• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

07.10.2020 07:32

Informator dla Maturzystów 2021

Ukazał się – już po raz trzydziesty! – Informator dla Maturzystów 2021. Tegoroczną publikację Perspektywy udostępniają bezpłatnie - jako e-book. Tradycyjna, drukowana wersja jest już przesłana nieodpłatnie do liceum (dostępna u pedagoga).


Informator wspiera wejście maturzysty/kandydata na studia w trudny rok przygotowań do majowych egzaminów i sensownego wyboru dalszej edukacyjnej drogi. Czytelnicy znajdą w publikacji komplet danych nt. ofert krajowych uczelni, łącznie z zasadami przyjęć. Prezentujemy w nim treści niezbędne do zaplanowania strategii maturalnej kandydatów na studia w roku akademickim 2021/22. Eksperckie artykuły dotyczące wyboru studiów, prezentacje uczelni, najnowszy Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektyw, przegląd miast akademickich oraz rekomendacje studentów i absolwentów, informacje o warunkach studiowania składają się na poradnik liczący 250 stron.

Informator dla Maturzystów 2021 - e-book

Marek Podgórski

07.10.2020 07:27

Piknik Naukowy Galeria Jurajska 10 października

Szanowni Państwo,

W najbliższą sobotę 10 października w godz. 12.00-18.00 zapraszamy całą społeczność Państwa Szkoły do spotkania z Politechniką Częstochowską podczas Pikniku Naukowego w Galerii Jurajskiej. Impreza ma charakter popularnonaukowy i jest przeznaczona dla uczniów w każdym wieku oraz ich rodziców. Pracownicy i studenci naszej Uczelni przygotowali na tę okazję moc atrakcji! Pokazy, prezentacje, konkursy, zagadki z dziedziny nauk ścisłych i ekonomicznych. Gwarantując doskonałą zabawę, prosimy o rozpowszechnienie informacji o Pikniku wśród społeczności Państwa Szkoły. Oczywiście impreza odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad związanych z sytuacją epidemiczną.

Politechnika Częstochowska otwiera się również dla małych grup uczniów, organizując nieodpłatne zajęcia laboratoryjne, warsztaty, pokazy, wykłady oraz kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego. Serdecznie zachęcamy Nauczycieli i Uczniów Państwa Szkoły do zainteresowania się tą ofertą. Przedsięwzięcia te odbywają się z uwzględnieniem obostrzeń minimalizujących ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Politechnika Częstochowska podejmuje wiele działań adresowanych do Uczniów i Nauczycieli Państwa Szkoły. Konieczność przestrzegania zasad reżimu sanitarnego spowodowała, że część swojej aktywności promocyjnej Uczelnia przeniosła do przestrzeni wirtualnej. Zachęcamy ˗ zwłaszcza Uczniów ˗ do zapoznania się z filmem z Dnia Otwartego Politechniki Częstochowskiej. Będziecie mogli poznać bliżej nasze wydziały i kierunki; opowiedzą o nich nasi studenci, zwiedzicie wirtualnie kampus akademicki, zapoznacie się szczegółowo z zasadami rekrutacji i przyznawania stypendiów, samorząd studencki przedstawi atrakcje życia studenckiego, a konstruktorzy łazika marsjańskiego pokażą jego możliwości i międzynarodowe sukcesy. Zapraszamy również do obejrzenia Wirtualnego Festiwalu Nauki Politechniki Częstochowskiej. Niesamowite eksperymenty, zaskakujące pomysły, fascynujący świat nauki; owady w służbie recyklingu, promieniowanie laserowe, kamera termowizyjna, samochód „na wodę”, ciekły azot, eye tracker. To doskonała propozycja dla nauczycieli, którzy mogą uatrakcyjnić swoje lekcje materiałem filmowym przygotowanym przez kadrę naukową i studentów Politechniki Częstochowskiej.

https://pcz.pl/studenciak

https://pcz.pl/pl/filmy

II LO

07.10.2020 06:41

Dyżury doradców zawodowych

Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie uruchomiło telefoniczne dyżury doradców zawodowych.

