• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Po zalogowaniu się do Dzienniczka przez przeglądarkę (nie przez aplikację!), w zakładce Uczeń NOWOŚĆ! Dostęp do Office 365 jest podany login na domenie traugutt.onmicrosoft.com oraz hasło do pierwszego logowania na portalu www.office.com . Czyli wchodzimy na stronę office.com, używany loginu oraz hasła podanego w ww. zakładce w dzienniczku. Przykładowy login:

  anowak5@traugutt.onmicrosoft.com

  Jeśli komuś nie działa, to z reguły przez to, że wpisuje na www.office.com swój prywatny e-mail lub też swoje hasło do dzienniczka zamiast własciwej pary login + hasło. Polecam ściągnąć ze strony office.com (lub sklepu na urządzeniu mobilnym) aplikację Teams i z niej korzystać- jest wygodniejsza niż przeglądarkowa wersja. Polecam śledzić zakładkę Kalendarz, bo tam będą pojawiać się zaplanowane lekcje przez nauczycieli. W razie problemów z logowaniem proszę kontaktować się ze szkolnym informatykiem, który może zresetować hasło do teams i wysłać je na podany e-mail.

24.07.2020 07:28

Janusz Kołodziejski

Zmarł dr hab. Janusz Kołodziejski – dyrektor II LO im. Romualda Traugutta w latach 1999-2006, nauczyciel 1985-1991, absolwent klasy XI-C z roku 1965, autor 2 monografii o szkole i książek   o wybitnych osobach związanych z II LO.

„Traugutta” miał w sercu cały  czas i potrafił o niego walczyć, narażając się na krytykę i kary władz zwierzchnich. W czasie jednej z pierwszych rekrutacji w obliczu chaosu organizacyjnego zdecydował się przyjąć tylko tych uczniów, którzy wybrali na I miejscu „Traugutta”.

Miał niezwykłą umiejętność rozmawiania i współpracowania z osobami o różnych poglądach  i przekonaniach, cenił w ludziach umiejętności, kompetencje, logiczne argumentowanie i niezależne myślenie.  Był osobą wymagającą. W szkole spędzał wiele godzin dziennie,  także wieczorami, zajmując się zarówno sprawami bieżącymi,  jak i historią II LO. Tę historyczną pasję realizował także po zakończeniu pracy  w „Traugucie”.

Cześć Jego pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 29 lipca 2020r. o godz. 12.00 w domu przedpogrzebowym na cmentarzu Kule.

II LO

02.07.2020 17:42

Wakacyjne zmagania z Endomondo

Tradycyjnie na okres wakacji uruchamiamy nową zabawę. Startujemy już jutro - w piątek 3 lipca. Kończymy 31 sierpnia. Wszystkich: uczniów, absolwentów, rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli II LO zapraszamy do:

rywalizacji rowerowej - Tour de Traugutt XIX

rywalizacji biegowej - Z buta... przyjacielu XIX

Warunkiem koniecznym i niezbędnym przyłączenia się jest zapoznanie się regulaminem rywalizacji (dostępnym w opisie każdej z nich) oraz jego bezwarunkowa akceptacja.

Marek Podgórski

02.07.2020 15:23

Podsumowanie całorocznych rywalizacji

W czerwcu zakończyły się całoroczne biegowe i rowerowe rywalizacje z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Wyniki poniżej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Pełne wyniki po kliknięciu w obrazki.

Rywalizacja biegowa kobiet

Rywalizacja rowerowa kobiet

Rywalizacja biegowa mężczyzn

Rywalizacja rowerowa mężczyzn

Marek Podgórski

02.07.2020 14:03

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje informacje dot. bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. czytaj

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 4
  • Wt
  • 30
  • Śr
  • 22
  • Czw
  • 16
  • Pt
  • 27