• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

06.09.2010 19:25

Zostań rekinem

 
     Zapraszam do udziału w edycji projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”
Rozpoczęcie kursu e-learningowego: 15 października 2010 r.
Gra podstawowa SIGG: od 15 października 2010 r. do 14 stycznia 2011 r.
Dogrywka na kontraktach terminowych na WIG20: od 1 do 31 marca 2011 r.
Aby wziąć udział w projekcie „Rekiny Przedsiębiorczości” należy zgłosić zespół opiekunowi. Każdy Zespół biorący udział w SIGG, może liczyć nie mniej niż 3 a nie więcej niż 4 osoby. Każdy uczeń biorący udział w SIGG może należeć tylko do jednego Zespołu. Przy zgłaszaniu zespołu powinna być podana nazwa grupy, imiona i nazwiska, klasa, adresy e-mail wszystkich uczestników.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:ewa.pilniewicz@traugutt.net lub przekazać osobiście w szkole.
Dokładne informacje o projekcie na stronach www.sigg.gpw.com.pl lub www.ferk.pl

newsa przygotowała: p.prof. Ewa Pilniewicz

Marek Podgórski

03.09.2010 19:27

Trening piłkarzy

      Jutro tj. w sobotę o godz. 9:30 w naszej pięknej szkolnej hali sportowej odbędzie się pierwszy trening drużyny piłki nożnej. Zapraszam serdecznie. Coach Ireneusz Stasiak przeprowadzi wstępną selekcję. Wykorzystaj swoją szansę, następnej może już nie być!

newsa przygotował: Coach Ireneusz Stasiak

Marek Podgórski

03.09.2010 19:26

Wolne miejsca na spływ!

      Z powodu zwolnienia miejsc przez absolwentów, mamy wolne miejsca na spływ organizowany w dniach 8-10.09.2010r. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 6.09.2010r. do małej sali gimnastycznej o godzi. 10.35.
Proszę zabrać ze sobą zgodę rodziców oraz 90 zł tytułem całkowitej opłaty.

newsa przygotował: p.prof. Janusz Poradomski

Marek Podgórski

02.09.2010 19:29

Przygotowania do rajdu

      Chyba najdłużej cyklicznie organizowaną imprezą w naszej szkole jest Rajd Traubeanów. Tegoroczny będzie już dwudziestym ósmym i odbędzie się w sobotę 2 października 2010r.
Wychowawcy klas I dokonali wyboru tras. Szczegóły na podstronie rajdu.
Ogłaszam nabór na przewodników (dotyczy tylko uczniów klas II).
Osoby zainteresowane prowadzeniem pierwszaków zobowiązane są do przejścia danej trasy i wykonania po drodze kilku fotografii charakterystycznych miejsc dokumentujących przejście, a następnie dostarczenie ich do mnie (mailem lub w szkole). Obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy.
Szczegółowe informacje na temat rajdu przekażę klasom I w przyszłym tygodniu.

Marek Podgórski

02.09.2010 19:28

Muzyka nauczyciela Traugutta na 67 Festiwalu Filmowym w Wenecji

      Już 3 i 4 września w konkursie 67 Festiwalu Filmowego w Wenecji zostanie pokazany film brytyjskiego twórcy video Isaaca Juliana, pt.: "BETTER LIFE". Jest to 1-ekranowa wersja 9-ekranowej instalacji wideo, którą Julien stworzył w tym roku, a która miała swoja premierę na Biennale Sztuki w Sydney. Ciekawostką jest to, że film zawiera fragment ścieżki dźwiękowej którą nagrali wspólnie Grzegorz Bojanek i jego przyjaciel Zen Lu, mieszkający w chińskim Shenzhen. Nagranie powstało podczas ubiegłorocznej chińskiej trasy koncertowej projektu ChoP (China – Poland).

Marek Podgórski

01.09.2010 19:30

Witaj szkoło!

      Po ponad dwumiesięcznej przerwie miło jest znowu zobaczyć znajome twarze tudzież nawiązać przyjaźnie z ludźmi, z którymi przyjdzie spędzić kolejne trzy lata. 1 września, na szkolnych korytarzach, rozmowom i opowieściom nie ma końca. I w „Traugucie” było podobnie: dziś, w 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej, czcząc pamięć ofiar tej katastrofy, oficjalnie przywitaliśmy nadchodzący rok szkolny 2010/2011.
Już przed godziną 9 szkoła wypełniona była po brzegi. Jako pierwsi rok witali drugo- oraz trzecioklasiści. O godzinie 10 przyszła kolej na jeszcze nieoswojonych z klimatem „Traugutta”, a co za tym idzie nieco zdenerwowanych, pierwszoklasistów. Po krótkich uroczystościach, na które składały się wystąpienia uczniów oraz dyrekcji IILO, ślubowanie klas pierwszych, a także uczczenie daty najazdu hitlerowskich Niemiec na Polskę, trauguciacy udali się do swoich pracowni, aby wreszcie zapoznać się z planem lekcji.
Nieubłaganie musieliśmy pożegnać wakacje, czas więc wciąć się ostro do pracy;). Wszystkim trauguciakom życzę sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a trzecioklasistom dodatkowo dobrze zdanej matury!

newsa przygotowała: Dominika Majchrzak

Marek Podgórski

30.08.2010 19:31

Spływ kajakowy rzeką Wartą

      W związku z zapowiedzią poprawy pogody i okresowym powrotem lata, podtrzymujemy chęć organizacji spływu w terminie 9.09. – 11.09.2010r. (czwartek – sobota).
Zapraszam wszystkich zapisanych na zebranie w poniedziałek (6.09) o godz. 10.35 do małej sali gimnastycznej.

newsa przygotował: p.prof. Janusz Poradomski

Marek Podgórski

28.07.2010 19:34

Skradziono rowery!

      Witam, dnia 27.07.2010r skradziono 2 rowery spod Liceum Traugutta w godzinach 12.45-14.45.
GIANT ROCK (błękitno-srebrna damka)
MONGOOSE (niebiesko-srebrny)
Wszelkie osoby które widziały takie rowery w swojej okolicy proszone są o pilny kontakt pod numerem tel. 696149090 lub z policją.
PS. Znaki szczególne GIANTa to rysy po lewej stronie kierownicy spowodowane upadkiem na rowerze. Przed kradzieżą posiadał błotniki, licznik, czarny dzwonek i czerwone światełko z tyłu przypinane białymi paskami.
Zdjęcie

Agnieszka

Marek Podgórski

28.07.2010 19:33

Tematy maturalne

      Lista tematów na ustny egzamin maturalny z języka polskiego dla uczniów klas III.

p.prof. Dariusz Borkowski

Marek Podgórski

28.07.2010 19:32

Energia w Poznaniu

      Poznański Rynek był miejscem V Ulicznej Bitwy Fotograficznej. Impreza polega na zgłaszaniu swoich prac na zadany temat – tym razem była to „Energia”, następnie organizatorzy wybierają blisko sto najlepszych, pomiędzy którymi toczy się „bitwa”. Losowo wyświetlane są dwa zdjęcia, a licznie zgromadzona publiczność głosuje, które przechodzi dalej. Nad całością czuwa główny juror – uznany polski fotograf (tym razem był to Marek Arcimowicz), do którego należy ostateczna decyzja (może być inna, niż werdykt wydany przez widzów).
Wyprawa do Poznania (warunkiem udziału zdjęcia w „bitwie” była obecność autora na miejscu) okazała się szczęśliwa dla tegorocznego maturzysty - Jarka Respondka, którego zdjęcie zwyciężyło oraz Patrycji Zubrzyckiej (IIIG). Wykonana przez dziewczynę praca ostatecznie zdobyła II miejsce.
Nagrody za zdobycie I miejsca to: - Vertis zapewnił wystawę składającą się z 20 wydruków w formacie 40×60, tablet Bamboo Fun S, urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus Photo PX710W, plecak Lowepro CompuPrimus AW oraz seria książek - Warsztaty fotograficzne wydawnictwa Helion. Nagrody za zajęcie II miejsca: statyw aluminiowy Giottos MTL9251B oraz 20 powiększeń w formacie 30×45 od Vertis.
Serdecznie gratuluję, a zainteresowanych zapraszam do udziału w kolejnych „bitwach”. Przypomnę, że Trauguciacy dwukrotnie stawali na drugim stopniu podium we wcześniejszych potyczkach: Patrycja w I Bitwie, Tomasz Margol w IV.

Zdjęcia pochodzą z portalu http://bitwa.pokochajfotografie.pl

Marek Podgórski

Pierwsza 226227228229230231 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -