14.06.2010 16:30

LIP DUB - ostatnia odsłona

Jutro, we wtorek, odbędzie się wielkie nagrywanie na 6-8 godz. lekcyjnej (w tym czasie nie odbywają się lekcje). Obowiązuje 100% obecność na trasie. Od 1 do 5 godz. trwają normalne lekcje. Do 5 godz. musi być przygotowana dekoracja na poszczególnych odcinkach. Prosi się wychowawców o zwolnienie uczniów, którzy się tym zajmują.

DYREKCJA i organizatorzy

Marek Podgórski

14.06.2010 16:29

Zabawa w studiowanie

      Dobiegła końca II edycja "Zabawy w studiowanie" na Politechnice Częstochowskiej. Grupa zapaleńców z naszej szkoły pod skrzydłami profesora Napieralskiego wysłuchała w piątek 11 czerwca ostatniego z serii czterech wykładów Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego.
Były też nagrody. Główna czyli laptop niestety nie przypadała nikomu z Trauguciaków ( cóż szczęście nie dopisało), ale w konkursie ,,I ty możesz być innowacyjny" wyróżnienie otrzymała praca teamu w składzie Lucyna Włodarczyk i Patrycja Wachel.
Lucyna także została wybrana w drodze losowania i jest szczęśliwą posiadaczką materiałów promocyjnych Politechniki Częstochowskiej.
A teraz cóż nam pozostało, miłe wspomnienia i czekamy na przyszłoroczną edycję "Zabawy w studiowanie".

Kornelia Gładysz

Marek Podgórski

14.06.2010 16:27

Wisła 2010

      W dniu 9 czerwca od około godziny 7:45, w holu głównym można było zaobserwować dziwne poruszenie połączone z wesołymi minami i ciężkimi torbami. Otóż nie kto inny, a klasa 1d wybierała się na podbój Wisły. Punktualnie (mniej lub bardziej) o godzinie 8 zapakowaliśmy przeróżne torby, walizki, plecaki oraz siebie samych do autobusu i ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych udaliśmy się nie w tą stronę co powinniśmy. Czeka nas więc krótki, niezaplanowany postój. Nic strasznego, jedynie pan Kierowca nie został poinformowany, że wyjeżdża na 3 dni. Kilkanaście minut później, już z zapakowaną torba, odpalił 'metalową puszkę' i wyruszyliśmy w poszukiwaniu przygód. Kilkugodzinna jazda w temperaturze bliskiej wrzenia dała się nam we znaki, ale dobre humory nie opuszczały nas do końca wyprawy. Dalsza część dnia przebiegała w atmosferze rywalizacji. Oscypki, Autostopowiczki, Miłośnicy PKS-ów, Melanżownicy oraz reszta starała się jak najlepiej wykonać swoje zadania, z lepszym lub gorszym skutkiem. Drugiego dnia mieliśmy sprawdzian z naszych możliwości fizycznych. Kilkugodzinna wędrówka po górach (która z założenia miała nas wykończyć) zbytnio nas nie przeraziła. Może były słabsze momenty, ale takie zdarzają się nawet najlepszym! Były odciski, błoto, upał i 'zepsuta' kostka jednej z zawodniczek (tutaj wielki szacun dla Mateusza), ale mimo to wróciliśmy do pensjonatu dumni z tego co osiągnęliśmy. Zwieńczeniem tego dnia było ognisko, przy którym z zawziętością prezentowaliśmy swoje umiejętności muzyczne. Jak przystało na uczniów "Traugutta", noce wszyscy grzecznie spędzaliśmy w swoich własnych pokojach, przy blasku świec, czytając literaturę piękną. ;) Ostatniego dnia z żalem opuściliśmy pensjonat Limba i udaliśmy się na Równicę. Widoki piękne, pogoda piękna, tylko jakoś sandały nie pasowały do okoliczności i sporej ilości kamieni walającej się pod nogami, podczas schodzenia szlakiem do autokaru, czekającego na nas w Ustroniu. Po ok. 40 minutowym spacerze w dół szczytu wsiedliśmy do naturalnie klimatyzowanego autobusu i ze smutkiem udaliśmy się do domu. Nie zabrakło również McDonalda, który to najprawdopodobniej nastroił nas pozytywnie na dalszą część jazdy. Około godziny 18:00 czasu lokalnego dobiliśmy do portu zwanego 'Częstochowa City'. Troszkę zmęczeni, ale jednak zadowoleni z udanego wyjazdu wysiedliśmy i (oby) już na zawsze pożegnaliśmy naturalnie klimatyzowany autokar.
Ogólnie wycieczkę uważamy za udaną i z nadzieją czekamy na kolejne (oby jeszcze lepsze!). Serdecznie dziękujemy prof. Izabelli Zawiszy, prof. Annie Swodczyk oraz prof. Danucie (nie Agacie) Arabas, za opiekę i cierpliwość.

