• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

18.06.2020 08:38

Test kompetencji

Test kompetencji z języka angielskiego dla kandydatów do oddziału międzynarodowego odbędzie się w dniu 25 czerwca godz. 12.00.
Najpóźniej do dnia 22 czerwca należy złożyć w sekretariacie szkoły formalne zgłoszenie chęci przystąpienia do testu kompetencji.

II LO

17.06.2020 10:18

Program Stypendialny dla Maturzystek 2020

Jeszcze do 20 czerwca trwa nabór do VI edycji programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn", do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 25 uczelni technicznych oraz 10 najlepszych uniwersytetów (lista uczelni i kierunków). Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom (a także studentkom) w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zaprosimy je również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2020 zainteresowane studiami technicznymi na jednej z 35 uczelni na wybranych kierunkach technicznych

APLIKACJA

Marek Podgórski

17.06.2020 09:56

Kierunkowskaz Kariery

Kierunkowskaz Kariery - to 5 dni rzetelnej wiedzy i inspiracji. Prezentacja ponad 100 różnych kierunków studiów. Eksperci doradzą, czym należy się kierować podejmując decyzje, jak wybrać kierunek dopasowany do konkretnych preferencji kandydata oraz do współczesnego rynku pracy, na jakich zasadach odbędzie się rekrutacja na studia na rok akademicki 2020/21.

Kierunkowskaz Kariery w ramach projektu STUDIA 2020 odbędzie się w kolejnych dniach w godzinach 14.00 -17.00:

22 czerwca (poniedziałek) - Kierunki humanistyczne i społeczne
23 czerwca (wtorek) - Kierunki techniczne
24 czerwca (środa) - Kierunki medyczne
25 czerwca (czwartek) - Kierunki społeczne i ekonomiczne
26 czerwca (piątek) - Kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze

Co dokładnie będzie się działo w ramach wydarzenia Kierunkowskaz Kariery?

  • Debaty z udziałem pracowników naukowych i absolwentów z całej Polski na temat najbardziej popularnych i wartościowych obszarów kształcenia akademickiego.
  • Sesje pokazujące kierunki „w pigułce” - w ciekawy i prosty sposób studenci zaprezentują swój punkt widzenia na dokonane już wybory, opowiedzą o swoich kierunkach, o codzienności studiowania i perspektywie przyszłej pracy;
  • Targi uczelni online z możliwością zadawania pytań; m.in. dotyczących rekrutacji na studia w wybranych uczelniach i na wybrane kierunki studiów.

Zapraszamy do sprawdzenia agendy spotkań i do rejestracji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego https://studia.gov.pl/studia2020

Marek Podgórski

17.06.2020 08:35

Stypendia pomostowe

12 maja 2020r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa a Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, dotyczące realizacji XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2020/2021.

Program skierowany jest głównie do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarstw Rolnych Segment IA.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Stypendiów Pomostowych Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości umieściła na stronie www.stypendia-pomostowe.pl, gdzie dostępny jest także Regulamin oraz Program Stypendiów Pomostowych 2020/2021. Wszystkie osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z informacjami na w/w stronie internetowej.

Marek Podgórski

17.06.2020 08:16

Zamknięty Dzień Otwarty

Samorząd Studentów Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UR oraz IVSA Kraków chcą serdecznie zaprosić Uczniów Liceum na organizowany wraz z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie „Zamknięty Dzień Otwarty” promujący studia weterynaryjne. Spotkanie odbędzie się w dniach 27-28 czerwca na platformie ClickMeeting, umożliwi Licealistom bliższe poznanie realiów pracy lekarza weterynarii oraz cyklu nauczania poprzedzającego uzyskanie tego tytułu.

Uprzejmie prosimy o udostępnienie uczniom Państwa Liceum poniższego wydarzenia, na pewno wielu z nich rozważa studia na kierunku medycznym. Załączamy również plan z którym mogą się Państwo zapoznać przed rozesłaniem zaproszenia. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/910914832760092/

Marek Podgórski

16.06.2020 08:12

Inżynieria Bezpieczeństwa

Marek Podgórski

15.06.2020 12:14

Uniwersytet Morski w Gdyni

Szanowni Państwo,

jako Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji na temat oferty edukacyjnej naszego Wydziału do uczniów Państwa Liceum oraz tegorocznych maturzystów.

Uniwersytet Morski w Gdyni (wcześniej Wyższa Szkoła Morska, a później Akademia Morska) w 2020 roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Na naszej Uczelni kształci się prawie 5 tysięcy studentów na 4 Wydziałach, 9 Kierunkach i 43 specjalnościach. Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa może się też pochwalić prawie 50. letnią tradycję w kształceniu kadr dla gospodarki.

Zapraszam do objerzenia filmu promującego ofertę edukacyjną naszego Wydziału, który jest dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=CniYF2T12QM&feature=emb_title oraz na stronie Wydziału i Przedsiębiorczości UMG pod adresem: https://wpit.umg.edu.pl/promocja-wydzialu . Jednocześnie pragnę poinformować, że wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunków studiów i specjalności oraz dotyczące procesu rekrutacji znajdują się również na stronie internetowej naszego Wydziału.

W załączeniu przesyłam informator w wersji elektronicznej dla kandydatów na studia na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Mając na uwadze okoliczności wywołane pandemią COVID-19 i ograniczenia związane z dotarciem do przyszłych naszych studentów, będę wdzięczna Państwu za wszelką współpracę i pomoc w zakresie przekazania Pani Uczniom i maturzystom informacji o naszej Uczelni.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą i uprzejmie proszę o kontakt.

Z poważaniem,

Dr hab. Joanna Kizielewicz, prof. UMG
Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy

Marek Podgórski

08.06.2020 08:28

Wytyczne dla zdającego dotyczące egzaminu maturalnego w 2020 r.

Osoby przystępujące do egzaminu maturalnego proszone są o zapoznanie się z

Wytycznymi dla zdającego dotyczące egzaminu maturalnego w 2020 r.

 

Informacją dotycząca egzaminu ustnego.

Marek Podgórski

05.06.2020 09:04

Pomoc dla młodzieży

Stan epidemii przyniósł znaczne zmiany w naszym codziennym życiu. Różnie sobie z tym radzimy. Pojawiają się trudne emocje, przeżycia i myśli, których wcześniej nie doświadczaliśmy lub pojawiały się w mniejszym nasileniu. Czasem też wzmaga się intensywność problemów, z którymi wcześniej sobie radziliśmy.
Teraz jest nam coraz trudniej. W codziennym życiu pojawiają się też nowe sytuacje,
z którymi nie zawsze jesteśmy sobie w stanie poradzić samodzielnie.
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2
oferuje pomoc psychologiczną on-line dla młodzieży.
Zadzwoń i zgłoś się.
Oddzwonimy i umówimy spotkanie.
Tel. 739 212 739
Tel. 34 362 24 24

Marek Podgórski

123456 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!