• 18.01.2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie o godzinie 17.30 mamy szansę ponownie pokazać, że bije w nas serce dla „Traugutta”☺ Tym razem Bartek Sieniawski i Paweł Świerczewski wraz z towarzyszącymi im artystami przeniosą nas do rozświetlonego milionem świateł i rozedrganego emocjami Las Vegas- miasta, w którym w ciągu chwili możesz wszystko zyskać i wszystko stracić. Nad projektem czuwa Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości” , a zysk z biletów i aukcji prac plastycznych, jak co roku, zostanie przeznaczony na modernizację kolejnych szkolnych pracowni.

  Bilety w cenie 25 zł. do nabycia od przyszłego tygodnia u wychowawców klas i u p.prof. Agaty Koćwin- Szczepańskiej.

  ZAPRASZAMY!!!

  Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości”

Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Borkowski Dariusz

Pojutrze imieniny obchodzi: prof. Dutkiewicz Tomasz

08.09.2010 16:24

Zgranij 10 000 Euro

      Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych Diversity Focus:V4. Prosta IDEA - wystarczy nakręcić krótki film inspirowany kulturą któregoś z krajów Grupy Wyszehradzkiej i umieścić na stronie www.diversityfocus.eu. Łatwe ZASADY : filmy o długości do 5 minut mogą zgłaszać klasy, szkoły i indywidualni uczniowie. HARMONOGRAM: na filmy czekamy do 31.10.2010 roku. Wielki Finał - 20.11.2010 w Krakowie. Atrakcyjne NAGRODY - na zwycięzców czeka 10 000 EURO! Więcej na www.diversityfocus.eu

Marek Podgórski

08.09.2010 16:23

LOT-ne spotkanie

      Jesteś bacznym obserwatorem i lubisz opisywać to, co dzieje się wokół Ciebie? A może praktykujesz "radosną twórczość uczniowską", lub po prostu chciałbyś spróbować swoich sił w dziennikarstwie? Jeśli tak, mamy coś dla Ciebie! Szkolna gazetka LOT ogłasza nabór nowej grupy redaktorów!
Już w najbliższy piątek podczas długiej przerwy w sali 14b, odbędzie się kolegium redakcyjne - zapraszamy wszystkich zainteresowanych pierwszo- oraz drugoklasistów, a także "starych wyjadaczy" z grona gazetki. Kreatywność i głowa pełna pomysłów jak najbardziej mile widziane.
PS LOT poszukuje także ucznia z pasją informatyczną, który już od września mógłby zająć się oprawą graficzną gazetki.

newsa przygotował: LOT

Marek Podgórski

08.09.2010 16:15

Polsko - francuski po....kaz sztuk walki

     Czy filmowi "ręczni łamacze desek", zabójczy samuraje i niebezpieczni "zabijacy" to tylko efekt trudnej pracy montażystów? Otóż nie. Z okazji XX-lecia nawiązania współpracy Częstochowy i Lourdes zorganizowany został pokaz sztuk walki, który odsłonił tajniki owej nadludzkiej mocy.
Jako pierwsza zaprezentowała się częstochowska akademia taekwon-do. Młodzi wojownicy wraz ze swoim mistrzem wykonali wiele skomplikowanych chwytów i imponujących uderzeń.
Następcy Bruce'a Lee zajęli drugie miejsce w programie. Klub karate "BUDO" przedstawił kolejno etapy treningu oraz imitację walki.
Zwieńczeniem przedsięwzięcia była 5-osobowa grupa karate z Francji. Po raz 3 odwiedzili oni Częstochowę a ich występ z szeroko otwartymi oczami oglądali zarówno uczniowie jak i nauczyciele obecni na sali. Ostatni członek francuskiej drużyny zaprezentował walkę połączoną z tańcem tym samym zadziwiając wszystkich sprawnością fizyczną i świadomością własnego ciała.
Widzowie opuścili salę gimnastyczną z zapałem wymieniając się spostrzeżeniami. Widowisko z pewnością wywarło ogromne wrażenie i zachęciło do udziału w zajęciach tego typu. Kto wie w ilu z nas ukrywa się wewnętrzny wojownik...

newsa przygotowała: Karolina Brewczyńska kl. IA

Marek Podgórski

07.09.2010 20:08

Program Comenius!

      W związku ze zbliżającą się wizytą młodzieży z Hiszpanii i Francji w naszej szkole (18 - 22 października) zapraszam wszystkich uczestników programu Comenius na spotkanie organizacyjne w dniu 9 września (czwartek) na 8 godz.lekcyjnej do sali 14a. Obecność wszystkich pragnących gościć u siebie obcokrajowców obowiązkowa.

newsa przygotowała: p. prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

07.09.2010 19:24

Stypendia socjalne i nagrody

      Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie, Sekcja ds. Świadczeń Społecznych przejmuje zadanie z zakresu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym.
Od 1 września 2010r. wnioski od wnioskodawców ze szkół, kolegiów i ośrodków niepublicznych z terenu Gminy Częstochowa oraz ze szkół, kolegiów i ośrodków publicznych oraz niepublicznych mających siedzibę poza Gminą Częstochowa będą przyjmować pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, Sekcja ds. Świadczeń Społecznych w godz. od 7.30 do 15.30 pod adresem: Częstochowa, al. Niepodległości 20/22, II piętro, pokój nr 246, tel. (34) 363-02-07, email:
stypendia@mops.czestochowa.um.gov.pl
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się w MOPSie do 15.09.2010r.
Niezbędne formularze można pobrać tutaj. Wysokość kryterium dochodowego na osobę w rodzinie wynosi 351 zł.

