29.05.2021 19:00

Projekt Laudato Si - letnia czytelnia.

Powrót do szkoły po ośmiu miesiącach nauki zdalnej dla wielu uczniów wydawał się bardzo trudny, lecz wcale taki nie był. Uczniowie klasy 2b profilu biologiczno-chemiczno-matematycznego pod czujnym okiem prof. Jarosława Skrzypczyka w ramach zajęć terenowych z biologii pracowali nad letnią czytelnią znajdującą się na terenie naszej placówki, kontynuując rozpoczęte we wrześniu ubiegłego roku prace. W ramach konkursu Laudato Si organizowanego przez Caritas Polska nasza szkoła otrzymała dofinansowanie, za które zakupiono nowe gatunki roślin, kamień ozdobny, a także potrzebne narzędzia ogrodnicze. Nasze arboretum zostało znacznie powiększone i liczy około 100 gatunków drzew i krzewów. Dosadzono między innymi rododendrony, azalie, świerki, sosny i jałowce. Każda roślina posiada swój identyfikator, aby ten kto ją podziwia mógł poznać jej nazwę gatunkową w języku polskim oraz po łacinie. Oprócz sadzenia roślin dokonano także prac porządkowych, które polegały głównie na wyplewieniu rabatek, wyczyszczeniu czytelni po wcześniejszych pracach i okresie zimowym oraz przygotowaniu miejsc wypoczynkowych dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystko po to, aby w słoneczne dni móc odpocząć od zajęć na świeżym powietrzu w otoczeniu piękna natury.

Zdjęcia na szkolnym Facebooku.

II LO

27.05.2021 08:41

Zebranie z rodzicami oraz konsultacje

Szanowni Państwo

dnia 01.06.2021 (wtorek) odbędzie się w formie stacjonarnej zebranie z rodzicami. Zapraszamy na spotkania z wychowawcami o godzinie 17.00 oraz na konsultacje z pozostałymi nauczycielami w godzinach 17.30 - 18.30.

II LO

20.05.2021 07:13

SZCZEPIENIA

W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób,
które ukończyły 16. rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w
nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku
życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki.
16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz –
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby
niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można zrobić to w domu. Dzięki wcześniej
uzupełnionemu i podpisanemu formularzowi oraz zgodzie rodzic nie będzie musiał
był obecny podczas szczepienia.
Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun
prawny nastolatka.
Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w
komunikacie na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-
szczepienia-dla-nastolatkow--rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-
lat.

II LO

18.05.2021 09:46

Wydział MT - Politechnika Śląska - II Majówka z MT 19.05.2021

Zaproszenie na majówkę z MT! Pojazdy. Dziś i jutro.

Interesuje Was motoryzacja? Chcielibyście samemu zajmować się projektowaniem pojazdów wyścigowych?

Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej zaprasza Cię na spotkanie ‘Pojazdy. Dziś i jutro’, z cyklu spotkań on-line „majówka z MT”.
Przedstawimy działalność studenckich kół naukowych oraz ofertę projektów i zadań dla uczniów szkół średnich. Biorąc udział w takich projektach we współpracy ze studentami zgłębisz najciekawsze tajniki budowy pojazdów wyścigowych.

Zapraszamy na spotkanie on-line w dn. 19.05.2021r (środa) o godzinie 17.00-18.00 poprzez platformę ZOOM  https://bit.ly/3u4Huth.
Transmisja NA ŻYWO także na naszym kanale Facebook  https://www.facebook.com/mt.polsl

II LO

14.05.2021 18:45

Sukces absolwentów Traugutta

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce. Właśnie ogłoszono wyniki jego kolejnej edycji. W tym roku z ponad 4,5 tys. zdjęć jury zakwalifikowało do finału 44 zdjęcia pojedyncze, 10 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz 7 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Łącznie w finale znalazły się 272 fotografie.

Zwycięzcą w kategorii fotoreportaże/ludzie został p. Maciej Nabrdalik, którego zdjęcia prezentowały kolarzy trenujących w domach podczas kwarantanny.

II miejsce w kategorii zdjęcia pojedyncze/wydarzenia zajął p. Jarosław Respondek. Jego praca obrazuje ogólnopolski protest samochodowy po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Obaj Panowie są absolwentami naszego liceum, a zdjęcia p. Respondka z czasów liceum można oglądać na archiwalnej stronie liceum.

Serdecznie gratulujemy!

Marek Podgórski

12.05.2021 14:59

Konkurs plastyczno – ekologiczny CHCĘ BYĆ EKO

W związku z realizowanym w szkole projektem ekologicznym z ramienia Caritas Laudato Si Ekologiczna czytelnia ogłaszamy konkurs na pracę plastyczną CHCĘ BYĆ EKO. Prosimy, aby każda klasa przygotowała pracę plastyczną propagującą zachowania proekologiczne, które omówione zostały w Encyklice Laudato Si.

Prosimy o wykonanie prac (w formacie A3, dowolną techniką plastyczną) związanych z szeroko pojętą ekologią i jednocześnie zawierających elementy związane z wyżej wspomnianą Encykliką.Termin wykonania prac : 31.05.21


prof. Agnieszka Frej i prof. Jarosław Skrzypczyk

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!