• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

12.09.2010 12:33

Dostosowanie warunków i form przeprowadzania egzaminu maturalnego

Uczniowie zainteresowani dostosowaniem warunków i form przeprowadzania egzaminu maturalnego do potrzeb absolwentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym zobowiązani są dostarczyć do dnia 30 września 2010r. wypełniony „Wniosek o zdawanie egzaminu maturalnego w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych absolwenta” oraz odpowiedni dokument:

- opinię wydaną przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną
- orzeczenie wydane przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną
- zaświadczenie lekarskie wydane przez lekarza specjalistę.
Druk wniosku wydaje i wypełniony dokument (wraz z jednym z powyższych załączników) przyjmuje szkolny pedagog prof. Marek Podgórski.

Marek Podgórski

09.09.2010 16:04

Marsz ku pamięci...

      Dnia 9 września odbył się „Biały Marsz”, który miał na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego 17- letniego ucznia Zespołu Szkół Ekonomicznych. Chłopak został potrącony przez pijanego kierowcę, a w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu dnia 22 sierpnia br. Szkolni przyjaciele, koledzy i wychowawcy, aby uczcić Jego pamięć oraz zaprotestować przeciwko pijanym kierowcom zorganizowali pochód, którego trasa wiodła od pomnika ks. J. Popiełuszki do Placu Daszyńskiego. Do akcji przyłączyły się inne częstochowskie szkoły. II LO im. Romualda Traugutta reprezentowali przedstawiciele SU pod opieką Pani Prof. Izabelli Zawiszy oraz uczniowie klasy II d. Był to zarówno akt sprzeciwu wobec narastającego problemu pijanych kierowców, a także wyraz współczucia i jedności z rodziną tragicznie zmarłego.

newsa przygotował: Michał Chatys kl. II D

Marek Podgórski

09.09.2010 16:01

SPORTOWE zajęcia POZALEKCYJNE !

      Informuję iż od dnia 14 września (włącznie) można przychodzić na dodatkowe zajęcia na pływalni. Zajęcia dedykowane są zarówno dla uczniów chcących doskonalić swój warsztat pływacki jak również zupełnych laików. Osób bojących się wody i mających problemy z opanowaniem konkretnych lub jakichkolwiek umiejętności utrzymywania się na wodzie. Przypominam że zajęcia są dobrowolne i mogą być jednorazowym epizodem (w tym miejscu pozdrawiam wszystkich odrabiających basen pod koniec każdego semestru :). Oczywiście mile widziana jest systematyczność. EFEKTY SĄ WTEDY DUŻO TRWALSZE ! Pozdrawiam i zapraszam !!
PS. Zapomniałem, zajęcia odbywają się we wtorki od godz 7.00 rano do 7.50 rano.

newsa przygotował: p. prof. Michał Nowak

Marek Podgórski

08.09.2010 16:25

"Zabiegany - czas pochodzić"

      W dniu 12.09 2010r. od 15:00 do 17:00 w Lasku Aniołowskim w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej "Nordic Walking nowy produkt turystyczny kluczem do wzrostu rozpoznawalności Gminy Olsztyn", zorganizowany zostanie cykl imprez promocyjno - szkoleniowych. Pod fachowym okiem instruktorów będzie można nauczyć się prawidłowych kroków nordic walking i koordynacji ruchów. Jurajski Olsztyn przygotował dla uczestników imprez specjalnie ulotki z instruktażem uprawiania nordic walking oraz opisem i mapką malowniczej jurajskiej trasy nordic walking. Ponadto uczestnicy obdarowani zostaną różnymi upominkami, m.in. koszulkami i ręcznikami. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

źródło: Serwis internetowy Urzędu Gminy Olsztyn k. Częstochowy

Marek Podgórski

08.09.2010 16:24

Zgranij 10 000 Euro

      Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych Diversity Focus:V4. Prosta IDEA - wystarczy nakręcić krótki film inspirowany kulturą któregoś z krajów Grupy Wyszehradzkiej i umieścić na stronie www.diversityfocus.eu. Łatwe ZASADY : filmy o długości do 5 minut mogą zgłaszać klasy, szkoły i indywidualni uczniowie. HARMONOGRAM: na filmy czekamy do 31.10.2010 roku. Wielki Finał - 20.11.2010 w Krakowie. Atrakcyjne NAGRODY - na zwycięzców czeka 10 000 EURO! Więcej na www.diversityfocus.eu

Marek Podgórski

08.09.2010 16:23

LOT-ne spotkanie

      Jesteś bacznym obserwatorem i lubisz opisywać to, co dzieje się wokół Ciebie? A może praktykujesz "radosną twórczość uczniowską", lub po prostu chciałbyś spróbować swoich sił w dziennikarstwie? Jeśli tak, mamy coś dla Ciebie! Szkolna gazetka LOT ogłasza nabór nowej grupy redaktorów!
Już w najbliższy piątek podczas długiej przerwy w sali 14b, odbędzie się kolegium redakcyjne - zapraszamy wszystkich zainteresowanych pierwszo- oraz drugoklasistów, a także "starych wyjadaczy" z grona gazetki. Kreatywność i głowa pełna pomysłów jak najbardziej mile widziane.
PS LOT poszukuje także ucznia z pasją informatyczną, który już od września mógłby zająć się oprawą graficzną gazetki.

