04.10.2021 06:00

Św. Mikołaj na Kresach

 

Nasz szkoła już po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej Św. Mikołaj na Kresach, organizowanej przez towarzystwo patriotyczne Kresy. Akcja polega na zbiórce słodyczy z długim terminem ważności dla polskich dzieci mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Prosimy, aby każda klasa ufundowała taką paczkę. Termin zbiórki do 22.10.21.

prof. Agnieszka Frej

II LO

01.10.2021 06:15

XXIX Olimpiada Informatyczna

Jak wystartować w OI?

 1. 18 października 2021 r. zarejestruj się w Systemie Informatycznym Olimpiady (SIO)
 2. przeczytaj treść zadań – zadania z I etapu XXIX Olimpiady Informatycznej pojawią się na stronie SIO 18 października 2021 r.
 3. napisz programy rozwiązujące te zadania – patrz np. przykładowe programy rozwiązujące kilka bardzo prostych zadań
 4. wyślij rozwiązanie przez SIO i sprawdź, jak zadziałało na przykładowych testach

Przed wzięciem udziału w zawodach warto zapoznać się z przepisami Olimpiady, przede wszystkim z Zasadami organizacji zawodów oraz Ustaleniami technicznymi bieżącej edycji Olimpiady (dostępny jest też pełny Regulamin Olimpiady).

Zawody Olimpiady są indywidualne i mogą w nich brać udział uczniowie wszystkich typów szkół średnich (oraz młodsi).

https://oi.edu.pl/l/jak_zaczac/

https://www.youtube.com/user/olimpiadainf

https://szkopul.edu.pl/

II LO

30.09.2021 07:02

Konkurs #ObrońcyNiepodległej

Zapraszamy do udziału w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej!

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

TEMATEM JEST PRZEDSTAWIENIE WYBRANEJ POSTACI #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ POLSKI, KTÓRA W TRAKCIE II WOJNY ŚWIATOWEJ Z BRONIĄ W RĘKU, BĄDŹ W INNY SPOSÓB, WZIĘŁA CZYNNY UDZIAŁ W WALCE O NIEPODLEGŁY BYT PAŃSTWA POLSKIEGO.

 

Prace wykonane w technice grafiki komputerowej lub technikach graficznych analogowych (malarstwo, rysunek, kolaż) należy nadsyłać do 11 października 2021 r.

Ogłoszenie wyników 11 listopada 2021 r.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 

Szczegółowe informacje: Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej | Muzeum II Wojny Światowej (muzeum1939.pl)

 

II LO

27.09.2021 06:15

Vivat Klasy Pierwsze! 38 Rajd Traubeanów już za nami!

W minioną sobotę 25.09.21r. miał miejsce rajd zorganizowany dla uczniów klas pierwszych. Celem rajdu była integracja klasowa, a jego finał miał miejsce w Olsztynie. Uczniowie posilili się przepyszną zupą pomidorową z ryżem, oraz upiekli sobie kiełbaski na ognisku. Przedstawiono klasową piosenkę , stylizację, podliczono punkty, wyłoniono zwycięzców. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta, a trzy pierwsze miejsca różnił właściwie punkt . Wszystkie klasy spisały się na medal, ale ostatecznie wygrała klasa 1e z wychowawczynią Panią prof. Izabelą Zawiszą- Blachnicką i jej latoroślą na czele. Gratulujemy serdecznie!

Należy odnotować, iż występ i stylizacja klasy 1d rzuciła jurorów na kolana, a uczniowie klasy 1b byli najlepsi w konkursach wiedzy! Brawo!

Ogromne brawa dla przewodników, wychowawców , nauczycieli, gości i absolwentów, dzięki którym poczuliśmy, że dobre wychowanie nie idzie w las, a atmosfera szkoły nie daje o sobie zapomnieć przez długie lata.

Oklaski także dla organizatorów prof. B.Bigdowskiego i A. Krzepczak, dzięki którym wszyscy będą mieli co wspominać!

Zachęcamy do zerknięcia na FB oraz IG szkoły , aby zobaczyć relację z rajdu, no i oczywiście zdjęcia. Zdjęć można szukać również na stronie szkoły w zakładce galeria.

II LO

23.09.2021 06:39

Ogólnopolski konkurs: "Elektronika - by żyło się łatwiej"

Szanowni Państwo,

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej już po raz piąty organizuje konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na projekt będący praktycznym zastosowaniem szeroko pojętej elektroniki, informatyki lub automatyki p.t.: „Elektronika – by żyło się łatwiej”.

II LO

16.09.2021 09:13

Uwolnij tysiące możliwości z Moim Stypendium!

Studia na wymarzonej uczelni, realizacja projektu artystycznego czy społecznego, rozwój sportowy, wyjazd naukowy za granicę… w tych wszystkich działaniach – i wielu innych – może pomóc stypendium. Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, a także rzetelne artykuły o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.