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Wnioski o przyznanie nagrody w bieżącym roku można składać w terminie do 30 września do Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Częstochowy, za pośrednictwem Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, p. 6.
- pełny tekst Regulaminu przyznawania nagrody
- wzór wniosku o przyznanie nagrod.

Marek Podgórski

07.09.2010 19:23

Zajęcia teatralne

      Jeśli czujesz, że chcesz porywać miliony; że kłębią się w Tobie pomysły, którym chcesz dać upust; że musisz wyżyć się artystycznie; albo "zwyczajnie" lubisz teatr -
Zapraszamy Cię na zajęcia teatralne!
Zajęcia poprowadzi student trzeciego roku aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Program zajęć przewiduje:
- ćwiczenia z zakresu elementarnych zadań aktorskich;
- improwizacje sceniczne;
- monologi i sceny partnerskie;
- ćwiczenia z zakresu emisji głosu i poprawnej wymowy;
- ćwiczenia z zakresu świadomości ciała;
- ćwiczenia z zakresu tańca współczesnego i pantomimy;
- przekazywanie emocji, intencji za pomocą ruchu;
- budowanie etiud opartych na ruchu;
Koszt zajęć wynosi 25 zł miesięcznie od osoby (wpłata na konto Rady Rodziców). Do stworzenia grupy i rozpoczęcia pracy potrzebne jest minimum 10 osób. Spotkania będą odbywały się w soboty.
Zgłoszenia przyjmuje p. prof. Marek Podgórski.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 10 września w trakcie długiej przerwy w sali 2b.

newsa przygotował: Kamil Bloch

Marek Podgórski

07.09.2010 19:20

Jest ogórkowo!

      Pierwszoklasiści przywitani. Wprawdzie oficjalne powitanie przez pana Dyrektora miało miejsce 1. września w sali gimnastycznej, jednak tzw. „starszyzna” musiała przywitać szkolnych nowicjuszy po swojemu.
Całość miała miejsce w poniedziałek, 6. września na patio. "Pirszoroczni" mieli za zadanie biegać dookoła choinki w maskach przeciwgazowych i zbierać ogórki. Po pokonaniu 5 okrążeń „nowi” mieli już spokój. A trzeba przyznać, że początkowo chętnych było mało i "służby pomocnicze" wybierały "przymusowych ochotników". Później zabawa się rozkręciła i ubaw mieli już nie tylko drugo i trzecioklasiści, ale także „nowi”. Niewiele brakło a doszłoby do "rękoczynów", ale i te miały podłoże raczej żartów niż przejawów agresji. Do ogórkowej wojny nie doszło. Całość należy rozpatrywać w kategoriach dobrej zabawy i odwiecznych relacji pierwszaków ze starszymi kolegami, którzy już z niejednego pieca chleb jedli (w tym wypadku raczej ogórki). Imprezę zorganizowali: Filip Borecki z IIIG, Rami Saleh, Tomek Sikorski i Michał Debudaj z IIIC , a także chłopaki z radiowęzła oraz inni „przypadkowi funkcjonariusze”. Szkoda, że nie wszyscy mogli wziąć udział. Niektórzy po prostu nie wiedzieli, że takie wydarzenie ma miejsce, a inni (szczególnie panie) niechętnie brali udział w tym rytuale.

newsa przygotował: Marcin Musiał kl. Ia

Marek Podgórski

06.09.2010 19:25

Zostań rekinem

 
     Zapraszam do udziału w edycji projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”
Rozpoczęcie kursu e-learningowego: 15 października 2010 r.
Gra podstawowa SIGG: od 15 października 2010 r. do 14 stycznia 2011 r.
Dogrywka na kontraktach terminowych na WIG20: od 1 do 31 marca 2011 r.
Aby wziąć udział w projekcie „Rekiny Przedsiębiorczości” należy zgłosić zespół opiekunowi. Każdy Zespół biorący udział w SIGG, może liczyć nie mniej niż 3 a nie więcej niż 4 osoby. Każdy uczeń biorący udział w SIGG może należeć tylko do jednego Zespołu. Przy zgłaszaniu zespołu powinna być podana nazwa grupy, imiona i nazwiska, klasa, adresy e-mail wszystkich uczestników.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:ewa.pilniewicz@traugutt.net lub przekazać osobiście w szkole.
Dokładne informacje o projekcie na stronach www.sigg.gpw.com.pl lub www.ferk.pl

newsa przygotowała: p.prof. Ewa Pilniewicz

Marek Podgórski

03.09.2010 19:27

Trening piłkarzy

      Jutro tj. w sobotę o godz. 9:30 w naszej pięknej szkolnej hali sportowej odbędzie się pierwszy trening drużyny piłki nożnej. Zapraszam serdecznie. Coach Ireneusz Stasiak przeprowadzi wstępną selekcję. Wykorzystaj swoją szansę, następnej może już nie być!

newsa przygotował: Coach Ireneusz Stasiak

Marek Podgórski

03.09.2010 19:26

Wolne miejsca na spływ!

      Z powodu zwolnienia miejsc przez absolwentów, mamy wolne miejsca na spływ organizowany w dniach 8-10.09.2010r. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 6.09.2010r. do małej sali gimnastycznej o godzi. 10.35.
Proszę zabrać ze sobą zgodę rodziców oraz 90 zł tytułem całkowitej opłaty.

newsa przygotował: p.prof. Janusz Poradomski

Marek Podgórski

Pierwsza 209210211212213214 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 7
  • Wt
  • 1
  • Śr
  • 8
  • Czw
  • 2
  • Pt
  • -