Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

27.06.2011 09:31

Dyżury biblioteczne w czasie wakacji

Biblioteka szkolna będzie czynna w następujące poniedziałki:
27 czerwca
25 lipca
8 sierpnia
22 sierpnia
w godzinach: 9.00 - 11.00

newsa przygotowała: p.prof. B. Turel

Marek Podgórski

27.06.2011 09:30

"Olimpijczycy na start"

Oto przydatne linki dla wszystkich zainteresowanych rozpoczynającymi się w nowym roku szkolnym zajęciami rozwijającymi z podstaw przedsiębiorczości oraz ekonomii: www.pte.pl/owe, www.olimpiada.edu.pl, www.gpw.pl.
Jest jeszcze parę wolnych miejsc! Chętni zgłaszają się do sekretariatu. Te zajęcia są niedostępne dla uczniów innych szkół, przepraszamy :)
Przewidujemy 128 godzin zajęć, w tym 44 godziny analizy technicznej oraz analizy fundamentalnej dla miłośników spekulacji na giełdach, oraz 84 godziny ekonomii oraz podstaw przedsiębiorczości.

newsa przygotował: profesor Jacek Napieralski

Marek Podgórski

27.06.2011 09:27

"Coś się kończy, coś się zaczyna... "

Odliczanie do wakacji dobiegło końca, wyczekiwana akademia kończąca rok szkolny już za nami. Uroczystość, poprzedzona mszą, rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez profesora Tomasza Jaskółę i profesor Annę Gołębiowską. Na tę część składał się talk show "Kuba Wojewódzki" oraz koncert zespołu "Sultans of Sound". Wyjątkową niespodziankę sprawił nam profesor Tomasz Jaskóła tańcząc sambę w stroju rycerza. Kolejnym punktem scenariusza było oficjalne rozdanie nagród, dyplomów oraz świadectw z wyróżnieniem uczniom naszej szkoły. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

27.06.2011 09:25

ChinaTown przy Kilińskiego

Tuż przed zakończeniem roku, w poniedziałkowy poranek, w naszej szkole gościliśmy przyjaciół z polsko-chińskiej kooperacji, której przewodził profesor Grzegorz Bojanek. Zaproszeni goście chcieli w jak najlepszy sposób pokazać nam kulturę i chińskie obyczaje. Po wizualizacji przygotowanej przez nich prezentacji, odkryliśmy wspólnie tajniki parzenia zielonej herbaty jak i technikę spożywania posiłków za pomocą pałeczek. Serdeczne podziękowania należą się Thao, która zadbała o jakże smaczną, orientalną kuchnię. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

21.06.2011 09:24

Parlez-vous francais? Vraiment? C’est fantastique!

I stało się – 13 czerwca 2011 roku od godziny 8.45 do Traugutta schodzili się uczestnicy KONKURSU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA FRANCUSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM.
Po wypełnieniu karty uczestnictwa byli kierowani do pracowni 14A, gdzie od 9.00 zmagali się z gramatyką, ortografią i leksyką języka francuskiego. Po napisaniu testu zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie uczniowie Traugutta realizujący w tym roku program Socrates –Comenius zaprezentowali inscenizację dalszych przygód głównego bohatera książki Eduardo Mendozy „Brak wiadomości od Gurba”. W międzyczasie jury sprawdziło prace pisemne i wyłoniło dziesięciu uczestników etapu ustnego eliminacji. Z każdym zadawanym pytaniem czuć było, jak wzrasta napięcie widowni, koledzy zawodników trzymali kciuki i telepatycznie wspierali swoich faworytów. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

15.06.2011 09:23

Dobry pomysł, trochę photoshopa i... laptop w kieszeni

W newsie zamieszczonym 3 maja zachęcałem Was do udziału w konkursie ogłoszonym przez Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na projekt logo nowego kierunku studiów – Pracy Socjalnej.
Na zaproszenie odpowiedziały dwie osoby z naszego liceum (a przynajmniej o tylu wiem). Obie z jednej klasy - Id, obie znalazły się na podium, i to na najwyższych jego stopniach.
Miło mi poinformować, że zwycięzcą konkursu został (i laptopa wygrał!) Daniel Janus, tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Radek Deska. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

15.06.2011 09:21

!!! PILNE !!!

Pilnie poszukujemy domu dla rybek (skalary i gupiki) z sali biologicznej 23c na okres tegorocznych wakacji.
Akwarium w zestawie.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z p.prof. Jarosławem Skrzypczykiem.
Mam nadzieję, że pomożecie!!

newsa przygotowała: Poszukująca

Marek Podgórski

15.06.2011 09:20

Konkurs "Nasz las" - roztrzygnięty!

Konkurs "Nasz las" czyli bioróżnorodność w Nadleśnictwie Herby został rozstrzygnięty.
Przedmiotem konkursu było napisanie i zilustrowanie opowiadania, dialogu, komiksu, którego głównym bohaterem był wybrany owad leśny żyjący na terenie Nadleśnictwa Herby.
Prace naszych uczniów okazały się najlepsze zarówno merytorycznie jak i od strony językowej. Nie zabrakło w nich polotu i fantazji, a także świetnych, autorskich zdjęć. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce zajęła Monika Sobel z kl.IIB
II miejsce ex aequo zajęli Katarzyna Kuta i Maciej Paliwoda z kl.IIB.
Serdecznie gratuluję!

newsa przygotował: p.prof. Jarosław Skrzypczyk


Prace: Moniki Sobel; Katarzyny Kuta oraz Macieja Paliwody.

Marek Podgórski

14.06.2011 09:19

Komunikat

Stowarzyszenie „Traugutt dla przyszłości” realizując statutowe cele, jakimi między innymi są:
- prowadzenie działalności pożytku publicznego oraz wspomaganie samorządności uczniowskiej i szkolnej, serdecznie zaprasza 15 czerwca 2011r. na 4 godz. lekcyjnej do sali 3c przedstawicieli klas na spotkanie poświęcone wypracowaniu form (ustaleniu kryteriów) wspierania uczniów II LO im. R.Traugutta w Częstochowie w roku szkolnym 2011/2012 znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Marek Podgórski

13.06.2011 09:17

DZIEŃ CHIŃSKI W TRAUGUCIE!

Po raz pierwszy w naszej szkole zostanie zorganizowany DZIEŃ CHIŃSKI. Od kilku lat Chiny zaczynają wychodzić na prowadzenie w światowej gospodarce. Warto więc zapoznać się z kulturą i obyczajami tego kraju, a będzie to możliwe ponieważ w poniedziałek 20 czerwca, naszą szkołę odwiedzi czterech Chińczyków.

Jak przypuszczam, niewielu z was zna język chiński, macie więc okazję aby skorzystać z krótkiej lekcji tego języka. Gdy już nauczycie się mówić, będziecie mogli porozmawiać z rodowitymi Chińczykami, np. o obszernej kulturze i historii ich kraju, oprócz rozmowy azjatyccy goście zaprezentują nam slideshow oraz film o Chińskiej Republice Ludowej. :) Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

123

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28