16.09.2022 19:36

Traugutt Gravity

Przypadający w niedzielę 18.09.2022r.  Narodowy Dzień Sportu był pretekstem do zorganizowania imprezy Traugutt Gravity czyli „Coś niecoś potrafię”.

Na zaproszenie do wspólnej zabawy odpowiedziało 24 uczniów. Najsilniejszą ekipę wystawili trzecio- oraz pierwszoklasiści. Nie zabrakło reprezentantów pozostałych roczników. W koedukacyjnym gronie rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki. Pierwszą konkurencją okazała się wspinaczka po ściance. Przygotowano dwie trasy, pierwszą, łatwiejszą – tutaj mierzony był czas. Najszybsi okazali się: Justyna Stanior ID, Amelia Zębik 3C oraz Iliana Sikora 2A. Wśród chłopców: Wiktor Kołodziej 3D, Karol Szczerkowski 3E oraz Marcel Kubat 3D. Drugą (na „zaliczenie”) – chyba najtrudniejszą z dostępnych. Pokonali ją Marcel Kubat, Dominik Trojak, Wiktor Kołodziej, Brian Wiśniewski oraz…prof. Bigdowski.

Dalej było przejście po parku linowym, próby pokonania torów przeszkód ninja, a następnie to, na co chyba większość czekała. Trampoliny!

Skokom nie było końca. Kto wyżej, kto dalej, kto przeskoczy nad materacem, ( nad koleżanką również), były wsady do kosza oraz siatkówka. Na koniec zostały walki gladiatorów.

Zgodnie uznaliśmy, że dwie godziny spędzone w Stacji Grawitacja to optymalny czas, na skoczne szaleństwa. Oczywiście już planujemy powtórkę z rozrywki ;)

Imprezę zorganizowali: pedagog Marek Podgórski (autor zdjęć) oraz nauczyciel wych. fizycznego p.prof. Bartłomiej Bigdowski.

Marek Podgórski

15.09.2022 12:22

Zaproszenie na kurs organizowany przez AGH w Krakowie "Girls Go IT: Podstawy programowania w języku Python"

Zapraszam do zapoznania się z bezpłatnym kursem online „Girls Go IT: Podstawy programowania w języku Python” przeznaczonym dla maturzystek z liceów ogólnokształcących oraz techników o profilach: matematycznych, informatycznych lub elektronicznych. Kurs organizowany jest przez Instytut Informatyki AGH w Krakowie we współpracy z Fundacją Try IT.

Więcej informacji znajduje się na załączonym plakacie oraz na stornie internetowej kursu:
https://szkolenia.informatyka.agh.edu.pl/oferta/girlsgoit-python/

Mam nadzieję, że program kursu wyda się interesujący i zdecydują się Państwo na rozpowszechnienie informacji o nim wśród uczennic. Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie informacji o naszym kursie na stronie internetowej lub Facebook’u (https://www.facebook.com/Fundacja.Try.IT/photos/a.112816517356469/506880951283355/).

II LO

12.09.2022 09:02

Zebrania z rodzicami

13.09.2022r odbędą się zebrania z rodzicami:

- klasy I -  o godz. 18.00
- klasy II, III, IV - o godz. 18.30

Serdecznie zapraszamy.

 

Marek Podgórski

11.09.2022 19:37

Stypendia szkolne

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie informuje, że zgodnie z § 6 Uchwały nr 731/XL/2013 Rady Miasta Częstochowy z dnia 11 lipca 2013 r. zmienionej Uchwała Nr 562.XLI.2017 Rady Miasta Częstochowy z dnia 25.05.2017 r. w sprawie ustalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Częstochowa, rodzice, opiekunowie uczniów lub pełnoletni uczniowie ubiegający się o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym: Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

08.09.2022 11:09

Kierunki studiów 2022/2023

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała nowy bezpłatny wykaz wszystkich KIERUNKÓW STUDIÓW 2022/2023. Wykaz zawiera wszystkie uczelnie wyższe w Polsce oraz wymagane przedmioty maturalne na poszczególne kierunki studiów.

