28.07.2010 17:34

Skradziono rowery!

      Witam, dnia 27.07.2010r skradziono 2 rowery spod Liceum Traugutta w godzinach 12.45-14.45.
GIANT ROCK (błękitno-srebrna damka)
MONGOOSE (niebiesko-srebrny)
Wszelkie osoby które widziały takie rowery w swojej okolicy proszone są o pilny kontakt pod numerem tel. 696149090 lub z policją.
PS. Znaki szczególne GIANTa to rysy po lewej stronie kierownicy spowodowane upadkiem na rowerze. Przed kradzieżą posiadał błotniki, licznik, czarny dzwonek i czerwone światełko z tyłu przypinane białymi paskami.
Zdjęcie

Agnieszka

Marek Podgórski

28.07.2010 17:33

Tematy maturalne

      Lista tematów na ustny egzamin maturalny z języka polskiego dla uczniów klas III.

p.prof. Dariusz Borkowski

Marek Podgórski

28.07.2010 17:32

Energia w Poznaniu

      Poznański Rynek był miejscem V Ulicznej Bitwy Fotograficznej. Impreza polega na zgłaszaniu swoich prac na zadany temat – tym razem była to „Energia”, następnie organizatorzy wybierają blisko sto najlepszych, pomiędzy którymi toczy się „bitwa”. Losowo wyświetlane są dwa zdjęcia, a licznie zgromadzona publiczność głosuje, które przechodzi dalej. Nad całością czuwa główny juror – uznany polski fotograf (tym razem był to Marek Arcimowicz), do którego należy ostateczna decyzja (może być inna, niż werdykt wydany przez widzów).
Wyprawa do Poznania (warunkiem udziału zdjęcia w „bitwie” była obecność autora na miejscu) okazała się szczęśliwa dla tegorocznego maturzysty - Jarka Respondka, którego zdjęcie zwyciężyło oraz Patrycji Zubrzyckiej (IIIG). Wykonana przez dziewczynę praca ostatecznie zdobyła II miejsce.
Nagrody za zdobycie I miejsca to: - Vertis zapewnił wystawę składającą się z 20 wydruków w formacie 40×60, tablet Bamboo Fun S, urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus Photo PX710W, plecak Lowepro CompuPrimus AW oraz seria książek - Warsztaty fotograficzne wydawnictwa Helion. Nagrody za zajęcie II miejsca: statyw aluminiowy Giottos MTL9251B oraz 20 powiększeń w formacie 30×45 od Vertis.
Serdecznie gratuluję, a zainteresowanych zapraszam do udziału w kolejnych „bitwach”. Przypomnę, że Trauguciacy dwukrotnie stawali na drugim stopniu podium we wcześniejszych potyczkach: Patrycja w I Bitwie, Tomasz Margol w IV.

Zdjęcia pochodzą z portalu http://bitwa.pokochajfotografie.pl

Marek Podgórski

21.07.2010 17:35

Ruszamy 50. raz

      Traugutt Bikers Team wyrusza na trasę po raz 50. Ta „okrągła” liczba zachęciła mnie do dokonania paru podsumowań.
Jeździmy już 7 rok (od 2004). W tym czasie przejechaliśmy blisko 3200 km (średnio ok. 67 km). W rajdach uczestniczyło 296 osób (średnio 6), w tym:
- 8 nauczycieli
- 40 dziewcząt
- 9 uczniów innych liceów lub techników
- 3 gimnazjalistów
Odbyło się 5 nocnych rajdów (17 uczestników)
- najdłuższy rajd (przejechany dystans) – ponad 100 km z Zawiercia przez Ogrodzieniec, Bobolice i Mirów do Częstochowy.
- najdłuższy rajd (czasowo) – tygodniowy: Częstochowa – Kraków – Częstochowa
- najdłuższy jednodniowy rajd (czasowo) – 7 godz. 30 min – ujście Liswarty
- najliczniejszy rajd – I „babski” – 20 uczestników - Olsztyn
- najwięcej dziewcząt uczestniczyło w - I „babskim” – 13 uczestniczek
- najmniej liczny rajd – 2 uczestników – z Myszkowa
- najdalej na zachód - Kochcice
- najdalej na północ – Załęczański Park Krajobrazowy
- najdalej na wschód – św. Anna
- najdalej na południe (południowy wschód) – Zawiercie, Ogrodzieniec
Najczęściej w (oficjalnych) rajdach uczestniczyli:

