• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

29.06.2016 19:00

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017

Wykaz podręczników w II LO im. R. Traugutta w Częstochowie na rok szkolny 2016/2017

II LO

24.06.2016 10:03

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 24 czerwca 2016r. zakończył się rok szkolny 2015/2016. Obchody tego wyczekiwanego przez uczniów dnia rozpoczęły się w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa uroczystą mszą świętą. Po zakończeniu mszy uczniowie udali się do szkoły, gdzie delegacje wszystkich klas miały zaszczyt oglądać spektakl pt. „Przestępstwo” w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego. Opowiadana przez aktorów historia zaciekawiła i rozbawiła publiczność, odwracając ich uwagę od wysokiej temperatury.  O umówionej godzinie na dużej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość wręczenia świadectw z wyróżnieniem, poprzedzana przez wystąpienie pani dyrektor oraz przewodniczącego szkoły. Wręczone zostały również wyróżnienia dla osób biorących udział w konkursach pozaszkolnych. Część artystyczna przygotowana przez klasę Id składała się z wcześniej przyszykowanych filmów przedstawiających warte zapamiętania momenty życia szkolnego oraz piosenek w wykonaniu szkolnego chóru, które wprowadziły wakacyjny nastrój wśród uczestników spotkania. Po zakończonej uroczystości wychowawcy wraz ze swoimi klasami udali się do sal, by wręczyć świadectwa swoim wychowankom.

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za współpracę w tym roku szkolnym oraz za mile spędzony czas. Jesteśmy wdzięczni za przekazaną wiedzę oraz pomoc w zrozumieniu jej. Podziękowania należą się również pani prof. Kołodziejek oraz pani prof. Gołębiowskiej, które włożyły serca w przygotowanie godnego pożegnania uczniów na okres ferii letnich.

Życzymy miłych, wesołych, gorących i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu.

przygotowała Joanna Wąsowicz kl.Id

II LO

23.06.2016 08:07

Nadciągają upały

W związku z przewidywanymi w dniu jutrzejszym upałami, uprasza się młodzież o przybycie na zakończenie roku szkolnego z butelką niegazowanej wody mineralnej.

II LO

23.06.2016 08:06

Opróżniamy szafki

Dyrekcja II LO zobowiązuje wszystkich uczniów do opróżnienia swoich szafek w terminie do 30 czerwca 2016r. i pozostawienia ich otwartych do końca wakacji, w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi.

II LO

21.06.2016 18:35

Statystyki rekrutacji 2016

II LO

21.06.2016 09:06

To już jest koniec

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2015/2016

24.06.2016

Przebieg dnia:

  • 8.45-msza św. w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( serdecznie zapraszamy młodzież oraz Grono Pedagogiczne)
  • 9.45- przedstawienie szkolnego zespołu teatralnego – spektakl „Przestępstwo” wg prozy A. Czechowa ( świetlica- zapraszamy po 10 osób z każdej klasy pod opieką wychowawców)
  • 10.30 – uroczystość zakończenia roku szkolnego ( część oficjalna + program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy Id pod opieką p. prof. Agnieszki Kołodziejek i p. prof. Anny Gołębiowskiej -sala gimnastyczna)
  • spotkanie wychowawców z klasami w pracowniach

II LO

15.06.2016 09:50

Poczytaj mi przyjacielu

W dniu 15.06.2016r. uczniowie z klasy IIe: Dawid Kapica, Damian Wiaderek, Mikołaj Rybak i Piotr Łąpierz udali się do Miejskiego Przedszkola nr 21 w Częstochowie w ramach akcji "Poczytaj mi przyjacielu" koordynowanej przez prof.Ireneusza Stasiaka.

W tym dniu udaliśmy się poczytać dziecią bajki i wiersze takie jak "Ptasie Radio" , "Alladyn" , "Murzynek Bambo". Następnie zadawaliśmy przedszkolakom pytania dotyczące treści bajki , by sprwadzić ich umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Na wszytkie odpowiedziały bajecznie. Takie wyjście to sama przyjemność.

Piotr IIe

II LO

15.06.2016 08:56

Konkurs na logo

INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU NA PROJEKT LOGO STOWARZYSZENIA MIAST LAUREATÓW NAGRODY EUROPY

1. Organizator:    Stowarzyszenie Miast Laureatów Nagrody Europy.

2. Cel:

  • popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej,
  • przybliżenie wiedzy o Stowarzyszeniu Miast Laureatów Nagrody Europy,
  • wspieranie uczniów w indywidualnym rozwoju,
  • wykorzystanie logo na stronie internetowej Stowarzyszenia, na papierze firmowym oraz innych materiałach związanych z działalnością Stowarzyszenia.

3. Uczestnicy:       Uczniowie szkół średnich z miast laureatów Nagrody Europy.

Czytaj więcej >>

II LO

14.06.2016 18:40

SPŁYW KAJAKOWY DOLINĄ WARTY

Uczniowski Klub Sportowy „ Traugutt” organizuje spływ kajakowy malowniczymi odcinkami rzeki Warty w obszarze Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.

Termin wyprawy:  8.09.2016 – 9.09.2016  ( czwartek – piątek )

Oto ramowy program wyjazdu:

Dzień I ( czwartek) :

Wyjazd autobusem PKS z dworca PKS Częstochowa w godzinach rannych, dojazd do miejscowości Działoszyn, wodowanie kajaków, spływ do miejscowości Załęcze Wielkie. W przerwie zwiedzanie rezerwatu „ Węże” w Bobrownikach, zwiedzanie jaskini wapiennej. Po dopłynięciu na miejsce (ośrodek ZHP „Nadwarciański Gród”) zakwaterowanie, ognisko. Dla chętnych gry i zabawy w terenie z wykorzystaniem bazy sportowej ośrodka.

Dzień II ( piątek )

Śniadanie, spływ na odcinku Załęcze Wielkie – Krzeczów. W przerwie zwiedzanie zabytkowej kapliczki drewnianej z XVIII w. Zakończenie spływu, zdanie sprzętu, powrót autokarem do szkoły w godzinach popołudniowych.

Koszt uczestnictwa – 175 zł.
Cena obejmuje:
- wynajem kajaków i kapoków
- transport kajaków do Działoszyna i z Krzeczowa oraz transport uczestników do Częstochowy (drugi dzień)
- wieczorny „niezbędnik ogniskowy”, czyli kiełbaski, chleb, ziemniaki
- śniadanie w drugim dniu pobytu, prowiant do kajaka
- opieka instruktora kajakarstwa, przewodnika
- opieka ratowników WOPR
- nocleg w ośrodku ZHP

Wykaz miejscowości przez które będziemy płynąć, długość tras oraz obserwowane osobliwości przyrodnicze można znaleźć pod adresem: http://www.kajakiempowarcie.com.pl/dzialoszyn_przywoz_wypozyczalnia_kajakow.html

Baza noclegowa:
http://meteor-turystyka.pl/zalecze,zalecze-wielkie.html

Ilość miejsc - ok. 20 osób
Zaliczkę w wysokości 50 zł. należy wpłacać do 24.06.2016r. (konieczność zarezerwowania kajaków)
Dodatkowych informacji udziela prof. J. Poradomski.
Impreza dofinansowana przez Urząd Miasta Częstochowy.

prof. Janusz Poradomski

II LO

13.06.2016 09:01

Termin wyboru zajęć z wychowania fizycznego

W dniu 16 czerwca 2016r. (czwartek) podczas dużej przerwy, odbędą się zapisy na zajęcia z wychowania fizycznego do wyboru na rok szkolny 2016/2017. Miejsce zapisów - duża sala gimnastyczna. Zajęcia do wyboru: piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna (tylko dla chłopców), zajęcia przy muzyce, pływanie, siłownia.

II LO

12

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!