31.05.2019 04:49

Królowa nauk zaprasza

Matematyka jest królową nauk, ale to fizyka rządzi światem. Do nich dołącza informatyka. Zapraszamy do wstąpienia w poczet uczniów klasy mat-fiz lub mat- fiz-inf. Więcej szczegółów czytaj

II LO

30.05.2019 13:12

Rekrutacja 2019 na wykresach

Osoby zainteresowane przebiegiem tegorocznego naboru zapraszamy na ‘wydarzenie’ utworzone na Facebook’u, w którym pedagog liceum Marek Podgórski prezentuje obszerne, na bieżąco aktualizowane statystyki rekrutacji.

Marek Podgórski

30.05.2019 07:39

Poczytaj mi przyjacielu

Uczennice naszej szkoły Karolina Kaleta, Kornelia Turek, Kinga Szymczyk oraz Magda Jabłońska w dniu 27.05.2019r wzięły udział w projekcie "Poczytaj mi przyjacielu" w przedszkolu w Nieradzie. Uczennice zorganizowaly gry i zabawy dla dzieci, w których wszystkie chętnie uczestniczyły. Dyrekcja przedszkola wysoko oceniła pracę uczennic i liczy na podobne akcje w kolejnych latach nauki.

II LO

29.05.2019 07:36

Poczytaj mi przyjacielu

W lutym brałem udział w akcji „Poczytaj mi przyjacielu” organizowanej przez II LO im Romualda Traugutta w Częstochowie, która odbyła się w Samorządowym Przedszkolu Publicznym w Żarkach Letnisko. W akcji uczestniczyłem razem z uczennicą IV LO im. Henryka Sienkiewicza. Podczas wizyty w przedszkolu zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, staraliśmy się o jak najlepszą komunikację z dziećmi, zrealizowaliśmy plan, który zawierał gry i zabawy przystosowane do dzieci w każdej grupie wiekowej, czytanie książek oraz zabawy ruchowe. Dyrekcja przedszkola oceniła nasz pobyt i przygotowane zabawy bardzo dobrze.
Piotr Sobota

II LO

24.05.2019 15:29

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ALCHEMIK

Miło mi poinformować o sukcesach, jakie odnieśli uczniowie naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK. Oto wyniki, jakie uzyskali w kolejności według liczby zdobytych punktów:

1. Jakub Nowak klasa III B wynik bardzo dobry
2. Bartłomiej Lipecki klasa III B wyróżnienie
3. Jacek Kowalski klasa III B wyróżnienie
4. Natalia Rosińska klasa II B wyróżnienie
5. Mateusz Białek klasa II C wyróżnienie
6. Paulina Wojciechowska klasa II C wyróżnienie
7. Andrzej Domański klasa III B wyróżnienie
8. Zofia Klimasz klasa III B wyróżnienie
9. Michał Sobczyk klasa II C wyróżnienie
10. Szymon Sznober klasa II B wyróżnienie
11. Maria Mak klasa II C wyróżnienie
12. Dawid Krawczyk klasa II B wyróżnienie
13. Szymon Szlęzak klasa II B wyróżnienie
14. Julia Sobel klasa II B wyróżnienie
15. Jakub Morawiec klasa II B wyróżnienie
16. Martyna Nocoń klasa II B wyróżnienie
17. Mikołaj Noszczyk klasa I B wyróżnienie
18. Maciej Jabłoński klasa I B wyróżnienie
19. Bartłomiej Bebak klasa II B wyróżnienie
20. Marlena Smok klasa I B wyróżnienie
21. Natalia Pluta klasa II B wyróżnienie
22. Julia Mrzewa klasa II C wyróżnienie
23. Mateusz Zalasiński klasa II B wyróżnienie

Wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

prof. Agnieszka Adryjańska-Mroczek

II LO

22.05.2019 14:38

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Znamy wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Łukasz Rogalski 1d
Kamil Ciesielski 1e
Martyna Wróbel 1d
Natalia Jakubska 1f
Dominik Szczypiór 2e
Wojciech Pawlik 2e
Mateusz Skuza 2e
Andrzej Domański 3b

Serdecznie wszystkim gratulujemy.

II LO

20.05.2019 14:51

Konkurs Geo-Planeta PLUS

Oto długo oczekiwane przez uczestników wyniki konkursu Geo-Planeta PLUS.
Do konkursu przystąpiło 7  uczniów z naszej szkoły. Oto wyniki, jakie uzyskali w kolejności według liczby zdobytych punktów:

  1. Karolina Kaleta klasa II d wynik bardzo dobry
  2. Paulina Juszczyk klasa II d wyróżnienie
  3. Rozalia Ligocka klasa f wyróżnienie
  4. Julia Janus klasa I f wyróżnienie
  5. Laura Koch klasa II d wyróżnienie
  6. Bartosz Olszewski klasa I c wyróżnienie
  7. Patrycja Moskalik klasa II d wyróżnienie

Wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

II LO

20.05.2019 14:48

Olimpiada Geograficzna

Miło nam poinformować o sukcesie uczestników Olimpiady Geograficznej. Zarówno Tomasz Radecki uczeń klasy III d jak i Martyna Wróbel uczennica klasy I d zostali finalistami tegorocznej jej edycji. Ponadto Tomasz Radecki wraz z zespołem zajął trzecie miejsce w grze terenowej i został wyróżniony za najlepszą część opisową gry. Oto garść wspomnień uczestników:
"W dniach 11-14.04.2019 wzięliśmy udział w zawodach finałowych kolejnej, już czterdziestej piątej, edycji Olimpiady Geograficznej, które odbyły się w Kołobrzegu. Każdy dzień naszego pobytu został wypełniony przez organizatorów co do sekundy. Już po przyjeździe i zakwaterowaniu uczestniczyliśmy w wykładach przygotowujących nas do udziału w miejskiej grze terenowej, w której musieliśmy  wykazać się nie tylko umiejętnością obserwacji, analizy i syntezy, ale i korzystania    z systemu GIS. W kolejnym dniu przystąpiliśmy do najważniejszej, pisemnej części zawodów - trzech sprawdzianów z całości wiedzy geograficznej, a po południu uczestniczyliśmy w grze terenowej. W oczekiwaniu na wyniki części pisemnej olimpiady udaliśmy się na badania terenowe na trasie Marina Kołobrzeg-Niechorze-Trzęsacz-Jezioro Turkusowe oraz wzgórza Zielonka i Gosań na wyspie Wolin. Szkoda, że w poznawaniu piękna wybrzeża towarzyszyły nam chłód oraz silny wiatr. Po powrocie zgromadziliśmy się w auli  I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu oczekując w napięciu informacji o kwalifikacji do części ustnej zawodów, która miała wyłonić laureatów olimpiady i jeszcze istotniejszej, czy wszyscy uczestnicy zawodów pisemnych pokonali wymagany próg punktowy i zostali jej finalistami. Tym razem tak się stało, komunikat przedstawiciela Komitetu Głównego został przyjęty niekończącymi się oklaskami. Osiągnęliśmy cel - zwolnienie z matury z geografii ze 100-procentowym wynikiem oraz ułatwienie rekrutacji na studia."

II LO

20.05.2019 14:46

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy Pauliny Juszczyk z klasy II d. Paulina przystąpiła do etapu finałowego olimpiady z zakresu geografii i geologii i uzyskała tytuł laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Tym samym zapewniła już sobie indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Paulinie wspaniałej postawy i sukcesu rekrutacyjnego.

II LO

18.05.2019 07:00

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Traugucie

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!