Stypendia często kojarzą się jedynie z wyróżnieniem za dobre wyniki w nauce czy pomocą w trudnej sytuacji materialnej. Jednak to nie wszystko – w Polsce i na świecie działa wiele organizacji tworzących różnorodne programy stypendialne: od organizacji pozarządowych oferujących wsparcie dla ambitnych maturzystów z małych miejscowości, poprzez samorządowe programy dla artystów, po uniwersyteckie stypendia dla zagranicznych studentów. Bezpłatna, dostępna dla wszystkich baza stypendiów (zarówno krajowych, jak i zagranicznych), konkursów oraz staży na portalu MojeStypendium.pl pomaga znaleźć oferty odpowiadające zainteresowaniom i sytuacji życiowej danej osoby.

Obszerna baza ofert i wiedzy o stypendiach

Portal Moje Stypendium prowadzony jest od 2009 roku przez Fundację Dobra Sieć. Fundacja od ponad 10 lat aktywnie działa w obszarze wykorzystywania nowych technologii dla dobra społecznego, w tym m.in. popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych i innych możliwościach wsparcia rozwoju młodych ludzi w Polsce. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało 14 000 ofert stypendiów, konkursów i staży.

Co ważne, działalność redakcji portalu wykracza szeroko poza zbieranie informacji o aktualnych ofertach. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o tym, jak znaleźć stypendium online czy gdzie szukać wsparcia na studia za granicą.

Fundacja regularnie przeprowadza także szeroko zakrojone badania systemu stypendialnego w Polsce. W 2021 roku ukazał się raport „Mapa stypendiów III” z największego w skali kraju, unikalnego badania społecznych programów stypendialnych w Polsce. Z raportu można dowiedzieć się m.in. kim są organizatorzy programów stypendialnych w Polsce, jakie typy stypendiów są najpowszechniejsze czy skąd pochodzą środki na realizację programów stypendialnych. Wszystkie publikacje i raporty z badań przeprowadzonych przez zespół portalu Moje Stypendium udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.

Wsparcie stypendialne i rzetelne informacje podczas pandemii

Trwający kryzys spowodowany pandemią COVID-19 uwypuklił znaczenie solidarności i wzajemności. W sytuacji dużej niepewności związanej z systemem edukacji i rynkiem pracy, wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, mogą być szczególnie pomocnym narzędziem dla wielu osób.

Zespół portalu stara się służyć swoim doświadczeniem i wiedzą również w obecnej sytuacji. Poza monitorowaniem potencjalnych zmian w rekrutacji na poszczególne programy, na portalu pojawiają się artykuły będące odpowiedzią na sytuację pandemiczną, takie jak np. przystępne wyjaśnienie wpływu tarcz antykryzysowych na szkolnictwo wyższe czy porady, jak organizować naukę w trybie online. Ponadto, raport „Mapa stypendiów III” przedstawia informacje, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na realizację programów stypendialnych w Polsce.

Pomoc dla organizatorów stypendialnych

Działalność Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu, udoskonalaniu i promocji programów stypendialnych. W tym zakresie Fundacja współpracuje z organizatorami stypendiów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od sierpnia do października 2021 r. realizowany jest cykl spotkań „Stypendia przyszłości – wspólne działania i rozmowy”, podczas których organizatorzy programów dzielą się swoim doświadczeniem i dyskutują o planach i trudnościach związanych z system stypendialnym. Ponadto, na portalu regularnie publikowane są zestawienia grantów dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem grantów dla organizatorów stypendialnych oraz organizacji społecznych działających na polu edukacji i przeciwdziałania wykluczeniu.

Zapraszamy na MojeStypendium.pl – to dostępne, kompleksowe źródło informacji o stypendiach i innych możliwościach wsparcia rozwoju!

Kontakt:

Adrianna Kaczmarek
specjalistka ds. komunikacji i promocji
Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl
a.kaczmarek@mojestypendium.pl
www.mojestypendium.pl

***

Portal Moje Stypendium jest prowadzony przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki Fundacji to dwa główne programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem dały początek wielu innym działaniom.

Najważniejszym celem Fundacji jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

Na portalu mojestypendium.pl znajdują się:

 • bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 13 500 informacji z Polski i zagranicy),
 • artykuły o stypendiach,
 • informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.

Marek Podgórski

10.09.2021 05:58

Bezpłatne warsztaty z programowania i matematyki!


Dzień dobry,

w ten weekend w różnych miastach w Polsce rozpoczynają się warsztaty “Koduj z Gigantami”!

Już po raz dziewiąty, zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania! Obecna edycja została wzbogacona również o zajęcia z matematyki!

Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń musi indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

II LO

07.09.2021 05:54

"Urząd Miasta Częstochowy przystąpił do opracowania „ Strategii Terytorialnej Subregionu Północnego na lata 2021-2027".

Do udziału w tworzeniu tego dokumentu zostali zaproszeni mieszkańcy miasta Częstochowa oraz całego Subregionu Północnego Województwa Sląskiego.
Państwa opinia wyrażona w formie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie będzie miała wpływ na kształtowania lokalnej polityki społecznej miasta na kolejne lata.

Link do strony internetowej:

II LO

06.09.2021 10:44

Konkurs fotograficzny - Jurajska przyroda w obiektywie

Marek Podgórski

123456 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 13
  • Wt
  • 29
  • Śr
  • -
  • Czw
  • 11
  • Pt
  • 20