27.09.2016 07:27

Spływ Wartą

W dniach 8, 9 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać malownicze obszary Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka była tym bardziej ciekawa, że wielu z nas po raz pierwszy mogło sprawdzić swoje umiejętności w pływaniu kajakiem. Nie obeszło się oczywiście bez przyjacielskiego chlapania i bitew wodnych, których trochę było. Dodatkowo mieliśmy okazję pośpiewać w trakcie spływu, poznać się nawzajem i powspominać przy ognisku. Nie ukrywamy chwile załamania pojawiały się od czasu do czasu, ale pamiętajmy, że przepłynąć prawie 35 km rzeką Wartą w dwa dni to nie lada wyczyn. Jednak w tych trudnych chwilach wspieraliśmy się nawzajem i tworzyliśmy tratwę, która była nieocenioną pomocą. Wszystkie te miłe i niezapomniane chwilę zawdzięczamy profesorowi Poradomskiemu (głównemu organizatorowi) i profesorowi Podgórskiemu, którzy nie tylko to wszystko zorganizowali, ale także stali na straży naszego bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy!!
Ania Ossolińska

II LO

26.09.2016 13:17

Intensywne Warsztaty Maturalne

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Śląski serdecznie zaprasza uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w projekcie pn.:Intensywne Warsztaty Maturalne, który rozpocznie się w listopadzie.
Warsztaty będą odbywały się na wydziałach Uniwersytetu Śląskiego.Szczegółowe informacje i zaproszenie znajdą Państwo w załączniku.

Uprzejmie prosimy o wydrukowanie pierwszego załącznika (Plakat UŚM) i powieszenia go na tablicy ogłoszeń dla uczniów. Drugi załącznik (zaproszenie na Intensywne Warsztaty Maturalne) jest adresowany do wychowawców klas trzecich.

Zapisy potrwają do 15 października.

Z poważaniem,
Uniwersytet Śląski Maturzystów
(32) 359 21 45

II LO

26.09.2016 13:14

Kampania Białych Serc

Szanowni Państwo

Częstochowa przyłącza się do XII KAMPANII BIAŁYCH SERC, która trwać będzie w całej Polsce od 12 do 23 października 2016 roku.

KAMPANIA BIAŁYCH SERC ma na celu propagowanie życia bez narkotyków. Skierowana jest głównie do dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Kampania jest również protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych i jest poświęcona pamięci ofiarom narkotyków. 
W bieżącym roku Kampania przebiega pod hasłem "W SIECI UZALEŻNIEŃ" i głównym tematem przewodnim będzie przemoc i agresja słowna w internecie z jaką często młodzi ludzie spotykają się na portalach społecznościowych wraz z późniejszym ich związkiem z negatywnym wyborem drogi jaką staje się uzależnienie. Od tego roku Kampania Białych Serc jest europejskim solidarnym protestem przeciwko uzależnionym, który w tym roku dotrze między innymi do Włoch, Ukrainy, Szwecji, Białorusi. Rok temu w czasie XI Kampanii Białych Serc pod hasłem „S.O.S DLA MŁODZIEŻY” wzięły udział 792 instytucje i organizacje w Polsce.

Symbolem Kampanii Białych Serc jest białe serduszko.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w październikowym solidarnym proteście przeciwko narkotykom. Każdy uczeń i nauczyciel będzie mógł podjąć decyzję o przystąpieniu do protestu poprzez przypięcie do ubrania białego serduszka.

II LO

26.09.2016 07:03

Wybory do Zarządu SU

Ogłaszamy wyboru do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Kalendarz wyborczy: Kandydaci do Zarządu Samorządu Uczniowskiego składają wnioski rejestracyjne, które można pobrać ze strony szkoły, w zakładce Uczniowie - Samorząd, do opiekuna SU, pana prof. Grzegorza Bojanka, do dnia 30 września. Sala 13B Kampanię wyborczą można rozpocząć w chwili pozytywnego rozpatrzenia wniosku rejestracyjnego. Kampania wyborcza trwa do środy 5 października. Tego dnia odbędzie się również debata wyborcza. Dnia 6 października, w czwartek, odbędą się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W celu oddania ważnego głosu wszyscy uczniowie proszeni są o zabranie ze sobą ważnego dokumentu ze zdjęciem (legitymacja, dowód osobisty, paszport).

