• ROK 2020 ROKIEM STULECIA II LO

 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  C:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\002.jpgC:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\003.jpg

06.12.2010 18:10

Siatkarskie mikołajki

      Odgłosy piłki uderzającej o parkiet sali można było usłyszeć już od 1 godziny lekcyjnej. To właśnie na dużej sali gimnastycznej miały się odbyć Mikołajkowe Mecze Siatkówki. Ilość osób zaangażowanych w grę przekroczyła nasze oczekiwania. Obok reprezentacji dziewcząt i chłopców nie mogło zabraknąć reprezentacji naszych nauczycieli. Na samym początku zmierzyła się drużyna dziewcząt wraz z drużyną chłopców, rozgrywając 5 setów. Walka była zacięta a skład drużyn zmieniał się co set. Liczne upadki, bloki oraz ataki były obserwowane przez kibiców. Nadeszła wielka chwila aby stawić czoło nauczycielom. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

06.12.2010 18:09

Sukces Pauliny

      Z przyjemnością pragnę wszystkich poinformować, że uczennica kl.IB PAULINA UŁAMEK otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt."Żyję bez ryzyka" w kategorii prezentacja multimedialna, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarną w Częstochowie. Wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy dnia 03. grudnia b.r. Serdecznie gratuluję.

newsa przygotował: p.prof. Jarosław Skrzypczyk

Marek Podgórski

06.12.2010 18:09

Ogłoszenie wyników konkursu literackiego "ERUDYTA ROKU"

      Ogłoszenie wyników konkursu literackiego "ERUDYTA ROKU" odbędzie się 8.XII (środa) o godz. 9.00 w sali 2B. Proszę zarezerwować dwie godz. lekcyjne, bowiem zakończeniu konkursu będzie towarzyszyła część artystyczna i słodkie co nieco. Zapraszam wszystkich uczestników konkursu.

newsa przygotowała: p.prof. Barbara Turel

Marek Podgórski

05.12.2010 18:08

Sportowe Mikołajki!

      Wszystkie osoby, które zadeklarowały się brać udział w Mikołajkowym Meczu Siatkówki, prosimy o obecność jutro od godziny 8. Spotykamy się kilka minut po dzwonku (na pierwszą godzinę), na dużej sali gimnastycznej. Obowiązuje strój sportowy i dobry humor. Mile widziane są również czapki Św. Mikołaja.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

newsa przygotowała: Aga Janik kl. II D

Marek Podgórski

04.12.2010 18:07

Dream Team wraca do gry

      Pomimo awarii ciepłowni i niesprzyjających warunków pogodowych panujących za oknem, nasi koszykarze rozegrali wczoraj spotkanie z Żeromskim, który napsuł krwi już niejednej drużynie w tym roku. Wynik uważamy za zadowalający, choć można śmiało powiedzieć, że grając przez całe spotkanie tak jak drugą połowę, mogłoby być dwa razy lepiej. Pierwsza część spotkania przebiegła równo, nic nas nie zaskoczyło. Byliśmy świadomi, że nie będzie łatwo. Pomimo to graliśmy spokojnie i prowadziliśmy, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi. W przeciwieństwie do ostatniego meczu, każdy z nas zostawił serce na boisku i pokazał charakter ninja. Pomijając drugą kwartę, w której nastąpiło lekkie rozluźnienie, mecz graliśmy nadzwyczaj równo ( I- 18-12 ; II- 10-13 ; III- 14-6 ; IV- 25-18). Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

04.12.2010 18:06

METRO

      Przepraszam za tak późną informację. Ze względu na małą ilość osób i niesprzyjającą pogodę wyjazd zostaje odwołany. W styczniu zapraszamy większa ilość osób chętnych na wyjazd. Pieniądze do odbioru w poniedziałek rano przy szafkach przy patio.

