• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Po zalogowaniu się do Dzienniczka przez przeglądarkę (nie przez aplikację!), w zakładce Uczeń NOWOŚĆ! Dostęp do Office 365 jest podany login na domenie traugutt.onmicrosoft.com oraz hasło do pierwszego logowania na portalu www.office.com . Czyli wchodzimy na stronę office.com, używany loginu oraz hasła podanego w ww. zakładce w dzienniczku. Przykładowy login:

  anowak5@traugutt.onmicrosoft.com

  Jeśli komuś nie działa, to z reguły przez to, że wpisuje na www.office.com swój prywatny e-mail lub też swoje hasło do dzienniczka zamiast własciwej pary login + hasło. Polecam ściągnąć ze strony office.com (lub sklepu na urządzeniu mobilnym) aplikację Teams i z niej korzystać- jest wygodniejsza niż przeglądarkowa wersja. Polecam śledzić zakładkę Kalendarz, bo tam będą pojawiać się zaplanowane lekcje przez nauczycieli. W razie problemów z logowaniem proszę kontaktować się ze szkolnym informatykiem, który może zresetować hasło do teams i wysłać je na podany e-mail.

07.10.2020 09:27

Piknik Naukowy Galeria Jurajska 10 października

Szanowni Państwo,

W najbliższą sobotę 10 października w godz. 12.00-18.00 zapraszamy całą społeczność Państwa Szkoły do spotkania z Politechniką Częstochowską podczas Pikniku Naukowego w Galerii Jurajskiej. Impreza ma charakter popularnonaukowy i jest przeznaczona dla uczniów w każdym wieku oraz ich rodziców. Pracownicy i studenci naszej Uczelni przygotowali na tę okazję moc atrakcji! Pokazy, prezentacje, konkursy, zagadki z dziedziny nauk ścisłych i ekonomicznych. Gwarantując doskonałą zabawę, prosimy o rozpowszechnienie informacji o Pikniku wśród społeczności Państwa Szkoły. Oczywiście impreza odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad związanych z sytuacją epidemiczną.

Politechnika Częstochowska otwiera się również dla małych grup uczniów, organizując nieodpłatne zajęcia laboratoryjne, warsztaty, pokazy, wykłady oraz kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego. Serdecznie zachęcamy Nauczycieli i Uczniów Państwa Szkoły do zainteresowania się tą ofertą. Przedsięwzięcia te odbywają się z uwzględnieniem obostrzeń minimalizujących ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Politechnika Częstochowska podejmuje wiele działań adresowanych do Uczniów i Nauczycieli Państwa Szkoły. Konieczność przestrzegania zasad reżimu sanitarnego spowodowała, że część swojej aktywności promocyjnej Uczelnia przeniosła do przestrzeni wirtualnej. Zachęcamy ˗ zwłaszcza Uczniów ˗ do zapoznania się z filmem z Dnia Otwartego Politechniki Częstochowskiej. Będziecie mogli poznać bliżej nasze wydziały i kierunki; opowiedzą o nich nasi studenci, zwiedzicie wirtualnie kampus akademicki, zapoznacie się szczegółowo z zasadami rekrutacji i przyznawania stypendiów, samorząd studencki przedstawi atrakcje życia studenckiego, a konstruktorzy łazika marsjańskiego pokażą jego możliwości i międzynarodowe sukcesy. Zapraszamy również do obejrzenia Wirtualnego Festiwalu Nauki Politechniki Częstochowskiej. Niesamowite eksperymenty, zaskakujące pomysły, fascynujący świat nauki; owady w służbie recyklingu, promieniowanie laserowe, kamera termowizyjna, samochód „na wodę”, ciekły azot, eye tracker. To doskonała propozycja dla nauczycieli, którzy mogą uatrakcyjnić swoje lekcje materiałem filmowym przygotowanym przez kadrę naukową i studentów Politechniki Częstochowskiej.

https://pcz.pl/studenciak

https://pcz.pl/pl/filmy

II LO

07.10.2020 08:41

Dyżury doradców zawodowych

Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie uruchomiło telefoniczne dyżury doradców zawodowych.

