07.09.2010 17:23

Zajęcia teatralne

      Jeśli czujesz, że chcesz porywać miliony; że kłębią się w Tobie pomysły, którym chcesz dać upust; że musisz wyżyć się artystycznie; albo "zwyczajnie" lubisz teatr -
Zapraszamy Cię na zajęcia teatralne!
Zajęcia poprowadzi student trzeciego roku aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Program zajęć przewiduje:
- ćwiczenia z zakresu elementarnych zadań aktorskich;
- improwizacje sceniczne;
- monologi i sceny partnerskie;
- ćwiczenia z zakresu emisji głosu i poprawnej wymowy;
- ćwiczenia z zakresu świadomości ciała;
- ćwiczenia z zakresu tańca współczesnego i pantomimy;
- przekazywanie emocji, intencji za pomocą ruchu;
- budowanie etiud opartych na ruchu;
Koszt zajęć wynosi 25 zł miesięcznie od osoby (wpłata na konto Rady Rodziców). Do stworzenia grupy i rozpoczęcia pracy potrzebne jest minimum 10 osób. Spotkania będą odbywały się w soboty.
Zgłoszenia przyjmuje p. prof. Marek Podgórski.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 10 września w trakcie długiej przerwy w sali 2b.

newsa przygotował: Kamil Bloch

Marek Podgórski

07.09.2010 17:20

Jest ogórkowo!

      Pierwszoklasiści przywitani. Wprawdzie oficjalne powitanie przez pana Dyrektora miało miejsce 1. września w sali gimnastycznej, jednak tzw. „starszyzna” musiała przywitać szkolnych nowicjuszy po swojemu.
Całość miała miejsce w poniedziałek, 6. września na patio. "Pirszoroczni" mieli za zadanie biegać dookoła choinki w maskach przeciwgazowych i zbierać ogórki. Po pokonaniu 5 okrążeń „nowi” mieli już spokój. A trzeba przyznać, że początkowo chętnych było mało i "służby pomocnicze" wybierały "przymusowych ochotników". Później zabawa się rozkręciła i ubaw mieli już nie tylko drugo i trzecioklasiści, ale także „nowi”. Niewiele brakło a doszłoby do "rękoczynów", ale i te miały podłoże raczej żartów niż przejawów agresji. Do ogórkowej wojny nie doszło. Całość należy rozpatrywać w kategoriach dobrej zabawy i odwiecznych relacji pierwszaków ze starszymi kolegami, którzy już z niejednego pieca chleb jedli (w tym wypadku raczej ogórki). Imprezę zorganizowali: Filip Borecki z IIIG, Rami Saleh, Tomek Sikorski i Michał Debudaj z IIIC , a także chłopaki z radiowęzła oraz inni „przypadkowi funkcjonariusze”. Szkoda, że nie wszyscy mogli wziąć udział. Niektórzy po prostu nie wiedzieli, że takie wydarzenie ma miejsce, a inni (szczególnie panie) niechętnie brali udział w tym rytuale.

newsa przygotował: Marcin Musiał kl. Ia

Marek Podgórski

06.09.2010 17:25

Zostań rekinem

 
     Zapraszam do udziału w edycji projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”
Rozpoczęcie kursu e-learningowego: 15 października 2010 r.
Gra podstawowa SIGG: od 15 października 2010 r. do 14 stycznia 2011 r.
Dogrywka na kontraktach terminowych na WIG20: od 1 do 31 marca 2011 r.
Aby wziąć udział w projekcie „Rekiny Przedsiębiorczości” należy zgłosić zespół opiekunowi. Każdy Zespół biorący udział w SIGG, może liczyć nie mniej niż 3 a nie więcej niż 4 osoby. Każdy uczeń biorący udział w SIGG może należeć tylko do jednego Zespołu. Przy zgłaszaniu zespołu powinna być podana nazwa grupy, imiona i nazwiska, klasa, adresy e-mail wszystkich uczestników.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:ewa.pilniewicz@traugutt.net lub przekazać osobiście w szkole.
Dokładne informacje o projekcie na stronach www.sigg.gpw.com.pl lub www.ferk.pl

newsa przygotowała: p.prof. Ewa Pilniewicz

Marek Podgórski

03.09.2010 17:27

Trening piłkarzy

      Jutro tj. w sobotę o godz. 9:30 w naszej pięknej szkolnej hali sportowej odbędzie się pierwszy trening drużyny piłki nożnej. Zapraszam serdecznie. Coach Ireneusz Stasiak przeprowadzi wstępną selekcję. Wykorzystaj swoją szansę, następnej może już nie być!

newsa przygotował: Coach Ireneusz Stasiak

Marek Podgórski

03.09.2010 17:26

Wolne miejsca na spływ!

      Z powodu zwolnienia miejsc przez absolwentów, mamy wolne miejsca na spływ organizowany w dniach 8-10.09.2010r. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 6.09.2010r. do małej sali gimnastycznej o godzi. 10.35.
Proszę zabrać ze sobą zgodę rodziców oraz 90 zł tytułem całkowitej opłaty.

newsa przygotował: p.prof. Janusz Poradomski

Marek Podgórski

02.09.2010 17:29

Przygotowania do rajdu

      Chyba najdłużej cyklicznie organizowaną imprezą w naszej szkole jest Rajd Traubeanów. Tegoroczny będzie już dwudziestym ósmym i odbędzie się w sobotę 2 października 2010r.
Wychowawcy klas I dokonali wyboru tras. Szczegóły na podstronie rajdu.
Ogłaszam nabór na przewodników (dotyczy tylko uczniów klas II).
Osoby zainteresowane prowadzeniem pierwszaków zobowiązane są do przejścia danej trasy i wykonania po drodze kilku fotografii charakterystycznych miejsc dokumentujących przejście, a następnie dostarczenie ich do mnie (mailem lub w szkole). Obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy.
Szczegółowe informacje na temat rajdu przekażę klasom I w przyszłym tygodniu.

Marek Podgórski

02.09.2010 17:28

Muzyka nauczyciela Traugutta na 67 Festiwalu Filmowym w Wenecji

      Już 3 i 4 września w konkursie 67 Festiwalu Filmowego w Wenecji zostanie pokazany film brytyjskiego twórcy video Isaaca Juliana, pt.: "BETTER LIFE". Jest to 1-ekranowa wersja 9-ekranowej instalacji wideo, którą Julien stworzył w tym roku, a która miała swoja premierę na Biennale Sztuki w Sydney. Ciekawostką jest to, że film zawiera fragment ścieżki dźwiękowej którą nagrali wspólnie Grzegorz Bojanek i jego przyjaciel Zen Lu, mieszkający w chińskim Shenzhen. Nagranie powstało podczas ubiegłorocznej chińskiej trasy koncertowej projektu ChoP (China – Poland).

Marek Podgórski

01.09.2010 17:30

Witaj szkoło!

      Po ponad dwumiesięcznej przerwie miło jest znowu zobaczyć znajome twarze tudzież nawiązać przyjaźnie z ludźmi, z którymi przyjdzie spędzić kolejne trzy lata. 1 września, na szkolnych korytarzach, rozmowom i opowieściom nie ma końca. I w „Traugucie” było podobnie: dziś, w 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej, czcząc pamięć ofiar tej katastrofy, oficjalnie przywitaliśmy nadchodzący rok szkolny 2010/2011.
Już przed godziną 9 szkoła wypełniona była po brzegi. Jako pierwsi rok witali drugo- oraz trzecioklasiści. O godzinie 10 przyszła kolej na jeszcze nieoswojonych z klimatem „Traugutta”, a co za tym idzie nieco zdenerwowanych, pierwszoklasistów. Po krótkich uroczystościach, na które składały się wystąpienia uczniów oraz dyrekcji IILO, ślubowanie klas pierwszych, a także uczczenie daty najazdu hitlerowskich Niemiec na Polskę, trauguciacy udali się do swoich pracowni, aby wreszcie zapoznać się z planem lekcji.
Nieubłaganie musieliśmy pożegnać wakacje, czas więc wciąć się ostro do pracy;). Wszystkim trauguciakom życzę sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a trzecioklasistom dodatkowo dobrze zdanej matury!

newsa przygotowała: Dominika Majchrzak

Marek Podgórski

30.08.2010 17:31

Spływ kajakowy rzeką Wartą

      W związku z zapowiedzią poprawy pogody i okresowym powrotem lata, podtrzymujemy chęć organizacji spływu w terminie 9.09. – 11.09.2010r. (czwartek – sobota).
Zapraszam wszystkich zapisanych na zebranie w poniedziałek (6.09) o godz. 10.35 do małej sali gimnastycznej.

newsa przygotował: p.prof. Janusz Poradomski

Marek Podgórski

28.07.2010 17:34

Skradziono rowery!

      Witam, dnia 27.07.2010r skradziono 2 rowery spod Liceum Traugutta w godzinach 12.45-14.45.
GIANT ROCK (błękitno-srebrna damka)
MONGOOSE (niebiesko-srebrny)
Wszelkie osoby które widziały takie rowery w swojej okolicy proszone są o pilny kontakt pod numerem tel. 696149090 lub z policją.
PS. Znaki szczególne GIANTa to rysy po lewej stronie kierownicy spowodowane upadkiem na rowerze. Przed kradzieżą posiadał błotniki, licznik, czarny dzwonek i czerwone światełko z tyłu przypinane białymi paskami.
Zdjęcie

Agnieszka

Marek Podgórski

Pierwsza 236237238239240241 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9