08.07.2012 09:01

Ogólnoświatowa rywalizacja Trauguciaków

Czas wyciągnąć rower, zasznurować buty i ruszyć w teren. Niezależnie od miejsca pobytu, czy będziesz przebywał(a) w Polsce, czy poza jej granicami, możesz przyłączyć się do rywalizacji.

Odbywać się będzie w dwóch dyscyplinach:
- jazda na rowerze – „Dosiądź swojego bajka czyli... Tour de Traugutt”
- bieganie – „Z buta ...przyjacielu”
Aby przyłączyć się do niej należy pobrać na komórkę darmową aplikację Endomondo, założyć konto w serwisie i wybrać odpowiednią aktywność : „bieganie” lub „jazda na rowerze” (uwaga – nie należy wybierać „kolarstwa” lub „kolarstwa górskiego”). Telefony z GPS’em automatycznie będą podawały pokonany dystans, w pozostałych przypadkach należy samodzielnie wprowadzić dane treningowe korzystając z aplikacji.
Zwyciężą osoby, które do końca wakacji pokonają najdłuższy dystans. Konkurować można w obu dyscyplinach (oddzielnie dziewczęta, oddzielnie chłopcy).

Dla najlepszych przewidujemy nagrody.

Marek Podgórski

07.07.2012 06:50

Podsumowania wizyty we Francji

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: „ z czym kojarzy ci się Francja?”. Dla wielu odpowiedź jest symultaniczna ze słowem moda, inni myślą o croissantach, a jeszcze inni widzą przed oczami panoramę Paryża. Ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek o czym myśli typowy francuski nastolatek, gdy wspomina się o Polsce? Grupa trauguciaków i uczniów z Gimnazjum nr 12 przez tydzień miała szanse przekonać się, czy opinia jaka krąży o nas po świecie sprawdzi się w konfrontacji z obcokrajowcami. Termin od 29.05 do 04.06 był czasem rewizyty naszych znajomych z Rouen, którzy mieli szansę przekonać jeszcze przed Euro 2012 o naszej sławnej gościnności. Czytaj więcej >>

II LO

06.07.2012 06:30

Konkurs na projekt nowej świetlicy

Dyrekcja II Liceum im. R. Traugutta oraz Samorząd Uczniowski ogłaszają konkurs na wykonanie wizualizacji odnowionej i wyremontowanej świetlicy szkolnej. Dyrekcja Szkoły w nadchodzące wakacje ma zamiar wyremontować i wyposażyć świetlicę szkolną w nowy sprzęt.
Dyrekcja zamierza wymienić podłogę w świetlicy szkolnej, uzupełnić braki w tynkach oraz pomalować całe pomieszczenie. Okna znajdujące się między dwiema płaszczyznami dachu planuje zamurować. We wschodniej części świetlicy (miejsce gdzie znajduje się popiersie Romualda Traugutta) ma znaleźć się stała, podwyższona scena z pełnym wyposażeniem do nagłośnienia oraz oświetlenia. W tylnej części sceny planuje umieścić ekran do wyświetlania obrazów z projektora. Scena powinna być wyposażona w boczne zejście do poziomu świetlicy. Planowane jest także utworzenie zaplecza technicznego sceny adaptując w tym celu część kuchni.
Szerokość sceny jest ograniczona, nie może być szersza niż odległość od ściany dzielącej świetlicę z kuchnią a drzwiami wyjściowymi ze świetlicy na korytarz przy małej sali gimnastycznej.
Świetlica zostanie wyposażona także w nowe oświetlenie.
Wymiary i szkic świetlicy w załączniku.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Prosimy wszystkich o dostarczanie prac do 30 lipca br. do sekretariatu szkoły.
Czytaj więcej >>

Szymon Malinka

05.07.2012 08:08

Wykaz podręczników

Wykaz podręczników w II LO im. R. Traugutta w Częstochowie na rok szkolny 2012/2013.

II LO

05.07.2012 06:55

Terminy rekrutacji

Do 9 lipca  2012r.  do godz. 12:00 -  termin potwierdzania przez kandydatów woli uczęszczania do  szkoły poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.
10 lipca 2012r. (do  godz. 10:00 ) -  ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły.

10 lipca 2012r. godz. 17:00 -  zebranie z rodzicami.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9