23.06.2010 16:58

SUMMER ENGLISH COURSE

      W związku z letnim kursem języka angielskiego w naszej szkole informujemy, że godzinne zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku na czterech poziomach zaawansowania językowego. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Listy uczestników znajdują się w załączniku.
Życzymy dobrej zabawy!

Marek Podgórski

22.06.2010 16:57

Progres

      Podczas poniedziałkowej, klasyfikacyjnej rady pedagogicznej wychowawcy poinformowali o wynikach w nauce uzyskanych przez swoich wychowanków.
Najwyższą średnią ocen (mogę napisać - tradycyjnie już od kilku lat) uzyskały klasy ekonomiczne
IID – 4,67 oraz ID 4,56.
Kolejne miejsca zajęły:
IB (przyrodnicza) – 4,51
IIC (przyrodnicza) – 4,47
IIG (humanistyczno – medialna) – 4,45
IIA i IA (humanistyczne) - 4,42
IIB i IIF (przyrodnicza i językowa) – 4,36
IC (przyrodnicza) – 4,33
IE (politechniczno – informatyczna)– 4,32
IF (językowa) – 4,26
IIE (politechniczno – informatyczna) – 4,16

     Średnia obliczona ze średnich klas wynosi w tym roku 4.41 i jest wyższa od ubiegłorocznej o 0,06 (4,35), co cieszy i czego należy gratulować wszystkim, którzy się do takiego wyniku przyczynili. Największy wpływ miała na to grupa uczniów o najwyższych średnich w szkole. Są to:
Dominik Suszalski z IIE – 5,36
Katarzyna Rećko z IA – 5,31
Kornelia Gładysz z IIC i Agnieszka Parkitna z IIG – 5,29
Wirginia Zdon z ID – 5,28
Katarzyna Bernaś z IIG – 5,27
Anna Dudek z IF – 5,26
Dominika Zięba z IIF – 5,2
Gratulujemy.

Marek Podgórski

22.06.2010 16:47

Tak to widzą gimnazjaliści

I miejsce - Szymon Wilkowiecki     Do III Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Tak to widzę"" zgłosiło się 56 gimnazjalistów, którzy łącznie nadesłali 290 prac.
W piątek 11 czerwca, w 30-stopniowym upale Jury konkursu zdecydowało:
- zakwalifikować do pokonkursowej wystawy prace:
Pauliny Walas z Gimnazjum nr 13
Bartosza Przewoźniaka z Gimnazjum nr 14
Natalii Styrczewskiej z Gimnazjum nr 18
Anny Modlińskiej z Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie
Igi Mazur z Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
Magdaleny Burzyńskiej z Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
Marty Matyi z Gimnazjum nr 1 w Blachowni
Katarzyny Kulej z Gimnazjum w Blachowni
Pauliny Jeziorskiej z Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
Szymona Wilkowieckiego z Gimnazjum nr 1 w Zawadach
Tomasza Kudali z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie
Agnieszki Janowicz z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie

- przyznać siedem wyróżnień, które otrzymują:

Szymon Wilkowiecki z Gimnazjum nr 1 w Zawadach
Łukasz Knysak z Gimnazjum nr 3
Paulina Walas z Gimnazjum nr 13
Ewa Wiklińska z Gimnazjum nr 12
Anna Modlińska z Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie
Dominika Słabosz z Gimnazjum nr 18
Tomasz Kudala z Gimnazjum nr 18

- przyznać

III miejsce Katarzynie Kulej z Gimnazjum w Blachowni
II miejsce Paulinie Walas z Gimnazjum nr 13 w Częstochowie
I miejsce Szymonowi Wilkowieckiemu z Gimnazjum nr 1 w Zawadach

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w IV "Tak to widzę".

