• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

02.07.2020 17:42

Wakacyjne zmagania z Endomondo

Tradycyjnie na okres wakacji uruchamiamy nową zabawę. Startujemy już jutro - w piątek 3 lipca. Kończymy 31 sierpnia. Wszystkich: uczniów, absolwentów, rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli II LO zapraszamy do:

rywalizacji rowerowej - Tour de Traugutt XIX

rywalizacji biegowej - Z buta... przyjacielu XIX

Warunkiem koniecznym i niezbędnym przyłączenia się jest zapoznanie się regulaminem rywalizacji (dostępnym w opisie każdej z nich) oraz jego bezwarunkowa akceptacja.

Marek Podgórski

02.07.2020 15:23

Podsumowanie całorocznych rywalizacji

W czerwcu zakończyły się całoroczne biegowe i rowerowe rywalizacje z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Wyniki poniżej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Pełne wyniki po kliknięciu w obrazki.

Rywalizacja biegowa kobiet

Rywalizacja rowerowa kobiet

Rywalizacja biegowa mężczyzn

Rywalizacja rowerowa mężczyzn

Marek Podgórski

02.07.2020 14:03

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje informacje dot. bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. czytaj

II LO

29.06.2020 18:53

Energetyka i Modelowanie Komputerowe na Politechnice Śląskiej zaprasza

Matura napisana? Dowiedz się, co możesz/będziesz studiować na kierunkach Energetyka i Modelowanie Komputerowe na Politechnice Śląskiej. Kliknij na link i zapytaj wykładowców Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki o szczegóły. Czekamy na Ciebie od pn do pt od 23.06 do 10.07 w godzinach 15-17. Jeśli Ci ten termin nie pasuje napisz do nas (arkadiusz.ryfa@polsl.pl), wtedy umówimy się na indywidualnie spotkanie.

Link: https://meet.lync.com/polslpl-polsl/jacek.smolka/TZHRSSHW

Ph.D.
Michal Haida  /  Research Assistant
Faculty of Energy and Environmental Engineering / Institute of Thermal Technology
Konarskiego 22, 44-100 Gliwice
+48 32 237 17 83
michal.haida@polsl.pl

Marek Podgórski

28.06.2020 08:05

Statystyki rekrutacji

Wzorem lat ubiegłych na Fb powstało wydarzenie prezentujące statystyki tegorocznej rekrutacji. Zapraszamy do śledzenia. Więcej statystyk można znaleźć w zakładce rekrutacja.

Marek Podgórski

25.06.2020 08:28

Ankieta dla maturzystów

Absolwent naszego liceum Pan mgr inż. Krzysztof Grzywnowicz,  doktorant jednej z wyższych uczelni jak sam pisze w mailu, zwraca się z prośbą jako "trauguciak" (celowo nie twierdzę, że były - bo trauguciakiem zostaje się do końca życia)” do tegorocznych maturzystów o wypełnienie dotyczącej powodów wyboru kierunku/uczelni, na którą aplikują. Ankieta jest całkowicie anonimowa i służy jedynie zebraniu danych do celów statystycznych, realizowana jest jako fragment szeroko zakrojonych działań analitycznych podjętych przez uczelnię.

Drodzy Maturzyści – liczę, że pomożecie trauguciakowi.

Link do ankiety

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXpXMxvohJbZd2XE9yo30Nb1SCMydgPAqiz0FQ1PyYJ_0fRg/viewform

Dziękuję.

Marek Podgórski

22.06.2020 16:00

GAZETKA LOT - wydanie kwietniowe

W związku z wybuchem epidemii koronawirusa kwietniowy numer gazetki zostaje opublikowany na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami. czytaj
prof. Justyna Politowska

II LO

18.06.2020 08:38

Test kompetencji

Test kompetencji z języka angielskiego dla kandydatów do oddziału międzynarodowego odbędzie się w dniu 25 czerwca godz. 12.00.
Najpóźniej do dnia 22 czerwca należy złożyć w sekretariacie szkoły formalne zgłoszenie chęci przystąpienia do testu kompetencji.

II LO

17.06.2020 10:18

Program Stypendialny dla Maturzystek 2020

Jeszcze do 20 czerwca trwa nabór do VI edycji programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn", do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 25 uczelni technicznych oraz 10 najlepszych uniwersytetów (lista uczelni i kierunków). Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom (a także studentkom) w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zaprosimy je również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2020 zainteresowane studiami technicznymi na jednej z 35 uczelni na wybranych kierunkach technicznych

APLIKACJA

Marek Podgórski

123456 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!