16.10.2013 17:42

Szkolna grupa teatralna

Informujemy, że przesłuchania do szkolnej grupy teatralnej, prowadzonej przez p. Adama Hutyrę, ze względu na dużą ilość chętnych, odbywać się będą w dwóch turach.

grupa I: zgłoszone osoby z klas Ic; Id; If; IIa oraz IIIf w dniu 17 października o godzinie 14:30.
grupa II: zgłoszone osoby z klas Ia oraz Ib w dniu 23 października również o 14:30

Wszystkich ubiegających się, prosimy o przygotowanie dowolnego tekstu. Ewentualne pytania prosimy kierować do Julii Abratańskiej z klasy IIb bądź do Magdy Sitkiewicz z klasy IIa.

Julia Abratańska

16.10.2013 14:38

II tura

Już drugi raz w nowym roku szkolnym zebraliśmy się w świetlicy szkolnej, aby porozmawiać z kandydatami ubiegającymi się o fotele Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Czym różniło się to spotkanie od wcześniejszego? Przede wszystkim zgłoszeniem się do walki 3 mężczyzn, przez co uzyskaliśmy 6 pretendentów. Debata rozpoczęła się o godzinie 11 i przebiegała zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Na samym początku kandydat miał 60 sekund autoprezentacji, w której mógł przedstawić siebie i swój program wyborczy. Następnie odbyła się krótka konfrontacja, w której kandydaci zadawali pytania osobie wcześniej wylosowanej. Tuż po niej rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana przez uczniów runda 3, czyli pytania od publiczności do kandydatów. W trakcie 30 minut zainteresowani uczniowie kierowali pytania zarówno do jednej osoby, jak i całego grona. Ostatnie chwile upłynęły na podsumowaniu swojego występu przez każdego z konkurentów. Społeczność uczniowska zgodnie stwierdziła, że ta debata była ciekawsza od poprzedniej, i większość uczniów wychodzących ze świetlicy wiedziała już na kogo odda swój głos.

A jak Wy oceniacie dzisiejszą debatę? Zachęcamy do wypowiedzi na https://www.facebook.com/trauguttnet

Michał Kluba

16.10.2013 13:26

Druga debata przedwyborcza

Marek Podgórski

16.10.2013 06:00

V POWIATOWY KONKURS LITERACKI DLA GIMNAZJÓW "ERUDYTA ROKU 2013/2014"

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych Częstochowy i powiatu częstochowskiego

do udziału w

V POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM DLA GIMNAZJÓW

„ERUDYTA ROKU  2013/2014”

Temat konkursu: Julian Tuwim – życie i twórczość.

Organizator: II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Częstochowie.

Uczestnicy konkursu:

uczniowie szkół gimnazjalnych Częstochowy i powiatu częstochowskiego.

Cele konkursu:

- przybliżenie postaci wybitnego poety

- popularyzacja twórczości wielkiego Polaka

- propagowanie postawy erudyty wśród uczniów

- promocja czytelnictwa

Termin i miejsce konkursu:

konkurs odbędzie się 03.12.2013 r. (wtorek) o godz. 10.00

w II Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Częstochowie.

Przebieg konkursu:

konkurs składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej.

 1. W części pierwszej uczestnicy rozwiążą test wiedzy o Julianie Tuwimie oraz  zanalizują wiersz poety.
 2. W części ustnej uczestnicy zadeklamują wybrany wiersz Juliana Tuwima lub przedstawią własną recenzję ulubionej książki dowolnego autora.

3.   Wynik konkursu będzie stanowiła suma punktów z obu części konkursu.

 1. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody.

W przygotowaniu do konkursu uczniowie mogą korzystać z różnych źródeł informacji o Julianie Tuwimie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 26.11.2013 r.

Kontakt : 34 361-25-68

Biblioteka szkolna II LO im. R. Traugutta w Częstochowie

barbara.turel@traugutt.net

Prosimy nauczycieli o wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia do dnia 26.11.2013 r. Karta jest dostępna na stronie internetowej szkoły www.traugutt.net .

Serdecznie zapraszamy!

Jakub Płysa

16.10.2013 05:31

Wyprawka szkolna

Uczniowie starający się o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna” proszeni są o dostarczenie faktur do prof. Marka Podgórskiego. (Dotyczy osób, które jeszcze tego nie uczyniły).

Marek Podgórski

15.10.2013 16:00

My śpiewamy ile sił, żeby "Traugutt" mistrzem był

Żółto – czarne na niebie się mieni, to częstochowskiego "Traugutta" znak!
Nasi kibice są niezwyciężeni, drży przed nami cała Częstochowa!
Takie zapowiedzi można było usłyszeć dzisiaj po lekcjach, podczas „treningu” Klubu Kibica. Składający się głównie z pierwszoklasistów rozpoczął kolejny rok działalności. Poprowadzeni przez maturzystów wspomaganych gardłem pierwszaka uczniowie ćwiczyli przyśpiewki, zadaniem których będzie zagrzewanie do walki naszych sportowców. Debiut nastąpi w dniu jutrzejszym. Oby doping wydobywający się z dziesiątek uczniowskich gardeł przyczynił się do wygranej naszych koszykarzy.

Marek Podgórski

15.10.2013 08:04

Darmowe kursy przygotowujące do matury

Zapraszam do zapoznania się z ofertą bezpłatnych kursów maturalnych.

Matma na 6 z nami zaliczysz matmę na 6! prowadzony jest w formie on – line. Warunkiem uczestnictwa jest podanie swojego adresu email. Poszczególne lekcje są wysyłane uczniowi na pocztę. http://www.matmana6.pl/kurs_maturalny?d

Akademia PWN to serwis, w którym znajdziecie materiały przygotowujące do matury z przedmiotów: j. polski, matematyka, fizyka wos, biologia, j. niemiecki, chemia, j. angielski, historia i geografia. Wystarczy założyć bezpłatne konto na serwisie. http://www.akademiapwn.pl

prof. Rogala-Konatowska Malwina

11.10.2013 10:51

Komunikat wyborczy nr 2

Minął termin zgłaszania kandydatur do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wystartują:

Czaja Marta kl. IID
Kocaj Klaudia kl. IID
Kupich Katarzyna kl. IF
Osiński Paweł kl. IE
Słabosz Max kl. IF
Szyma Piotr kl. IIE

opiekun SU prof. Grzegorz Bojanek

II LO

11.10.2013 09:07

Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 14.15 , na małej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, grono pedagogiczne oraz emerytowani nauczyciele naszego liceum. Po uroczystym rozpoczęciu, pani dyrektor Małgorzata Jackowska wręczyła  "Nagrody Dyrektora " nauczycielom, którzy szczególnie zasłużyli się swoją pracą. Następnie SU ogłosił wyniki  corocznego plebiscytu.  W kategorii ''Przyczajony Tygrys" oraz "Nauczyciel Mistrz " zwyciężył pan prof. Roman Biłos, pan prof. Patryk Frendowski uzyskał tytuł " Nauczyciel Pasjonat", pan prof. Marek Podgórski wygrał w kategorii " Nauczyciel Organizator", natomiast panią prof. Barbarę Budzowską uznano za " Nauczyciela Piłę".

Całej uroczystości towarzyszył humorystyczny program artystyczny pt. "Szkoła w krzywym zwierciadle" oraz występy solistów wraz z chórem szkolnym.

Jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim Nauczycielom, którzy wkładają wiele wysiłku w naszą edukację oraz życzyć im spełnienia marzeń  i dalszej wytrwałości w swojej pracy.

Szczególne podziękowania w przygotowywaniu akademii należą się p.prof. Wiesławie Mecmajer, p.prof. Edycie Rećko, p.prof. Annie Gołębiowskiej, chórowi szkolnemu oraz uczniom klasy IA, IIA, IIB i IIC .

Klasa 2B

Marek Podgórski

11.10.2013 08:57

Pomoc dla chorych dzieci

Wraz z fundacją "Promyczek Słońca" Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem dla dzieci chorych na porażenie mózgowe. Wolontariusze będą dyżurować w holu głównym. Prosimy o wsparcie akcji. Prof. A. Frej, prof. A. Frukacz.

prof. Frej Agnieszka

12345

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 2
  • Wt
  • 18
  • Śr
  • 9
  • Czw
  • 21
  • Pt
  • 19