Dzisiaj imieniny obchodzą: prof. Pastusińska Agata, prof. Szczepańska Agata

Jutro imieniny obchodzi: dyr Malicka Dorota

19.10.2022 21:43

Ruszył drugi sezon podcastów "helLO Traugutt"

Taniec to pasja, która nie tylko polega na pięknych strojach, ale także wielu poświęceniach. Justyna Stanior i Liwia Tomżyńska doświadczyły tego na własnej skórze. Jak myślicie - jak długo ćwiczyły choreografię, dzięki której zdobyły drugie miejsce na światowych mistrzostwach?

Marek Podgórski

16.10.2022 08:25

Młodzieżowe Słowo Roku uczniów Traugutta

Ruszył kolejny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku, organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Zainspirowani tym wydarzeniem zapraszamy do wyłonienia „trauguttowego” słowa roku 2022. Wasze propozycje zgłaszajcie w formularzu (klik w grafikę). Wybierzemy najczęściej pojawiające się hasła, spośród których w tajnym głosowaniu wyłonicie zwycięzcę. Zapraszamy do zabawy. (Wyrazy na plakacie są tylko 'randomową' propozycją, można wpisywać dowolne).

Marek Podgórski

13.10.2022 09:45

Olimpiada Informatyczna

Zawody I stopnia Olimpiady rozpoczną się 17 października i potrwają do 21 listopada 2022 r. Zawody Olimpiady są indywidualne i mogą w nich brać udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (oraz młodsi). Rejestracja na zawody I stopnia będzie otwarta 17 października w Systemie Internetowym Olimpiady. Uczniowie sami dokonują rejestracji w Systemie.
Szczegóły dostępne są na stronie oi.edu.pl.
Zalecamy zapoznanie się z zasadami startu w zawodach, które opisane są w zakładce "Jak zacząć", dostępnymi pod linkiem
W zakładce "XXX OI", w folderze "Przepisy", dostępna jest dokumentacja Olimpiady Informatycznej, w tym: Regulamin Olimpiady, Zasady organizacji zawodów oraz Ustalenia techniczne. Uczniowie w momencie zapisania się na zawody są zobowiązani zapoznać się z tymi dokumentami.

Uczniów, którzy chcą wystartować w Olimpiadzie oraz nauczycieli informatyki zapraszamy do obejrzenia dwóch webinariów, które mogą pomóc Uczniom w starcie w Olimpiadzie:

Zadania z poprzednich edycji Olimpiady można znaleźć w serwisie szkopul.edu.pl.
Omówienia zadań z pierwszych 23 edycji Olimpiady można znaleźć w naszych niebieskich książeczkach, które są do pobrania w formie pdf na naszej stronie pod adresem https://oi.edu.pl/l/40/, zadania z ostatnich edycji w formie webinariów znajdują się na naszym YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/user/olimpiadainf.

 

II LO

10.10.2022 10:25

Mikołaj na Kresach 2022

 

Nasz szkoła już po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej Św. Mikołaj na Kresach, organizowanej przez towarzystwo patriotyczne Kresy. Akcja polega na zbiórce: zeszytów, kredek, plasteliny, mazaków, długopisów, ołówków, czekolad, batonów, ciastek zbożowych, żelków. Artykułóy zostaną przekazane polskim dzieciom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Prosimy, aby każda klasa ufundowała taką paczkę. Termin zbiórki do 28.10.22.

prof. Agnieszka Frej

II LO

08.10.2022 10:51

Jaki jest Twój ulubiony nauczyciel

Marek Podgórski

08.10.2022 10:50

Zapraszamy na kosza

Marek Podgórski

04.10.2022 11:53

Ogólnopolski konkurs dla uczniów o zainteresowaniach technicznych

Przekazuję Państwu informacje na temat konkursu na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pn. „Elektronika – by żyło się łatwiej". Jest to inicjatywa mająca na celu zintensyfikowanie działań na rzecz budowania innowacyjnych środowisk na terenie Polski i inicjowania projektów w obszarze B+R wspieranych przez podmioty realizujące zadania m.in. na rzecz rozwoju gospodarczego. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić autorów najciekawszych projektów, prezentujących praktyczne zastosowania szeroko pojętej elektroniki.
Osoby zamierzające wziąć udział w konkursie powinny zarejestrować się na stronie konkurs.aei.polsl.pl, podając proponowany temat projektu, swoje dane oraz dane nauczyciela-opiekuna. Termin rejestracji upływa z dniem 18 grudnia 2022.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie: http://konkurs.aei.polsl.pl
Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

II LO

03.10.2022 20:20

Modelowi chłopcy

3.10.2022 w naszej szkole odbył się pokaz mody z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczyny z każdej klasy wytypowały przedstawiciela, który ich zdaniem powinien spróbować swoich sił na naszym trauguttowskim wybiegu. Chłopcy byli oceniani na podstawie strojów, które wcześniej musieli przygotować, by sprostać kategoriom takim jak: strój plażowy, na domówkę oraz garnitur/koszula. Oprócz tego oceniana była również ich charyzma na wybiegu, pewność siebie oraz umiejętność prezentacji.
Najwięcej punktów zdobył Kuba Zimecki z 3C i tym samym został Misterem Traugutta. Wyróżnieni zostali: Maks Grabara z 1A oraz Tytus Pośpiech z 3D.
Serdecznie gratulujemy chłopakom!!!! Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tym wydarzeniu i za świetne, bardzo pomysłowe wystąpienia, które zdecydowanie umiliły nam dzień. Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego chłopcy!