newsa przygotował: LOT

Marek Podgórski

08.09.2010 16:15

Polsko - francuski po....kaz sztuk walki

     Czy filmowi "ręczni łamacze desek", zabójczy samuraje i niebezpieczni "zabijacy" to tylko efekt trudnej pracy montażystów? Otóż nie. Z okazji XX-lecia nawiązania współpracy Częstochowy i Lourdes zorganizowany został pokaz sztuk walki, który odsłonił tajniki owej nadludzkiej mocy.
Jako pierwsza zaprezentowała się częstochowska akademia taekwon-do. Młodzi wojownicy wraz ze swoim mistrzem wykonali wiele skomplikowanych chwytów i imponujących uderzeń.
Następcy Bruce'a Lee zajęli drugie miejsce w programie. Klub karate "BUDO" przedstawił kolejno etapy treningu oraz imitację walki.
Zwieńczeniem przedsięwzięcia była 5-osobowa grupa karate z Francji. Po raz 3 odwiedzili oni Częstochowę a ich występ z szeroko otwartymi oczami oglądali zarówno uczniowie jak i nauczyciele obecni na sali. Ostatni członek francuskiej drużyny zaprezentował walkę połączoną z tańcem tym samym zadziwiając wszystkich sprawnością fizyczną i świadomością własnego ciała.
Widzowie opuścili salę gimnastyczną z zapałem wymieniając się spostrzeżeniami. Widowisko z pewnością wywarło ogromne wrażenie i zachęciło do udziału w zajęciach tego typu. Kto wie w ilu z nas ukrywa się wewnętrzny wojownik...

newsa przygotowała: Karolina Brewczyńska kl. IA

Marek Podgórski

07.09.2010 20:08

Program Comenius!

      W związku ze zbliżającą się wizytą młodzieży z Hiszpanii i Francji w naszej szkole (18 - 22 października) zapraszam wszystkich uczestników programu Comenius na spotkanie organizacyjne w dniu 9 września (czwartek) na 8 godz.lekcyjnej do sali 14a. Obecność wszystkich pragnących gościć u siebie obcokrajowców obowiązkowa.

newsa przygotowała: p. prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

07.09.2010 19:24

Stypendia socjalne i nagrody

      Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie, Sekcja ds. Świadczeń Społecznych przejmuje zadanie z zakresu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym.
Od 1 września 2010r. wnioski od wnioskodawców ze szkół, kolegiów i ośrodków niepublicznych z terenu Gminy Częstochowa oraz ze szkół, kolegiów i ośrodków publicznych oraz niepublicznych mających siedzibę poza Gminą Częstochowa będą przyjmować pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, Sekcja ds. Świadczeń Społecznych w godz. od 7.30 do 15.30 pod adresem: Częstochowa, al. Niepodległości 20/22, II piętro, pokój nr 246, tel. (34) 363-02-07, email:
stypendia@mops.czestochowa.um.gov.pl
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się w MOPSie do 15.09.2010r.
Niezbędne formularze można pobrać tutaj. Wysokość kryterium dochodowego na osobę w rodzinie wynosi 351 zł.

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Wnioski o przyznanie nagrody w bieżącym roku można składać w terminie do 30 września do Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Częstochowy, za pośrednictwem Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, p. 6.
- pełny tekst Regulaminu przyznawania nagrody
- wzór wniosku o przyznanie nagrod.

Marek Podgórski

07.09.2010 19:23

Zajęcia teatralne

      Jeśli czujesz, że chcesz porywać miliony; że kłębią się w Tobie pomysły, którym chcesz dać upust; że musisz wyżyć się artystycznie; albo "zwyczajnie" lubisz teatr -
Zapraszamy Cię na zajęcia teatralne!
Zajęcia poprowadzi student trzeciego roku aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Program zajęć przewiduje:
- ćwiczenia z zakresu elementarnych zadań aktorskich;
- improwizacje sceniczne;
- monologi i sceny partnerskie;
- ćwiczenia z zakresu emisji głosu i poprawnej wymowy;
- ćwiczenia z zakresu świadomości ciała;
- ćwiczenia z zakresu tańca współczesnego i pantomimy;
- przekazywanie emocji, intencji za pomocą ruchu;
- budowanie etiud opartych na ruchu;
Koszt zajęć wynosi 25 zł miesięcznie od osoby (wpłata na konto Rady Rodziców). Do stworzenia grupy i rozpoczęcia pracy potrzebne jest minimum 10 osób. Spotkania będą odbywały się w soboty.
Zgłoszenia przyjmuje p. prof. Marek Podgórski.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 10 września w trakcie długiej przerwy w sali 2b.

newsa przygotował: Kamil Bloch

Marek Podgórski

Pierwsza 227228229230231232 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!