16.02.2011 18:44

Wielki START

      Szkolną ligę tenisa stołowego dziewcząt można uważać za rozpoczętą! Dzisiaj na małej sali gimnastycznej odbył się pierwszy tegoroczny mecz z udziałem naszej szkoły. "Traugutt" w składzie:
Kornelia Gładysz kl. IIIC,
Aneta Górecka kl.IF,
Magdalena Tkacz kl. IIID,
Kamila Woszczyna kl. IIIB,
pokonał "Gastronomika" imponującym wynikiem 9:1 oby tak dalej!!! Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

16.02.2011 18:44

Spotkanie LOT

      Jutro na 4 godzinie lekcyjnej w świetlicy odbędzie się spotkanie zespołu LOTu. Zapraszamy działających już redaktorów, ale także wszystkie osoby, które chciałyby pisać lub w inny sposób wnieść swój wkład w pracę nad gazetką.

newsa przygotowała: redakcja LOT

Marek Podgórski

14.02.2011 18:43

AKCJA DLA KAROLA

      Koleżanki i koledzy.
W imieniu mojego brata proszę o pomoc.
Karol jest chory na białaczkę i jego jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku kostnego. Ma dopiero 20 lat, dajmy mu szansę. Każdy z nas w wieku od 18-45 lat może być potencjalnym dawcą.
W sobotę dnia 19 lutego 2011 w Częstochowie na pl. Rady Europy w godz. 10:00-14:00 będzie stał specjalny ambulans, w którym będzie można oddać próbkę swojej krwi do badania w celu ustalenia zgodności.
Niech będzie Nas jak najwięcej.

newsa przygotowała: Paulina kl. 3a

Marek Podgórski

12.02.2011 18:42

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

      Pierwszego dnia zawodów (09.02.2011r) wszystkie , jak jeden mąż dziewczęta pojawiły się na tafli lodowiska jeszcze przed rozpoczęciem wyścigów. Pod czujnym okiem p. prof. M. Nowaka przygotowywały się do starcia, które miało zacząć się niebawem. Pełne zapału czekały na swoją kolej. Warunki niestety nam nie dopisały, jadąc w przedostatniej parze czekał na nas już znacznie wysłużony lód, co zmusiło nas do nieco ostrożniejszej jazdy. Na szczęście obyło się bez bliższych kontaktów z taflą.
Dnia następnego do zawodów przystąpili chłopcy. Reprezentującą nas grupę zagrzewał do walki p.prof. B. Bigdowski. Zawodnicy mieli nieco większe szczęście niż poprzedniego dnia dziewczęta, lód był poprawiany 2 razy, niestety i to nie wystarczyło. Tym razem dobra aura nie osiadła nad naszymi zawodnikami. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

10.02.2011 18:41

CZŁOWIEK - ZIEMIA - KOSMOS

      Fundacja Wspólnota Gdańska kolejny raz, wspólnie z partnerami, ogłasza konkursy dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych.
KONKURS PLASTYCZNY
KONKURS LITERACKI
KONKURS FOTOGRAFICZNY
KONKURS NA KOMIKS
KONKURS NA GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ
KONKURS NA ANIMACJĘ KOMPUTEROWĄ
W tym roku temat konkursów brzmi CZŁOWIEK - ZIEMIA - KOSMOS. Więcej...

Marek Podgórski

10.02.2011 18:41

Trening czyni mistrza

      Centrum Języków Europejskich - Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych z siedzibą przy al. Jana Pawła II 126/130 w Częstochowie organizuje bezpłatny trening przedmaturalny z języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje na stronie www.cje.ids.czest.pl.
P.S. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w treningu z języka niemieckiego proszone są o zgłoszenie się do piątku 11 lutego (tj. do jutra) do Pani Profesor Ewy Wiekiery.

newsa przygotował: Maciej Orman kl. III F

Marek Podgórski

10.02.2011 18:40

Mój Mistrz

     Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie – pracownia fotograficzna, zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Mój Mistrz”.
Termin nadsyłania prac upływa 05 III 2011 (decyduje data wpływu do organizatorów).
Regulamin oraz karta zgłoszenia w załączniku.

Marek Podgórski

08.02.2011 18:34

Radio Walenty zaprasza po raz szósty

      W poniedziałek 14 lutego kolejny rok z rzędu zagra Radio Walenty. Tym razem za sterami, mikrofonami, przełącznikami i kabelkami zasiądzie... całe mnóstwo Dj’ów Walentych (a może i jeszcze więcej). Zapraszamy do przesyłania na adres walentynki@traugutt.net dedykacji, życzeń i pozdrowień dla osób, które kochacie, lubicie. Zostaną one odczytanie na antenie. W tym roku nieco modyfikujemy audycję, czekamy tylko na życzenia, utwory muzyczne wybierzemy sami :)

newsa przygotował: stary DJ Walenty

Marek Podgórski

07.02.2011 18:34

Podziękowania

      Dziękuję wszystkim tańczącym poloneza za wspólną pracę podczas prób i za końcowy efekt w postaci pięknego i dostojnego tańca na studniówce.
Byliście wspaniali!

newsa przygotowała: p.prof. Agata Pastusińska

Marek Podgórski

07.02.2011 18:33

W dużej sali duży stół, a przy nim gości tłum...

      „Za 100 dni matura!”, usłyszeli w sobotni wieczór tegoroczni abiturienci. Jednak nauka była ostatnią rzeczą, którą mieli zaprzątać sobie głowy tego wieczoru...
Mimo że zmianie uległo nieco miejsce zabawy, jak tradycja nakazuje bal studniówkowy rozpoczął się odtańczeniem uroczystego poloneza w choreografii profesor Agaty Pastusińskiej. Trzy grupy uczniów wyszły kolejno dostojnym krokiem, by zaprezentować to, nad czym pracowali przez ostatni tydzień. Była to chwila nadzwyczaj dostojna i tak długo wyczekiwana, jednak uczniowie z ulgą porzucili w końcu konwenanse, by poddać się bez zapamiętania szampańskiej zabawie. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

123

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 2
  • Wt
  • 18
  • Śr
  • 9
  • Czw
  • 21
  • Pt
  • 19