• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

15.09.2016 09:24

FLEX

Kuratorium Oświaty w Katowicach przesyła w załączeniu pismo nt. programu FLEX dla uczniów dot. nauki w USA.

II LO

14.09.2016 10:22

Wynajem sal gimnastycznych

Wykaz godzin wynajmu sal -  pobierz

II LO

13.09.2016 10:52

Komunikat OKE

INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU MATURALNEGO W „NOWEJ” FORMULE obowiązująca w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i artystycznych, którzy ukończą szkołę w roku szkolnym 2016/2017

oraz
dla absolwentów liceów ogólnokształcących, którzy ukończyli szkołę w roku szkolnym 2014/2015 i 2015/2016
dla absolwentów techników i szkół artystycznych, którzy ukończyli szkołę w roku szkolnym 2015/2016
dla absolwentów ponadpodstawowych szkół średnich
dla osób, które posiadają świadectwo lub inny dokument – potwierdzający wykształcenie średnie – wydany za granicą, ale nieuprawniający do podjęcia studiów w Rzeczypospolitej Polskiej
dla osób, które w roku szkolnym 2016/2017 uzyskają świadectwo ukończenia LO na podstawie egzaminów eksternistycznych
TREŚĆ ] + [ ZAŁĄCZNIKI ]

II LO

12.09.2016 20:20

Szybciej, wyżej, dalej

Wielkimi krokami zbliża się szkolna liga lekkoatletyczna. Wszystkich reprezentantów naszej szkoły prosimy o zgłoszenie się do swoich opiekunów. Szczególnie serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów klas pierwszych, którzy brali kiedyś udział w zawodach lekkoatletycznych na zebranie organizacyjne  we wtorek na dużej przerwie do małej sali gimnastycznej.

prof. Anna Swodczyk i prof. Bartłomiej Bigdowski

II LO

12.09.2016 08:13

Czas na sportową rywalizację

Rozpoczął się nowy rok szkolny, czas na kolejne (całoroczne) rywalizacje sportowe z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Do udziału szczególnie serdecznie zapraszamy uczennice oraz uczniów klas I. Całość zmagań koordynuje i wszelkich informacji udziela prof. Marek Podgórski.

Rywalizacje TYLKO dla uczniów „Traugutta”:

biegowa -  Z buta... przyjacielu XI

rowerowa - Dosiądź swojego bajka, czyli Tour de Traugutt XI

Rywalizacje dla absolwentów, nauczycieli oraz uczniów II LO ( i tylko dla tych osób):

biegowa -   Z buta... przyjacielu XII

rowerowa - Dosiądź swojego bajka, czyli Tour de Traugutt XII

II LO

06.09.2016 12:10

Poradnik dla rodziców

Adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/czestochowa/

II LO

06.09.2016 08:47

II EDYCJA KONKURSU EUROPEJSKIEGO

Zapraszamy uczniów, którzy ukończyli 16 lat do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym Unii Europejskiej, którego zwycięzca otrzyma nagrodę – WYJAZD STUDYJNY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W STRASBURGU NA ZAPROSZENIE EUROPOSEŁ JADWIGI WIŚNIEWSKIEJ.

Konkurs będzie miał formę testu, w którym uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą na temat integracji europejskiej, instytucji, osób,  traktatów oraz funkcjonowania Polski w Unii. Eliminacje szkolne odbędą się w czwartek,15 września 2016r. na 4 godzinie lekcyjnej, w sali 1c.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli historii i WOS-u : p. prof. Justyny Bitner, p. prof. Patryka Frendowskiego i p. prof. Ireneusza Stasiaka.  Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku, 12 września 2016r.

Laureatką ubiegłorocznej, I edycji Konkursu została Karolina Kamińska, która w nagrodę pojechała do Brukseli.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

prof. Justyna Bitner

II LO

06.09.2016 08:32

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Za tegoroczne przygotowanie akademii była odpowiedzialna klasa II E pod opieką prof. Janusza Poradomskiego i prof. Małgorzaty Chmielewskiej. Akademię poprowadziła Aleksandra Rokosa z klasy II A. W części artystycznej wzięli udział uczniowie z klasy II E. Głos zabrała również Pani Dyrektor Małgorzata Jackowska, która oficjalnie powitała wszystkich uczniów, życząc wielu sukcesów. Podczas akademii uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie poprowadzone przez prof. Izabellę Zawiszę – Blachnicką.

Anita Wachowicz, kl. IIE

II LO

05.09.2016 18:30

Podsumowanie wakacyjnych zmagań

Kanikuły dobiegły końca, zakończyły się w ten sposób nasze wakacyjne rywalizacje z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Do zabawy przyłączyło się 79 osób. Poniższe grafiki prezentują wyniki najlepszych. Jako zdeklarowany rowerzysta (biegacze wybaczcie), nie mogę nie zauważyć wyczynu liderów. Zwycięzca m.in. pokonał agresywnie reklamowany w tv (w grudniu 2015!) szlak Green Velo. Blisko 2 tys. km przejechanych w ciągu 19 dni północno-wschodnią Polską pozwoliły w cuglach wygrać Mateuszowi Wtulichowi z kl. IIIE rowerowe zmagania (łącznie w wakacje przejechał 3378km). II miejsce zajął Grzegorz Kita z kl. IIE, który m.in. wybrał się na rowerową pielgrzymkę z Gdańska (przez Lublin!) do Częstochowy pokonując (w tow. ks. Sebastiana Ciastka - szacunek) ok. 1 tys. km (w sumie podczas wakacji 2050km). I miejsce wśród kobiet zajęła (tradycyjnie ;) p.prof. Ewa Ludwin. Podróżując po Żuławach, Warmii czy Beskidach, pani profesor nie dała szans pozostałym przedstawicielkom płci pięknej kończąc sezon wynikiem 1477km. Szacunek.

Podsumowując – wszyscy uczestnicy naszej zabawy mogą czuć się wygranymi. Gratuluję i zapraszam do następnych, całorocznych rywalizacji, które ruszą niebawem. Szczegóły wkrótce.

Wyniki poszczególnych rywalizacji:

Biegaczki

Biegacze

Dosiądź swojego bajka, czyli Tour de Traugutt X

Rowerzystki

Rowerzyści

Pełne wyniki dostępne są tutaj:

rywalizacja biegowa

rywalizacja rowerowa.

Marek Podgórski

123

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -