• Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019. Prosimy wstrzymać się z zakupem podręczników do języka angielskiego do klasy pierwszej.

 • 1. Wyniki egzaminu maturalnego można będzie odbierać w szkole od dnia 3 lipca br. od godz. 1200.
  2. Odbioru świadectwa dokonuje absolwent szkoły lub rodzic (opiekun prawny) po okazaniu pisemnego upoważnienia. Zarówno absolwent jak i osoba upoważniona muszą posiadać dokument tożsamości.
  3. 3 lipca br. pomiędzy godz. 00:00 a 2:00 udostępnione zostaną wyniki egzaminów w serwisie dla maturzystów (link ze strony www.oke.jaworzno.pl, dane do logowania zostały przekazane w lutym br.).
  4. Egzamin maturalny w sierpniu 2018:

  Absolwent, który nie zdał jednego z egzaminów obowiązkowych, przystąpił do jednego dodatkowego i żaden z nich nie został mu anulowany, ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego.

  Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 10 lipca br. Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu:

  Załącznik 7a_N (nowa formuła) i Załącznik 7b_S (stara formuła) (do pobrania załączniki w formacie Word ze strony www.oke.jaworzno.pl)

  Egzaminy zostaną przeprowadzone w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w maju br.

  1. Część pisemna   -  21 sierpnia 2018 r.              (wtorek, godz. 9:00)

  2. Część ustna       -  21 - 22 sierpnia 2018 r.        (harmonogram ustalają dyrektorzy szkół).

  Egzamin w terminie poprawkowym NIE JEST LICZONY DO OPŁATY jako kolejne podejście, więc NIE  PODLEGA  DODATKOWEJ OPŁACIE.

30.08.2013 10:11

Witaj szkoło

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 2 września w dużej sali gimnastycznej:

- o godzinie 900 dla klas II i III

- o godzinie 1000 dla klas I

Marek Podgórski

30.08.2013 09:52

Stypendia szkolne

Sekcja Obsługi Stypendiów, Usług i Ośrodków Wsparcia w załączeniu przesyła pismo Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie dotyczące trybu składania wniosków o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2013/2014, a także:

Jednocześnie informujemy, iż wykaz punktów handlowych i usługowych, które systematycznie włączają się do współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie w ramach realizacji zakupów bezgotówkowych, prześlemy w późniejszym terminie.

Wszelkich dodatkowych informacji w przedmiotowej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Obsługi Stypendiów, Usług i Ośrodków Wsparcia, Al. Niepodległości 20/22, IV piętro, pokój nr 18: tel. (34) 363-02-09,

poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7:30 – 15:30

wtorek w godz. 7:30 – 16:00

piątek w godz. 7:30 – 15:00

email: stypendia@mops.czestochowa.um.gov.pl

Marek Podgórski

28.08.2013 12:32

Wyprawka szkolna

Do 20 września rodzice, którzy chcą skorzystać z rządowego programu pomocy uczniom, muszą złożyć w szkole wnioski o przyznanie "wyprawki szkolnej”.
18 lipca 2013 r. Rada Ministrów przyjęła Uchwałę w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”.
W tym roku programem objęci są uczniowie rozpoczynający we wrześniu edukację szkolną w klasach I-III i klasie V szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie II szkoły ponadgimnazjalnej, klasie V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia i ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie II liceum plastycznego oraz w klasach II lub VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

23.08.2013 14:23

Tematy na ustny egzamin z j. polskiego

W zakładce "Matura" dostępna jest "Lista tematów na ustny egzamin maturalny z języka polskiego na rok szkolny 2013/2014".

Marek Podgórski

23.08.2013 14:13

Propozycja dla absolwenów - Projekt kształcenia w systemie dualnym

Jeśli władacie językiem niemieckim i chcielibyście w przyszłości pracować w obszarze pracy socjalnej - w Częstochowie otwierają się przed Wami nowe możliwości. Akademia im. Jana Długosza przystąpiła do nowatorskiego (pierwszego tego rodzaju w Polsce) projektu kształcenia w systemie dualnym – dającego przyszłym studentom :

- możliwość pracy w czasie studiów,
- podwójny - polski i niemiecki dyplom.

"Projekt jest skierowany do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy porozumiewają się w języku niemieckim, a także mają odpowiednie predyspozycje do wykonywania zawodu pracownika socjalnego i Case Managera w służbach publicznych – pomocy społecznej, urzędach pracy, placówkach edukacji zawodowej itp.  Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

22.08.2013 08:59

Paryż i Lazurowe Wybrzeże

Dzień po zakończeniu roku szkolnego grupa uczniów z naszego liceum, wraz z uczniami z zaprzyjaźnionych szkół udała się w kierunku światowej stolicy mody. Po drodze zwiedziliśmy piękną, gotycką katedrę w Reims, miejsce koronacji królów Francuskich.

Pierwszym etapem naszej podróży był Wersal, gdzie zamieszkaliśmy w niewielkim, ale bardzo przyjemnym Hostelu, a przy okazji mogliśmy obejrzeć i podziwiać letni pałac królów francuskich oraz jego ogrody. Kolejne cztery dni spędziliśmy na zwiedzaniu tak pięknego miasta jakim jest Paryż, od rana do wieczora zaglądaliśmy w jego różne zakamarki, od miejsc bardzo znanych jak Tour Eiffel czy Notre-Dame po te rzadziej odwiedzane. 
Po dniach wypełnionych wędrówkami i zwiedzaniem udaliśmy się na południe Francji, gdzie oczom naszym ukazał się lazur morza śródziemnego i piękne południowe słońce. Na kempingu na przedmieściach Antibes spędziliśmy kolejnych siedem dni, korzystając z plaży i uroków miejscowości nadmorskich oraz zwiedzając w tym czasie Cannes, Niceę, Biot, Monaco i Monte Carlo. Ostatnim etapem naszej podróży było Bibione we Włoszech, gdzie również mieliśmy okazję zażywać kąpieli słonecznych i wodnych.

Myślę, że pobyt na francuskiej ziemi pozostawi w pamięci wszystkich uczestników wyprawy niezapomniany ślad.

newsa przygotowała i zdjęcia nadesłała p.prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

22.08.2013 08:53

Wakacje ze Scrabble

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w konkursie Wakacje ze Scrabble.

Prześlijcie kreatywne zdjęcie, na którym uwieczniliście wakacyjne chwile z grą Scrabble® i zdobywajcie cenne nagrody w postaci Scrabble® DeluxeScrabble® PodróżneScrabble® Original.

Zobacz instrukcję udziału w konkursie: http://www.scrabblewszkole.pl/konkursy_scrabble

Platforma konkursowa i zgłoszenie pracy: https://wakacjezescrabble.torneo.pl/

Nagrody: https://wakacjezescrabble.torneo.pl/nagrody

Nadal możecie wziąć udział w wakacyjnym konkursie Scrabble(R)!

Czytaj więcej >>

Marek Podgórski