21.10.2013 08:02

VI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Charaktery już po raz szósty zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Profesor Tomasz Maruszewski w liście skierowanym do finalistów poprzedniej edycji napisał: „Psychologia zajmuje się jednym z najbardziej złożonych zjawisk we Wszechświecie, a zagadki, które próbuje rozwikłać, są ekstremalnie trudne. Jestem pełen uznania dla Waszej wiedzy i wysiłków, jakie włożyliście w jej zdobycie. Mam nadzieję, że wiedza ta przyda się Wam do rozwikłania niektórych z tych zagadek. Może też uda się Wam wykorzystać tę wiedzę do uczynienia naszego świata lepszym. Wreszcie może też uda się Wam lepiej rozwiązywać swoje problemy osobiste”.

Wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych chcących spróbować rozwikłać zagadki jakimi zajmuje się psychologia oraz sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę psychologiczną zachęcamy do zgłaszania się do swoich nauczycieli, szkolnych pedagogów i psychologów, którzy w ich wymieniu formalnie będą zgłaszać uczestników. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 października 2013 do 28 lutego 2014.

Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

21.10.2013 07:55

Ogólnopolski Konkurs na Esej „Literatura i film w USA – Młodzież pisze eseje”

Zainteresowanych odsyłamy do regulaminu konkursu.

Marek Podgórski

20.10.2013 18:51

Pierwsza Pomoc Przedlekarska

Szkolenie z zakresu "Pierwsza Pomoc Przedlekarska w stanach zagrożenia życia oraz postępowanie resystutacyjne" jest przeznaczone dla osób bez wykształcenia medycznego, w tym dla nauczycieli i uczniów (nie tylko z profiu przyrodniczego). Program szkolenia uwzględnia wszystkie najważniejsze zagadnienia ratownictwa, w tym: postępowanie z osobą nieprzytomną, zabiegi resuscytacyjne z ćwiczeniami praktycznymi na fantomach, postępowanie na miejscu wypadku. Wykłady i ćwiczenia trwają od 4-5 godzin, towarzyszy im prezentacja multimedialna. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat podpisany przez dwóch specjalistów. Szolenie jest odpłatne.Termin szkolenia 14.11.2013r.  Informacji  udziela organizator szkolenia prof. Jarosław Skrzypczyk. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.

prof. Skrzypczyk Jarosław

18.10.2013 19:00

Sfotografuj Ziemię z Kosmosu

EarthKAM jest sponsorowanym przez NASA projektem umożliwiającym uczniom z całego świata wykonywanie zdjęć przy pomocy aparatu cyfrowego znajdującego się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Już we wtorek 22 października rozpoczyna się kolejna edycja programu. Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie zapraszam w poniedziałek po kody dostępu. Więcej o programie EarthKAM dowiecie się http://djkupras.blogspot.com/

prof. Rećko Edyta

18.10.2013 10:12

Wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Po burzliwej debacie wyborczej przyszedł czas na dokonanie wyboru osób, które obejmą funkcje w Samorządzie Uczniowskim. Głosowanie przeprowadzone zostało na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych. Pod czujnym okiem Komisji Wyborczej w składzie: Michał Wojciechowski (przewodniczący), Martyna Podgórska (członek), Kacper Bogacz (członek), uczniowie po wylegitymowaniu się oddawali głosy. Oto wyniki:

Liczba osób posiadających prawo wyborcze: 573
Liczba osób, które oddały swój głos: 428
Frekwencja: 74,69 %
Liczba głosów ważnych: 396
Liczba głosów nieważnych: 32

Do Zarządu SU weszły następujące osoby:

Piotr Szyma (2E) - 278 głosów
Marta Czaja (2D) - 45 głosów
Paweł Osiński (1E) - 25 głosów
Klaudia Kocaj (2D) - 22 głosy

Czytaj więcej >>

Michał Kluba

18.10.2013 09:57

Hollywood approved

W ferworze przygotowań do rajdu niewiele brakowało, a zapomnielibyśmy o utrwaleniu całości w formie nagrania video. Pomoc zaoferował Kacper Mendakiewicz z kl. IIIE, który na metę przyjechał odpowiednio wyposażony w kamerę z wysięgnikiem. Biegając pomiędzy uczestnikami imprezy dokumentował jej przebieg. Kilka wieczorów oraz nocy potrzebował, aby zmontować materiał, który licznie zgromadzona w szkolnej świetlicy społeczność „Traugutta” po obejrzeniu nagrodziła gromkimi brawami. Jako bonusy wspólnie zobaczyliśmy filmy z klasowych występów zarejestrowane przez Szymona Grajcara z ID.

Film dostępny jest na szkolnym kanale Youtube

Marek Podgórski

17.10.2013 16:47

Premiera filmu

Z powodu drobnych (jak się nam początkowo wydawało) trudności technicznych, które ostatecznie okazały się nieco większe we wtorek nie doszło do premiery filmiku z XXXI Rajdu Traubeanów. Kacper ogarnął materiał jeszcze raz i dostarczył już gotowy do emisji produkt  Zainteresowanych zapraszamy jutro na dużej przerwie do świetlicy. Oprócz obrazu pochodzącego z „GoPro” wyświetlimy nagrania dokonane aparatem przez Szymona Grajcara z ID.

Obu Panom dziękujemy (szczególnie Kacprowi Mendakiewiczowi z IIIE, który poświęcił kilka wieczorów oraz nocy na montaż).

Marek Podgórski

17.10.2013 09:47

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Trwa cisza wyborcza, która zakończy się jutro o 8:00, kiedy to rozpoczną się Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/12014! Poniżej przedstawiam kilka uwag dotyczących głosowania:

1. Głosować można jedynie podczas lekcji, pod opieką nauczyciela.

2. Każda klasa będzie osobiście zapraszana przez Komisję Wyborczą.

3. Każdy wyborca przed otrzymaniem karty do głosowania musi okazać się ważnym dokumentem ze zdjęciem.

Aleksandra Chatys

17.10.2013 07:49

Strona internetowa z doradztwa zawodowego

Informuję, iż  ruszyła strona internetowa z zakresu doradztwa zawodowego. Testy zawodoznawcze, aktualności ze świata uczelni wyższych, konkursy uczelniane to tylko część informacji, jakie znajdziecie. Do werbowania strony zapraszam zwłaszcza  uczniów klas III, ponieważ  znajdziecie tu aktualne dla siebie informacje odnośnie wyboru studiów wyższych, takie jak: zasady naliczania punktów ECTS, odpłatność za drugi kierunek studiów, opisy najpopularniejszych w naszej szkole kierunków studiów czy harmonogram rekrutacji na studia wyższe.

:):) Strona jest ciągle poszerzana, zatem proszę o cierpliwość i wyrozumiałość  :):)

Link do strony:   https://sites.google.com/a/traugutt.net/doradztwo/

prof. Rogala-Konatowska Malwina

16.10.2013 19:00

Gra rozpoczęta!

Drugi pojedynek męskiej drużyny koszykówki odbył się w dniu dzisiejszym na naszym "domowym" parkiecie przy niezwykłym dopingu szkolnego klubu kibica. Drużyna IILO zagrała z ZSTiO im. Żeromskiego. Przed meczem obydwie drużyny miały bilans 1-0 i to spotkanie miało zadecydować o tym, która z nich zajmie I miejsce w grupie. Tylko połowa pierwszej kwarty była wyrównana, po czym nasza drużyna ustawiła obronę strefową i nie pozwalała na łatwe zdobycze punktowe. Cały mecz utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę, przez co graliśmy na tzw. "luzie". Warto wspomnieć o  niezwykłej pracy, jaką wykonała cała drużyna na bronionej połówce oraz skuteczny atak i aktywność na "deskach" naszych podkoszowych. Do zwycięstwa poprowadził nas pierwszoklasista Patryk Mosiołek, który swoimi "wjazdami" pod kosz siał postrach w szeregach obronny rywala. Mecz zakończył się wynikiem 45:31 dla „Traugutta”. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki losowań i walkę z kolejnymi drużynami o upragnione mistrzostwo Częstochowy.

Patryk Mosiołek 15 Kamil Sierawski 12 Jakub Szurgot 5 (życiówka).

Oskar Kocik

12345

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 2
  • Wt
  • 18
  • Śr
  • 9
  • Czw
  • 21
  • Pt
  • 19