Tel. 533 377 180.

Harmonogram dostępny na stronie CIZu.

Marek Podgórski

05.10.2020 04:29

Informacja na temat dostępu uczniów do TEAMS-ów oraz 365 for students

Po zalogowaniu się do Dzienniczka przez przeglądarkę (nie przez aplikację!), w zakładce Uczeń NOWOŚĆ! Dostęp do Office 365 jest podany login na domenie traugutt.onmicrosoft.com oraz hasło do pierwszego logowania na portalu www.office.com . Czyli wchodzimy na stronę office.com, używany loginu oraz hasła podanego w ww. zakładce w dzienniczku. Przykładowy login:

anowak5@traugutt.onmicrosoft.com

Jeśli komuś nie działa, to z reguły przez to, że wpisuje na www.office.com swój prywatny e-mail lub też swoje hasło do dzienniczka zamiast własciwej pary login + hasło. Polecam ściągnąć ze strony office.com (lub sklepu na urządzeniu mobilnym) aplikację Teams i z niej korzystać- jest wygodniejsza niż przeglądarkowa wersja. Polecam śledzić zakładkę Kalendarz, bo tam będą pojawiać się zaplanowane lekcje przez nauczycieli. W razie problemów z logowaniem proszę kontaktować się ze szkolnym informatykiem, który może zresetować hasło do teams i wysłać je na podany e-mail.

II LO

05.10.2020 04:19

Nadchodzi #CodeWeek2020 - weź udział w bezpłatnych webinarach w dniach 10-25 października

CodeWeek zaczynamy w tym roku już 7 października webinarem „Programowanie? To proste!”. Organizujemy go wspólnie z Tomaszem Rożkiem i kanałem Nauka. To Lubię! Zaczynamy o godz. 20:00 na Nauka. To lubię!!

Cykl spotkań z programowaniem w dniach 10-25 października rozpoczyna Wielkie Święto Programowania ONLINE: start – 10 października 2020 r., o godz. 16:00. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Klubem Młodego Programisty online. W ten sposób chcemy dotrzeć do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych, ale przygotowaliśmy też coś dla nieco starszych adeptów programowania!

16:00 - warsztaty z Klubem Młodego Programisty online dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

 • 17:00 - warsztaty dla uczniów klas 1-6, inaugurujące cykl 13 warsztatów z Klubem Młodego Programisty online.
 • 18:00 - warsztaty „Projektowania aplikacji mobilnej - zaopiekuj się błękitną planetą” dla uczniów z klas 6-8 oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji o planowanych warsztatach w artykule Ostatni dzwonek! #CodeWeek2020 rusza za 10 dni!.

To nie koniec atrakcji! Przez cały czas trwania #CodeWeek2020 będą na Państwa czekać webinary prowadzone przez profesjonalnych trenerów programowania Klubu Młodego Programisty online! Z pewnością każdy z Was - bez względu na wiek i poziom zaawansowania - znajdzie tu coś dla siebie! Aby dowiedzieć się więcej o zaplanowanych warsztatach oraz poznać ich dokładny harmonogram zajrzyjcie na stronę Klubu Młodego Programisty. Koniecznie też dołączcie do wydarzenia na fanpage’u Klubu. 5 października rusza też II edycja cyklu spotkań z Klubem Młodego Programisty online – więcej informacji na stronie klubu.

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które organizujemy w ramach CodeWeek, koniecznie dołączcie do wydarzenia na fanpage’u CodeWeek.

WAŻNE! Udział we wszystkich przygotowanych przez nas wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji!

Zachęcamy też do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach w mediach społecznościowych: CodeWeek na Facebook’u i na Instagramie.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wystarczy do nas napisać na adres programowanie@mc.gov.pl.

II LO

02.10.2020 05:06

Ruszył nowy sezon olimpiad!

