy im we wkraczaniu na nowy etap życia. W części oficjalnej każdy abiturient został uhonorowany świadectwem ukończenia liceum. Jeżeli ktoś w jakiś sposób udzielał się w życiu szkoły, na pewno został doceniony i nagrodzony.
Maturzyści mieli też okazję usłyszeć słowa uznania oraz rady na przyszłość jakie zostały do nich skierowane w tym wyjątkowym dniu. Głos zabrali m.in.: pani dyrektor Małgorzata Jackowska, profesor Jarosław Skrzypczyk, przedstawicielka Rady Rodziców oraz Aleksandra Chatys przewodnicząca SU II LO.
Po zakończeniu oficjalnej części akademii przenieśliśmy się na iście „oskarową” galę rozdania „Romualdów 2013”. Wszyscy niecierpliwie czekali na ogłoszenie wyników. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

25.04.2013 11:26

W piątek w "Traugucie"

Uroczystość zakończenia nauki w liceum, wręczenia świadectw oraz pożegnania klas III przez dyrekcję, wychowawców, nauczycieli oraz młodsze roczniki rozpocznie się o godzinie 12:00.
Wcześniej – od godziny 11:00 w świetlicy trzecioklasiści będą mogli wykonać ostatnie (jako uczniowie „Traugutta”) pamiątkowe zdjęcie.

Marek Podgórski

25.04.2013 06:25

"Traugutt" najlepszy w "Samorządówce"

Trzech maturzystów(Marek Dors-IIIe, Łukasz Płatek-IIIe, Konrad Bączyński-IIId, jeden „nowy” w składzie -  drugoklasista (Mateusz Płatek –IIb). 2 dni do zakończenia roku szkolnego dla 75% naszego składu, a my dzielnie „wałkujemy” nazwiska i imiona polskich medalistów igrzysk olimpijskich. Wszyscy na nas od rana w szkole patrzą jak na opętanych, wymieniających dziwne nazwy oficjalnych maskotek igrzysk olimpijskich (Nokki, Lekki, Tsukki, Nini, Waldi, Misza, Cobi itp.). Nadzieje na zwycięstwo duże, presja jeszcze większa,  bo to ostatni start dla większości z nas w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej, odbywającym się w VIII Liceum Samorządowym. Motywacja ogromna, by ostatni raz godnie zaprezentować najlepszą szkołę na świecie  (tak, tak, każdy z nas będzie ją wspaniale wspominał) i w końcu zwyciężyć w tym prestiżowym dla zapaleńców sportu konkursie ( w I i II klasie zajmowaliśmy II i III miejsce). Pierwsza runda test wiedzy o Igrzyskach w Londynie, 18 na 20pkt, wyjście na prowadzenie, 2 pkt przewagi nad „Bieganem”, 3 nad „Sieniem”. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

1234

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9