06.06.2010 18:11

Oddaj głos!

Już w czwartek 10.06 każdy z was będzie miał możliwość oddać głos na swojego faworyta w prawyborach prezydenckich organizowanych w naszej szkole. W holu głównym znajdować się będzie komisja wyborcza, wydająca karty do głosowania.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym przedwyborczym sprawdzianie.

Organizatorzy

Marek Podgórski

06.06.2010 18:08

LIP DUB odsłona I

W przyszły wtorek (15.06) nasza szkoła zamieni się w plan filmowy, najwyższy czas więc wziąć się ostro do pracy! Mowa rzecz jasna o kręceniu słynnego już Lip Dubu, czyli krótkiego teledysku, który, wieńcząc film o IILO przygotowywany na 90-lecie „Traugutta”, ma przedstawiać ówczesne życie szkoły.
Dziś, po długich i burzliwych obradach, ustalona została ostateczna wersja scenariusza, która jutro zostanie przedstawiona przez wychowawców we wszystkich klasach. Pod uwagę wzięte zostały naturalnie propozycje i sugestie zgłoszone przez Was, za które serdecznie dziękujemy!
Już w najbliższy piątek (11.06), na 3 i 4 godz. lek., odbędzie się próba generalna, w której uczestniczyć będą obowiązkowo wszystkie klasy, a także chętni absolwenci szkoły (prosimy więc o 100% frekwencję zarówno uczniów jak i absolwentów – uczestnictwo w próbie jest niezbędne do udziału w teledysku!).
Utwór muzyczny, do którego powstanie Lib Dub to „You make me wanna shout” (wyk. Little Richard). Zamieszczam link do piosenki : http://www.youtube.com/watch?v=mLbK_NWQ9fA oraz jej tekstu : http://www.lyricstime.com/little-richard-you-make-me-wanna-shout-lyrics.html . Prosimy o dokładne zapoznanie się z całym utworem do tego stopnia, by na piątkowym nagraniu nie było żadnych problemów z zaśpiewaniem go. Prosimy także o przygotowanie krótkich układów choreograficznych, czy też po prostu ruchów tanecznych w rytm piosenki;).
Te ostatnie tygodnie w szkole wykorzystajmy na twórczą zabawę! Póki co: „jump up and shout now!”;).

Dominika Majchrzak

Marek Podgórski

06.06.2010 18:05

Z wizytą u Nestora trauguciaków

 Profesor dr inż. Antoni Rosikoń (absolwent „Traugutta”, matura 1925 r.) 10 czerwca skończy 103 lata. Dostojnego Solenizanta w sobotę, 5 czerwca, odwiedziła p. prof. Agnieszka Henel wraz z przyjaciółmi, która w imieniu całej społeczności II LO im. R. Traugutta złożyła serdeczne życzenia, wręczyła kwiaty i okolicznościową kartkę podpisaną przez przedstawicieli dyrekcji, grona pedagogicznego i samorządu szkolnego.
Spotkanie przebiegło we wspaniałej, ciepłej atmosferze i wywarło na gościach ogromne wrażenie. Profesor opowiadał o początkach swojej edukacji przed I wojną światową, o pierwszych latach niepodległości i początkach nauki w prywatnym Gimnazjum im. Wincentego Szudejki, które w 1920 r. zostało połączone z Gimnazjum Związku Nauczycielstwa Polskiego, upaństwowione i nazwane Gimnazjum Męskim im. R. Traugutta. Wspominał swoich nauczycieli, czas matury... Profesor zachwycał niesamowitą pamięcią, cytując po łacinie liczne sentencje oraz obszerne fragmenty „Pierwszej mowy przeciw Katylinie” Cycerona.
Mieszkanie Profesora opuszczaliśmy z bogatymi materiałami, które niewątpliwie wzbogacą film powstający z okazji uroczystości 90-lecia szkoły oraz przepisaną „Modlitwą św. Tomasza z Akwinu”, z którą na początku spotkania zapoznał nas gospodarz jako ze swoim credo życiowym – cytuję fragmenty, ale polecam lekturę całości: Panie - Ty wiesz lepiej aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary./Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji./Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydła, abym w lot przechodził do rzeczy./Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi Panie łaskę mówienia im o tym. Półtoragodzinne przebywanie z prof. Antonim Rosikoniem było niesamowitym przeżyciem. Odjeżdżaliśmy pełni podziwu dla jego wiedzy, erudycji, perfekcjonizmu. Miejmy nadzieję, że Szanowny Gość odwiedzi mury szkoły 25 września 2010 r.

p. prof. Agnieszka Henel

Marek Podgórski

04.06.2010 17:59

Łebki, berek i bagno

 Choć pogoda z samego rana nie była zbyt miła zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 5 śmiałków i jedna śmiałkini podjęli wyzwanie i wyruszyli na podbój okolicznych bezdroży. Po niemal godzinnej podróży pociągiem (podczas której niektórzy nie potrafili usiedzieć na miejscu) dotarliśmy do [jak sie ta miejscowosc wlasciwie nazywala?] po czym rozpoczęliśmy trwającą łącznie [nie mam zegarka - ile dokaldnie?]. W tym czasie pokonaliśmy [nie mam licznika kilometrów] z średnią prędkością [nie mam licznika - ile dokladnie?]. Odwiedziliśmy m.in. Pałac w Kochcicach, [jezioro niepamietam jakie], rododendrony, [to bagno sie jakos nazywa fachowo?] oraz wiele okolicznych wsi i miasteczek. Czas umilał nam rowerowy berek w trakcie, którego Szymon zaliczył widowiskowe dachowanie do kałuży błotnistej. Nie odbyło się też bez tradycyjnego zabłądzenia - dziś co prawda niezbyt epicko (nadłożyliśmy jedynie 200m w błocie).

A wszystkim, którzy nie pojechali rzec możemy - żałujcie!

newsa przygotował: Gal Anonirower


Śmiałkowie to: Agnieszka Kaczmarzyk, Szymon Strzelczyk, Łukasz Śledziona (wszyscy z IIE), Olek Morzyk z IB, Patryk Peca z TZN-u oraz Marek Podgórski.
„Ta miejscowość”, do której dotarliśmy koleją to Kochanowice, po pociągu „biegali” Szymon i Śledziu (co więcej robili nie napiszę, bo wstyd), wycieczka łącznie trwała 6,5 godziny z czego 3,52 samej jazdy. Pokonaliśmy 64 km ze średnia prędkością 16,5 km/h. „Jeziorka” były dwa. Najpierw staw „Stara Brzoza”, później „Bagno w Jeziorze”. Rododendrony to dokładnie stanowisko pomnikowe różanecznika katawbijskiego - jedna z największych osobliwość Parku Krajobrazowego "Lasy nad Górną Liswartą", którym wiodła trasa wycieczki.
„Tradycyjne zabłądzenie” było tym razem „zaplanowane”. Szukałem nowej (dla mnie) drogi do „Bagna” :)
Dzisiejsza trasa & profil wysokości.
PS
Szacunek dla Agnieszki, za „męskie” tempo jazdy.

Marek Podgórski

04.06.2010 17:43

Grafik Igor

 Uczeń klasy II b Igor Chełmicki zajął 4 miejsce w konkursie graficznym zorganizowanym przez firmę „Aeria” (dystrybutora gier komputerowych takich jak Shaiya, Last Chaos, Twelve Sky 2 itp.). Konkurs miał na celu promocję wchodzącej na rynek gry, uznanej w USA jako najlepsza gra MMO RPG 2009r.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

p.prof. Ewa Pilniewicz

Marek Podgórski

04.06.2010 17:42

"Świętoszek" - podsumowanie

Serdecznie dziękujemy młodzieży za pomoc i zaangażowanie w renowację pracowni humanistycznej, a szczególnie wszystkim, którzy przygotowali spektakl pt. "Świętoszek". Zebraliśmy kwotę 2661,82 zł. Pieniądze te chcemy przeznaczyć na zakup nowych ławek do sali 2B. Mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana i spotka się z podobnym zaangażowaniem i wsparciem społeczności naszej szkoły.

