• Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019. Prosimy wstrzymać się z zakupem podręczników do języka angielskiego do klasy pierwszej.

 • 1. Wyniki egzaminu maturalnego można będzie odbierać w szkole od dnia 3 lipca br. od godz. 1200.
  2. Odbioru świadectwa dokonuje absolwent szkoły lub rodzic (opiekun prawny) po okazaniu pisemnego upoważnienia. Zarówno absolwent jak i osoba upoważniona muszą posiadać dokument tożsamości.
  3. 3 lipca br. pomiędzy godz. 00:00 a 2:00 udostępnione zostaną wyniki egzaminów w serwisie dla maturzystów (link ze strony www.oke.jaworzno.pl, dane do logowania zostały przekazane w lutym br.).
  4. Egzamin maturalny w sierpniu 2018:

  Absolwent, który nie zdał jednego z egzaminów obowiązkowych, przystąpił do jednego dodatkowego i żaden z nich nie został mu anulowany, ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego.

  Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 10 lipca br. Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu:

  Załącznik 7a_N (nowa formuła) i Załącznik 7b_S (stara formuła) (do pobrania załączniki w formacie Word ze strony www.oke.jaworzno.pl)

  Egzaminy zostaną przeprowadzone w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w maju br.

  1. Część pisemna   -  21 sierpnia 2018 r.              (wtorek, godz. 9:00)

  2. Część ustna       -  21 - 22 sierpnia 2018 r.        (harmonogram ustalają dyrektorzy szkół).

  Egzamin w terminie poprawkowym NIE JEST LICZONY DO OPŁATY jako kolejne podejście, więc NIE  PODLEGA  DODATKOWEJ OPŁACIE.

Pojutrze imieniny obchodzi: prof. Ponchała Krzysztof

31.05.2011 10:59

Deutschland za nami

Trzy ostatnie dni wymiany polsko-niemieckiej nie miały już nic wspólnego z obowiązkami szkolnymi – w piątek rano cała grupa spotkała się na dworcu kolejowym w Emmerich, w pełni gotowa na wycieczkę do Kolonii. Przybywszy do celu (bez opóźnień ze strony niemieckich kolei), niemal zaraz po wyjściu z pociągu stanęliśmy naprzeciw najważniejszej atrakcji turystycznej miasta – katedry św. Piotra i Najświętszej Marii Panny, neogotyckiej budowli wprost oszałamiającej wielkością i splendorem. Nieco później mogliśmy zresztą zobaczyć ją także od wewnątrz, a niektórzy postanowili nawet wspiąć się na wieżę, choć po pokonaniu pierwszej setki z ponad 500 stopni wiodących na taras widokowy chyba wielu pożałowało tej decyzji… Ostatecznie jednak rozciągająca się ze szczytu panorama miasta okazała się warta wysiłku, co wyczerpani powtarzaliśmy sobie desperacko podczas równie długiej i męczącej drogi w dół. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

31.05.2011 10:57

Chemiczne sukcesy

Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować, że w XXI Regionalnym Konkursie "Randka z chemią", organizowanym przez Pałac Młodzieży Katowice, uczennice naszej szkoły zostały laureatkami:
Paulina Marek z klasy 1e – III miejsca
Iza Pawelak z klasy 1b – V miejsca
Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

newsa przygotowały: p.prof. A.Adryjańska-Mroczek oraz p.prof. G.Miłkowska

Marek Podgórski

30.05.2011 19:54

"Ooo, żaba! Jaka zielona!"

W słoneczną niedzielę przed dworcem PKP o godz. 12 spotkali się trzej goście na rowerach – tak, to kolejny wypad rowerowy prof. Marka Podgórskiego i ekipy Traugutt Bikers Team. Po godzinnej jeździe super szybkim pociągiem dotarliśmy na stację w Kochanowicach. Następnie, zgarniając po drodze kolejnego uczestnika wypadu, znaleźliśmy się w okolicach pałacu w Kochcicach. Pojeździliśmy trochę po pałacowym parku, zwracając szczególną uwagę na starą gorzelnię. Udaliśmy się w dalszą podróż. Mijaliśmy dużo wsi, lasów i pól, czyli standard. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

30.05.2011 10:55

KIZUNA – bądźmy solidarni z Japonią

UNESCO proponuje Szkołom Stowarzyszonym UNESCO udział w akcji „KIZUNA”, co po japońsku znaczy „SOLIDARNOŚĆ”.
W czasie tsunami, którego doświadczyła Japonia, zrujnowanych zostało ponad 7000 szkół, w tym 40 szkół należących do naszej sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Wielu uczniów zginęło, a ocaleni pozostają w traumie.
Akcja „KIZUNA” pozwoli nam dać dowód, że nie jesteśmy obojętni na ich cierpienie, że jest ktoś na świecie, kto myśli o nich i pragnie dodać im otuchy. Aby przyłączyć się do tej akcji, wystarczy napisać do kolegów z Japonii kartkę pocztową. Można ją napisać po angielsku, francusku, rosyjsku, hiszpańsku, arabsku, chińsku i oczywiście po japońsku. Można – zamiast pisać – wyrazić swoje uczucia rysunkiem na kartce pocztowej. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

