• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

17.11.2010 07:56

Debata

 Debata     Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata samorządowa z udziałem kandydatów na urząd prezydenta miasta Częstochowy. Gościliśmy p. Izabelę Leszczynę, p. Jerzego Kocygę, p. Krzysztofa Matyjaszczyka, p. Artura Warzochę i p. Tadeusza Wronę.
Poruszano następujące tematy: oświata, przedsiębiorczość, walka z bezrobociem, gospodarka przestrzenna i problemy Młodzieżowej Rady Miasta. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

17.11.2010 07:54

Młodzi strażacy

      Dnia 3 listopada bieżącego roku w Urzędzie Miasta Częstochowy miało miejsce uroczyste spotkanie z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Błeszno, która zdobyła puchary oraz tytuł wicemistrza Śląska i Polski w ogólnopolskich sportach pożarniczych.
Ważną informacją jest to, że w zawodach brał udział uczeń naszego liceum: Dominik Lupa z klasy IB, który swoimi umiejętnościami przyczynił się do sukcesu wyżej wymienionej drużyny. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

16.11.2010 07:49

Dominik Suszalski stypendystą Prezesa Rady Ministrów

 Dominik Suszalski     Dzisiaj odbyła się miła uroczystość wręczenia tegorocznych nagród Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym z najzdolniejszych. Wśród nielicznych wyróżnionych znalazł się Dominik Suszalski, któremu pan wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa w imieniu Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, przekazał dyplom wraz z przyznanym rocznym stypendium naukowym. Dominik zdobył to wyróżnienie za wybitne sukcesy w dziedzinie matematyki, fizyki oraz astronomii. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

15.11.2010 07:48

Bilardowy koniec tygodnia

 Bilard     Dzień wolny od zajęć lekcyjnych, który wypadł w piątek, był świetną okazją do zorganizowania III Mistrzostw Traugutta w Pool Bilard. Do rywalizacji w gościnnych progach Klubu Bilardowego „Porter” przystąpiło 14 zawodników: 3 dziewczęta i 11 chłopców.
Po 4-godzinnym boju poznaliśmy najlepszych. III miejsce zajął Mateusz Garncarz z kl. IIIe, II – Adam Krzemiński z IIIb. Na najwyższym stopniu podium stanęła Dominika Chmielarz z kl. IIA. Serdecznie gratulujemy. W imieniu uczestników turnieju oraz własnym składam podziękowania właścicielom „Portera” za nieodpłatne udostępnienie Klubu.

Marek Podgórski

15.11.2010 07:48

Dream Team podbija ligę

      Dzisiejszy mecz rozegrany na własnym parkiecie z reprezentacją "Sienkiewicza" zakończył się wygraną naszych koszykarzy. Pojedynek nie przebiegł, tak jak sobie to wyobrażaliśmy, graliśmy chaotycznie zarówno w ataku jak i defensywie. Na grę podkoszową duży wpływ miał śliski parkiet, który wprowadzał dużo zamieszania. Szczęśliwie dla nas na boisku znajdował się Michał Debudaj, który zdecydowanie podtrzymał grę w pierwszej połowie. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

15.11.2010 07:48

Prawybory w Traugucie

      Wybory Samorządowe 2010 już niebawem, więc czas najwyższy zastanowić się nad przyszłością naszych gmin/powiatów/województw. W najbliższą środę odbędą się prawybory na Prezydenta Miasta Częstochowa oraz do Rady Miasta Częstochowa w naszej szkole. Warto przemyśleć potencjalnych kandydatów na włodarzy małej ojczyzny II LO i rozsądnie rozdysponować w środowy poranek 28 mandatów do Rady Miasta i aż jeden X na przyszłego prezydenta. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

15.11.2010 07:46

Pierwsza pomoc

      W dniu 29.11.2010r.o godz. 9 zostanie przeprowadzone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy (przedlekarskiej) w stanach zagrożenia życia i wykonywania czynności reanimacyjnych. Szklenie obejmuje wszystkie ważniejsze zagadnienia pierwszej pomocy oraz ćwiczenia praktyczne na fantomach. Zajęcia prowadzone będą przez lekarzy specjalistów. Czas trwania ok. 5 godz. Uczestnicy szkolenia otrzymają skrótowy wydruk materiału a po zaliczeniu na zajęciach umiejętności praktycznych certyfikat. Szkolenie jest płatne. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do p.prof. Jarosława Skrzypczyka.

newsa przygotował: Jarosław Skrzypczyk

Marek Podgórski

09.11.2010 07:46

Polska nie zginęła!

      Chociaż rocznica odzyskania niepodległości przypada na 11 listopada, w naszej szkole już dziś odbyła się akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie w dziejach naszej ojczyzny. Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej Trauguciacy mieli okazję przypomnieć sobie losy Polski po tragedii rozbioru, który miał miejsce w 1795 roku. Wysłuchaliśmy kliku patriotycznych wierszy i pieśni przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Uświadomiły nam one, jak wiele zawdzięczamy walczącym wówczas rodakom. Poświęcili swoje życie za wolność ojczyzny i przyszłych pokoleń. Za przygotowanie akademii dziękujemy p. prof. Agnieszce Frej, p. prof. Annie Gołębiowskiej, p. prof. Ireneuszowi Stasiakowi, klasie II B oraz chórowi szkolnemu.

newsa przygotowała: Katarzyna Górka kl. II B

Marek Podgórski

09.11.2010 07:45

Traugutt vs Samorządówka

      Punktualnie o 13:30 w hali Polonia szczypiorniści II LO rozegrali ostatni mecz w swojej grupie, który zakończył się wygraną. Systematycznie od pierwszej minuty utrzymywali kilku punktową przewagę. Mimo kilku błędów naszych piłkarzy, mecz rozegrany został w pięknym stylu. Z uśmiechami na twarzy drużyna Traugutta opuściła halę Polonia. Teraz z niecierpliwością wyczekują na ostatni mecz, który rozegra TZN i Żeromski. Od niego zależy, czy Traugutt będzie walczył o podium, czy o miejsce poza nim.

newsa przygotował: Mateusz Orlikowski kl. III B

Marek Podgórski

09.11.2010 07:44

Traugutt – Norwid. Decydujące starcie!

      Pierwsza porażka. Pierwsza i ostatnia w tegorocznych rozgrywkach piłki siatkowej dziewcząt. Starałyśmy się. Od 4 października, kiedy to odbył się pierwszy mecz, dawałyśmy z siebie wszystko.
Skakałyśmy najwyżej, atakowałyśmy najcelniej, broniłyśmy najskuteczniej jak tylko mogłyśmy. Doszłyśmy do finału, nie przegrywając ani jednego meczu. Taką samą sytuację miały nasze rywalki, które w decydującym starciu okazały się lepsze. Spotkanie było zacięte, na wyrównanym poziomie, aczkolwiek czegoś zabrakło. Prawdopodobnie zgrania, komunikacji, spokoju. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

Pierwsza 219220221222223224 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!