p.prof. Wiesława Mecmajer, p.prof. Izabella Zawisza

Marek Podgórski

01.06.2010 17:39

Sportowe dzieci

 Zachmurzone niebo i niska temperatura nie przeszkodziły w przeprowadzaniu sportowego współzawodnictwa pierwszo- i drugoklasistów. Były zajęcze skoki, wyścigi kangurów, sztafety par, rzuty, było szybowanie, był tenis, był… uśmiech na twarzy niemal każdego startującego. Były też oryginalne stroje – tu klasę pokazali najmłodsi, moją uwagę zwróciły (w kolejności alfabetycznej) IA, ID, IE i IF. Spośród „starszaków” rozpoznawalne były tylko „Disko Stasiaczki”. Podopiecznych dzielnie wspierali wychowawcy, startując w jednej z konkurencji.
Całość przygotowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p.prof. Pastusińska, p.prof. Swodczyk, p.prof. Bigdowski i p.prof. Poradomski przy pomocy p.prof. Radwańskiego i p.prof. Muskały.
Najwięcej punktów podczas rywalizacji z okazji Dnia Sportu 2010 zdobyła klasa IID, drugie miejsce zajęła IE, trzecie – IIC. Wyniki wszystkich konkurencji oraz pełna końcowa klasyfikacja na ostatnim zdjęciu.

Marek Podgórski

01.06.2010 17:38

Zaproszenie na rajd rowerowy

Traugutt Bikers Team* wyrusza na kolejny rajd rowerowy.
Startujemy w piątek 4 czerwca 2010r. Zbiórka o godz. 9:00 przed dworcem pkp (przy fontannie).
Planowana trasa: przejazd pociągiem do Kochanowic (proszę zabrać ok. 12 zł na bilety), a dalej Kochcice - Pawełki - Łebki - Jezioro - Puszczew - Cisie - Blachownia - Łojki - Gorzelnia – Częstochowa. Dystans do pokonania to ok. 65 km, orientacyjny czas samej jazdy - 4h, czas trwania rajdu - 7h. Droga- 70% asfalt, 30% szuter, droga gruntowa.
Zainteresowanych proszę o wcześniejszy kontakt.

Marek Podgórski

01.06.2010 13:01

Pomoc dla powodzian

W dniach 25.05-28.05.2010 szkolne koło Caritas organizuje zbiórkę pieniędzy dla uczniów naszej szkoły, którzy ucierpieli w trakcie tegorocznej powodzi. Prosimy o szczodre wsparcie naszej akcji.

Marek Podgórski

27.05.2010 17:36

DZIEŃ SPORTU

 1 czerwca tradycyjnie odbędzie się w naszej szkole Dzień Sportu. Oto program imprezy:

9.00 – Spotkanie w klasach

9.15 – Wielobój sportowy (boisko szkolne)

1. Rzuty do celu (3 dziewczęta + 3 chłopców)
2. Szybowanie (2 dziewczyny + 2 chłopców)
3. Sztafeta par (3 dziewczęta + 3 chłopców)
4. Tenis mix w parach (2 dziewczyny + 2 chłopców)
5. Wyścig kangurów (3 dziewczęta + 3 chłopców)
6. Skoki zajęcze (3 dziewczęta + 3 chłopców)
7. Wyścig klas (5 dziewcząt + 5 chłopców + wychowawca)

Uwagi:
Obowiązują stroje sportowe (drużyna otrzymuje dodatkowe punkty za oryginalność strojów )
Reprezentacja klasy liczy minimum 20 osób.
Za udział wychowawcy w wyścigu klas, klasa otrzymuje dodatkowe punkty

11.00 – Ogłoszenie wyników

11.15 – Mecz piłki nożnej nauczyciele - uczniowie (stadion lekkoatletyczny przy ul. Dąbrowskiego)

newsa przygotowała: p.prof. Anna Swodczyk

Z okazji Dnia Sportu ogłaszam konkurs na fotorelację (max 8 zdjęć) z imprezy. Uwaga! W tym roku nie można wykonywać zdjęć lustrzankami. Dopuszcza się aparaty kompaktowe, telefony komórkowe. Ograniczenie dotyczy tylko zdjęć konkursowych (proszę nie usuwać danych EXIF z pliku). Fotki na stronę mogą być wykonane dowolnym sprzętem.
Tutaj dostępne są zdjęcia konkursowe z lat: 2009, 2008, 2007.

Marek Podgórski

Pierwsza 218219220221222223 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -