29.04.2021 13:18

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami kolejny - niezwykle ważny etap - czas zmagań maturalnych.  Z pewnością jesteście do niego doskonale przygotowani. Życzymy Wam jedynie poprawnych rozwiązań, bogactwa celnych słów, otwartej głowy i oczywiście doskonałych wyników.

Dużo spokoju Drodzy Maturzyści.
Powodzenia i sukcesów w całym dorosłym życiu!

Wszyscy trzymamy za Was kciuki.Czterolistna koniczyna - haft 4,7cm
           x 6,4cm - www.haft-wzory.pl
Ryszard Stefaniak
Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy

 

Rafał Piotrowski

Naczelnik Wydziału Edukacji

II LO

29.04.2021 08:00

Drodzy Trzecioklasiści!

 

Liceum, przez wielu jest zwane najlepszym okresem w życiu. Jednak czy dla Was ten czas też taki był? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jednak każdy z Was pamięta, kiedy to trzy lata temu, 1 września, przekraczaliście próg naszej szkoły. Dla jednych z Was był to na pewno stres, dla innych szansa na poznanie nowych osób. Jedno jest pewne- nikt nie był świadomy, jak naprawdę wygląda życie w liceum i jak mocno wpłynie no to, jakimi osobami się staliście. Wychodząc z tej szkoły jesteście bogatsi nie tylko o wiedzę, ale i o wspomnienia oraz nowe doświadczenia, o sukcesy i porażki, z których ,mam nadzieję, wyciągnęliście lekcję. Tego nikt nie jest w stanie Wam zabrać. Jest to nieodłączny element Waszego już prawie dorosłego życia. Ten czas nie był idealny. Pandemia na pewno pokrzyżowała nam wszystkim plany. Żałujemy, że nie możemy Was pożegnać na żywo, a tylko w sposób zdalny. Pożegnania zawsze przychodzą z trudem. Nigdy nie wiadomo, co powiedzieć, by było choć trochę bardziej optymistyczne.


Zaczyna się nowy okres w Waszym życiu. Początek dorosłości. Jesteście przed tzw. egzaminem dojrzałości. Jednak najlepszym egzaminem będzie życie. To ono jest najlepszym egzaminatorem. Zweryfikuje każdego bezlitośnie. Życzymy Wam, byście na tej nowej drodze, pełnej zakrętów, nie zatracili swojego wewnętrznego dziecka. Nie stawajcie się tym nudnym dorosłym. Bądźcie zawsze pełni młodzieńczej werwy, radości i choć nie zawsze chwila nam na to pozwala, nie traćcie nadziei na lepsze jutro. Nie ma przepisu na dobre życie. Dla każdego z nas będzie oznaczało to coś innego. Wiele osób mówi, by uczyć się na cudzych błędach. Nie zawsze jest to tak oczywiste i proste. I dlatego życzymy Wam, byście posiedli tę umiejętność. Byście potrafili porażkę zamienić w sukcesy. Każdego z nas czeka ten sam los. Wszystko sprowadza się do mety. Różnicą jest to, w jaki sposób przeżyjemy ten bieg. Nie zapominajcie o swoich potrzebach, o tym, by czerpać z życia to, co najlepsze. I nigdy się nie poddawajcie, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, co da nam los.


Pozostawiacie za sobą część historii. Pozostawiacie w tych murach wspomnienia, tak jak pozostałe roczniki absolwentów. Jednak nigdy nie było i nie będzie drugiego takiego samego rocznika. Dziękujemy.


Uczniowie klas II, wychowawcy klas III, Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne

 

Dołączamy garść wspomnień zebranych w krótkiej prezentacji

https://docs.google.com/presentation/d/1jatZSP10WVelWmy_HlJ_6Eg9ol1jKich0vOwjSMkHJQ/edit?usp=sharing

II LO

21.04.2021 09:32

Światowy Dzień Ziemi

Tegoroczny  Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Hasło przewodnie to
"Przywróć naszą Ziemię". W porównaniu do poprzednich lat wiele przedsięwzięć towarzyszących Dniu Ziemi z powodu koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.
Przypomnę, że Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Dzień Ziemi 2021 jest okazją do promowania postaw ekologicznych.
Proponuję Państwu obejrzenie wirtualnej wystawy o gatunkach zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie, którą przygotowała uczennica klasy 2B profilu biologiczno - chemicznego Anna Kożuch w ramach projektu " Śląskie. Inwestujemy w talenty" - V edycja. Natomiast na żywo pięknie w obchody Dnia Ziemi wpisuje się akcja uczniów klas trzecich naszych prawie już abiturientów, którzy przeprowadzą inicjatywę " Drzewko Absolwenta". Posadzone przez nich  rośliny będą częścią tworzącej sie kolekcji szkolnego arboretum, które powstaje na terenie zielonym wokół naszej szkoły.
Poniżej link do wirtualnej wystawy:
prof. Jarosław Skrzypczyk

II LO

14.04.2021 19:45

Otwarte wykłady z Informatyki INFONALIA

Informowaliśmy już, że Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki wróciła do tradycji organizowania otwartych wykładów dla młodzieży zainteresowanej IT. W ramach cyklu INFONALIA do końca roku szkolnego odbędzie się 35 wykładów on line z zakresu różnych dziedzin IT.

Na naszej stronie pojawiły się terminy nowych wykładów na maj i czerwiec 2021.

Ze względu na limity uczestników na każdym wykładzie należy się zarejestrować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://uniwersytet-wirtualny.edu.pl/infonalia. Jego wypełnienie zajmie chwilę. Tam też znajduje się harmonogram kolejnych zaplanowanych już spotkań, a także aktualne informacje o programie.

Osoby, które zgłoszą swój udział w wykładzie najpóźniej na dzień przed terminem jego realizacji otrzymają na adres mailowy podany podczas zgłoszenia informacje o dostępie do spotkania na platformie TEAMs.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres: kontakt@uniwersytet-wirtualny.edu.pl

II LO

09.04.2021 16:10

Święto Chrztu Polski

Chrzest Polski

II LO

08.04.2021 08:07

Kierunki Przyszłości 2021!

Marek Podgórski

02.04.2021 14:00

SZKOLNA GAZETKA LOT

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem szkolnej gazetki LOT - wydanie wiosenne.

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 13
  • Wt
  • 29
  • Śr
  • -
  • Czw
  • 11
  • Pt
  • 20