Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

29.04.2020 06:53

Odwiedź Politechnikę Śląską… nie wychodząc z domu!

Drodzy Maturzyści,

Nie możemy się teraz spotkać w realu, spotkajmy się w sieci! Zapraszamy Was serdecznie na Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej online. Wydarzenie odbędzie się na żywo, na kanale YouTube Politechniki Śląskiej, wystarczy kliknąć w link: https://youtu.be/yJv58TeishE

Spotykamy się 30 kwietnia o 11:00. Kilka słów do Was skieruje JM Rektor Politechniki Śląskiej, przedstawimy Wam krótko naszą Uczelnię, a szefowa Centrum Obsługi Studiów opowie jakie kierunki studiów mamy w ofercie oraz przedstawi najważniejsze zasady rekrutacji.

Nie zabraknie także naszych studentów, którzy opowiedzą Wam jak się studiuje na Politechnice Śląskiej.

Będziecie mogli także zadać nurtujące Was pytania na czacie, który potrwa godzinę od 12:00, na kanale YouTube.

Czekamy na Was!

Marek Podgórski

28.04.2020 06:06

Informacja dla abiturientów II LO

Ze względu na wprowadzone przez rząd ograniczenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie Centrum Informacji Zawodowej nie przyjmuje klientów w siedzibie Poradni, ale pracownicy udzielają porad e-mailowych i telefonicznych we wszystkich sprawach związanych z wyborem kierunku studiów, uczelni, innych form kształcenia.

Koordynatorem II LO z ramienia Poradni ws. doradztwa zawodowego jest mgr Artemia Bańkowska-Doros i można się z nią kontaktować bezpośrednio na służbowy adres e-mail: abankowska-doros@tlen.pl

Tam, gdzie będzie potrzebna konsultacja telefoniczna, można się będzie e-mailowo umówić na rozmowę.

Można również dzwonić czy pisać bezpośrednio do sekretariatu Centrum Informacji Zawodowej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00, ale na miejscu pracuje tylko administracja, która przyjmuje zgłoszenia. Dane kontaktowe:

tel. 34 361 93 92, kom. 533 377 180, e-mail: ciz@edukacja.czestochowa.pl

Marek Podgórski

21.04.2020 11:10

FINISZ Z SUKCESEM

Drodzy Abiturienci, od dnia 27 kwietnia 2020 będzie można odebrać w szkole świadectwa ukończenia szkoły. Szczegóły przekażą wychowawcy klas. Jednocześnie z przyjemnością informuję Was, że wszyscy trzecioklasiści ukończyli szkołę i zostali dopuszczeni do matury. Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę sukcesów na maturze i przy rekrutacji na wymarzone studia.

W dniu 20 kwietnia 2020 roku Rada Pedagogiczna dokonała wyboru Trauguciaka Roku.

Wybrano Honorowego Trauguciaka Roku 2020 – został nim uczeń klasy III B ś. p. Dawid Krawczyk.

Do tytułu Trauguciak 2020 zostali nominowani:

Nicola Fatalska kl. III B

Paulina Wojciechowska kl. III C

Michał Sosnowski kl. III D

Wiktor Iskra kl. III F.

Gratuluję nominowanym, a szczególne gratulacje adresuję do Trauguciaka Roku 2020 - WIKTORA ISKRY.

Małgorzata Jackowska

II LO

21.04.2020 06:34

Zaproszenie z Politechniki Śląskiej

Serdecznie zapraszamy uczniów na spotkanie z przedstawicielami Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej: p. prof. Jackiem Smołką oraz p. dr Michałem Haidą, którzy będą mieli przyjemność zaprezentować 2 kierunki: Energetyka oraz Modelowanie komputerowe.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27.04.2020r.  o 16:15 wg poniższego planu:
16:00-16:10: Jacek Smołka (prof. Pol. Śl.) - przywitanie i przedstawienie grupy badawczej ejectorPL
16:10-16:35: Jacek Smołka (prof. Pol. Śl.) – prezentacja kierunku  Energetyka oraz Modelowanie Komputerowe
16:35-16:45: Michał Haida (dr) - prezentacja sylwetki absolwenta kierunku Energetyka

Link do spotkania na platformie Skype for Business

https://meet.lync.com/polslpl-polsl/jacek.smolka/2H6K5Q7S

Wystarczy kliknąć na link i dołączyć do spotkania przez przeglądarkę (Edge, Chrome). Po drodze system zapyta o wtyczkę, co należy zaakceptować.

Organizatorzy proszą o zalogowanie się 5-10 minut przed spotkaniem.