Tel. 533 377 180.

Harmonogram dostępny na stronie CIZu.

Marek Podgórski

05.10.2020 06:29

Informacja na temat dostępu uczniów do TEAMS-ów oraz 365 for students

Po zalogowaniu się do Dzienniczka przez przeglądarkę (nie przez aplikację!), w zakładce Uczeń NOWOŚĆ! Dostęp do Office 365 jest podany login na domenie traugutt.onmicrosoft.com oraz hasło do pierwszego logowania na portalu www.office.com . Czyli wchodzimy na stronę office.com, używany loginu oraz hasła podanego w ww. zakładce w dzienniczku. Przykładowy login:

anowak5@traugutt.onmicrosoft.com

Jeśli komuś nie działa, to z reguły przez to, że wpisuje na www.office.com swój prywatny e-mail lub też swoje hasło do dzienniczka zamiast własciwej pary login + hasło. Polecam ściągnąć ze strony office.com (lub sklepu na urządzeniu mobilnym) aplikację Teams i z niej korzystać- jest wygodniejsza niż przeglądarkowa wersja. Polecam śledzić zakładkę Kalendarz, bo tam będą pojawiać się zaplanowane lekcje przez nauczycieli. W razie problemów z logowaniem proszę kontaktować się ze szkolnym informatykiem, który może zresetować hasło do teams i wysłać je na podany e-mail.

II LO

05.10.2020 06:19

Nadchodzi #CodeWeek2020 - weź udział w bezpłatnych webinarach w dniach 10-25 października

CodeWeek zaczynamy w tym roku już 7 października webinarem „Programowanie? To proste!”. Organizujemy go wspólnie z Tomaszem Rożkiem i kanałem Nauka. To Lubię! Zaczynamy o godz. 20:00 na Nauka. To lubię!!

Cykl spotkań z programowaniem w dniach 10-25 października rozpoczyna Wielkie Święto Programowania ONLINE: start – 10 października 2020 r., o godz. 16:00. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Klubem Młodego Programisty online. W ten sposób chcemy dotrzeć do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych, ale przygotowaliśmy też coś dla nieco starszych adeptów programowania!

16:00 - warsztaty z Klubem Młodego Programisty online dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

 • 17:00 - warsztaty dla uczniów klas 1-6, inaugurujące cykl 13 warsztatów z Klubem Młodego Programisty online.
 • 18:00 - warsztaty „Projektowania aplikacji mobilnej - zaopiekuj się błękitną planetą” dla uczniów z klas 6-8 oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji o planowanych warsztatach w artykule Ostatni dzwonek! #CodeWeek2020 rusza za 10 dni!.

To nie koniec atrakcji! Przez cały czas trwania #CodeWeek2020 będą na Państwa czekać webinary prowadzone przez profesjonalnych trenerów programowania Klubu Młodego Programisty online! Z pewnością każdy z Was - bez względu na wiek i poziom zaawansowania - znajdzie tu coś dla siebie! Aby dowiedzieć się więcej o zaplanowanych warsztatach oraz poznać ich dokładny harmonogram zajrzyjcie na stronę Klubu Młodego Programisty. Koniecznie też dołączcie do wydarzenia na fanpage’u Klubu. 5 października rusza też II edycja cyklu spotkań z Klubem Młodego Programisty online – więcej informacji na stronie klubu.

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które organizujemy w ramach CodeWeek, koniecznie dołączcie do wydarzenia na fanpage’u CodeWeek.

WAŻNE! Udział we wszystkich przygotowanych przez nas wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji!

Zachęcamy też do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach w mediach społecznościowych: CodeWeek na Facebook’u i na Instagramie.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wystarczy do nas napisać na adres programowanie@mc.gov.pl.

II LO

02.10.2020 07:06

Ruszył nowy sezon olimpiad!

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w olimpiadach i konkursach:


1. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne.html
2. Olimpiada Przedsiębiorczości http://www.olimpiada.edu.pl/
3. Olimpiada Zarządzania i Przedsiębiorczości
4. Olimpiada Zwolnieni z Teorii https://zwolnienizteorii.pl/
5. Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-
zus/olimpiada
6. Olimpiada Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym http://www.owpsw.edu.pl/
7. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)
Czekam na zainteresowanych! Spiesz się! Ruszyły zapisy!


Izabella Zawisza-Blachnicka

II LO

01.10.2020 08:50

Jakie przedmioty zdawać na maturze

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała opracowanie, które zawiera przedmioty maturalne, które są punktowane w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe na poszczególne kierunki studiów. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony. Znajdziecie tam również m.in. listę popularnych kierunków, czy wykaz kierunków studiów z podziałam na miasta, w których oferują je wyższe uczelnie.

Proszę jednak pamiętać, że podstawowym źródłem informacji o rekrutacji powinna być strona internetowa danej uczelni wyższej.

Link do wykazu.

Marek Podgórski

29.09.2020 10:28

Programowanie i Olimpiada Informatyczna - zdalnie, od podstaw, bezpłatnie

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów na bezpłatne, zdalne zajęcia Olimpijskiego Koła Informatycznego z
Programowania: https://youtu.be/zN3CApegsSY?t=952
Przygotowania do Olimpiady: https://youtu.be/qVgwgwmozcs?t=4498

Można jeszcze dołączyć!
https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/

Wystarczy zapisać się na newsletter by być na bieżąco informowanym o zajęciach:
https://oki.org.pl/newsletter.php

Za nami pierwsze zajęcia:
Programowanie: - Zadanie Serce: https://oki.org.pl/serce/
Przygotowanie do Olimpiady - Zadanie Park: https://oki.org.pl/park/

Zapraszam na kolejne spotkania gdzie będziemy uczyć się programować, odkrywać, ulepszać!
Programowaniehttps://youtu.be/CMasYTVhIjQ
Przygotowanie do Olimpiady: https://youtu.be/_Od96pPXxJQ

A także do zabawy!
Quiz - Program generujący ładny rysunek
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2706383532960557
-
Quiz - Jak rusza się gąsienica?
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2708359819429595
-
Quiz - Zapowiedz zajęć algorytmika od podstaw Skład
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2709886889276888

Dołącz do przygody na całe życie!
https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
Każdy nastolatek jest zaproszony!
Daniel Olkowski
kontakt@oki.org.pl

II LO

29.09.2020 10:26

Międzynarodowy konkurs "Ars Astronomica"

Międzynarodowy konkurs "Ars Astronomica"

Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD w Częstochowie oraz Astronomia Nova ogłaszają  Międzynarodowy konkurs "Ars Astronomica" jego X edycję. Jest to konkurs dla uczniów i młodzieży szkół podstawowych, liceów, techników. Na konkurs można nadsyłać prace plastyczne, fotograficzne związane z astronomią.  Max. rozmiar prac plastycznych musi zmieścić się w sześcianie o boku 70 cm. Fotografie w rozmiarach: 30x30, 30x40, 30x45 cm. Prace muszą być trwale opisane: imieniem, nazwiskiem, klasą, nazwą szkoły z adresem pocztowym w tym poczty elektronicznej.

Termin nadsyłania prac konkursowych do dnia 23 Października 2020 r. do godz. 15:00 na adres:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. "Zdobywców Przestworzy" w Częstochowie ul. Księżycowa 6, 42-211 Częstochowa z dopiskiem  konkurs "Ars Astronomica". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca listopada br.

Regulamin wraz wymaganymi zgodami znajduje się w załączniku i na stronie http://www.kino-sferyczne.pl/ oraz https://sp1.czest.pl/

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele fizyki.

II LO

29.09.2020 10:25

PROJEKT STYPENDIALNY "ŚLĄSKIE. INWESTUJEMY W TALENTY"

Ogłoszono VI edycję programu stypendialnego "Śląskie. Inwestujemy w talenty". 