Aga Janik - 1D

Marek Podgórski

12.05.2010 17:59

Badania uczniów dyslektycznych

      Przypominam, że do piątku 14.05.2010r. czekam na dostarczenie wypełnionych druków (badania lekarskie, opinia polonisty, zgody rodziców) oraz dowodów prowadzonej w liceum pracy nad podnoszeniem poprawności ortograficznej prac pisemnych uczniów klas II, posiadających opinię wydaną przez PPP-P, którzy chcą za pośrednictwem szkoły aktualizować badania.

Marek Podgórski

12.05.2010 17:57

Emmerich 2010 cz.2

      Drodzy bracia i siostry – witamy ponownie!
Po kilkudniowych wojażach w Emmerich, przepełnionych sporą dawką emocji i ścisłą integracją polsko -niemiecką dotarliśmy do Duisburga. Tam zgłębialiśmy tajniki niemieckiej kultury, odwiedziliśmy Muzeum Sztuki Współczesnej, starą kopalnię. Stanęły przed nami otworem świątynie innych religii. Zwiedziliśmy największy w Niemczech, bardzo bogato zdobiony meczet. Zauważyliśmy, że kultura muzułmańska jest bardzo otwarta na inne religie. Muzułmanin z chęcią i wielką pasją opowiadał nam o islamie oraz samym budynku. Aby nie zamykać się na jedną religię odwiedziliśmy także ortodoksyjną synagogę. Wiele dowiedzieliśmy się o judaistycznej kulturze oraz obrządkach jakie towarzyszą żydowskiemu ślubowi. Wieczorami zwiedzaliśmy pięknie oświetlone nadrzecze Renu. Bardzo cennym spostrzeżeniem jest porządek w Niemczech. Na ulicach nie ma śmieci, jest bardzo czysto, a domy współgrają ze sobą w idealnej harmonii ze względu na podobną budowę oraz wykończenie. Ogólnie wymianę uznajemy za bardzo wzbogacające doświadczenie ze względu na poznaną kulturę i język niemiecki. Serdecznie dziękujemy za opiekę Pani Profesor Agacie Szczepańskiej oraz Pani Profesor Ewie Kowalik. Z niecierpliwością czekamy na przyjazd naszych niemieckich kolegów do Polski.

uczestnicy wymiany

Marek Podgórski

05.09.2003 07:23

Kółko giełdowe

Kółko giełdowe ogłasza nabór chętnych do udziału w zajęciach. Zgłoszenia (imię, nazwisko, klasa) przyjmujemy drogą elektroniczną na adres: info@gielda.traugutt.net.
Możecie również zgłosić chęć udziału w kółku osobiście u profesora Jacka Napieralskiego lub uczniów klasy IVa: Marcina Krzywdy i Bartosza Gołębiowskiego. Niezbędnych informacji szukajcie także na stronie kółka www.gielda.traugutt.net.

Marek Podgórski

03.09.2003 07:21

Matura 2004

Jak informuje MENiS - "egzamin dojrzałości w roku szkolnym 2003/2004 przeprowadzany będzie według dotychczasowych zasad.
Nie wprowadzamy żadnych zmian do regulaminu tego egzaminu.
Na podstawie § 25a Załącznika Nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 29 poz. 323 wraz ze zmianami z dnia 6 listopada 2001 roku - Dz. U. Nr 128 poz. 1419), absolwenci szkół średnich, posiadający certyfikaty językowe wydane przez zagraniczne uniwersytety lub instytucje wyspecjalizowane w egzaminowaniu obcokrajowców, ujęte w wykazie opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (zgodnie z § 43 ust. 6 przywołanego rozporządzenia), mogą być zwolnieni z egzaminu dojrzałości z języka obcego, którego znajomość potwierdza odpowiedni certyfikat.
Ustalony przez CKE wykaz certyfikatów stanowiących podstawę do zwolnień, o których wyżej mowa, opublikowany jest na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: www.cke.edu.pl
Zwolnienie może dotyczyć zarówno części pisemnej jak i ustnej egzaminu.
Absolwent może skorzystać ze zwolnień na podstawie więcej niż jednego certyfikatu językowego.
W przypadku skorzystania ze zwolnienia, o którym wyżej mowa, na świadectwie dojrzałości nie wpisuje się oceny z egzaminu z danego języka obcego, a jedynie formułę: zwolniony.
Wyniku tego nie wlicza się zatem do średniej ocen z egzaminu dojrzałości."
Informacja pochodzi z www.menis.gov.pl

Marek Podgórski

03.09.2003 07:20

Felieton

Zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się swoimi poglądami, wyrazić własne zdanie na ważne, istotne dla Was sprawy do nadsyłania felietonów. Z przyjemnością opublikuję je na stronie - w dziale "Felietony". Pierwsa praca (autorstwa Mateusza Czoka z IIa) porusza temat jak najbardziej aktualny - KOCENIE.

Marek Podgórski

02.09.2003 07:16

Kółko filmowe !!

 Już 5.września o godz. 20.00 inauguruje swoje spotkania kółko filmowe. Prowadzące zajęcia: p.prof. Małgorzata Chmielewska oraz p.prof. Joanna Kuźnicka zapraszają na film pt. "Dzień próby" (Training Day) Projekcja odbędzie się w świetlicy. Wstęp wolny.

Marek Podgórski

27.08.2003 19:36

Witaj szkoło !!

Rozpoczęcie roku szkolnego to zapewne najbardziej oczekiwany przez uczniów (i nauczycieli) dzień. Te nowe, pachnące drukarską farbą podręczniki, czyste zeszyty, być może nowy tornister ;) a w nim oczywiście nowy piórnik. Aha .... i jeszcze hasło "WITAJ SZKOŁO". Chyba mi tego trochę już brakuje.... :(. "Pierwszaków" informuję, że na rozpoczęciu obowiązuje tzw. "strój odświętny"... no chyba, że macie nieodpartą potrzebę zwracania na siebie uwagi.
Uczniowie klas II i IV pytają, co się zmieniło... Otóż, zmiany w gronie, "nowi wychowawcy" - to przeczytacie na stronce. A w szkole - remont małej sali gimnastycznej, kiszki, prac. prof. Muskalskiej, prof. Sobocińskiej, gab. higienistki. Ku mojej uciesze - w świetlicy mamy już ekran, na którym będzie można oglądać filmy. I jeszcze jedna miła wiadomość - uczniowie zdający egzaminy w sierpniu zaliczyli je z wynikiem pozytwnym. Gratuluję.
Wszystkich, którzy mają ochotę rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym, zapraszam na:

godz. 9.00 - klasy I
godz. 10.00 - klasy II i IV

Marek Podgórski

Pierwsza 239240241242243244

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9