newsa przygotował: K.Kucharski SU

Marek Podgórski

02.12.2010 18:05

Wolontariusze są wśród nas

Wolontariusze są wśród nas      Czwartkowa lekcja etyki prowadzona przez panią prof. Barbarę Turel miała w tym tygodniu wyjątkowy charakter; wraz z zaproszonymi klasami mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z apostołami pozytywnej energii - wolontariuszami. Przez dwie godziny lekcyjne nikt nie rysował po marginesach zeszytu i nikt nie zerkał na zegarek, wszak opowieści o ludzkim nieszczęściu i miłości, która jest na nie bezinteresowną odpowiedzią, wprowadziły nawet największych cyników w refleksje. Zaproszeni goście, wśród których były: pani Natalia Iwasieczko z Międzynarodowego Ruchu Dobroczynnego BETEL oraz pani Marta Kachel ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przekonywali nas, że dobro nie jest cechą z gatunku słabości i naiwności, lecz siłą wywołującą uśmiech na twarzach tych, którzy normalne życie widzą tylko w kategoriach marzeń. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

01.12.2010 18:03

Światowy dzień walki z AIDS

      Jak uniknąć zakażenia wirusem HIV? Jak wygląda profilaktyka z tym związana? W jaki sposób możemy się zabezpieczać i czym w ogóle jest AIDS? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieliły zebranym w świetlicy czterem klasom biologicznym: Paulina Ułamek, Ania Modlińska, Gabrysia Salamon oraz Justyna Gosławska. W związku z dniem 1 grudnia obchodzonym jako Światowym Dniem AIDS zostały zorganizowane dwugodzinne "warsztaty" i zajęcia związane z uświadomieniem nas o zagrożeniu jakim jest wirus HIV i skutkach jego działania w organiźmie. Dwie pierwsze dziewczyny z klasy IB zaprezentowały stworzone przez siebie pokazy slajdów (w tym jeden wyróżniony w konkursie) na temat ogólnych informacji oraz mitów i faktów dotyczących AIDS. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

01.12.2010 18:02

Aksolotl - Axel

      Stało się... Po wielogodzinnych naradach i stoczonych bojach imię dla Aksolotla zostało wybrane. I tak oto nasz przyjaciel przyjął dziś chrzest, a wraz z nim imię - Axel. Pomysłodawcą imienia jest Agata Radecka z klasy 3 b i tym oto sposobem zdobywa ona nagrodę główną. Prosimy żeby zgłosiła się do p. profesora Skrzypczyka, w celu odebrania swej zdobyczy, a Axelowi życzymy jeszcze większej sławy i sympatii ze strony uczniów.

newsa przygotowali: Lejdi Gaga + przyjaciele kl.2c

Marek Podgórski

01.12.2010 18:02

Walka o podium

      Szczypiornistki rozegrały swój drugi mecz w finale, tym razem walczyły z "Kochanowskim" o najwyższy stopień podium, który po raz kolejny nie został przez nas zdobyty. Dziewczyny dawały z siebie wszystko i walczyły do ostatniego tchu. Już tradycją stało się, że wielokrotnie sytuację ratowała Ewa Kurasińska - nasz niezawodny bramkarz, która popisywała się świetną obroną bramki "Traugutta". Przeciwnik niestety okazał się silniejszy i choć mecz był do wygrania, w naszym zespole najwidoczniej czegoś zabrakło. Ostateczny wynik 6:4 dla "Kochana". Bramki dla II LO (po 2) strzeliły Paulina Labocha i Ilona Śniady. To jednak nie nasz ostatni mecz - przed nami ostateczne starcie (09.12) z drużyną "Andersa". Będziemy walczyć o drugie miejsce i mamy nadzieję, że na naszym ostatnim meczu nie zabraknie "czegoś", czego brakowało do tej pory - kibiców!

newsa przygotowała: K.Kała 3g

Marek Podgórski

1234

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 22
  • Wt
  • 16
  • Śr
  • 27
  • Czw
  • 17
  • Pt
  • 6