II LO

26.09.2016 06:09

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

„Charaktery” po raz dziewiąty zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe oraz cenne nagrody rzeczowe.

Jak działa umysł? Czym jest osobowość? Jak podejmujemy decyzje? – na te i podobne pytania odpowiedzi poszukiwać będą uczestnicy Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który organizuje magazyn „Charaktery”. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 października, a zakończy w połowie kwietnia 2017. Jak co roku honorowy patronat nad Turniejem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Od uczestników będzie wymagana znajomość wybranych artykułów, publikowanych w „Charakterach” od października do lutego 2017, książek O chłopcu, który przestał się bać, i inne niezwykłe eksperymenty oraz Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć, a także zalecanych artykułów nawiązujących do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych...”, które zamieszczane będą na stronie Turnieju w zakładce literatura turniejowa. Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji on-line, które odbędą się w marcu przyszłego roku. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Zwycięzcy otrzymają stypendia oraz nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć!

Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju powinni zgłosić się do pedagoga, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Zgłoszenia będziemy przyjmować już od 1 października do 17 lutego.

Regulamin

II LO

23.09.2016 08:32

Służby mundurowe, a może psychologia?

Wielu z uczniów naszej szkoły zainteresowanych jest podjęciem studiów psychologicznych bądź związanych ze służbami mundurowymi. Zanim jednak przystąpicie do przygotowywania się do egzaminu, sprawdźcie czy posiadacie odpowiednie predyspozycje zawodowe.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane psychologią (i pokrewnymi kierunkami społecznymi) lub pracą w służbach mundurowych do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu psychologicznym, sprawdzającym predyspozycje. Badania zostaną zrealizowane przez psychologa, doradcę zawodowego z Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie.

Zainteresowani proszeni są o wpisywanie się na listę u pedagoga Marka Podgórskiego. Badania zostaną przeprowadzone na terenie szkoły.

II LO

22.09.2016 12:59

Rowerem do szkoły

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia bez Samochodu kolejny raz uczniowie oraz pracownicy II LO zostali zaproszeni do przybycia do szkoły na rowerach. Przed liceum zaparkowało ok. 20 jednośladów (tyle, co zazwyczaj), podobna ich ilość znajdowała się na patio.
Dla osób lubiących rywalizację przygotowany został konkurs na najdłuższy dystans pokonany rano w drodze do szkoły (zarejestrowany przy pomocy aplikacji Endomondo). Rowerzyści do pobicia mieli ubiegłoroczny rekord  Maćka Koja wynoszący 42.79 km. Zadanie wykonali z nawiązką.
Na podium stanęli:
I miejsce – pedagog Marek Podgórski – 60.23 km (start o godz. 5.06)
II miejsce – Mateusz Wtulich kl. IIIE – 51.74 km (start o 5.09)
III miejsce  - prof. Tomasz Dutkiewicz – 12.39 km (start o 7.59)
Czy za rok padnie kolejny rekord?

II LO

22.09.2016 06:38

Sukces Sambora

Zwycięzcą II Edycji Konkursu Europejskiego został Sambor Warzecha, uczeń klasy 1f, który w nagrodę weźmie udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w  Strasburgu w dniach 03-07.10.2016r. Nagrodę ufundowała europoseł Jadwiga Wiśniewska. Gratulujemy sukcesu!

prof. Justyna Bitner

II LO

16.09.2016 08:02

Konkurs filmowy

Video, ergo sum - Widzę, więc jestem - II Regionalny Konkurs Filmowy dla Młodzieży

II LO

123

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9