• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

03.07.2010 19:24

Konkurs "Tata w pracy, tata w domu"

      Minister Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Tata w pracy, tata w domu". Fotografie przedstawiające partnerski model rodziny i tatę aktywnie zajmującego się dzieckiem można przesyłać do 15 września. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.
Fotografie oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat oraz 16-21 lat. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 października 2010. Na laureatów konkursu w każdej kategorii wiekowej czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a najlepsze fotografie zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej pod honorowym patronatem Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.
Regulamin.


     WWF zaprasza do udziału w konkursie "Pamiątka, która nie krzywdzi". Organizatorzy czekają na fotografie roślin i zwierząt wykonane w ich naturalnym środowisku. Konkurs jest częścią akcji skierowanej do polskich turystów, która ma na celu zwiększenie świadomości problemu międzynarodowego handlu żywymi okazami i przedmiotami z nich wykonanymi. Prace można przesyłać do 31 sierpnia 2010.
Wszystko co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział to wejść na stronę wwf i zgłosić od jednego do trzech zdjęć o tematyce przyrodniczej własnego autorstwa, wykonanych podczas wakacyjnych podróży. O wyniku konkursu zadecydują głosy internautów i jury złożonego z pracowników WWF Polska.

Marek Podgórski

02.07.2010 19:22

- Dostałeś się? - krzyczeli przed listami z nazwiskami

       Tegoroczni absolwenci gimnazjów już wiedzą, czy dostali się do wymarzonych szkół. W piątek zostały ogłoszone listy przyjętych.
Większość uczniów wyniki sprawdziło w domu w internecie, bo od kilku lat rekrutacja do częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych jest prowadzona elektronicznie. Niektórzy jednak przyjechali pod licea i technika, niecierpliwie wyczekując na wywieszenie list z nazwiskami. Tak było m.in. w II LO im. Traugutta. Gdy o godz. 10 do nastolatków wyszedł pedagog Marek Podgórski wszyscy ruszyli szturmem pod drzwi. Wraz z rozwieszaniem kolejnych kartek rosły emocje. "Ile masz punktów?", "Dostałeś się?" - było słychać. - Jestem 29. na liście - chwalił się z dumą wysoki brunet.
Zadowolone były także Ola Chumięcka i Agnieszka Świerkosz. Pierwsza z 165 punktami zebranymi podczas rekrutacji dostała się do humanistycznej klasy A (by się w niej uczyć trzeba było mieć minimum 139 punktów). Natomiast Agnieszka wybrała przyrodniczą klasę C. Jako olimpijka z swoimi 200 punktami była pewna przyjęcia, inni musieli ich mieć co najmniej 136. - Wybierając szkołę kierowałyśmy się dobrymi opiniami innych osób. Poza tym do "Traugutta" poszło niewiele uczniów z naszego gimnazjum, a to dobrze, bo chcemy mieć nowych znajomych - opowiadały dziewczyny.
Podgórski był również w dobrym nastroju. - W ubiegłym roku mieliśmy najwyższe progi w mieście. Teraz także, bo do naszej klasy informatycznej trzeba było mieć minimum 157 punktów (w ubiegłym roku 155). Wzrosła nam też liczba olimpijczyków. Rok temu zgłosiło się ich siedmiu, a obecnie 16.
W dziesiątce częstochowskich klas, w których były najwyższe progi punktowe znalazły się trzy klasy "Traugutta", cztery "Sienkiewicza", dwie "Kopernika" i jedna "Norwida".

źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Marek Podgórski

28.06.2010 19:20

Zaproszenie na 43. rajd TBT

      Prognozowane 24 stopnie C, niewielki wiatr i niemal bezchmurnie niebo, to wymarzone warunki na wyprawę rowerową. Serdecznie zapraszam miłośników podróżowania na dwóch kółkach (w tym przyszłych Trauguciaków) na kolejny rajd organizowany pod szyldem Traugutt Bikers Team. Startujemy we wtorek o godz. 14:00 sprzed szkoły. Pojedziemy w góry… Góry Małuskie :D. Trasa do pokonania to 50 – 60 km.

Ważna informacja dla rodziców uczestników rajdu.

Marek Podgórski

26.06.2010 19:19

Wakacje, wakacje...

