• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

Jutro imieniny obchodzi: prof. Chmielewska Małgorzata

Pojutrze imieniny obchodzi: ks. Woźniak Mariusz

29.06.2020 16:53

Energetyka i Modelowanie Komputerowe na Politechnice Śląskiej zaprasza

Matura napisana? Dowiedz się, co możesz/będziesz studiować na kierunkach Energetyka i Modelowanie Komputerowe na Politechnice Śląskiej. Kliknij na link i zapytaj wykładowców Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki o szczegóły. Czekamy na Ciebie od pn do pt od 23.06 do 10.07 w godzinach 15-17. Jeśli Ci ten termin nie pasuje napisz do nas (arkadiusz.ryfa@polsl.pl), wtedy umówimy się na indywidualnie spotkanie.

Link: https://meet.lync.com/polslpl-polsl/jacek.smolka/TZHRSSHW

Ph.D.
Michal Haida  /  Research Assistant
Faculty of Energy and Environmental Engineering / Institute of Thermal Technology
Konarskiego 22, 44-100 Gliwice
+48 32 237 17 83
michal.haida@polsl.pl

Marek Podgórski

28.06.2020 06:05

Statystyki rekrutacji

Wzorem lat ubiegłych na Fb powstało wydarzenie prezentujące statystyki tegorocznej rekrutacji. Zapraszamy do śledzenia. Więcej statystyk można znaleźć w zakładce rekrutacja.

Marek Podgórski

25.06.2020 06:28

Ankieta dla maturzystów

Absolwent naszego liceum Pan mgr inż. Krzysztof Grzywnowicz,  doktorant jednej z wyższych uczelni jak sam pisze w mailu, zwraca się z prośbą jako "trauguciak" (celowo nie twierdzę, że były - bo trauguciakiem zostaje się do końca życia)” do tegorocznych maturzystów o wypełnienie dotyczącej powodów wyboru kierunku/uczelni, na którą aplikują. Ankieta jest całkowicie anonimowa i służy jedynie zebraniu danych do celów statystycznych, realizowana jest jako fragment szeroko zakrojonych działań analitycznych podjętych przez uczelnię.

Drodzy Maturzyści – liczę, że pomożecie trauguciakowi.

Link do ankiety

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXpXMxvohJbZd2XE9yo30Nb1SCMydgPAqiz0FQ1PyYJ_0fRg/viewform

Dziękuję.

Marek Podgórski

22.06.2020 14:00

GAZETKA LOT - wydanie kwietniowe

W związku z wybuchem epidemii koronawirusa kwietniowy numer gazetki zostaje opublikowany na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami. czytaj
prof. Justyna Politowska

II LO

18.06.2020 06:38

Test kompetencji

Test kompetencji z języka angielskiego dla kandydatów do oddziału międzynarodowego odbędzie się w dniu 25 czerwca godz. 12.00.
Najpóźniej do dnia 22 czerwca należy złożyć w sekretariacie szkoły formalne zgłoszenie chęci przystąpienia do testu kompetencji.

II LO

17.06.2020 08:18

Program Stypendialny dla Maturzystek 2020

Jeszcze do 20 czerwca trwa nabór do VI edycji programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn", do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 25 uczelni technicznych oraz 10 najlepszych uniwersytetów (lista uczelni i kierunków). Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom (a także studentkom) w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zaprosimy je również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2020 zainteresowane studiami technicznymi na jednej z 35 uczelni na wybranych kierunkach technicznych

APLIKACJA

Marek Podgórski

17.06.2020 07:56

Kierunkowskaz Kariery

Kierunkowskaz Kariery - to 5 dni rzetelnej wiedzy i inspiracji. Prezentacja ponad 100 różnych kierunków studiów. Eksperci doradzą, czym należy się kierować podejmując decyzje, jak wybrać kierunek dopasowany do konkretnych preferencji kandydata oraz do współczesnego rynku pracy, na jakich zasadach odbędzie się rekrutacja na studia na rok akademicki 2020/21.

Kierunkowskaz Kariery w ramach projektu STUDIA 2020 odbędzie się w kolejnych dniach w godzinach 14.00 -17.00:

22 czerwca (poniedziałek) - Kierunki humanistyczne i społeczne
23 czerwca (wtorek) - Kierunki techniczne
24 czerwca (środa) - Kierunki medyczne
25 czerwca (czwartek) - Kierunki społeczne i ekonomiczne
26 czerwca (piątek) - Kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze

Co dokładnie będzie się działo w ramach wydarzenia Kierunkowskaz Kariery?

 • Debaty z udziałem pracowników naukowych i absolwentów z całej Polski na temat najbardziej popularnych i wartościowych obszarów kształcenia akademickiego.
 • Sesje pokazujące kierunki „w pigułce” - w ciekawy i prosty sposób studenci zaprezentują swój punkt widzenia na dokonane już wybory, opowiedzą o swoich kierunkach, o codzienności studiowania i perspektywie przyszłej pracy;
 • Targi uczelni online z możliwością zadawania pytań; m.in. dotyczących rekrutacji na studia w wybranych uczelniach i na wybrane kierunki studiów.

Zapraszamy do sprawdzenia agendy spotkań i do rejestracji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego https://studia.gov.pl/studia2020

Marek Podgórski

17.06.2020 06:35

Stypendia pomostowe

12 maja 2020r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa a Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, dotyczące realizacji XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2020/2021.

Program skierowany jest głównie do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarstw Rolnych Segment IA.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Stypendiów Pomostowych Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości umieściła na stronie www.stypendia-pomostowe.pl, gdzie dostępny jest także Regulamin oraz Program Stypendiów Pomostowych 2020/2021. Wszystkie osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z informacjami na w/w stronie internetowej.

Marek Podgórski

17.06.2020 06:16

Zamknięty Dzień Otwarty

Samorząd Studentów Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UR oraz IVSA Kraków chcą serdecznie zaprosić Uczniów Liceum na organizowany wraz z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie „Zamknięty Dzień Otwarty” promujący studia weterynaryjne. Spotkanie odbędzie się w dniach 27-28 czerwca na platformie ClickMeeting, umożliwi Licealistom bliższe poznanie realiów pracy lekarza weterynarii oraz cyklu nauczania poprzedzającego uzyskanie tego tytułu.

Uprzejmie prosimy o udostępnienie uczniom Państwa Liceum poniższego wydarzenia, na pewno wielu z nich rozważa studia na kierunku medycznym. Załączamy również plan z którym mogą się Państwo zapoznać przed rozesłaniem zaproszenia. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/910914832760092/

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 8
  • Wt
  • 2
  • Śr
  • 18
  • Czw
  • 9
  • Pt
  • 21