Cezary Müller – 10
Mateusz Lewandowski – 10
Paweł Arabas – 10
Jarosław Respondek – 10
Piotr Bednarek – 9
Piotrek Rajczykowski – 7
Szymon Strzelczyk – 7
Łukasz Śledziona – 6
Marcin Cierniak – 6
Piotr Stradomski – 6
Jakub Kapitański – 6
Cezary Stolecki – 5
Jarosław Kosiorek – 5
Przemysław Sobański – 5
Dariusz Kaczmarzyk – 5
Robert Ściubilecki – 5
Eligiusz Kik – 5
Wojciech Szeląg – 5
Jarosław Janik – 5
Oprócz oficjalnych rajdów, których statystyki przedstawiłem powyżej, obyło się minimum dwa razy tyle tzw. "spontanów" - wypadów umawianych "na szybko" w szkole.
Większość wycieczek jest dokumentowana fotograficznie i statystycznie.

Marek Podgórski

03.07.2010 17:24

Konkurs "Tata w pracy, tata w domu"

      Minister Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Tata w pracy, tata w domu". Fotografie przedstawiające partnerski model rodziny i tatę aktywnie zajmującego się dzieckiem można przesyłać do 15 września. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.
Fotografie oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat oraz 16-21 lat. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 października 2010. Na laureatów konkursu w każdej kategorii wiekowej czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a najlepsze fotografie zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej pod honorowym patronatem Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.
Regulamin.


     WWF zaprasza do udziału w konkursie "Pamiątka, która nie krzywdzi". Organizatorzy czekają na fotografie roślin i zwierząt wykonane w ich naturalnym środowisku. Konkurs jest częścią akcji skierowanej do polskich turystów, która ma na celu zwiększenie świadomości problemu międzynarodowego handlu żywymi okazami i przedmiotami z nich wykonanymi. Prace można przesyłać do 31 sierpnia 2010.
Wszystko co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział to wejść na stronę wwf i zgłosić od jednego do trzech zdjęć o tematyce przyrodniczej własnego autorstwa, wykonanych podczas wakacyjnych podróży. O wyniku konkursu zadecydują głosy internautów i jury złożonego z pracowników WWF Polska.

Marek Podgórski

02.07.2010 17:22

- Dostałeś się? - krzyczeli przed listami z nazwiskami

       Tegoroczni absolwenci gimnazjów już wiedzą, czy dostali się do wymarzonych szkół. W piątek zostały ogłoszone listy przyjętych.
Większość uczniów wyniki sprawdziło w domu w internecie, bo od kilku lat rekrutacja do częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych jest prowadzona elektronicznie. Niektórzy jednak przyjechali pod licea i technika, niecierpliwie wyczekując na wywieszenie list z nazwiskami. Tak było m.in. w II LO im. Traugutta. Gdy o godz. 10 do nastolatków wyszedł pedagog Marek Podgórski wszyscy ruszyli szturmem pod drzwi. Wraz z rozwieszaniem kolejnych kartek rosły emocje. "Ile masz punktów?", "Dostałeś się?" - było słychać. - Jestem 29. na liście - chwalił się z dumą wysoki brunet.
Zadowolone były także Ola Chumięcka i Agnieszka Świerkosz. Pierwsza z 165 punktami zebranymi podczas rekrutacji dostała się do humanistycznej klasy A (by się w niej uczyć trzeba było mieć minimum 139 punktów). Natomiast Agnieszka wybrała przyrodniczą klasę C. Jako olimpijka z swoimi 200 punktami była pewna przyjęcia, inni musieli ich mieć co najmniej 136. - Wybierając szkołę kierowałyśmy się dobrymi opiniami innych osób. Poza tym do "Traugutta" poszło niewiele uczniów z naszego gimnazjum, a to dobrze, bo chcemy mieć nowych znajomych - opowiadały dziewczyny.
Podgórski był również w dobrym nastroju. - W ubiegłym roku mieliśmy najwyższe progi w mieście. Teraz także, bo do naszej klasy informatycznej trzeba było mieć minimum 157 punktów (w ubiegłym roku 155). Wzrosła nam też liczba olimpijczyków. Rok temu zgłosiło się ich siedmiu, a obecnie 16.
W dziesiątce częstochowskich klas, w których były najwyższe progi punktowe znalazły się trzy klasy "Traugutta", cztery "Sienkiewicza", dwie "Kopernika" i jedna "Norwida".

źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9