• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

  - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

31.08.2020 11:52

Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Infrastruktury, 24.08.2020 r.

Pasażer:

 1. Pasażer ma obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego.

 2. Pasażer ma obowiązek zachowania bezpiecznego odstępu od innych pasażerów. Czytaj więcej >>

II LO

24.08.2020 15:12

List Ministra Edukacji Narodowej

Wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Aplikacja ProteGO Safe- wspólny list MEN i GIS czytaj

ProteGO Safe- list MEN i GIS czytaj

II LO

24.08.2020 09:58

Koronawirus- podstawowe zasady bezpieczeństwa

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicza w Częstochowie informuje, że w dniu 17 sierpnia 2020 r. rozpoczęła się w województwie śląskim akcja pn. " Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny".

Celem akcji jest przypomnienie społeczeństwu o podstawowych zasadach profilaktyki zakażeń wirusem SARS-COV-2. Na potrzeby akcji została wydana tematyczna ulotka pobierz

Zasady bezpieczeństwa czytaj

II LO

14.08.2020 17:29

Szczepienie na grypę, a walka z koronawirusem

Apel do rodziców:

Dyrektor Małgorzata Jackowska oraz Szkolny Koordynator Programów Profilaktyki Prozdrowotnej Jarosław Skrzypczyk zwracają się z prośbą do rodziców naszych uczniów, aby przed nadchodzącym rokiem szkolnym 2020/2021, a także sezonem epidemicznym grypy, który zbiega się z infekcjami spowodowanymi przez koronawirusa rozważyli zaszczepienie siebie oraz swoich dzieci przeciwko wirusowi grypy sezonowej.

„Szczepienie poprawia ogólną kondycję zdrowotną, zabezpiecza przed powikłaniami grypowymi, które niejednokrotnie kończą się zgonem. Ponadto grypa występuje co sezon epidemiczny. Zarówno grypa jak i koronawirus są wirusami oddechowymi, szczepienie przeciwko grypie powinno zwiększyć odporność, a może nawet w pewnym sensie ochraniać przed infekcją innymi wirusami oddechowymi” [ Prof. dr hab. Lidia Brydak, Kierownik Zakładu Badania Wirusów Grypy oraz Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego]

Także Główny Inspektor Sanitarny zaleca szczepienie przeciwko grypie. Objawy zarażenia jednym i drugim wirusem są bardzo podobne. „Chodzi o to, żeby nie być w grupie podejrzanych i nie mylić infekcji koronawirusem z grypą” – Prof. dr hab. Lidia Brydak

W trosce o bezpieczny powrót Państwa dzieci do szkoły prosimy o rozważenie przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi grypy sezonowej.

Dyrektor Małgorzata Jackowska

Szkolny Koordynator Programów Profilaktyki Prozdrowotnej Jarosław Skrzypczyk

II LO

12.08.2020 07:04

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym

Na podstawie § 11b Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 poz. 493 oraz 530) publikujemy listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym czytaj

II LO

06.08.2020 18:38

100 lat

100 lat temu - 7 sierpnia 1920 – powstała nasza szkoła. I tak jak wówczas Traugutt narodził się po ogólnoświatowej pandemii hiszpanki, tak i teraz uroczystości Jubileuszu 100-lecia odbędą się w cieniu innej wielkiej pandemii.

Przesunęliśmy więc świętowanie na październik 2021, abyśmy wszyscy mogli się bezpiecznie spotkać. Zapraszamy i do zobaczenia za rok!

Program Jubileuszu 100-lecia:

Piątek 15 października 2021

Uroczysta akademia z okazji 100-lecia Traugutta; Koncert „100-lecie Traugutta” (filharmonia).

Sobota 16 października 2021

Msza św. na Jasnej Górze; Parada młodzieży; Rekonstrukcja historyczna; Spotkania absolwentów w salach lekcyjnych szkoły; Bal Absolwentów (Arche Hotel).

Niedziela 17 października 2021

Koncert i zabawa dla mieszkańców Częstochowy „100-lecie Traugutta” (plac Biegańskiego).