Zuzia Fiedziuk kl. IVB
Foto: Maja Ruszel i Marek Podgórski

Marek Podgórski

02.10.2022 09:20

Sportowe rywalizacje

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim zawody sportowe.
Pierwsze zawody to Szkolna Liga LA 23.09.22r :

Oto wyniki naszych uczennic i uczniów:
200m – Nogaj Bianka 3 miejsce
400m – Mucha Natalia 2 miejsce
800m - Wieczorkiewicz Małgorzata 3 miejsce
1500m - Wrzosowska Klaudia 2 miejsce
Skok w dal- Zębik Amelia 2 miejsce
Rzut oszczepem - Ruszel Maja 1 miejsce
Dziewczęta zajęły drużynowo 4 miejsce
200m – Kowalczyk Karol 1 miejsce
800m – Kołodziej Wiktor 2 miejsce
Skok wzwyż – Pałasz Wiktor 3 miejsce
Chłopcy zajęli drużynowo 4 miejsce

28.09.22r odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe nasza szkoła w kategorii dziewcząt zajęła 2 miejsce uzyskując awans do zawodów rejonowych. Skład drużyny:
Wrzosowska Klaudia
Wieczorkiewicz Małgorzata
Iskra Olga
Stachura Marianna
Lemańska Amelia
Mościńska Oliwia
Sygiet Pola
Zębik Amelia
Chłopcy w tych zawodach zajęli 6 miejsce.

29.09.22r odbyły się zawody w piłce nożnej awansowali z 2 miejsca do ¼ finału Mistrzostw Częstochowy w piłce nożnej.
Wielkie gratulacje i prosimy o jeszcze.

Newsa przygotował p.prof. Piotr Ruszel, zdjęcia dzięki uprzejmości p.prof. Anny Swodczyk oraz uczestników zawodów.

II LO

01.10.2022 19:20

39. Rajd Traubeanów

Cóż za emocje! Cóż za wspomnienia! Dzisiaj odbyła się 39. odsłona Rajdu Traubeanów. Zapewne wszystkie Trauguciaki zadają sobie teraz pytanie, która klasa została tą zwycięską. Już zaraz się dowiecie! Po licznych zadaniach do wykonania w lesie oraz testach wiedzy, gdy pięć klas dotarło na miejsce, każda z nich potrzebowała odpoczynku przy ognisku, zajadając kiełbaski i zupę. Słychać było radosne rozmowy oraz wspólne śpiewanie piosenek. Aż w końcu przyszedł czas na konkurencje! Klasa IA pokazała nam, w jaki sposób chcą zbudować swoją przyszłość. Słowo „zbudować” jest tutaj użyte nie przez przypadek - spójrzcie tylko na ich stroje! Klasa IB zaprosiła nas do swojego mrocznego Slytherinu, jednak wbrew pozorom wcale nie było się czego bać, co udowodniła piosenka oraz taniec. Dzięki klasie IC przenieśliśmy się do bajki „Minionki”. Trauguttowe żółte, wesołe Minionki weszły na scenę pod opieką najprawdziwszego Gru! Klasa ID zabrała nas z bajkowego świata i wspólnie wyruszyliśmy w wielką podróż - poznaliśmy reprezentantki i reprezentantów Francji, Włoch, USA i wielu innych państw. Zaraz po tym klasa IE pod okiem tajemniczego czarnoksiężnika pokazała nam krainę elfów oraz innych stworów. Wszystkie klasy zaprezentowały się tak dobrze, że jury musiało przyznać na koniec dodatkowe punkty! Warto zaznaczyć, że w skład jury wchodzili: pan dyrektor Erniew Tomżyński, pani wicedyrektor Dorota Malicka, pan wicedyrektor Tomasz Muskała, profesor Anna Gołębiowska i przewodnicząca samorządu szkolnego - Wiktoria Krawczyk. No dobrze, czas odpowiedzieć na najbardziej wyczekiwane pytanie - kto wygrał? KLASA IB! Rajd Traubeanów był świetnym przeżyciem nie tylko dla uczniów klas pierwszych, ale także dla nauczycieli oraz wszystkich prowadzących i przewodników. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny rajd będzie równie udany. Jednak z góry mówimy - ciężko będzie przebić ten tegoroczny!

Maja Sołtysik kl. IID

Za organizację imprezy odpowiedzialny był pan prof. Bartłomiej Bigdowski, wspomagany przez (autora zdjęć) pedagoga Marka Podgórskiego oraz p.prof. Annę Swodczyk.

II LO

Pierwsza 234567 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -