Dzisiaj imieniny obchodzą: prof. Pastusińska Agata, prof. Szczepańska Agata

Jutro imieniny obchodzi: dyr Malicka Dorota

23.06.2022 09:23

Zakończenie Roku Szkolnego

Zapraszamy uczniów na uroczystą akademię na zakończenie roku szkolnego na godzinę 10:00.

II LO

20.06.2022 08:15

Życzenia

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

pracownicy oświaty,

dzieci i młodzież

 

 

w związku ze zbliżającym się zakończeniem zajęć dydaktycznych roku szkolnego 2021/2022 pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom oświaty za wkład pracy włożony w wychowanie i nauczanie częstochowianek i częstochowian.

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie w codzienne kształcenie, wytrwałość w realizacji założonych celów, podejmowanie kreatywnych działań, które przyczyniły się do urozmaicenia codziennej edukacji dzieci i młodzieży.

Doceniając empatię i bezinteresowne wsparcie dla walczącej Ukrainy po raz kolejny prosimy o przyjęcie gratulacji dla całej społeczności szkolnej oraz rodziców.

Kolejny niełatwy rok udowodnił, że współdziałanie i wzajemne projekty pozwalają ulepszać częstochowską oświatę.

Na nadchodzące wakacje życzymy odpoczynku, pozytywnych chwil oraz wspaniałych wspomnień.

 


Ryszard Stefaniak

Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy


oraz


Rafał Piotrowski

Naczelnik Wydziału Edukacji

 

II LO

14.06.2022 14:32

Turniej w kosza

Marek Podgórski

13.06.2022 09:35

Statystyki rekrutacji 2022

Marek Podgórski

10.06.2022 09:37

Nie biorę! Chcę Żyć!

 

Informujemyę, że w związku z organizacją warsztatów teatralnych, realizowanych w ramach kampanii przeciwdziałania narkomanii „Nie biorę! Chcę Żyć!” istnieje możliwość zgłaszania kandydatów do udziału w tych działaniach.
Warsztaty będą realizowane w terminie 04-10.07.2022r., w teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Całość działań nadzorować i realizować będą funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta Częstochowy.
Głównym założeniem działań jest stworzenie programu profilaktycznego dot. przeciwdziałania narkomani wśród dzieci i młodzieży oraz zrealizowanie wspólnie z uczestnikami warsztatów „Salon Poezji” który opowiadał będzie o problemach i konsekwencjach jakie niosą za sobą uzależnienia.
Działania te będą miały finał podczas specjalnej gali w październiku bieżącego roku, na deskach  w/w teatru, gdzie część uczestników będzie mogła zadebiutować aktorsko przed zgromadzoną publicznością, prezentując umiejętności zdobyte podczas warsztatów.
Zgłoszenia (max 2 osoby ze szkoły) przyjmuje pedagog.

 

Marek Podgórski

10.06.2022 09:18

Wolontariat Koleżeński

Rekrutacja nadal trwa!
Szukamy wolontariuszy i wolontariuszek!
Tu można się zgłaszać
Wiek : 14+
Gdzie? Częstochowa
Co będziesz robił/robiła?
Raz w tygodniu spotkasz się z osobą w spektrum autyzmu na kawę, herbatę, spacer, trampoliny, burgera. Na co tylko będziecie mieli ochotę! My postaramy się dostarczyć Wam vouchery do tych miejsc.
Dając swój czas pokazujesz drugiej osobie jak wygląda relacja koleżeńska. To coś czego wiele osób w spektrum autyzmu nigdy nie doświadczyło!
Dołącz do nas! Podziel się informacją dalej.

Marek Podgórski

08.06.2022 08:40

Doświadczenia chemiczne

Marek Podgórski

07.06.2022 21:04

7. odcinek szkolnego podcastu helLO Traugutt

Ewę Ściegienkę, Maję Rytkowską i Maję Kałwak połączyła wspólna pasja, czyli taniec. W studio nagrań panował potrójny entuzjazm, ponieważ wszystkie trzy żyją tańcem i zarówno uwielbiają spędzać na sali prób, jak i błyszczeć na scenie, a co za tym idzie - zdobywać miejsca na podium. Posłuchajcie ich historii.

Marek Podgórski

07.06.2022 06:10

Jak odebrać wygraną licytację WOŚP?

 

31 maja klasa 2B, która wylicytowała rajd pieszy w Żarkach Letnisko (wystawiony przez panie profesorki Justynę Bitner i Ewę Ludwin) udała się wraz ze swoją wychowawczynią, panią prof. Justyną Politowską, porannym pociągiem w stronę Katowic. Po przyjeździe do Żarek Letniska, młodzież z Traugutta została powitana przez panią wójt Gminy Poraj, Katarzynę Kaźmierczak, która opowiedziała kilka słów o gminie i miejscowości, rozdając każdemu pamiątkowe mapki i foldery. Następnie grupa udała się na poznanie ciekawych miejsc oraz historii Żarek Letniska - przewodnikiem po miejscowości był jej sołtys, pan Michał Drzewiecki. Pogoda dopisała, humory poprawione - nic tylko czekać na kolejne licytacje WOŚP


II LO

02.06.2022 22:11

6. odcinek szkolnego podcastu helLO Traugutt

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -