20.05.2021 07:13

SZCZEPIENIA

W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób,
które ukończyły 16. rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w
nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku
życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki.
16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz –
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby
niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można zrobić to w domu. Dzięki wcześniej
uzupełnionemu i podpisanemu formularzowi oraz zgodzie rodzic nie będzie musiał
był obecny podczas szczepienia.
Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun
prawny nastolatka.
Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w
komunikacie na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-
szczepienia-dla-nastolatkow--rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-
lat.

II LO

18.05.2021 09:46

Wydział MT - Politechnika Śląska - II Majówka z MT 19.05.2021

Zaproszenie na majówkę z MT! Pojazdy. Dziś i jutro.

Interesuje Was motoryzacja? Chcielibyście samemu zajmować się projektowaniem pojazdów wyścigowych?

Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej zaprasza Cię na spotkanie ‘Pojazdy. Dziś i jutro’, z cyklu spotkań on-line „majówka z MT”.
Przedstawimy działalność studenckich kół naukowych oraz ofertę projektów i zadań dla uczniów szkół średnich. Biorąc udział w takich projektach we współpracy ze studentami zgłębisz najciekawsze tajniki budowy pojazdów wyścigowych.

Zapraszamy na spotkanie on-line w dn. 19.05.2021r (środa) o godzinie 17.00-18.00 poprzez platformę ZOOM  https://bit.ly/3u4Huth.
Transmisja NA ŻYWO także na naszym kanale Facebook  https://www.facebook.com/mt.polsl

II LO

14.05.2021 18:45

Sukces absolwentów Traugutta

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce. Właśnie ogłoszono wyniki jego kolejnej edycji. W tym roku z ponad 4,5 tys. zdjęć jury zakwalifikowało do finału 44 zdjęcia pojedyncze, 10 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz 7 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Łącznie w finale znalazły się 272 fotografie.

Zwycięzcą w kategorii fotoreportaże/ludzie został p. Maciej Nabrdalik, którego zdjęcia prezentowały kolarzy trenujących w domach podczas kwarantanny.

II miejsce w kategorii zdjęcia pojedyncze/wydarzenia zajął p. Jarosław Respondek. Jego praca obrazuje ogólnopolski protest samochodowy po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Obaj Panowie są absolwentami naszego liceum, a zdjęcia p. Respondka z czasów liceum można oglądać na archiwalnej stronie liceum.

Serdecznie gratulujemy!

Marek Podgórski

12.05.2021 14:59

Konkurs plastyczno – ekologiczny CHCĘ BYĆ EKO

W związku z realizowanym w szkole projektem ekologicznym z ramienia Caritas Laudato Si Ekologiczna czytelnia ogłaszamy konkurs na pracę plastyczną CHCĘ BYĆ EKO. Prosimy, aby każda klasa przygotowała pracę plastyczną propagującą zachowania proekologiczne, które omówione zostały w Encyklice Laudato Si.

Prosimy o wykonanie prac (w formacie A3, dowolną techniką plastyczną) związanych z szeroko pojętą ekologią i jednocześnie zawierających elementy związane z wyżej wspomnianą Encykliką.Termin wykonania prac : 31.05.21


prof. Agnieszka Frej i prof. Jarosław Skrzypczyk

II LO

29.04.2021 13:18

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami kolejny - niezwykle ważny etap - czas zmagań maturalnych.  Z pewnością jesteście do niego doskonale przygotowani. Życzymy Wam jedynie poprawnych rozwiązań, bogactwa celnych słów, otwartej głowy i oczywiście doskonałych wyników.

Dużo spokoju Drodzy Maturzyści.
Powodzenia i sukcesów w całym dorosłym życiu!

Wszyscy trzymamy za Was kciuki.Czterolistna koniczyna - haft 4,7cm
           x 6,4cm - www.haft-wzory.pl
Ryszard Stefaniak
Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy

 

Rafał Piotrowski

Naczelnik Wydziału Edukacji

II LO

29.04.2021 08:00

Drodzy Trzecioklasiści!

