01.08.2022 18:23

Już 22 sierpnia startują zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami - Cyberbezpieczeństwo"

zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce ruszają już 22 sierpnia. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji

“Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo” to już 11. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci, a na naszych uczestników czekać będzie ogrom pożytecznej wiedzy, świetna zabawa, sporo nauki i konkursy programistyczne, w których do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody!

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od
3 do 25 września 2022 roku.Akcję honorowym patronatem wspierają:


Pobierz obrazki
Pobierz obrazki
Pobierz obrazki


Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

 

II LO

22.07.2022 09:32

Podręczniki

W załączeniu wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023.

Marek Podgórski

04.07.2022 06:54

Odbiór wyników egzaminu maturalnego.

Świadectwa dojrzałości będą do odbioru w szkole 5 lipca 2022 r. od godziny 12.00 – 15.00, oraz w każdy następny dzień tygodnia w godzinach 9.00 – 14.00.

Zdający, którzy zostali indywidualnie skierowani przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie na egzamin maturalny do innej szkoły, zgłaszają się po odbiór świadectwa dojrzałości (lub aneksu do świadectwa) do szkoły macierzystej.

5 lipca br. o godzinie 08:30 w serwisie ZIU udostępnione zostaną wyniki egzaminu maturalnego dla każdego zdającego.

Należy wejść na stronę https://wyniki.edu.pl, a następnie zalogować się wprowadzając login i hasło (obowiązują loginy i hasła przekazane w bieżącym roku zdającym przez dyrektorów szkół) lub wybrać inny sposób logowania: profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.

Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej na poziomie podstawowym, mają prawo przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym.

Egzamin odbędzie się 23 sierpnia 2022 r. (wtorek), godz. 09:00

Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (Załącznik 7) najpóźniej do 12 lipca br. (t.j. w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników).

II LO

23.06.2022 09:23

Zakończenie Roku Szkolnego

Zapraszamy uczniów na uroczystą akademię na zakończenie roku szkolnego na godzinę 10:00.

II LO

20.06.2022 08:15

Życzenia

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

pracownicy oświaty,

dzieci i młodzież

 

 

w związku ze zbliżającym się zakończeniem zajęć dydaktycznych roku szkolnego 2021/2022 pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom oświaty za wkład pracy włożony w wychowanie i nauczanie częstochowianek i częstochowian.

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie w codzienne kształcenie, wytrwałość w realizacji założonych celów, podejmowanie kreatywnych działań, które przyczyniły się do urozmaicenia codziennej edukacji dzieci i młodzieży.

Doceniając empatię i bezinteresowne wsparcie dla walczącej Ukrainy po raz kolejny prosimy o przyjęcie gratulacji dla całej społeczności szkolnej oraz rodziców.

Kolejny niełatwy rok udowodnił, że współdziałanie i wzajemne projekty pozwalają ulepszać częstochowską oświatę.

Na nadchodzące wakacje życzymy odpoczynku, pozytywnych chwil oraz wspaniałych wspomnień.

 


Ryszard Stefaniak

Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy


oraz


Rafał Piotrowski

Naczelnik Wydziału Edukacji

 

II LO

14.06.2022 14:32

Turniej w kosza

Marek Podgórski

13.06.2022 09:35

Statystyki rekrutacji 2022

Marek Podgórski

10.06.2022 09:37

Nie biorę! Chcę Żyć!

 

Informujemyę, że w związku z organizacją warsztatów teatralnych, realizowanych w ramach kampanii przeciwdziałania narkomanii „Nie biorę! Chcę Żyć!” istnieje możliwość zgłaszania kandydatów do udziału w tych działaniach.
Warsztaty będą realizowane w terminie 04-10.07.2022r., w teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Całość działań nadzorować i realizować będą funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta Częstochowy.
Głównym założeniem działań jest stworzenie programu profilaktycznego dot. przeciwdziałania narkomani wśród dzieci i młodzieży oraz zrealizowanie wspólnie z uczestnikami warsztatów „Salon Poezji” który opowiadał będzie o problemach i konsekwencjach jakie niosą za sobą uzależnienia.
Działania te będą miały finał podczas specjalnej gali w październiku bieżącego roku, na deskach  w/w teatru, gdzie część uczestników będzie mogła zadebiutować aktorsko przed zgromadzoną publicznością, prezentując umiejętności zdobyte podczas warsztatów.
Zgłoszenia (max 2 osoby ze szkoły) przyjmuje pedagog.

 

Marek Podgórski

10.06.2022 09:18

Wolontariat Koleżeński

Rekrutacja nadal trwa!
Szukamy wolontariuszy i wolontariuszek!
Tu można się zgłaszać
Wiek : 14+
Gdzie? Częstochowa
Co będziesz robił/robiła?
Raz w tygodniu spotkasz się z osobą w spektrum autyzmu na kawę, herbatę, spacer, trampoliny, burgera. Na co tylko będziecie mieli ochotę! My postaramy się dostarczyć Wam vouchery do tych miejsc.
Dając swój czas pokazujesz drugiej osobie jak wygląda relacja koleżeńska. To coś czego wiele osób w spektrum autyzmu nigdy nie doświadczyło!
Dołącz do nas! Podziel się informacją dalej.

Marek Podgórski

08.06.2022 08:40

Doświadczenia chemiczne

Marek Podgórski

123456 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!