LINK do wykazu: https://www.otouczelnie.pl/studia/kierunki_studiow

Marek Podgórski

07.09.2022 08:02

Witaj szkoło

1. września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Romualda Traugutta. W tym wyjątkowym dniu powitaliśmy nie tylko nowy rok szkolny, ale również pana Erniewa Tomżyńskiego, który rozpoczął swoją misję jako dyrektor szkoły. Uczniowie mieli okazję poznać nowego sternika naszego liceum. Pierwszy września to nie tylko radosny czas związany z powrotem do nauki. Wspominamy również tragiczny los setek tysięcy polskich dzieci oraz młodzieży, którzy w 1939 roku nie mogli wypełnić murów szkolnych swym entuzjazmem i radością. Ten podniosły dzień okrasiły występy artystyczne uczniów naszego liceum. Inauguracja została przygotowana przez klasę II B pod przewodnictwem wychowy Łukasza Czeremańskiego. Szczególną uwagę należy zwrócić na prowadzących Ewę Kowalik oraz Mateusza Tomalaka i występy recytatorskie Apolonii Bogacz oraz Oli Musialik. Podziękowania należą się również Annie Gołębiowskiej oraz prowadzonemu przez nią chórowi szkolnemu. Rozpoczęcie roku wzbogacone było przez występy wokalne Kacpra Przybylskiego oraz duetu Józefiny Wawrzyniak i Weroniki Swodczyk. Pozwoliło to nam wszystkim uczcić ten dzień w sposób podniosły i pełen szacunku dla minionych lat, ale nie pozbawiony radości z rychłego powrotu do szkoły.
Foto Maja Ruszel.

II LO

07.09.2022 07:18

Bezpłatne kursy dla maturzystów

Politechnika Częstochowska zaprasza uczniów klas maturalnych do uczestnictwa w bezpłatnych kursach przygotowujących do matury z biologii, chemii, fizyki, informatyki oraz matematyki (poziom podstawowy i rozszerzony).
Zapraszamy również na kursy przygotowawcze do egzaminów zawodowych: technik ekonomista, technik rachunkowości.
Kursy odbywają się stacjonarnie!
Zgłoszenia na adres kursy@pcz.pl przyjmowane są do 2 października 2022 r.
Kursy potrwają od października do kwietnia (15 spotkań po 3 godziny lekcyjne).
UWAGA!  Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
źródło: pcz.pl

II LO

01.09.2022 16:20

Jak po raz pierwszy zalogować się do e dziennika UONET+?

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

 

https://uonetplus.vulcan.net.pl/czestochowa/

 

W przypadku problemów, prawdopodobnie wpisany jest niepoprawny e-mail w dzienniczku, w takim przypadku trzeba poprosić wychowawcę o zmianę na poprawny.

II LO

01.09.2022 12:00

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 

Godz. 9.00 – wszystkie klasy II oraz klasa IIIA i IIIB

Godz. 10.30 – wszystkie klasy IV oraz klasa IIIC, IIID i IIIE

Godz. 12.00 – klasy I

Do szkoły należy wejść boczną furtką od ulicy Kilińskiego ( przez letnią czytelnię).

Wszyscy gromadzą się w dużej sali gimnastycznej.


II LO

01.08.2022 18:23

Już 22 sierpnia startują zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami - Cyberbezpieczeństwo"

zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce ruszają już 22 sierpnia. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji

“Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo” to już 11. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci, a na naszych uczestników czekać będzie ogrom pożytecznej wiedzy, świetna zabawa, sporo nauki i konkursy programistyczne, w których do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody!

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od
3 do 25 września 2022 roku.Akcję honorowym patronatem wspierają:


Pobierz obrazki
Pobierz obrazki
Pobierz obrazki


Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

 

II LO

Pierwsza 5678910 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9