 

Liceum, przez wielu jest zwane najlepszym okresem w życiu. Jednak czy dla Was ten czas też taki był? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jednak każdy z Was pamięta, kiedy to trzy lata temu, 1 września, przekraczaliście próg naszej szkoły. Dla jednych z Was był to na pewno stres, dla innych szansa na poznanie nowych osób. Jedno jest pewne- nikt nie był świadomy, jak naprawdę wygląda życie w liceum i jak mocno wpłynie no to, jakimi osobami się staliście. Wychodząc z tej szkoły jesteście bogatsi nie tylko o wiedzę, ale i o wspomnienia oraz nowe doświadczenia, o sukcesy i porażki, z których ,mam nadzieję, wyciągnęliście lekcję. Tego nikt nie jest w stanie Wam zabrać. Jest to nieodłączny element Waszego już prawie dorosłego życia. Ten czas nie był idealny. Pandemia na pewno pokrzyżowała nam wszystkim plany. Żałujemy, że nie możemy Was pożegnać na żywo, a tylko w sposób zdalny. Pożegnania zawsze przychodzą z trudem. Nigdy nie wiadomo, co powiedzieć, by było choć trochę bardziej optymistyczne.


Zaczyna się nowy okres w Waszym życiu. Początek dorosłości. Jesteście przed tzw. egzaminem dojrzałości. Jednak najlepszym egzaminem będzie życie. To ono jest najlepszym egzaminatorem. Zweryfikuje każdego bezlitośnie. Życzymy Wam, byście na tej nowej drodze, pełnej zakrętów, nie zatracili swojego wewnętrznego dziecka. Nie stawajcie się tym nudnym dorosłym. Bądźcie zawsze pełni młodzieńczej werwy, radości i choć nie zawsze chwila nam na to pozwala, nie traćcie nadziei na lepsze jutro. Nie ma przepisu na dobre życie. Dla każdego z nas będzie oznaczało to coś innego. Wiele osób mówi, by uczyć się na cudzych błędach. Nie zawsze jest to tak oczywiste i proste. I dlatego życzymy Wam, byście posiedli tę umiejętność. Byście potrafili porażkę zamienić w sukcesy. Każdego z nas czeka ten sam los. Wszystko sprowadza się do mety. Różnicą jest to, w jaki sposób przeżyjemy ten bieg. Nie zapominajcie o swoich potrzebach, o tym, by czerpać z życia to, co najlepsze. I nigdy się nie poddawajcie, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, co da nam los.


Pozostawiacie za sobą część historii. Pozostawiacie w tych murach wspomnienia, tak jak pozostałe roczniki absolwentów. Jednak nigdy nie było i nie będzie drugiego takiego samego rocznika. Dziękujemy.


Uczniowie klas II, wychowawcy klas III, Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne

 

Dołączamy garść wspomnień zebranych w krótkiej prezentacji

https://docs.google.com/presentation/d/1jatZSP10WVelWmy_HlJ_6Eg9ol1jKich0vOwjSMkHJQ/edit?usp=sharing

II LO

21.04.2021 09:32

Światowy Dzień Ziemi

Tegoroczny  Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Hasło przewodnie to
"Przywróć naszą Ziemię". W porównaniu do poprzednich lat wiele przedsięwzięć towarzyszących Dniu Ziemi z powodu koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.
Przypomnę, że Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Dzień Ziemi 2021 jest okazją do promowania postaw ekologicznych.
Proponuję Państwu obejrzenie wirtualnej wystawy o gatunkach zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie, którą przygotowała uczennica klasy 2B profilu biologiczno - chemicznego Anna Kożuch w ramach projektu " Śląskie. Inwestujemy w talenty" - V edycja. Natomiast na żywo pięknie w obchody Dnia Ziemi wpisuje się akcja uczniów klas trzecich naszych prawie już abiturientów, którzy przeprowadzą inicjatywę " Drzewko Absolwenta". Posadzone przez nich  rośliny będą częścią tworzącej sie kolekcji szkolnego arboretum, które powstaje na terenie zielonym wokół naszej szkoły.
Poniżej link do wirtualnej wystawy:
prof. Jarosław Skrzypczyk

II LO

Pierwsza 345678 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 13
  • Wt
  • 29
  • Śr
  • -
  • Czw
  • 11
  • Pt
  • 20