• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

  - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

17.06.2020 08:16

Zamknięty Dzień Otwarty

Samorząd Studentów Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UR oraz IVSA Kraków chcą serdecznie zaprosić Uczniów Liceum na organizowany wraz z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie „Zamknięty Dzień Otwarty” promujący studia weterynaryjne. Spotkanie odbędzie się w dniach 27-28 czerwca na platformie ClickMeeting, umożliwi Licealistom bliższe poznanie realiów pracy lekarza weterynarii oraz cyklu nauczania poprzedzającego uzyskanie tego tytułu.

Uprzejmie prosimy o udostępnienie uczniom Państwa Liceum poniższego wydarzenia, na pewno wielu z nich rozważa studia na kierunku medycznym. Załączamy również plan z którym mogą się Państwo zapoznać przed rozesłaniem zaproszenia. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/910914832760092/

Marek Podgórski

16.06.2020 08:12

Inżynieria Bezpieczeństwa

Marek Podgórski

15.06.2020 12:14

Uniwersytet Morski w Gdyni

Szanowni Państwo,

jako Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji na temat oferty edukacyjnej naszego Wydziału do uczniów Państwa Liceum oraz tegorocznych maturzystów.

Uniwersytet Morski w Gdyni (wcześniej Wyższa Szkoła Morska, a później Akademia Morska) w 2020 roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Na naszej Uczelni kształci się prawie 5 tysięcy studentów na 4 Wydziałach, 9 Kierunkach i 43 specjalnościach. Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa może się też pochwalić prawie 50. letnią tradycję w kształceniu kadr dla gospodarki.

Zapraszam do objerzenia filmu promującego ofertę edukacyjną naszego Wydziału, który jest dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=CniYF2T12QM&feature=emb_title oraz na stronie Wydziału i Przedsiębiorczości UMG pod adresem: https://wpit.umg.edu.pl/promocja-wydzialu . Jednocześnie pragnę poinformować, że wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunków studiów i specjalności oraz dotyczące procesu rekrutacji znajdują się również na stronie internetowej naszego Wydziału.

W załączeniu przesyłam informator w wersji elektronicznej dla kandydatów na studia na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Mając na uwadze okoliczności wywołane pandemią COVID-19 i ograniczenia związane z dotarciem do przyszłych naszych studentów, będę wdzięczna Państwu za wszelką współpracę i pomoc w zakresie przekazania Pani Uczniom i maturzystom informacji o naszej Uczelni.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą i uprzejmie proszę o kontakt.

Z poważaniem,

Dr hab. Joanna Kizielewicz, prof. UMG
Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy

Marek Podgórski

08.06.2020 08:28

Wytyczne dla zdającego dotyczące egzaminu maturalnego w 2020 r.

Osoby przystępujące do egzaminu maturalnego proszone są o zapoznanie się z

Wytycznymi dla zdającego dotyczące egzaminu maturalnego w 2020 r.

 

Informacją dotycząca egzaminu ustnego.

Marek Podgórski

05.06.2020 09:04

Pomoc dla młodzieży

Stan epidemii przyniósł znaczne zmiany w naszym codziennym życiu. Różnie sobie z tym radzimy. Pojawiają się trudne emocje, przeżycia i myśli, których wcześniej nie doświadczaliśmy lub pojawiały się w mniejszym nasileniu. Czasem też wzmaga się intensywność problemów, z którymi wcześniej sobie radziliśmy.
Teraz jest nam coraz trudniej. W codziennym życiu pojawiają się też nowe sytuacje,
z którymi nie zawsze jesteśmy sobie w stanie poradzić samodzielnie.
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2
oferuje pomoc psychologiczną on-line dla młodzieży.
Zadzwoń i zgłoś się.
Oddzwonimy i umówimy spotkanie.
Tel. 739 212 739
Tel. 34 362 24 24

Marek Podgórski

05.06.2020 08:07

Zaproszenie do Katowic

Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza.

