• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

25.11.2010 11:46

Sztuka w wykonaniu profesora Andrzeja Jasińskiego

      „Mistrz nad mistrze” jak o nim kiedyś napisano, czyli profesor Andrzej Jasiński - trauguciak (matura 1952), pianista, pedagog, artysta muzyk, od 2000 roku przewodniczący jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, wcześniej juror, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, filozof, urzeczywistnienie sukcesu, wspaniały i ciepły człowiek... Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

25.11.2010 11:44

Pierwsza pomoc

      Kurs z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej odbędzie się 29 listopada - tj.poniedziałek, początek szkolenia godz. 9:00 w pracowni biologicznej 23C. Czas trwania ok.5h. Uczniowie biorący udział w szkoleniu są zwolnieni z zajęć po pierwszej godz. lekcyjnej do czasu zakończenia kursu.

newsa przygotował: p.prof. Jarosław Skrzypczyk

Marek Podgórski

25.11.2010 11:40

Olimpiada z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

      Uprzejmie przypominamy zgłoszonym wcześniej uczestnikom olimpiady. Etap szkolny odbędzie się 29.11.2010r. tj. w poniedziałek w godzinach od 8.00-8.45 w sali nr 1A. Proszę zabrać szczęśliwy długopis.

newsa przygotował: p. prof. Ireneusz Stasiak

Marek Podgórski

24.11.2010 11:43

Wybory do Samorządu

      W związku z kończącą się kadencją Samorządu Uczniowskiego prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do Zarządu SU do 30 listopada do pani profesor I. Zawiszy wraz z wypełnionym wnioskiem rejestracyjnym. Prosimy o przemyślenie decyzji.

newsa przygotował: Karol Kucharski SU


     Kandydatom do Zarządu Samorządu Uczniowskiego udostępniam miejsce na traugutt.net. Możecie tutaj prezentować swoje sylwetki, przedstawiać programy wyborcze, zamieszczać plakaty, banery, buttony, spoty, filmiki etc. Zainteresowanych proszę o kontakt, w celu omówienia szczegółów.

Marek Podgórski

24.11.2010 11:41

Puszka (słoik) prawie pełna ;)

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na budowę snowparku. Zebraliśmy 400 zł!

newsa przygotował: Kacper Kubiak kl. IIe

Marek Podgórski

24.11.2010 11:40

Nowy przyjaciel z 23C + "konkurs"

      Nie, moi drodzy, dżentelmen na zdjęciu, to, wbrew pozorom, wcale nie jest zaginiony brat bliźniak Edwarda Cullena. Jest to bowiem nowy przyjaciel klas profilowanych (czyt. przyrodniczych), zamieszkujący aktualnie akwarium nr 3 w sali 23C. Biolodzy zwą go Ambystoma meksykańska, aksolotl meksykański lub też bardziej po luzacku -Ambystoma mexicanum. Aksolotl, chociaż bardzo podobny do Edwarda, nie wiedzieć czemu jest mniej znany... Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

24.11.2010 10:17

Dyskoteka szkolna

      Samorząd uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się w czwartek (tj. 25.11) w szkolnej świetlicy, początek już o godzinie 18:00. O oprawę muzyczną imprezy zadba niezastąpiony CHaM Productions w składzie Chalski oraz Macher. Serdecznie zapraszamy.

newsa przygotował: Samorząd Uczniowski

Marek Podgórski

24.11.2010 10:15

"Jesienne Klimaty"

      Współpraca naszej szkoły z artystą Wojciechem Kołsutem znowu zaowocowała. Koncert „Jesienne klimaty” który odbył się 18 listopada 2010r w klubie TORI, to m.in. prezentacja uzdolnionych muzycznie uczniów II LO im. R. Traugutta prowadzonych przez prof. Annę Gołębiowską. Popisom wokalnym i muzycznym uczniów towarzyszyły działania plastyczne artysty, obrazy namalowane podczas koncertu były przedmiotem aukcji na zakończenie spotkania. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

24.11.2010 10:14

Sukces Dominiki!

       Z przyjemnością pragnę wszystkich poinformować, że uczennica klasy III f DOMINIKA ZIĘBA otrzymała wyróżnienie w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Opola i współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku należało napisać esej na temat: "Komizm i śmiech w twórczości Sławomira Mrożka".Dominika otrzyma wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta Opola i organizatorów konkursu dnia 15 grudnia b.r. Serdecznie gratuluję:))

newsa przygotowała: p.prof. Małgorzata Chmielewska

Marek Podgórski

24.11.2010 10:13

"PRZETNIJ WĘZEŁ" - konkurs na reportaż

      Społeczeństwo obywatelskie, by mogło prawidłowo funkcjonować, potrzebuje nie tylko odpowiednich ram prawnych, mechanizmów demokratyzujących jego życie, ale przede wszystkim aktywnych obywateli, ludzi zaangażowanych w życie już na najniższym poziomie – ulicy, dzielnicy, gminy, regionu, na kraju kończąc. Z punktu widzenia młodzieży, to przeważnie dorośli kreują obraz otaczającego nas świata, który często nie odpowiada wyobrażeniom ludzi młodych o rzeczywistości społecznej uczciwej czy sprawnie działającej i zarządzanej machinie samorządowej. Tak jednak nie musi być, już teraz, nawet jako uczeń, możesz wiele zdziałać, angażując się w rozwiązywanie problemów, które pojawiają się w twoim najbliższym otoczeniu, miejscowości, gminie czy regionie. Dlatego zapraszamy Was, Młodzi Obywatele, do udziału w konkursie dziennikarskim PRZETNIJ WĘZEŁ.
Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni przez Posła do Parlamentu Europejskiego dra Marka Migalskiego na czterodniową wycieczkę do Brukseli.

Marek Podgórski

Pierwsza 217218219220221222 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!