• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

17.10.2010 07:04

Zebranie Klubu Kibica

      Prezesostwo Klubu informuje, że w najbliższy wtorek tj. 19.10 odbędzie się zebranie, na którym muszą stawić się wszyscy członkowie, chcący energicznie wydzierać się na meczach. Zapraszamy bezpośrednio po 7 lekcji do świetlicy szkolnej.
Z uwagi na dużą liczbę dziewcząt nie poszukujemy już przedstawicielek płci pięknej.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !

newsa przygotował: Kto wygra mecz ?

Marek Podgórski

15.10.2010 07:02

Zamawiamy szaliki

Szaliki

     Klub Kibica będzie zamawiał szaliki wg dwóch powyższych wzorów (do wyboru). Cena ok. 20 zł. Czas oczekiwania na realizację - 2 tygodnie. Zamówienia przyjmowane są TYLKO do wtorku 19.10.2010r. Można je składać w gabinecie u p.prof. Marka Podgórskiego.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zakupów. Dla Klubu Kibica będzie to nieodzowny gadżet.
Uwaga!
Szaliki otrzymają tylko te osoby, które dokonają stosownej przedpłaty. Nie przewidujemy dodatkowych zamówień.

newsa przygotował: Klub Kibica

Marek Podgórski

15.10.2010 07:01

Dzień Edukacji Narodowej

       Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, emerytowanych nauczycieli oraz uczniów.
Imprezę przygotowały panie profesor: Barbara Turel, Anna Gołębiowska oraz Izabella Zawisza.
Po godzinie dziesiątej Samorząd Uczniowski podał wyniki głosowania młodzieży i wręczył wyróżnienia pedagogom. W kategorii „Nauczyciel Mistrz” zwyciężył p. prof. M. Radwański, „Zabawnym Nauczycielem” został wybrany p. prof. B. Bigdowski, a p. prof. I. Stasiak uznany został za „Luźnego Nauczyciela”. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

13.10.2010 06:58

Szaliki

 Klub Kibica     W związku z dzisiejszą "reaktywacją" Klubu Kibica, rośnie zapotrzebowanie na kibicowskie gadżety, stąd prośba o nadsyłanie projektów szalików na:marek.podgorski@traugutt.net byśmy w końcu po 2 latach mogli wydać kolejną edycję szali nie tylko dla członków Klubu ale i dla całej społeczności szkolnej. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

13.10.2010 06:49

Nie wszystko stracone! :)

 W dniu dzisiejszym (środa, 13.10.), w auli Traugutta odbyły się mecze fazy eliminacyjnej koszykówki dziewcząt. Pierwszy pojedynek rozegrałyśmy z drużyną z Sienkiewicza. Było to dosyć jednostronne, nieco nudne spotkanie (no dobra, było kilka śmiesznych sytuacji, np. Marta gubiąca buty), które pozwoliło na większe rotacje na boisku oraz na wypracowanie dużej przewagi punktowej (jest to dosyć istotne, ponieważ w tym roku do finałów awansują trzy najlepsze drużyny + czwarta „najlepsza” – w tym wypadku chodzi o tzw. „małe punkty”). Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

13.10.2010 06:47

Rusza kolejny turniej w scrabble

 Rusza kolejny turniej w scrabble     Od pierwszych dni nowego roku szkolnego sympatycy układania wyrazów dopytują mnie: Kiedy będzie nowy turniej?
Nie ukrywam, bardzo mnie to ucieszyło. Wniosek z ubiegłorocznych zawodów może być tylko jeden. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

13.10.2010 06:46

Mój plecak ;)

      Dnia 13 października 2010 roku został zgubiony plecak przez totalną ofermę (czyli mnie). Brązowy, z bardzo ważnym zeszytem. Jeśli ktokolwiek go widział, proszę o oddanie go pani Ewie (portierce) lub mnie.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc ;)

Mateusz Orlikowski kl. III B

Marek Podgórski

12.10.2010 06:45

Wystawa grzybów

 Wystawa grzybów     Gdy minęła druga godzina lekcyjna, zadowolona grupa trzydziestu trzech „bubuni” na czele ze swoim wychowawcą p.prof. Skrzypczykiem wyruszyła na wyprawę mającą na celu bliższe zapoznanie się z jednym z pięciu królestw biologicznych, a mianowicie królestwem grzybów. W tym celu udaliśmy się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie na przygotowaną tam wystawę.
Czekał na nas stół pełen grzybów, ok. 30 okazów, zarówno tych jadalnych jak i trujących. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

11.10.2010 06:42

Marsz ku mistrzostwu rozpoczęty

       Sezon rozpoczęty, pierwszy mecz i pierwsza wygrana. Mecz okazał się trudniejszy niż przewidywaliśmy, ale podołaliśmy zadaniu i zakończyliśmy zmagania wynikiem 67:53.
Pierwsze kwarta to zdecydowana przewaga Traugutta. Z czasem ZSSB zaczął ogarniać naszą salę i gra nie wyglądała już tak kolorowo. Jednak dzięki twardej grze utrzymywaliśmy przewagę punktową. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

11.10.2010 06:40

Jeden konkurs rozstrzygnięty, drugi ogłoszony

      Zakończył się konkurs na najciekawszą fotorelację z XXVIII Rajdu Traubeana. Najbardziej podobały się zdjęcia Oli Lewańskiej z kl. ID (56 głosów – fotorelacja nr 6). II miejsce zajął Krzysztof Koperski z kl. IA (38 głosów – fotorelacja nr 5). Ostatnie miejsce na podium przypadło Zuzi Kożuch z kl. IC (13 głosów – fotorelacja nr 4). Zwycięzcom serdecznie gratuluję a wszystkim dziękuje za wzięciu udziału w konkursie.
Wszystkich fotografujących zapraszam do udziału w kolejnym konkursie. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

Pierwsza 223224225226227228 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!