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w olimpiadach i konkursach:


1. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne.html
2. Olimpiada Przedsiębiorczości http://www.olimpiada.edu.pl/
3. Olimpiada Zarządzania i Przedsiębiorczości
4. Olimpiada Zwolnieni z Teorii https://zwolnienizteorii.pl/
5. Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-
zus/olimpiada
6. Olimpiada Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym http://www.owpsw.edu.pl/
7. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)
Czekam na zainteresowanych! Spiesz się! Ruszyły zapisy!


Izabella Zawisza-Blachnicka

II LO

01.10.2020 06:50

Jakie przedmioty zdawać na maturze

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała opracowanie, które zawiera przedmioty maturalne, które są punktowane w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe na poszczególne kierunki studiów. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony. Znajdziecie tam również m.in. listę popularnych kierunków, czy wykaz kierunków studiów z podziałam na miasta, w których oferują je wyższe uczelnie.

Proszę jednak pamiętać, że podstawowym źródłem informacji o rekrutacji powinna być strona internetowa danej uczelni wyższej.

Link do wykazu.

Marek Podgórski

29.09.2020 08:28

Programowanie i Olimpiada Informatyczna - zdalnie, od podstaw, bezpłatnie

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów na bezpłatne, zdalne zajęcia Olimpijskiego Koła Informatycznego z
Programowania: https://youtu.be/zN3CApegsSY?t=952
Przygotowania do Olimpiady: https://youtu.be/qVgwgwmozcs?t=4498

Można jeszcze dołączyć!
https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/

Wystarczy zapisać się na newsletter by być na bieżąco informowanym o zajęciach:
https://oki.org.pl/newsletter.php

Za nami pierwsze zajęcia:
Programowanie: - Zadanie Serce: https://oki.org.pl/serce/
Przygotowanie do Olimpiady - Zadanie Park: https://oki.org.pl/park/

Zapraszam na kolejne spotkania gdzie będziemy uczyć się programować, odkrywać, ulepszać!
Programowaniehttps://youtu.be/CMasYTVhIjQ
Przygotowanie do Olimpiady: https://youtu.be/_Od96pPXxJQ

A także do zabawy!
Quiz - Program generujący ładny rysunek
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2706383532960557
-
Quiz - Jak rusza się gąsienica?
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2708359819429595
-
Quiz - Zapowiedz zajęć algorytmika od podstaw Skład
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2709886889276888

Dołącz do przygody na całe życie!
https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
Każdy nastolatek jest zaproszony!
Daniel Olkowski
kontakt@oki.org.pl

II LO

29.09.2020 08:26

Międzynarodowy konkurs "Ars Astronomica"

Międzynarodowy konkurs "Ars Astronomica"

Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD w Częstochowie oraz Astronomia Nova ogłaszają  Międzynarodowy konkurs "Ars Astronomica" jego X edycję. Jest to konkurs dla uczniów i młodzieży szkół podstawowych, liceów, techników. Na konkurs można nadsyłać prace plastyczne, fotograficzne związane z astronomią.  Max. rozmiar prac plastycznych musi zmieścić się w sześcianie o boku 70 cm. Fotografie w rozmiarach: 30x30, 30x40, 30x45 cm. Prace muszą być trwale opisane: imieniem, nazwiskiem, klasą, nazwą szkoły z adresem pocztowym w tym poczty elektronicznej.

Termin nadsyłania prac konkursowych do dnia 23 Października 2020 r. do godz. 15:00 na adres:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. "Zdobywców Przestworzy" w Częstochowie ul. Księżycowa 6, 42-211 Częstochowa z dopiskiem  konkurs "Ars Astronomica". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca listopada br.

Regulamin wraz wymaganymi zgodami znajduje się w załączniku i na stronie http://www.kino-sferyczne.pl/ oraz https://sp1.czest.pl/

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele fizyki.

II LO

Pierwsza 234567 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 19
  • Wt
  • 14
  • Śr
  • 31
  • Czw
  • 28
  • Pt
  • 23