30.05.2011 10:53

Zapraszamy absolwentów

Z okazji Dnia Sportu tradycyjnie odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami i połączoną ekipą absolwentów i nauczycieli naszej szkoły. Chętni proszeni są o zgłoszenie się w środę 1.06.2011r. o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Dąbrowskiego.
Serdecznie zapraszamy. Szczegółowych informacji udziela p.prof. Ireneusz Stasiak.

Marek Podgórski

28.05.2011 10:51

TRMF po raz drugi

Wszystkich miłośników rockowych brzmień zapraszamy na drugą edycję TRAUGUTT ROCK MUSIC FESTIVAL, który odbędzie się już w najbliższy czwartek (2.06.2011r.) w naszej szkole. Imprezę otworzy zespół Inventoria. Po nich zagrają kolejno: Be Good, Deaf Echo, Al Dżazira. Nie może Was zabraknąć! Chętnych zapraszamy na godzinę 17:00 z 3 złotymi w kieszeniach. Bilety wstępu zwolnią Was z odpowiedzi ustnej w dniu następnym.

newsa przygotowali: organizatorzy

Marek Podgórski

28.05.2011 10:51

54. rajd rowerowy TBT

W najbliższą niedzielę rusza kolejny rajd rowerowy organizowany pod szyldem Traugutt Bikers Team (*).
Trasa rajdu: Częstochowa (PKP) -> Kochanowice - Kochcice - Pawełki - użytek ekologiczny "Brzoza" - Barszczok - Łebki - użytek ekologiczny "Bagno w Jeziorze" - Jezioro - Cisie - Blachownia - Kol. Łojki - Stara Gorzelnia – Częstochowa.
Do pokonania to 64 km. Zbiórka o godz. 12:00 obok fontanny przed dworcem PKP. Należy zabrać 15 zł na bilety (opłata za przejazd oraz przewóz rowerów). Odjazd pociągu 12.23.
Mapka z trasą rajdu, profil trasy. Szczegółowa prognoza pogody na niedzielę.

Marek Podgórski

28.05.2011 10:47

SIGG podsumowany!

W środowe przedpołudnie w gmachu Politechniki Częstochowskiej w auli Wydziału Zarządzania odbyła się uroczystość podsumowująca IX edycję popularnego SIGGu , czyli Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej w Województwie Śląskim. Do Częstochowy zjechali się najlepsi inwestorzy tegorocznej edycji. Galę otworzył rektor Politechniki Częstochowskiej i opowiedział o działalności organizacyjnej i edukacyjnej naszej, rodzimej uczelni. Uczestnicy gali dowiedzieli się na jakich kierunkach możemy studiować na Politechnice Częstochowskiej oraz jakie znane osobistości odwiedzają lokalną uczelnię. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

28.05.2011 10:44

Impreza u prezydenta

W piątkowy poranek delegacja "Traugutta" gościła na Dniu Otwartym w Urzędzie Miasta. Beata, Ola and Ola, Tomek i Marcin z IA wraz z reprezentacjami innych szkół średnich, stawili się o 9 w sali sesyjnej UM, gdzie powitalne przemówienie wygłosił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Gdy skończył, jego zastępca oznajmił, że prezydent obchodzi dziś urodziny. Dodał, że z tego powodu p. Matyjaszczyk jest dziś „smutny i refleksyjny, dlatego należy nagrodzić go brawami, by obudzić w nim energię, a dzięki temu pan prezydent "obudzi energię Częstochowy”. Jubilat wydawał się całą sytuacją zaskoczony i wdzięczny. Toteż zupełnym przypadkiem znalazły się tace z cukierkami, które prezydent osobiście rozdał obecnym w sali. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

27.05.2011 10:43

"Śląskie Asy"

Pragnę bardzo serdecznie pogratulować uczennicy kl.II B Kasi Dądeli znalezienia się w zaszczytnym gronie "Śląskich Asów 2011". Znaczące sukcesy, osiągnięte przez Kasię w trakcie nauki w liceum, sprawiły, że znalazła się wśród najzdolniejszych uczniów województwa śląskiego, czyli młodzieży o ponadprzeciętnej wiedzy, jedynej w swoim rodzaju grupy ludzi z pasją, kreatywnych i pełnych zaangażowania.
Wczoraj, tj. 26.05.2011r. miała miejsce uroczystość wręczenia listu gratulacyjnego JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach naszej uczennicy Katarzyny Dądeli.

newsa przygotował: p. prof. Jarosław Skrzypczyk

Marek Podgórski

123

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!