Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

30.09.2013 19:08

Koncert charytatywny

Jutro na 7h lekcyjnej w małej sali gimnastycznej odbędzie się koncert charytatywny aby wspomóc finansowo chorą na raka Julię Janik.
Na początku przedstawimy historię choroby Julki, a następnie wystąpią soliści z naszej szkoły:
- Agata Dziarmagowska
- Ewelina Karlińska 
- Wiktoria Boral 
- Damian Hyra 
- Filip Kampka i Piotr Suskiewicz.
Podczas koncertu odbędą się również licytacje, w których klasy mogą brać udział aby wspomóc Julkę albo po prostu wrzucić uzbierane pieniądze do puszki.

Liczymy na Wasze wsparcie!

Marta Czaja

30.09.2013 18:24

XXXI Rajd Traubeanów

 

Marek Podgórski

30.09.2013 06:26

Dyskusja na facebooku

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wydarzenia na facebooku dotyczącego tegorocznych wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Jest to miejsce, gdzie macie możliwość zadania pytań kandydatom, poparcia ich, a także możecie rozpocząć dyskusję. Oczywiście nie zapominajmy o kulturalnym zachowaniu. :)

https://www.facebook.com/events/393774974082167/?notif_t=plan_user_joined

SU

Aleksandra Chatys

30.09.2013 06:23

Debata przedwyborcza

W środę (2.10.13r.) odbędzie się debata przedwyborcza. W świetlicy szkolnej na 4 godzinie lekcyjnej zmierzą się kandydaci do Zarządu Samorządu Uczniowskiego: Marta Czaja, Klaudia Kocaj oraz Katarzyna Kupich.

W spotkaniu weźmie udział 5 przedstawicieli z każdej klasy, wybranych według następującego klucza:

- przewodniczący samorządu klasowego (lub jego zastępca)

- dwie osoby wybrane przez wychowawcę

- osoby z numerem w dzienniku 2 oraz 22 (o ile są zainteresowane). Jeśli któraś z nich będzie nieobecna, w jej zastępstwie może iść uczeń wskazany przez wychowawcę.

Zachęcamy do przygotowania pytań dla poszczególnych kandydatów.

Debatę poprowadzi Michał Kluba.

Serdecznie zapraszamy.

SU

Aleksandra Chatys

28.09.2013 16:35

Zdjęcia z rajdu

Wszystkie osoby, które chciałyby udostępnić na stronie swoje zdjęcia z rajdu, proszę o przesłanie fotek na adres:marek.podgorski@traugutt.net.

Marek Podgórski

28.09.2013 04:10

Przesłuchania

W czwartek 3 października, po 7. godzinie lekcyjnej w szkolnej świetlicy, jak co roku odbędzie się spotkanie muzyków uczęszczających do naszego liceum. Jest to okazja do stworzenia zespołu, uzupełnienia istniejącego lub znalezienia takowego. Zapraszamy przede wszystkim pierwszaków, choć mile widziani będą też drugo- i trzecioklasiści. Nie ma znaczenia, na jakim instrumencie gracie - gitara, perkusja, trąbka czy akordeon - każdy może znaleźć coś dla siebie. Pracy nie braknie także wokalistkom oraz wokalistkom. Chętni proszeni są (w miarę możliwości) o zabranie swojego sprzętu . Oczywiście mamy też nadzieję, że uda nam się „uzupełnić straty” w szkolnym zespole, spowodowane odejściem tegorocznych maturzystów. Jeszcze raz zapraszamy i liczymy na frekwencję dorównującą poprzednim "edycjom".

newsa na prośbę p.prof. Bojanka przygotował Piotr Szwedziński

Marek Podgórski

25.09.2013 11:21

Uwaga. Nadwaga!

W przyszłym tygodniu w naszym liceum odbędą się spotkania z dietetykiem w ramach II edycji edukacyjno-społecznej kampanii Uwaga Nadwaga! organizowanej przez Naturhouse Polska. Podczas spotkania (oddzielnie dla dziewcząt i chłopców) odbędą się prelekcje z zakresu zdrowego odżywiania oraz profilaktyki nadwagi i otyłości. Zgłoszenia chętnych przyjmuje p.prof. Marek Podgórski.

Więcej informacji na temat kampanii znajdziecie na stronie http://www.uwaganadwaga.com

Marek Podgórski

24.09.2013 12:41

Pobiegali, poskakali i popchali

Przy dość wietrznej i rześkiej, choć w większości słonecznej pogodzie dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali we wtorek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w ramach Szkolnej Ligi L-A.
Jak poszło naszym? Używając uczniowskiego slangu - szału nie było. Dziewczęta (które dominują w "Traugucie") w ostatecznej rywalizacji zajęły VII miejsce. Pokonał nas nawet TZN (piszę "nawet", bo chyba wszyscy wiedzą, że to szkoła "męska" i dziewcząt tam niewiele). Gratulacje należą się wszystkim startującym przedstawicielkom płci pięknej z II LO, które broniły honoru szkoły, a w szczególności Wiktorii Mach (400m).
Lepiej spisali się panowie, którzy ostatecznie zajęli V miejsce, ustępując miejsca tym razem typowo męskim szkołom takim jak "Prus" czy TZN. Najlepiej wypadła sztafeta 4x100m, oraz Filip Ciszewski (kula) i Igor Dobosz (100m).

Wybrane wyniki (kopia ze strony Szkolnego Związku Sportowego) Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

12345

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28