KOMITET ORGANIZACYJNY

Marek Podgórski

03.08.2020 10:44

Świadectwa maturalne

Odbiór świadectw maturalnych odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2020 r. według następującego harmonogramu.

Wejście główne:

Godz. 12.00 – 13.30 – absolwenci klasy IIIA

Godz. 13.30 – 15.00 – absolwenci klasy IIIB

Godz. 12.00 – 15.00 – absolwenci z lat poprzednich

Wejście od strony basenu:

Godz. 12.00 – 13.30 – absolwenci klasy IIIC

Godz. 13.30 – 15.00 – absolwenci klasy IIID

Wejście boczne od ulicy Kilińskiego:

Godz. 12.00 – 13.30 – absolwenci klasy IIIE

Godz. 13.30 – 15.00 – absolwenci klasy IIIF

Podczas odbioru świadectw należy posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem, maseczkę i rękawiczki oraz własny długopis. Przy wejściu należy obowiązkowo dezynfekować ręce oraz zachować odpowiedni dystans.

Świadectwo może odebrać również rodzic lub opiekun prawny po okazaniu dokumentu tożsamości oraz pisemnego upoważnienia. Osoby te zobowiązane są do  zachowania tych same zasady bezpieczeństwa.

Osoby, które nie mogą przybyć w wyznaczonym terminie, mogą odbierać świadectwo w kolejnych dniach w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 15.00. ( szkoła pracuje codziennie od poniedziałku do piątku)

II LO

24.07.2020 07:28

Janusz Kołodziejski

Zmarł dr hab. Janusz Kołodziejski – dyrektor II LO im. Romualda Traugutta w latach 1999-2006, nauczyciel 1985-1991, absolwent klasy XI-C z roku 1965, autor 2 monografii o szkole i książek   o wybitnych osobach związanych z II LO.

„Traugutta” miał w sercu cały  czas i potrafił o niego walczyć, narażając się na krytykę i kary władz zwierzchnich. W czasie jednej z pierwszych rekrutacji w obliczu chaosu organizacyjnego zdecydował się przyjąć tylko tych uczniów, którzy wybrali na I miejscu „Traugutta”.

Miał niezwykłą umiejętność rozmawiania i współpracowania z osobami o różnych poglądach  i przekonaniach, cenił w ludziach umiejętności, kompetencje, logiczne argumentowanie i niezależne myślenie.  Był osobą wymagającą. W szkole spędzał wiele godzin dziennie,  także wieczorami, zajmując się zarówno sprawami bieżącymi,  jak i historią II LO. Tę historyczną pasję realizował także po zakończeniu pracy  w „Traugucie”.

Cześć Jego pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 29 lipca 2020r. o godz. 12.00 w domu przedpogrzebowym na cmentarzu Kule.

II LO

02.07.2020 17:42

Wakacyjne zmagania z Endomondo

Tradycyjnie na okres wakacji uruchamiamy nową zabawę. Startujemy już jutro - w piątek 3 lipca. Kończymy 31 sierpnia. Wszystkich: uczniów, absolwentów, rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli II LO zapraszamy do:

rywalizacji rowerowej - Tour de Traugutt XIX

rywalizacji biegowej - Z buta... przyjacielu XIX

Warunkiem koniecznym i niezbędnym przyłączenia się jest zapoznanie się regulaminem rywalizacji (dostępnym w opisie każdej z nich) oraz jego bezwarunkowa akceptacja.

Marek Podgórski

02.07.2020 15:23

Podsumowanie całorocznych rywalizacji

W czerwcu zakończyły się całoroczne biegowe i rowerowe rywalizacje z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Wyniki poniżej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Pełne wyniki po kliknięciu w obrazki.

Rywalizacja biegowa kobiet

Rywalizacja rowerowa kobiet

Rywalizacja biegowa mężczyzn

Rywalizacja rowerowa mężczyzn

Marek Podgórski

123456 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 7
  • Wt
  • 1
  • Śr
  • 8
  • Czw
  • 2
  • Pt
  • 18