Marek Podgórski

20.04.2020 08:06

Sukces Szymona w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym organizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ

Z prawdziwą przyjemnością pragnę powiadomić, że nasz uczeń Szymon Sznober z klasy 3B o profilu biologiczno- chemiczno - matematycznym został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ i tym samym otrzymał indeks na kierunek studiów przyrodniczych prowadzonych przez Wydział Chemii UJ. Szymonowi serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

prof. Agnieszka Adryjańska-Mroczek

II LO

15.04.2020 06:36

BEZPŁATNE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA MIASTA CZĘSTOCHOWY

Chcąc  służyć pomocą jak największej ilości potrzebujących oferujemy bezpłatne wsparcie telefoniczne dla osób, które są w kryzysie psychicznym w związku z obecną sytuacją – stanem epidemii. Ofertę pomocy kierujemy do młodzieży i dorosłych z terenu miasta Częstochowy, w tym między innymi do:

 • osób przeżywających stany lękowe związane z utratą pracy, obawą o zdrowie swoje i bliskich,
 • osób objętych kwarantanną,
 • personelu medycznego.

W razie potrzeb proszę dzwonić pod następujące numery telefonu  Zespołu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Częstochowie :

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 tel. 533 300 966
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 tel. 739 212 739
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 tel. 533 300 136

Oferujemy pomoc w godzinach od 8.00- do 20.00

Marek Podgórski

14.04.2020 07:56

Wszczep sobie zdrowie

2 etap Ogólnopolskiego Konkursu "Wszczep sobie zdrowie" odbędzie się w formie online w terminie, który będzie podany w najbliższym czasie. Do  tego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 3B Julia Sobel.
Trzymamy kciuki.
prof. Jarosław Skrzypczyk

II LO

14.04.2020 07:55

EKO-PLANETA

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs  Eko - Planeta 2020.
Z prawdziwą przyjemnością pragnę powiadomić, że nasza uczennica Wiktoria Jelonek z klasy 1B o profilu biologiczno - chemiczno - matematycznym zajęła 1 miejsce i uzyskała tytuł Ogólnopolskiej Laureatki. Wyróżnienie dostały także Olivia Rogóż z klasy 1B, Patrycja Krzechki również z klasy 1B oraz Patrycja Bułacz i Kamila Drewniak obie z klasy 3C.
Wszystkim nagrodzonym uczennicom serdecznie gratuluję.
prof. Jarosław Skrzypczyk

II LO

08.04.2020 07:19

Skala Zdolności Specjalnych

Według Howarda Gardnera  inteligencja jest zbiorem różnych podtypów inteligencji, które łącznie tworzą tzw. inteligencję wieloraką.
Każda jednostka posiada wszystkie rodzaje inteligencji, ale w nierównym stopniu: funkcjonują one w każdym przypadku w indywidualny, niepowtarzalny sposób. Człowiek może mieć dobrze rozwinięte wszystkie rodzaje inteligencji, ale może dominować u niego tylko kilka z nich. Większość ludzi przejawia kilka różnych zdolności lub niektóre z nich mogą jeszcze nie być przez jednostkę odkryte. Człowiek odkrywa własne zdolności stopniowo w toku własnego rozwoju i zdobywania doświadczeń z samym sobą. Wszystkie inteligencje współpracują ze sobą, decydując o specyficznych potencjałach, stąd żadna z inteligencji nigdy nie występuje i nie funkcjonuje indywidualnie. Człowiek może być inteligentny na wiele różnych sposobów, zatem nie ma żadnego standardu, który określałby jednoznacznie atrybuty (cechy), które potwierdzają inteligencję danego człowieka. Na podstawie takich założeń została opracowana Skala Zdolności Specjalnych. Zapraszam do wypełnienia kwestionariusza. Każdemu uczniowi „Traugutta”, który to uczyni przygotuję indywidualną diagnozę.

Przypomnę też, że wcześniej przygotowałem dla Was:

Kwestionariusz Osobowości i Myślenia Twórczego – wypełniając go dowiesz się m.in. jaką masz skłonność do ryzyka, jak silne masz ego, czy jesteś wytrwała/ły, czy należysz do osób otwartych, jak u Ciebie z nonkonformizmem, a jak z myśleniem dywergencyjnym (twórczym)?

Kotwice kariery – ten kwestionariusz pomoże Ci określić Twoje dominujące wartości oraz preferowany rodzaj kariery. Pozwoli Ci przyjrzeć się temu, co jest ważniejsze dla Ciebie: specjalizacja zawodowa a może przywództwo? Co bardziej motywuje Ciebie do pracy: niezależność, stabilizacja, kreatywność a może służenie innym? Jaki masz styl rozwiązywania problemów i radzenia sobie z nimi? Co jest dla Ciebie ważniejsze: kariera zawodowa, sprawy rodzinne, a może jedno i drugie?

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28