      Od pewnego czasu odliczaliśmy już tylko dni do 25 czerwca. I nie chodzi o to, żebyśmy nie lubili szkoły, ale wakacje to jest to na co wszyscy czekamy, nie tylko my uczniowie. W tym ostatnim dniu frekwencja była prawie 100%. Uśmiechnięci, zadowoleni i od czasu do czasu spoglądający na zegarek, obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez klasy IIc i If pod czujnym okiem prof. Kuźnickiej i prof. Napieralskiego. Potem przyszedł czas na część oficjalną, którą rozpoczął pan dyrektor Krzysztof Ponchała, gdzie wręczone zostały dyplomy za konkursy: Fizyczny „Lwiątko” i Matematyczny „Kangur” oraz za Szkolną Internetową Grę Giełdową. Zostały również rozdane świadectwa z paskiem i nagrody książkowe dla uczniów, którzy osiągnęli średnią co najmniej 5,00. W swoich klasach otrzymaliśmy pozostałe świadectwa, pożegnaliśmy się z wychowawcami, koleżankami i kolegami. Teraz na całe dwa miesiące zostawiamy szkołę, naukę i obowiązki. Do zobaczenia we wrześniu…

Kornelia Gładysz

Marek Podgórski

24.06.2010 19:12

Końcówka roku szkolnego... na wesoło :)

     Ostatni dzień szkoły Kółko Satyryczne postanowiło uczcić premierą swojego programu kabaretowego, opartego na aranżacji ogólnie znanych skeczów najbardziej cenionych kabaretów oraz prezentacji kilku własnych utworów.

 

Na pierwszy skecz wybrany został "Kim będę w przyszłości?" autorstwa Kabaretu Moralnego Niepokoju i Ani Mru Mru. Demoniczną nauczycielkę zagrała Karolina Sawicka, zaś w postaci uczniów wcielili się Maciek Bołtuć (Przemuś!), Łukasz Kasznia (Św. Mikołaj), Mateusz Tałajczyk (Parlamentarzysta), Krzysiek Grzywnowicz (o innej orientacji), Jacek Boratyński (pracownik dyskontu) i Tomek Nagiel (osiedlowy dresiarz), który był jednocześnie naszym konferansjerem.
Kolejnym skeczem była szkolna aranżacja "Macieja i smoka" grupy Ani Mru Mru (Maćko - Łukasz K. oraz Król - Maciek B.). Potem nastąpiła seria czterech skeczy o lekarzach i leczeniu (najpewniej ze względu na profil aktorów): "Świnka nie!" Grzegorza Halamy (wystąpili Jacek B. i Krzysiek G.), "Przychodzi baba do lekarza" S. Tyma i Z. Merle (jako lekarz - kapitalny Maciek i nie ustępująca mu poziomem gry Karolina w roli pacjentki) oraz dwa skecze autorskie: "Oddział dla umysłowo chorych" i "Nakrętka". Finałową piosenkę Kabaretu TEY zagrała Karolina Sawicka, zaś w śpiewaniu pomagali jej Maciek Bołtuć i Krzysiek Grzywnowicz.
Bardzo dziękujemy za znaczną frekwencję (mając na uwadze datę) oraz mamy nadzieję, że następny występ będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem i przyniesie dużo śmiechu (zarówno widzom jak i nam - aktorom).

Kółko Satyryczne

Marek Podgórski

23.06.2010 19:04

I etap rekrutacji za nami

      Dobiegł końca czas składania teczek do szkół ponadgimnazjalnych. Poniżej prezentuję statystyki wyborów, których dokonali gimnazjaliści.

Liczba chętnych na 1 miejsce w Traugucie - I wybory

humanistyczna (IA)

1,4

przyrodnicza (IB)

1,4

przyrodnicza (IC)

0,7

ekonomiczna (ID)

1,1

informatyczna (IEi)

1,9

politechniczna (IEp)

1,5

językowa angielska (IFa)   

1,4

językowa niemiecka (IFn)   

0,4

 

Liczba chętnych na 1 miejsce w Traugucie - wszystkie wybory

humanistyczna (IA)

7,0

przyrodnicza (IB)

6,8

przyrodnicza (IC)

6,8

ekonomiczna (ID)

6,8

informatyczna (IEi)

13,1

politechniczna (IEp)

12,1

językowa angielska (IFa)   

13,6

językowa niemiecka (IFn)   

6,3

Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

23.06.2010 19:02

Zapraszamy na... kabaret!