Marek Podgórski

04.06.2020 09:19

Program stypendialny ART GrECo

Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością informujemy o nowym programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECoGrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów.

stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od VI klasy) i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub pomorskiego (czyli tam, gdzie GrECo Polska ma swoje oddziały). Stypendium jest skierowane także do uczniów, którzy dojeżdżają z małej miejscowości do szkoły w większym mieście, lub mieszkają w bursie czy też internacie.

W załączeniu przesyłamy Ulotkę informacyjną. Zapraszamy też na stronę internetową programu (www.greco.services/pl/stypendia.html), gdzie znajdują się szczegółowe informacje o programie oraz harmonogram i formularz zgłoszeniowy.

W razie pytań i wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Z wyrazami szacunku
Joanna Tkacz
Asystentka Zarządu | GrECo Polska Sp. z o.o.
Broker Ubezpieczeniowy i Reasekuracyjny
ul. Prosta 70 | 00-838 Warszawa
E-mail: stypendia@greco.services

Marek Podgórski

02.06.2020 12:43

Traugutt zaprasza kandydatów

Marek Podgórski

01.06.2020 08:33

Pomagamy maturzystom 2020. On-line!

Dobrze poinformowani mniej się denerwują – ta uniwersalna zasada ma zastosowanie szczególnie w tym roku. Wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku będą przystępować do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń on-line dedykowanych tegorocznym maturzystom i kandydatom na studia.

3 czerwca 2020 r.  o godzinie 13.30 na stronie studia.gov.pl rozpocznie się wirtualny Dzień Maturzysty. Pytań dotyczących przebiegu egzaminów, zdarzeń losowych, wglądów w wyniki i odwołań od nich, zawsze jest wiele. Sytuacja maturzystów 2020 jest jednak szczególnie skomplikowana, egzaminy odbywają się w nietypowym terminie spowodowanym pandemią. Rodzą się zatem wątpliwości i obawy związane z rekrutacją na studia, która w tym roku rozpocznie się dopiero w sierpniu.

Młodzi ludzie przystępujący do matury w tym trudnym roku będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o zasadach egzaminów, harmonogramie, prawach i obowiązkach zdających. Dostaną te informacje z najlepszego źródła – od dr. Marcina Smolika, dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjne.

Natomiast od 22 do 26 czerwca na platformie studia.gov.pl zaplanowaliśmy Kierunkowskaz Kariery, czyli cykl prezentacji kierunków studiów i zawodów, który ułatwi dokonanie optymalnego wyboru ścieżki dalszego kształcenia.

Harmonogram Kampanii Studia 2020

Wirtualny Dzień Maturzysty 3 czerwca 2020 (środa) w godzinach 13.30-16.30

Kierunkowskaz  Kariery 22-26 czerwca 2020  (poniedziałek-piątek) w godzinach 12.00-17.00

22 czerwca (poniedziałek) - Kierunki medyczne i o zdrowiu

23 czerwca (wtorek) - Kierunki techniczne

24 czerwca (środa) - Kierunki humanistyczne

25 czerwca (czwartek) - Kierunki społeczne i ekonomiczne

26 czerwca (piątek) – Kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze

Sesje uczelni cieszących się największym zainteresowaniem wśród kandydatów 7-10 lipca 2020 (wtorek-piątek) w godz. 12.00-17.00

7 lipca (wtorek) – Dzień uniwersytetów

8 lipca (środa) – Dzień uczelni technicznych

9 lipca (czwartek) – Dzień uczelni medycznych

10 lipca (piątek) – Dzień uczelni niepublicznych

Giełda Wolnych Miejsc

Dwa wrześniowe spotkania online oraz na bieżąco aktualizowana lista ciągle otwartych możliwości.

Marek Podgórski

Pierwsza 234567 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 7
  • Wt
  • 1
  • Śr
  • 8
  • Czw
  • 2
  • Pt
  • 18