Marek Podgórski

22.06.2010 16:46

Debata oxfordzka

      W niedzielę odbyła się I tura wyborów. Zawsze przy takiej okazji trwa dyskusja na temat wyborczej frekwencji polskich obywateli. Jakie są jej przyczyny? Dlaczego warto, a dlaczego nie warto zagłosować? Odpowiedziom na takie pytania podołać musieli uczestnicy debaty oxfordzkiej, zorganizowanej w Traugucie przez Filipa Boreckiego, uczestnika akcji „Masz głos, masz wybór”. Tematem dysputy było hasło „Nie idę na wybory – mój głos nic nie zmieni”, a dwie trzyosobowe drużyny prowadziły wokół niego zażartą polemikę. Przedstawiciele Norwida w składzie: Dawid Rogacz, Wiktor Frączek oraz Michał Wilkosz bronili przedstawionej tezy, zaś nasz zespół - Michał Golling, Sara Mishchil i Agnieszka Krygier – odpierali ich argumenty przekonując publiczność, że warto głosować. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że oprócz swoich oponentów uczestnicy musieli również zmierzyć się z trudnymi pytaniami płynącymi ze strony publiczności, wśród której znaleźli się uczniowie częstochowskich liceów. I decyzją publiczności właśnie poniedziałkową debatę wygrali uczniowie Norwida.
Wiele jednak dało nam to doświadczenie – dyskusja była świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oratorskich, zajrzenia do różnorodnych źródeł wiedzy oraz poczucia „klimatu” prawdziwych politycznych debat. A jak stwierdził pan dyr. Krzysztof Ponchała po zakończonej rywalizacji – politycy mogliby się nauczyć od naszych uczniów wiele na temat kultury słowa i sztuki rozmawiania.
W przyjemnej atmosferze pożegnaliśmy gości, gratulując wygranym. Czekamy na rewanż we wrześniu!

Marek Podgórski

22.06.2010 16:43

Kolejny raz Szymon

      Zakończyło się głosowanie w konkursie na najciekawszą fotorelację z Dnia Sportu wykonaną aparatem innym, niż lustrzanka. Prace zgłosiło troje uczniów. Oceniło je 130 osób. 70% głosujących za najciekawsze uznało zdjęcia Szymona Łapaja z kl. IE (w tym roku to już trzeci szkolny konkurs wygrany przez chłopaka). Kolejne miejsca zajęli: Magdalena Abu-Gholeh z kl. IIa oraz Krystian Sputo z kl. Ie.
Nagrodą dla zwycięzcy są – tradycyjnie – dwa bilety do kina ufundowane przez LOT.

Marek Podgórski

18.06.2010 16:38

SZKOLNY KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

      Biblioteka szkolna kieruje do uczniów i nauczycieli kolejny raz akcję pod nazwą „Szkolny kiermasz książek i podręczników używanych”.
Regulamin kiermaszu:
Książki prosimy przynosić do biblioteki z następującym opisem:
1. W każdej książce należy wpisać ołówkiem imię i nazwisko ucznia oraz cenę książki.
2. Należy zrobić listę zbiorczą z tytułami i ceną wystawionych do sprzedaży książek.
Kiermasz odbywa się w bibliotece w następujących terminach:
21.06 – 25.06.2010 r.; 7.30 – 15.30
28.06 – 09.07.2010 r.; 9.00 – 11.00
23.08 – 27.08.2010 r. ; 9.00 – 11.00
02.09 – 29.10.2010 r.; 7.30 – 15.30
Sprzedażą zajmuje się nauczyciel bibliotekarz z pomocą uczniów współpracujących z biblioteką. Akcja będzie trwała do końca października 2010 r. Do tego dnia każdy sprzedający zobowiązuje się do odebrania pieniędzy i niesprzedanych książek, a także do przekazania dla biblioteki 1 zł z każdej sprzedanej książki. Za zebrane złotówki zakupimy potrzebną literaturę, która zasili księgozbiór biblioteki szkolnej.
Po zakończeniu kiermaszu książki nieodebrane zostaną włączone do księgozbioru biblioteki.
Zapraszamy do udziału w kiermaszu.

n. bibliotekarki

Marek Podgórski

16.06.2010 16:36

Uwaga! Spotkanie Comeniusa

      Zapraszam wszystkich uczestników programu Comenius na spotkanie w dniu 17 czerwca (czwartek) do sali 14A na 8 godzinie lekcyjnej. Będzie to spotkanie, mające na celu przygotowanie wizyty naszych partnerów z Hiszpanii i Francji w październiku 2010. Obecność obowiązkowa.

p. prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

15.06.2010 16:35

LIP DUB - epilog

       Najpierw godziny przygotowań, a potem godziny oczekiwań na okrzyk „Już idzzzzzie!” i na Wasze kilka sekund na ekranie w pięciominutowym teledysku! Praca na planie okazała się głównie oczekiwaniem, ale, Kochani, byliście cudowni. „Dla potrzeb Hollywood” daliście z siebie bardzo dużo. Dziękuję wszystkim, myślę, że ok. 280 uczniom za ciężką pracę, ale i wspaniałą zabawę.
Dziękuję:
Klasie 1a za niezapomnianego Sylwestra, 1b za efektowne piżama party (pierze było nie tylko w sektorze C) i doświadczenia chemiczne sięgające aż do samego sufitu, 1c za zimowe zabawy w środku czerwca, 1d za kasyno rodem z Las Vegas, 1e za barwne hawajskie beach party na pływalni, 1f za huczną osiemnastkę, 2b za przekonujące odegranie odcinka serialu „Daleko od noszy”. Pozostali drugoklasiści byli wszędzie: w hadesie, w sali gimnastycznej, w świetlicy, w izbie pamięci, na pływalni. Dziękuję członkom zespołu rockowego i Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”, chórzystkom, palaczom, przedstawicielom subkultur, dresiarzom, spikerom w radiowęźle, sportowcom, kibicom, fotografom, szachistkom, prezenterom pogody, użytkownikom ekskluzywnej toalety męskiej. Dziękuję Lady Gadze i przyjaciołom oraz plażowiczkom z 2a, kosmitom z 2c, Harrym Poterkom i członkiniom Klubu Europejskiego z 2d, kuglarzom, tancerkom, rowerzyście, monocykliście z 2e, dziewczynom z lat 80-tych z 2f, kujonom, szydercom, dziennikarzom i aktorom z 2g oraz absolwentom. Dziękuję, że zostaliście po lekcjach i pomimo zmęczenia, głodu i pragnienia sprzątaliście szkołę. Dziękuję za nieocenioną pomoc pani prof. Annie Gołębiowskiej, pani prof. Agacie Frej-Pastusińskiej i wychowawcom. Daliśmy radę! Z niecierpliwością czekamy na efekt finalny.

PS Proszę o przesłanie na mojego maila (agnieszka.henel@vp.pl) imiennych list uczniów z poszczególnych klas, którzy wzięli udział w nagraniu lip duba. Dane będą potrzebne do napisów końcowych.

Organizatorzy:
p.prof. Agnieszka Henel
Czarek Stolecki – operator kamery
Piotr Skoczylas – pomoc techniczna, montaż.

p.prof. Agnieszka Henel

Marek Podgórski

15.06.2010 16:33

Fizyka na świeżym powietrzu

      Aby móc pouczyć się "na żywo" 14 czerwca klasy I b, I c oraz część II b wyruszyły do Krakowa. Po przyjeździe na miejsce, razem z panią prof. Edytą Rećko i panem prof. Jackiem Napieralskim ruszyliśmy w stronę Ogrodu Doświadczeń, aby zagłębić tajniki nauki zwanej fizyką. Dzięki pomocy profesorów oraz pana i pani przewodnik każdy z nas mógł zrozumieć prawa rządzące naszym światem. Mogliśmy wejść do ogromnego kalejdoskopu, skakać na trampolinie, zobaczyć co powstanie po złączeniu wszystkich kolorów tęczy, czy też grać na różnych przedmiotach sprawdzając czy surowiec z jakiego są wykonane zmienia ich brzmienie. Skończyliśmy po półtorej godziny wspaniałej zabawy, aby ruszyć w stronę Rynku Głównego. Każdy z nas miał prawie dwie godziny czasu wolnego. O 17.30 wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej wycieczki, która sprawiła, że to co na lekcjach wydaje się czasami trudne zostało przez nas w pełni zrozumiane.

Klasy: Ib, Ic, IIb

Marek Podgórski

15.06.2010 16:32

Projekt KORBA

      Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Dominik Suszalski (IIEi) wziął udział w warsztatach liderskich Sezam i zakwalifikował się do kolejnego etapu Projektu KORBA - "Liderskiego odjazdu" - czyli tygodniowego, bezpłatnego obozu w trakcie wakacji. Warsztaty obejmowały swoją treścią budowanie zespołu, konflikty, asertywność, role lidera i metody komunikacji. Treści były przekazywane za pomocą nowoczesnych metod, z użyciem małych grup i praktycznych ćwiczeń umiejętności psychospołecznych. Gratulujemy!

Marek Podgórski

Pierwsza 238239240241242243 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9