Termin naboru został ustalony na okres od 28 września 2020 r. do 30 października 2020 r.

Jeśli spełniasz kryteria do otrzymania stypendium zgłoś się do wychowawcy klasy. https://efs-stypendia.slaskie.pl/


Ustala się następujące kryteria obowiązkowe:


Kryteria niezbędne do spełnienia, aby ubiegać się o stypendium to:
a) uczęszczanie do szkoły ponadpodstawowej (publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej) na terenie województwa śląskiego;
b) uzyskanie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów wyszczególnionych na świadectwie szkolnym, na poziomie co najmniej 5,00. Średnia zostanie zweryfikowana na podstawie świadectwa szkolnego wydanego na zakończenie roku szkolnego 2019/2020;
c) uzyskanie średniej ocen z trzech przedmiotów kierunkowych (w tym nauczanych dwujęzycznie) na poziomie co najmniej 5,33, tj. obligatoryjnie z matematyki i jednego z języków obcych nowożytnych oraz jednego wybranego przez ucznia/uczennicę pozostałego przedmiotu z grupy określonych w § 1 pkt 15 Regulaminu; z zastrzeżeniem, iż w ramach przedmiotów kierunkowych mogą zostać wykazane jedynie te przedmioty, z których uczeń/uczennica otrzymał/a: z jednego przedmiotu ocenę 6,00 a z pozostałych dwóch przedmiotów ocenę co najmniej 5,00. Średnia zostanie zweryfikowana na podstawie świadectwa szkolnego wydanego na zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

 

Kryteria dodatkowe, za ich spełnienie można uzyskać dodatkowe punkty:
a) uzyskanie w roku szkolnym 2019/2020 tytułu laureata lub finalisty konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim lub olimpiady/turnieju co najmniej II stopnia, organizowanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad. W ramach ocenianego kryterium honorowane będą przedmioty kluczowe oraz przedmioty pozostałe;
b) posiadanie w roku szkolnym 2019/2020 zezwolenia na uczestnictwo, ze względu na szczególne uzdolnienia w indywidualnym programie nauczania lub toku nauki z jednego lub kilku przedmiotów kluczowych albo przedmiotów pozostałych, lub ze wszystkich zajęć edukacyjnych, w rozumieniu ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty lub ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe i przepisów wykonawczych wydanych na ich podstawie;
c) uczeń/uczennica jest osobą z niepełnosprawnościami.

Stypendia są przyznawane na okres trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole w roku szkolnym 2020/2021. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie, przez cały okres pobierania stypendium (tj. od września 2020 r. do czerwca 2021 r.) podlegają opiece dydaktycznej sprawowanej przez nauczycieli, pedagogów szkolnych lub doradców zawodowych, zatrudnionych w ich szkołach. Zgodnie z postanowieniami obecnie obowiązującego Regulaminu przyznawania stypendiów, jeden opiekun może objąć opieką dydaktyczną nie więcej niż siedmiu uczniów.

Zachęcamy wszystkich do szczegółowego zapoznania się z Regulaminem oraz pozostałą dokumentacją projektową.
Dokumenty niezbędne do ubiegania się o pomoc stypendialną to:

◄ Wniosek o przyznanie stypendium,

◄ Świadectwo szkolne wydane na zakończenie roku szkolnego 2019/2020,

◄ Oświadczenie kandydata na Opiekuna dydaktycznego Stypendysty.

§ 1 pkt 15 Przedmioty kluczowe – przedmioty matematyczne, przyrodnicze, językowe, ICT (w tym nauczane dwujęzycznie), tj.:

1) matematyka;

2) przedmioty przyrodnicze: biologia, chemia, geografia, fizyka (zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym) oraz przedmiot uzupełniający przyroda;

3) języki obce nowożytne;

4) przedmioty ICT.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://efs-stypendia.slaskie.pl/

II LO

123456 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 17
  • Wt
  • 6
  • Śr
  • 32
  • Czw
  • 36
  • Pt
  • 34