11.02.2014 10:36

Deszczowa piosenka

21 marca (piątek) jest organizowany wyjazd do warszawskiej "Romy" na "Deszczową piosenkę". Cena biletu 100zł. Koszt przejazdu - 50 zł. Wyjazd - 12.30, powrót ok. 1.00. Zgłoszenia przyjmuje prof. Budzowska.
Do czwartku nalezy wpłacić 100 zł za bilet! Wpłata za przejazd w marcu (17-20 marca).

Marek Podgórski

11.02.2014 10:30

Zapraszamy na Dzień Otwarty UJ - 3 marca 2014 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem na  NAJSTARSZEJ UCZELNI w Polsce na Dzień Otwarty, który odbędzie się 3 marca 2014 roku (poniedziałek).

Wykłady otwarte, prezentacje poszczególnych wydziałów, spotkania z wykładowcami i studentami, stoiska wydziałów i organizacji studenckich, odpowiedzi na nurtujące pytania oraz rozwianie wszelkich wątpliwości w temacie: „studia – najlepsze młodzieńcze lata", „jak może wyglądać moja przyszłość?".

Tego i wielu innych atrakcji można się spodziewać podczas organizowanego w dniu 3 marca br. Dnia Otwartego Uniwersytetu Jagiellońskiego - start o godzinie 9.00, miejsce: Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33 w Krakowie (centrum miasta).

prof. Rogala-Konatowska Malwina

11.02.2014 10:01

Zimowe szaleństwa

W pierwszym tygodniu ferii grupa osób zainteresowanych śnieżnym szaleństwem wybrała się do malutkiej włoskiej miejscowości Claviere leżącej zaledwie kilometr od granicy z Francją. Pogoda nie zawiodła nas ani razu, mnóstwo śniegu i słońce jest jedną z najpiękniejszych kombinacji :) Jeździliśmy w rejonie Vialattea, a szczególnie na Pvagelato, Sestvieve i Claviere. Oprócz tego spróbowaliśmy naszych sił na trasach olimpijskich z roku 2006 jak i po francuskiej stronie Alp (Mount Genevre).
Podzieleni na dwie grupy: według preferencji desek czyli krótko mówiąc snowboardzistów i narciarzy. Deskarze spędzali czas pod okiem profesorów Michała Nowaka i Michała Radwańskiego, w tym samym czasie grupa narciarzy z profesorem Bartłomiejem Bigdowskim na czele zużywała sztruks na stoku. Przez czas niecałego tygodnia poczyniliśmy całkiem spore postępy ucząc się paru nowych trików. Dla snowboardzistów określanych pieszczotliwie parapetami został zorganizowany nawet konkurs skoków (z nagrodami od firmy PaźPolski ).
Wszyscy uczestnicy obozu chwalili sobie zarówno widoki jak i warunki umożliwiające jazdę (nie mówiąc już o atmosferze). Zatem kto nie był niech żałuje i ewentualnie zapraszamy w sezonie 2014/2015 (a nam wspomnienia śniegu będą musiały wystarczyć na cały rok). Podziękowania za owocnie spędzony tydzień ferii należą się wszystkim Profesorom. Pozdrowienia dla wszystkich i ciśnij pompki Paziu :P

newsa przygotowała Anna Modlińska

Marek Podgórski

10.02.2014 09:56

Wymiana z Francją 2014

Znany jest już termin wizyty francuskich gości, będą oni przebywać w Polsce w dniach 3 - 10 kwietnia 2014 roku. Grupa uczniów z Francji liczy 16 osób, dla zainteresowanych dodam, że są to w większości chłopcy.
Osoby, które zgłosiły chęć udziału w wymianie proszę o potwierdzenie udziału i wpłacenie zaliczki. Brak potwierdzenia będzie równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa w wymianie.

prof. Ludwin Ewa

06.02.2014 09:32

Już dziś zostań studentem Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego!!

Politechnika Częstochowska jak co roku zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziałuw wykładach i zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez nauczycieli akademickich!

Honorowy patronat nad akcją objęli: Małgorzata Handzlik Poseł do Parlamentu Europejskiego, Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy oraz Stanisław Faber Śląski Kurator Oświaty.
Dla studentów Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego czekają atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną będzie nowoczesny laptop.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, do udziału w zajęciach zapraszamy po 2, 3 osoby z każdej klasy I oraz II. Można zapisywać się osobiście u doradcy zawodowego Malwiny Rogala – Konatowskiej lub mailowo (podając imię, nazwisko i klasę) : malwina.konatowska@traugutt.net Termin zapisów upływa w poniedziałek o godz. 15.00.

prof. Rogala-Konatowska Malwina

06.02.2014 07:00

Fot-on

Fundacja „Noosfera” oraz Liceum Ogólnokształcące Nr III we Wrocławiu Zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOT-ON”
Termin zgłoszeń mija 2 marca 2014. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie: foton.lo3.wroc.pl/rejestracja i załączyć do niego pracę konkursową – fotografię będącą realizacją jednego z trzech poniższych tematów:
1. Wczoraj, dziś, jutro
2. Wizualny oksymoron
3. Stany skupienia
Uwaga! Każdy uczestnik może przysłać po jednym zdjęciu na każdy temat.
Oznacza to, że przyjmujemy do trzech zgłoszeń od jednej osoby. Zachęcamy do kreatywnej interpretacji - zaskoczcie nas!
Regulamin i więcej informacji o Konkursie można znaleźć na stronie: foton.lo3.wroc.pl.

Marek Podgórski

05.02.2014 12:25

Wybory na Rzecznika Praw Ucznia

Uczniowie zainteresowani pełnieniem funkcji Rzecznika Praw Ucznia proszeni są o składanie swojej kandydatury do 16 lutego. Należy wypełnić wniosek i przekazać go do przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.

Piotr Szyma

05.02.2014 11:23

MAM Forum Pismaków!

Zapraszamy do udziału w 19. edycji najbardziej prestiżowego konkursu mediów szkolnych w Polsce - MAM Forum Pismaków!
Forum Pismaków to ogólnopolski konkurs mediów szkolnych, w tym roku organizowany jest już po raz 19! Rejestracja w konkursie trwa do 14 lutego, a wśród wielu kategorii każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy redakcje gazet szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także osoby zainteresowane startem w jednej z kategorii indywidualnych: reportaż, wywiad, recenzja filmu dokumentalnego bądź fotografia.

Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

05.02.2014 11:19

Indeksy czekają. Trwa rejestracja w trzeciej edycji Olimpiady Medialnej!

Do 14 lutego, do godziny 14.00 wszyscy chętni mogą zgłosić swój udział w kolejnej edycji Olimpiady Medialnej. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Szukamy interdyscyplinarnych talentów z zakresu nowych mediów, polonistyki, historii i public relations, posiadających umiejętności interesującego formułowania i prezentowania własnych myśli, przekazywania wiedzy oraz przekonywania, obeznanych z użyciem nowych, jak i tradycyjnych mediów.

Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

04.02.2014 09:20

Zaproszenie na charytatywny koncert

Marek Podgórski

1234

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 2
  • Wt
  • 18
  • Śr
  • 9
  • Czw
  • 21
  • Pt
  • 19