      W najbliższy czwartek (24.06) o godzinie 11 w świetlicy odbędzie się występ Szkolnego Kółka Satyrycznego. W planie: najbardziej znane skecze w wykonaniu naszych Satyryków i własne utwory (premiera!). Wystąpią: stała ekipa Kółka Satyrycznego (Karolina Sawicka, Maciej Bołtuć, Jacek Boratyński, Krzysztof Grzywnowicz) i goście: Łukasz Kasznia, Mateusz Tałajczyk oraz Tomasz Nagiel.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów!

Biuro Prasowe Kółka Satyrycznego

Marek Podgórski

23.06.2010 18:58

SUMMER ENGLISH COURSE

      W związku z letnim kursem języka angielskiego w naszej szkole informujemy, że godzinne zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku na czterech poziomach zaawansowania językowego. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Listy uczestników znajdują się w załączniku.
Życzymy dobrej zabawy!

Marek Podgórski

22.06.2010 18:57

Progres

      Podczas poniedziałkowej, klasyfikacyjnej rady pedagogicznej wychowawcy poinformowali o wynikach w nauce uzyskanych przez swoich wychowanków.
Najwyższą średnią ocen (mogę napisać - tradycyjnie już od kilku lat) uzyskały klasy ekonomiczne
IID – 4,67 oraz ID 4,56.
Kolejne miejsca zajęły:
IB (przyrodnicza) – 4,51
IIC (przyrodnicza) – 4,47
IIG (humanistyczno – medialna) – 4,45
IIA i IA (humanistyczne) - 4,42
IIB i IIF (przyrodnicza i językowa) – 4,36
IC (przyrodnicza) – 4,33
IE (politechniczno – informatyczna)– 4,32
IF (językowa) – 4,26
IIE (politechniczno – informatyczna) – 4,16

     Średnia obliczona ze średnich klas wynosi w tym roku 4.41 i jest wyższa od ubiegłorocznej o 0,06 (4,35), co cieszy i czego należy gratulować wszystkim, którzy się do takiego wyniku przyczynili. Największy wpływ miała na to grupa uczniów o najwyższych średnich w szkole. Są to:
Dominik Suszalski z IIE – 5,36
Katarzyna Rećko z IA – 5,31
Kornelia Gładysz z IIC i Agnieszka Parkitna z IIG – 5,29
Wirginia Zdon z ID – 5,28
Katarzyna Bernaś z IIG – 5,27
Anna Dudek z IF – 5,26
Dominika Zięba z IIF – 5,2
Gratulujemy.

Marek Podgórski

22.06.2010 18:47

Tak to widzą gimnazjaliści

I miejsce - Szymon Wilkowiecki     Do III Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Tak to widzę"" zgłosiło się 56 gimnazjalistów, którzy łącznie nadesłali 290 prac.
W piątek 11 czerwca, w 30-stopniowym upale Jury konkursu zdecydowało:
- zakwalifikować do pokonkursowej wystawy prace:
Pauliny Walas z Gimnazjum nr 13
Bartosza Przewoźniaka z Gimnazjum nr 14
Natalii Styrczewskiej z Gimnazjum nr 18
Anny Modlińskiej z Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie
Igi Mazur z Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
Magdaleny Burzyńskiej z Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
Marty Matyi z Gimnazjum nr 1 w Blachowni
Katarzyny Kulej z Gimnazjum w Blachowni
Pauliny Jeziorskiej z Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
Szymona Wilkowieckiego z Gimnazjum nr 1 w Zawadach
Tomasza Kudali z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie
Agnieszki Janowicz z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie

- przyznać siedem wyróżnień, które otrzymują:

Szymon Wilkowiecki z Gimnazjum nr 1 w Zawadach
Łukasz Knysak z Gimnazjum nr 3
Paulina Walas z Gimnazjum nr 13
Ewa Wiklińska z Gimnazjum nr 12
Anna Modlińska z Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie
Dominika Słabosz z Gimnazjum nr 18
Tomasz Kudala z Gimnazjum nr 18

- przyznać

III miejsce Katarzynie Kulej z Gimnazjum w Blachowni
II miejsce Paulinie Walas z Gimnazjum nr 13 w Częstochowie
I miejsce Szymonowi Wilkowieckiemu z Gimnazjum nr 1 w Zawadach

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w IV "Tak to widzę".

Marek Podgórski

Pierwsza 229230231232233234 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

    • Pn
    • -
    • Wt
    • -